Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tanfolyam munkanélkülieknek fórum

Tanfolyam munkanélkülieknek (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
97. szasza323 (válaszként erre: 81. - Pinki87)
2011. jan. 10. 15:28

Szia!

Érdeklődnék,hogy tudod-e,hogy tartósan beteg GYES mellett is igénybe lehet-e venni a támogatást? Üdv

2010. okt. 11. 19:04
Azt kell beírni, hogy TÁMOP
95. ff36256613 (válaszként erre: 94. - 480b578442)
2010. okt. 11. 18:40

Szia!!

Hát, akkor viszont nem tisztességes, amit csinálnak...

Mert a húgomnak azt mondták, keressen tanfolyamot, és ha olyan, támogatják:(

Viszont, ha tudják, hogy erre már nincs pénz, akkor miért mondják?!

94. 480b578442 (válaszként erre: 93. - Ff36256613)
2010. okt. 10. 22:50
Nem a kínálattal van baj hanem a munkaügyi központ kerete fogyott el valószínüleg ugyanis van egy éves keretük amit a tanfolyami támogatásokra fordíthatnak.Ez évről-évre egyre kevesebb és ha ez elfogy nem tudnak támogatást adni legfeljebb felajánlják, hogy ingyen elvégezheti a tanfolyamot.Nekem is ezt tették pedig én még augusztusban érdeklődtem direkt jó előre, hogy le ne csússzak de már csak az ingyen elvégezhetőt tudták ajánlani:(
2010. okt. 9. 07:47

Sziasztok!

Van itt még valaki, aki tudna nekem válaszolni?


Azt mondták a húgomnak, már nincs hely támogatott tanfolyamjaikon!

Ezért engem kért meg keressek neki olyan tanfolyamot, amit támogat a munkanélküli hivatal:(

Próbáltam, de nem sikerül, nem tudom, hogyan tudnék rákeresni!

Tudna esetleg valaki tippet adni, hogyan tudhatom meg, milyen tanfolyamokat támogat a munkanélküli központ?!

Előre is köszönöm.

Ja, a keresőbe már beírtam, de nem sokra mmentem vele:(

92. Tina87
2010. jún. 17. 15:24
Hm...én maadok meló kresésnél, holnap megkapom a bizimet, hátha pozitívabban látom vele a jövőt...ha nincs semmi akko mivel lejár gyesem mennem kell munkanélkülire :(((( tök gááz, tanulok mint egy hülye és semmi meló...kiborítóóó
2010. jún. 17. 13:17

Sziasztok!

Ma voltam a munkaügyi központba.Rákérdeztem a tanfolyamokra.NEM KELL 3 HÓNAPIG MUNKANÉLKÜLINEK LENNI,ATTÓL A NAPTÓL MIUTÁN REGISZTRÁLNAK JOGOSULT A TANFOLYAMRA.

Mert korábban itt valaki írta,h 3 hónap kell hozzá.

Most a nyár folyamán náluk semmi nem indul.

De igaz nem is kérdeztem mit jelent az,h náluk?

Az ÉRÁK (átképző központ az nem hozzájuk tartozik?)Hm.Na ennek utána járok.

90. Katje (válaszként erre: 89. - 480b578442)
2010. máj. 29. 17:53
Ez sajnos így van. Ezt írom anélkül, hogy pesszimista lennék, negatív hozzáállású vagy éppen önbizalom romboló. (micsoda hülyeség) Ez tapasztalat vagy másképp mondva, c'est la vie.
89. 480b578442 (válaszként erre: 82. - D11354fb1f)
2010. máj. 29. 13:50

Mégvalami.

Nem kell ahhoz rosszúl tanulni,h egy gyereket ne vegyenek fel sehová.A lányom se volt sosem rossz tanuló most 4.5,korábbi években 4.3,4.4 volt mindig.Ez nagy tévhit SŐT lehet ,h akiket felvesznek annak a fele protekció vagy pénz útján kerül be.Nem általánosítható de van rá példa jócskán.Mert ezt a világot éljük:)

88. 480b578442 (válaszként erre: 82. - D11354fb1f)
2010. máj. 29. 13:31

Értem Tanítónéni!

Csak nem egészen értek egyet.Az iskolákba (nem mindenhol)de a legtöbb helyen sok gyerek nem a tanulmányi redménye alapján kerül be (tapasztalat)mint ahogy egy állást vagy tanfolyamot sem biztos,h az kap meg aki a szakmát jól képviseli vagy egy tesztíráskor a legtöbb pontot éri el.Itt is írta valaki.Valóban nem jól fogalmaztam nem megzsaroltam csak megmondtam az igazat miszerint több rangsorban utánunk köveztekő gyereket felvettek pedig sorrendbe kellett volna haladniuk HIVATALOSAN ergo tőllünk rosszabb tanulókat vettek fel.Érdekes módon teljes arculatváltás volt rá a válasz amikor is szinte kérték lebbezzünk fel és vigyem hozzájuk tanulni a gyereket.

Nekem pont az a tapasztalatom sajnos már csak igy lehet mindenhol bármit is elérni.Nap mint nap ezt tapasztalom a bőrömön.Pár hete a végkielégítésemet is igy kaptam meg pedig nem 1-2 évet dolgoztam a cégnél de ha nem vagyok észnél simán megiratják velem a felmondásomat.

Dehogynem anyuci sajnos igy mennek a dolgok,de ha neked más a tapasztalatod addig örűlj:)

87. Katje
2010. máj. 28. 18:22
No comment
2010. máj. 28. 18:17

Nem húztam fel magam, csak nincs szükségem arra, hogy valaki lehúzzon a hozzáállásával, és lerombolja az önbizalmam...


Köszönöm, de ez a gyengém, ebből kaptam éppen eleget a született pesszimista szüleimtől, akik egy életen át rombolják az önbizalmam...


Úgyhogy megkérlek, hogy ne húzzál le, és ne rombold le az önbizalmam,és a lelkesedésem...


Elvégre csak pozitív hozzáállással lehet bejutni, és nem negatívan...


De ide többet nem írok, elég volt az önbizalom romboló emberekből...

85. Katje (válaszként erre: 83. - D4464aaf8a)
2010. máj. 28. 16:52
Fogalmam nincs min húztad fel magad. Egy szóval nem bántottalak. Határidőt azért említettem, mert sokszoros túljelentkezés van. Teszt-írás eredményről, egy hangot nem ejtettem. Azt pedig, hogy Te asthmás gondozásra jársz és van esetleg érvényes tüdőszűrő papírod, ami kell az eü. kiskönyvhöz, hát bocs, ha nem feltételeztem. Negatívan állnék hozzá és esélyem sincs? Khm... én már bejutottam...
2010. máj. 28. 15:20
Ja!! És asthmás is lehet cukrász, van hozzá szájmaszk...
83. d4464aaf8a (válaszként erre: 78. - Katje)
2010. máj. 28. 15:19

Nem vagyok pályakezdő!!


Az asthmám miatt meg rendszeresen járok asthmás gondozásra, nekem már nem kell tüdőszűrő...


A határidő meg azt jelenti, hogy amíg lehet jelentkezni, addig lehet, nem fogják azt nézni, hogy ki mikor jelentkezett rá...


A tesztírás eredménye is beleszámít...


és ha valakinek nem jött össze az, amit szeretett volna, akkor még van ideje a másikra jelentkezni, ez így nincs megszabva, hogy mert én utolsó héten jelentkeztem...


Az ilyen negatív hozzáállást meg nem szeretem, inkább nem veszek róla tudomást...


Ha valaki negatívan áll hozzá, akkor nincs is esélye már rá, de én pozitívan megyek oda...

82. d11354fb1f (válaszként erre: 86. - Zsula11)
2010. máj. 28. 13:25

na még ekkora marhaságot sem hallottam:d. bocsi...

ha fizetős a suli, alacsonyak a pontszámok, ha nem veszik fel, nincs elég pontszáma, ergo nem biztos hogy muszáj továbbtanulnia.

ez a mostani iddők legnagyobb hülyesége, kislányom "éppen hogy átmentél, nembaj, kifizem, tanulj tovbb" :D

megzsarolnia sulit? gratulálok:)

2010. máj. 28. 13:25

sziasztok!én is tanfolyamra járok jelenleg,még kemény másfél hétig!jövőhét kedden és csütörtökön vizsga:S


élelmiszer és vegyiárura járok,mert akkor csak ez indult!64,370 forintot kapok 1 hóra!

utána folytatódik a maradék munkanélküli segély kapása!


kérdésekre szívesen válaszolok!

80. Katje (válaszként erre: 79. - 480b578442)
2010. máj. 28. 13:20
Képzési hozzájárulás, TÁMOP projectenként, ill. akár régiónként és kirendeltségenként is változhat. Gondolom nem a keresetpótló támogatásra értetted a kérdést, mert annak az összege a megállapításakor hatályos kötelező legkisebb munkabérnek megfelelő összeg. Ez pedig végzettségenként változó lehet.
79. 480b578442 (válaszként erre: 74. - Katje)
2010. máj. 28. 12:17

Na ezzel én is pont igy vagyok.

Egy életre elment a kedven az irodai világtól pedig mást még sosem csináltam.

Pár éve én is elvégeztem a kereskedő-boltvezetőit

önköltségen mivel az öcsémmel mi is vállalkozni akartunk.Bár még azóta sem vettem hasznát,hát majd lehet most.Én is folyamatosan fogom nézegetni a tanfokat és rögtön adom be mihelyt letellik a 3 hónap.Azt nem tudod mi alapján bírálják el kinek mennyi képzési hozzájárulást fizetnek?

78. Katje (válaszként erre: 76. - D4464aaf8a)
2010. máj. 28. 07:09
Pár tanács, ha nem haragszol. A tanfolyamok indulása előtt egy hónappal nyitják meg a jelentkezéseket. Ami azt jelenti, hogy ha június 2-án indul a tanfolyam, akkor május 2-tól lehet jelentkezni. Egy héttel az indulás előtt, hát... nem tudom. Drukkolok azért, de szerintem már elkéstetek vele. A másik tanácsom. Mivel elég sok helyre kell majd rohangásznod, teszt-írás, pályaválasztási tanácsadás, egészségügyi kiskönyv stb., ezért a tüdőszűrőt csináltasd meg mihamarabb, hogy erre már ne kelljen várni.
77. Tina87 (válaszként erre: 74. - Katje)
2010. máj. 27. 22:03

Többre mész vele mint manapság bármivel :D

Sok siker hozzá :)

2010. máj. 27. 18:37

Helló Lányok!! :))



Hááát... ma újabb tanfolyamra jelentkeztem, a cukrászira...


Sógornőmmel, aki szintén imád sütni főzni, és Ő végzettség nélkül is cukrászokat, és szakácsokat meghazudtolóan készít el mindent, de főleg a süteményeket, arra jutottunk, holnap Ő is jelentkezik rá, a jövő hét végén már indul is a tanfolyam, csak jussunk be mindketten, szóval azon filóztunk, hogyha bejutunk, és elvégezzük, akkor belevágunk egy cukrászi, családi vállalkozásba...


Ez egy olyan csodálatos szakma, akárcsak az ősszel induló gyógymasszőri, amivel kényeztetni lehet embereket, mert arra mindenki vágyik...


Én a Barátok köztből vettem múltkor az ihletet Kingától, hogy egy Pasi, Trokán Péter játszotta a gazdag, vagyonos szerepét, egy kényeztető masszás után 10 millát ajánlott egyetlen éjszakáért...


Hát a pénzes, gazdag emberek is vágynak akár cukrászi, akár gyógymasszőri kényeztetésre, hisz a kor is halad előre...


Cukrászokra egy életen át szükség van, bárhol, lehet vele vállalkozni, de masszőrként is...


Gazdag, vagyonos pasikat masszírozni...


Az egyik képzésre mindenképp be kell jutni, utána, ha már van vele állás, és jön a pénz, akkor már önköltségen is biztosan be lehet jutni a gyógymasszőrire is, és akkor nincs az, hogy válogatás, és nem jutok be...


Ezeken vagyok most rajta...


Csak adja Isten, és a 10milliószoros nap, hogy bejussunk ide mindketten a Sógornőmmel!!!!

75. Katje
2010. máj. 27. 12:29
És köszi a drukkot :)
74. Katje (válaszként erre: 73. - Tina87)
2010. máj. 27. 12:28
Egyszerű eladói. De muszáj elvégeznem, mert jövőbeli terveim között szerepel az üzletnyitás. Ahhoz pedig feltétel a boltvezetői, aminek az eladói az alapja. Tetszik vagy sem, el kell végeznem. Irodába már nem vágyom vissza.
73. Tina87 (válaszként erre: 72. - Katje)
2010. máj. 27. 09:57

Drukk, drukk :))

Milyen suli?

72. Katje
2010. máj. 27. 06:05
Lányok! Fel a fejjel! Ma lesz az első napom a suliban. Drukkoljatok :)
71. Tina87 (válaszként erre: 70. - D4464aaf8a)
2010. máj. 25. 23:33

Tudom, elkeserítő :((


Nekem se sok minden van :((

2010. máj. 25. 23:13

Akad, de addig is pénz nélkül lenni??


Mert a tanfolyam alatt adnak minimálbért... és még állás sincs...


Csak az a majd értesítenek dolog...

69. Tina87 (válaszként erre: 68. - D4464aaf8a)
2010. máj. 25. 23:12
és egyéb lehetőség akad még, vagy ennyi volt?
2010. máj. 25. 22:55
nagyon... :((((
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook