Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Műfenyő vs igazi fórum

Műfenyő vs igazi (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
269. Free
2007. dec. 20. 14:28

soha nem volt még műfenyőnk. akármilyen "húzós" is volt az év vége, mindig jutott egy kb 1m-es fenyőre. idén gyökereset vettünk, és tavasszal szeretném kiültetni a kisszoba ablak alá :o)

majd ha lesz gyerekünk, szeretnék legalább olyan nagy fát minden évben, mint amilyen régen otthon volt. :o)

2007. dec. 20. 13:04

Én is az igazi fenyőfát szeretem.Gyerekkorom óta mindig az volt. Apukám maga ültette a fákat a kert végében és onnan hozzuk be minden év karácsonyán. Nagyon jó mikor 24én reggel kimegy és behozza a fát. Felteszi a csúcsdiszt a többit pedig én csinálom.

Amikor különköltözünk a párommal,akkor is mindig igy szeretném.

2007. dec. 20. 10:57

Sziasztok!

Én csak is az igazira szavazok!!

Tavaly,hogy még otthon laktunk anyunál a párommal,hogy nekünk is legyen fánk vettünk 1 pici műfenyöt.Semmit nem bántam meg mint az a lépést.

Idén,hogy már külön lakunk gyönyörű igazi fánk lesz.

Olyan mint kiskorom ota.

Műfenyő maratt anyunál ö örült neki.

266. SAD
2007. dec. 19. 22:14

Sziasztok!

Tihamér, igazad van emberi szemszögből, de sajnos a "direkt" ültetett fáknak senki nem tudja elmagyarázni, hogy miért kell meghalniuk. Ez olyan, mint a csirke, azt is a gasztronómiának tenyésztik, de attól még érző élőlények. Persze műcsirkét nem lehet enni... De ha az ember műfát tart, akkor talán kicsit jobb a lelkiismerete....

2007. dec. 19. 00:06
Nagyon mókás, hogy még mindig akadnak olyanok, akik azt hiszik, karácsonyfának egész fenyőerdőket irtanak ki és ennek a szokásnak bármi köze lehet az erdők eltűnéséhez, Földünk állapotához. Nem gúnyolódom, magam is elszánt környezetvédő vagyok, de ennek ehhez semmi köze. A helyzet az, hogy sok-sok ezer fenyőt ültetnek el évente éppen emiatt a szokás miatt, olyan földterületekre, ahol különben semmiféle fa nem teremhetne és ott évekig termelik nekünk az oxigént, kötik le a szenet, stb. Igaz, utána karácsonyfa lesz belőlük, aztán meg komposzt és mennek vissza a kertekbe. Az is okos (és egyre terjedő) szokás, hogy sokan gyökeres fát vesznek és utána kiültetik. Akkor is megteheted, ha nincs kerted - van egy ismerősöm, aki évtizedek óta sportot űz abból, hogy panellakó lévén, már jóelőre kinézi hová is ültethetné el az ünnep elmúltával a fenyőt, ahol jó eséllyel megmaradhat és növekedhet. Vannak olyan "ápoltjai" amelyek már 15 méter magasak és büszkén mutogatja a gyerekeinek. Ezek sem lennének sehol, ha nem lenne Karácsony, v. éppenséggel a műfenyőt kedvelné...
2007. dec. 17. 21:38
régen müfenyönk volt,de kb 4-5 éve igazi van. nekem sokkal jobban tetszik már az igazi. szép,formás és illatos)
2007. dec. 17. 15:59
műfenyő
2007. dec. 17. 15:59
műfenyő
2007. dec. 17. 10:33

igazi,csakis az igazi.


a lényeg nem a mérete a fának,hanem a csodálatos illata !!!!!!!!akár csak egy pici ág is az

2007. dec. 17. 10:23
évekóta műűfenyőzöm! még a díszítést is rajtahagyom!:) csak nyakonragadom a bungiszobában és átcsosszanok vele a kiválasztott sarokba!:)))
259. 0c97fbb607 (válaszként erre: 258. - Project640)
2007. dec. 17. 08:43

Nálunk is mindig igazi fenyő van,de nem gondolom ,hogy a műfenyővel nem igazi a karácsony.

Még annyit.A fenyőfákat,amiket karácsonykor árulnak,úgy telepítik,és folyamatosan pótólják őket.Nem folyamatosan új meg új fenyőerdőket vágnak ki.

258. project640 (válaszként erre: 245. - Pircsi 69)
2007. dec. 17. 08:40
Hát nagyon sajnállak, ha azt gondolod, hogy a karácsony nagyszerűségét nálad az határozza meg, hogy mű v. igazi a fenyő :-( Számomra az ilyen felfogás az igazán mű! Szép karácsonyt, és majd öregen remélem büszkén meséled a gyerekednek, hogy miért lett olyan a Földünk amilyen.
2007. dec. 13. 22:20
Csak is az igazi a legjobb!!!!!!!!!
256. Pitypang (válaszként erre: 255. - Manucsau)
2007. dec. 13. 21:54
Köszi, de azt is elárulod, hol van az az "itt"? Mert engem tényleg érdekel. Sajnos azóta is keresem rendületlenül, a nyakamon a Karácsony és még nem találtam semmit. :( Privát üzenetben is írhatod, ha gondolod. Köszönöm előre is.
255. manucsau (válaszként erre: 247. - Pitypang)
2007. dec. 12. 22:49

Szia


Itt lehet szépeket kapni, én is pont ezeket lesegetem.

2007. dec. 10. 14:42
Már az elmúlt 4 évben gyökeres fenyőt vettünk. Utána kiültetjük. Eddig csak egy nem élte túl. Ha majd már nem lesz hová ültetni, akkor majd én is csatlakozom a községben immár hagyományos akcióhoz. Odaadom a fenyőnket a község egyik szervezetének, akik közterületen elültetik.
2007. dec. 9. 09:15

Mi élö fát szoktunk venni,de most a mű fenyöböl nagyon megfogott a hófehér szinű!

És most megy a gondolkozás milyen legyen?

Amúgy meg imádom az élö kari fa illatát!

252. kitta73
2007. dec. 9. 09:10
Csak is igazi,inkább porszívozok naponta.A kisfiam kétéeves,már csak ő miatta is.
2007. dec. 9. 08:01

Igaz,nem a fától,sőt nem is az ajándékoktól karácsony a karácsony....nekem az a karácsony a mű,ahol kizárólag a külsőségekről és az 1napig tartó szeretetrohamról szó az ünnep!!

Fánk valószinüleg élő lesz...csak úgy...vigyázok a természetre,figyelek a tisztaságra,láttam milyen egy hegyoldal lecsupaszítva,és hány év kell a kisfáknak hogy újranőjjenek...emiatt nem lopom az erdőböl mint sokan sajnos,hanem ismerőstöl fogom venni,és tudom ők egy olyan helyről szerzik ben,ahol kizárólag ilyen célra ültették....egyébként tavaly normandot vettünk...idén is azt célzom,inkább kisebbet próbálok,mert drágább,viszont nem is hullt le...

250. kszisz
2007. dec. 9. 07:58
Nekünk eddig mindig igazi volt, de az idén műfenyőnk lesz. Egyrészt lehet pont akkor szülünk, másrészt meg a pici babával el leszek foglalva, nem hiányozna most még az állandó tüsketakarítás.... pedig az illatát én is nagyon szeretem, de most más lesz a fontosabb.
249. daroki (válaszként erre: 245. - Pircsi 69)
2007. dec. 9. 07:52
Megcáfolom!:)Nem mű a karácsonyom,mert műfám van!Nem a fa milyenségén múlik,hogy mű-e a karácsonyunk vagy sem?!
248. Teráz
2007. dec. 9. 00:46
Mindig igazi fenyőt veszünk.Számunkra a fenyőillat a karácsonyi hangulat része :)
2007. dec. 9. 00:43

Eddig mindig igazi volt. Anyunál. Most lesz először külön saját karácsonyfánk. (Idén lett gyerekem, eddig nem volt fám, csak díszítések a lakásban ha egyáltalán itthon voltam.)


Szóval most lesz először saját karácsonyfánk, én műt szeretnék. Apa is megszavazta, bár ő nem lesz itthon. Az igazi szép és jó, de potyog és nem akarok egész nap porszívózni, hogy a kúszó-műszó 10 hónapos kisfiam nehogy fenyőtüskéket lakmározzon. :D


Az igazinak én kb. 1 napig érzem az illatát, utána már nem, szóval teljesen mindegy az illat miatt. Majd gyújtok egy mécsest, valami finom illóolajjal.


PVC vagy sem, de a mű jó lesz jövőre is és nem kell miattam kivágni egy fát legalább.


Csak még azt nem tudom, hol fogk találni olyan műfenyőt, ami valóban szép és nem borzalmas, csapzott, szánalmas kinézetű. :))

246. mdóri
2007. dec. 6. 19:12
Mindenképpen igazi! Ráadásul plafonig érő, anélkül nem karácsony a karácsony!
2007. dec. 6. 18:48

Műfenyő: az mű karácsony.

Csakis igazi normann mennyezetig érő.

244. H MAYA
2007. dec. 6. 18:18
Mindig igazi fenyőt vásároltam, 30 éven keresztül,azután találtam egy nagyon élethű műfenyőt,3éve csak azt díszítjük fel.Asztaldisznek pár fenyőág az illata miatt.
2007. dec. 6. 17:46
Csakis igazi,még sosem volt műfenyőnk.
2007. dec. 5. 15:58

sziasztok műfenyőt szeretnék,de nem online vásárolni hanem olyan helyen vásárolni ahol meg lehet nézni fogdosni előtte.Nem gagyit hanem igezi tuti műfenyőt.Segítsetek !

Ha tudtok ilyen üzltet.

tesco,auchan kilőve már ott néztük.

Köszke

241. marcica
2007. dec. 5. 14:00
Még egy megjegyzés, a fenyőillathoz. Apukám pár éve erre is talált megoldást. Karácsony előtti este teleengedi a fürdőkádat és rengeteg fenyőillatú habfűrdőt önt bele. Ebbe betesszük a műfenyőt(amit amúgy is le kell mosni az 1 éves portól), amikor karácsony napján kivesszi jól lerázza a vizet róla kiteszi a teraszra és így szárad meg miközben fenyő illatú marad.
240. marcica
2007. dec. 5. 13:51
Müfenyő. Ez is szép. A fenyő illatot pár fenyőág biztosítja amit a kertifáról vágunk, asztali dísznek. Nem ér meg 5-6000 ft egy fa pusztulása, azért hogy 2 hétig a mi lakásunkban szenvedjen majd hulladék legyen belőle.
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook