Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Műfenyő vs igazi fórum

Műfenyő vs igazi (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2008. dec. 23. 20:43
csak is igazi...nekünk a kerben volt egy kis ezüst fenyőfácska,azt a párom beleültette egy nagy cserépbe,az volt bent tavaly,és idén is az lessz,de jövőre már biztos nem,mert viszzük ki az erdőre...had növekedjen,mert az udvarban nincs már hely neki...
2008. dec. 23. 20:41
igazi
327. gyöngyszemü (válaszként erre: 324. - E87e4cce43)
2008. dec. 23. 20:36
Bocs hüje vagyok! :-))
326. hjaniko
2008. dec. 23. 19:59
Csakis igazi! Most egy kis helyes töveset vettünk.Ha megmarad életben, jövőre is ő lesz a fánk.
325. gabima (válaszként erre: 323. - Gyöngyszemü)
2008. dec. 23. 19:54
Köszi. Idén már elkéstem vele, de jövőre biztos, hogy veszek egyet.
2008. dec. 23. 19:31

Hali! Ma végre megleltem álmaim karácsonyfáját! 7 éves, gyönyörű, cserepes, formás, kicsike, és cukorsüveg fenyőnek hívják.

(gyöngyszemű, a "tavaj", az tavaly, de boldog Karácsonyt) (ne mondd, hogy elírtad, mert az nem igaz)

323. gyöngyszemü (válaszként erre: 321. - Gabima)
2008. dec. 23. 19:23
Tavaj kellett vennünk ujjat mert ami elötte volt mű, már tíz éves volt, és leakartam jobbra cserélni, az Interspárba kaptam árban és külsőben elfogadható mű fát. Sok helyen néztük, de vagy csúnya volt, vagy nagyon drága, de a végén sikerűlt venni. A Kikában szoktak még szépek lenni az utólsó napokban 50%al le értékelik általában, a hugom vett igy egy tényleg gyönyörűt!
322. bugmenot (válaszként erre: 321. - Gabima)
2008. dec. 23. 18:51

Mi tavaly vettünk egy műfenyőfát a baumaxban. Elég drága volt, de nagyon szép. A tesco és társai műfák a közelébe sem érnek, ez úgy néz ki, mint egy igazi. Az ünnepek után pedig pár perc alatt szét lehet szedni, és elrakni a szekrénybe.


Lehet, hogy sokaknak egy műfával nem karácsony a karácsony, de gondoljatok már bele, hogy hány szegény fát kivágnak emiatt évente... :(

321. gabima (válaszként erre: 316. - Gyöngyszemü)
2008. dec. 21. 22:53
Hol találtál szép múfenyőfát?
320. varbóc
2008. dec. 20. 02:48
én is sajnálom azt a sok fát, no meg ez tartósabb és csak egyszeri kiadás - ha van hol tárolni még egy-két évig
2008. nov. 28. 18:48

Egyre inkább hajlok a műre. Sajnálom azt a szegény fát...

Manapság meg már annyira élethűek a műfenyők, mintha igaziak lennének. Annyi a hátrányuk, hogy nincs fenyőillatuk...

Eddig nekünk mindig igazi fa volt, de talán jobban járnánk egy művel...

318. e642ac5487 (válaszként erre: 316. - Gyöngyszemü)
2008. nov. 27. 10:50
Hát valószínű...ők biztos megvennék...:) Jó kis célközönség :)
2008. nov. 26. 12:40
igazi
316. gyöngyszemü (válaszként erre: 315. - E642ac5487)
2008. nov. 26. 12:39

Biztos EMO-soknak szánnták a fekete mű fát.


Én mű párti vagyok, de attól függetlenűl az nézzen úgy ki mintha igazi lenne! Sokáig keresgéltem míg rátaláltam, de szép!

315. e642ac5487 (válaszként erre: 44. - Mti)
2008. nov. 26. 11:23

Egy másik fórumon én is ezen voltam kiakadva...


Még azt mondom ha már valaki műfenyőt vesz és annyira "modern" felfogású hogy még a karácsonyból is divatot csinál akkor oké elhiszem hogy a fehéret megveszik...(amerikában nagy divat ez a fehér fa...) Deeeeeeeee...FEKETÉT?????


Hát hogy illik a fekete szín a karácsonyhoz??? Mert a fehér az érthető lehet kötni a télhez, de a feketét...én nem is értem...

2008. nov. 26. 11:20

Igazi!!!!


A Karácsony nem igazi karácsony műfenyővel...

Akinek gyereke van, gondoljon bele...mondtátok itt többen hogy a fa "csak" egy kellék...szerintem egyáltalán nem így van...


Igaz hogy a szeretet ünnepe, de a fa hozza meg a hangulatát...köré ül az egész csalá, ott bontunk ajándékot és vagyunk együtt hajnalig...


24.-e is erről szól...befaragjuk a fát, ha labdás (ami szerintem is jó ötlet), akkor beletesszük egy vödörbe azt pedig becsomagoljuk szépen :) Aztán jön a fadíszítés, közben a tűlevelel szurkálják az ujjunk...Aztán a porszívózás a pár lehullott levél után...:)


Semmi pénzért nem adnám oda ezt az érzést...

Na most ha műfenyőd van, mindebből kimaradsz...az igazi faillatról nem is beszélve...


Nekem is van 1 kis műfenyőm,(kép az adatlapon) de ezt nem karácsonyfaként szuperál, hanem Advent 1. vasárnapján szoktam betenni a szobámba, mint egy díszt, a várakozás jelképét...


Szép, nem azt mondom hogy nem az, meg azt sem hogy nem lehet szép műfenyőt venni, de az igazival egy sem versenghet...

2008. nov. 26. 10:36
igazit!
312. kitta73
2008. nov. 26. 10:22
csak is igazi
2008. nov. 26. 10:10
Igazi
2008. nov. 26. 00:10
a bungiszobában a sarokban folyamatosan feldístítve áll a műfenyő! dec.24.-én csak nyakonragadom...
309. Franc22
2008. nov. 26. 00:07
anyukámék még mikor kicsik voltunk vettek egy műfenyőt és azóta is az van. Aztán kiköltöztünk vidékre, külön szobám lett és azóta nekem csak igazi fenyőm van. Most hogy összeköltöztünk a párommal, úgyan úgy igazi fenyőnk lesz. Sokkal jobban szeretem karácsonykor mint a műt.
308. Pitypang (válaszként erre: 300. - Mókuslány)
2008. nov. 26. 00:05

Nekem is ezek az érveim, csak az én kisfiam 21 hónapos. Plussz a lakásunkban nagyon meleg van (lezárt radiátorokkal is, csak a csövek melegétől), tavaly a vágott fenyő tűlevelei 3-4 nap után szó szerint folytak le az ágakról. Egy mászó baba mellett vagy már jérni tudó, de még kicsi gyerekkel szerintem nem praktikus a vágott fenyő karácsonyfa gyanánt.

Ami pedig az illatot illeti... Én azt kb. addig szoktam érezni, amíg bevisszük a fát, díszítjük, aztán már valahogy nem... A meleg lakásban pedig előbb szárad a fa, valahogy az illata is elveszik hamar.

Nagyon szép műfenyők vannak, olyanok is, amik teljesen igazi hatásúak. Igaz, ami ilyen szép, azt én 30 ezerért láttam és azt sokallom egy műfenyőért is. Azért vannak ennél olcsóbbak is és nagyon szépek.


A korábbi hozzászólások közt sokan azt írták, hogy csak az igazi fenyőnek van igazi Karácsony hangulata. Nos, nálam nem a puszta fa adja a hangulatot, az csak egy díszítő elem, ráadásul annak is csak a váza. :) A karácsonyfadíszek pont olyanok az igazin és a műn is, a világítás is. A hangulat, a család melege pedig nem a fa anyagától keletkezik. ;)

2008. nov. 25. 22:21
Igazi
2008. nov. 25. 22:10
Csakis igazi,mert az az igazi :)
2008. nov. 25. 21:50
Igazi lesz
2008. nov. 25. 21:36
remélem az idén már telik igazira
303. 70a5a27405 (válaszként erre: 301. - Gyöngyszemü)
2008. nov. 25. 21:30
Én már úgy vagyok vele hogy inkább mű lenne...De hát nem rajtam múlik hogy az legyen...Az anyámmal együtt lakom én és az öcsém. Anyám mondja hogy neki jobban tetszik az élő fenyő meg az illata. Én meg azt mondtam neki hogy kint van az ezüst fenyő azt is lehet szagolni. :DDDDD De szerintem igazi lesz nekünk, mert ingyen kapjuk egy ismerőstől..
2008. nov. 25. 20:57
Csakis igazi. Nagyon jó illat van tőle a szobában. A műfenyő meg, akárhogy csinálják, nagyon látszik, hogy mű. A fenyőillatú légfrissítő pedig nem az igazi.
2008. nov. 21. 16:16
Nekünk tizen éve mü fenyőnk van. Nem veszem meg drága pénzen az igazit, pár napra.. és utánna egész évben szedegethetem a szőnyegből a lehullott fenyő tű leveleket! :-( Nemondja senki hogy az nemolyan, mert nincs az a hangulat, az illat, mert ha másnál voltam akinél igazi volt, és lehet az akármilyen gyönyörű is, de nem volt neki semmilyen illata!!!!! Fölösleges pénz kidobás!!! mamár lehet kapni nagyon szép, egész élethű műfenyőket, és csak egyszer kell kiadni rá nemtúl nagy árat!
2008. nov. 21. 15:54

Nekünk eddig mindig igazi Karácsonyfánk volt, de idéntől mű lesz, ennek több oka is van.

-szerencsés az akinek az nap vágják ki a fát, mert az sokáig szép és illata is van. A piacokon vásárolt fákra ez nem igaz, sajnos.

-nagyon drága, egy 150cm-es szép műfenyő kb.12.000.-ft, így 2 éven belül behozza az árát.

-csak minden évben eggyel kevesebb fenyőt vágjanak ki és már megérte a műfenyő. :)

-nincs tortúra, nem tudom Ti ogy vagytok vele, de nálunk a fa befaragása mindig veszekedésbe torkollott. Idén ilyen sem lesz. :)

-és nem utolsó sorban mindig formás szép fa lesz az ünnep dísze, ameddig Mi akarjuk és nem hagy koszt és tűlevelet.

-a legfőbb ok pedig a 7 hónapos kislányunk.


Remélem van akit meggyőztek az érveim.


Mindenkinek Békés Ünnepeket Kívánok.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook