Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Műfenyő vs igazi fórum

Műfenyő vs igazi (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
2006. nov. 12. 09:25
apám semmi pénzért nem állítana műfegyőt!de mindig akkora a fenyőfa,hogy nem akar beférni az előtérbe.
2006. nov. 11. 23:36
Csak is igazi! Érdekes módon ahogy nőttek a gyerekek úgy nőttek a fák is. Lassan alacsony lesz a ház.
2006. nov. 10. 08:55
tavaly vettem egy műfenyőt. nekem nincs 4-5-6 ezer Ft-om karácsonykor, hogy vegyek igazit :((((
26. Venes (válaszként erre: 24. - Sitecom)
2006. nov. 10. 07:40
Na igen...én is ebben bízok majd. Meg nem csak, hogy így a fák kivágásának arányát is lehet csökkenteni, hanem a környezet levegőjét is frissítjük és család szempontjából pedig sokkal meghittebb tud lenni, hogy egy teljesen saját fátok van, ami veletek él és éli meg az ünnepeket. (Én hiszek abban, hogy a fának lelke van.)
2006. nov. 10. 07:39

Sziasztok

Egyelőre igazi,de ha meglesz egyszer a kertes ház, akkor földlabdás, és majd hagyok egy kis helyet a fenyőligetnek:) (mondjuk max. 4-5 dbig, aztán meg meg lehet próbálni kiásni.....:)

2006. nov. 10. 06:28

igazi,gyökeres...s nincs lelkifurdalás,hogy miattam kivágtak egy élő fát.

tavasszal minden képp a kertbe kerül..joformán lassan megtellik az udvar fenyövel:))

23. Venes
2006. nov. 9. 23:11

Anyum fontolgatja a labdásat, amit én is szívesen támogatok. Mivel kertesházban lakunk, így ha vége az ünnepeknek, akkor ki lehet mellénk ültetni és amég nem nő meg túl nagyra, addig minden évben behozhatnánk. Ha meg már oly óriási, hogy nem fér el, akkor kint marad, s jön egy újabb csemete és ha ez is nagy lesz, kikerül.

Eredmény: Gyönyörű fenyőerdő a mellettünk lévő, nem ápolt területen.:)

22. muci5
2006. nov. 9. 23:07
szerintem a mufenyo annyira szornyu, szegeny mamimnak mindig az volt... sosem fogom elfelejteni, mi otthon , marmint anyueknal, mindig ott karacsonyozunk, szoval mi mindig igazoit veszunk altalaban toveset, mikor kisebb a keret akkor nem toveset. Szerinetm a karacsony igazi fenyovel igazi.
21. emagdi (válaszként erre: 25. - Juniperus)
2006. nov. 9. 22:25
Nahát, pedig megmondjuk itt neked hogy lesz igazán szép Karácsonyotok: Igazi,plafonig érő karácsonyfa, alatta egy alomnyi kismacska Masnitól :)))
20. eee466847e (válaszként erre: 23. - Juniperus)
2006. nov. 9. 21:33
Köszi!
2006. nov. 9. 21:07

Igazi fenyő egyértelmően!

Tavaly töveset vettünk és tavasszal ki is ültettük!!!

Lehet idén is töves lesz!!!

2006. nov. 9. 20:27
Egy évben egyszer van Karácsony, még a fa is mű legyen? Természetesen igazi fenyő, ennyit már csak megengedhetünk a mai világban magunknak! Nem igaz?
2006. nov. 9. 20:24
Termeszetesen igazi.Az illatarol gyermekkorom Karacsonya jut mindig eszembe es ezzel együtt a csalad,ami nekem mindent jelent.
2006. nov. 9. 19:33
Mi tavaly fölfedeztünk egy helyet,ahol megfizethető áron vásároltunk gyönyörő fát és ráadásul olyan fajtát,hogy nem hullik,kinézetre pedig a luchoz hasonlít.Ráadásul kibontva külön-külön kiállítva árulták.Egyedül a jó fenyőillatot hiányoltam,de idén ezt luc ágakból készült asztali disszel pótolom.Számomra a műfenyő még olyan idegen.
2006. nov. 9. 18:59
Csakis igazi.
14. eee466847e (válaszként erre: 11. - Walaky)
2006. nov. 9. 18:57
Nem mérgező? Azt hallottam, hogy a nedve méreg.
13. daroki
2006. nov. 9. 17:09

Na én viszont idén a műfában gondolkodom,nekem elegem volt a tűlevelek takarításából.Meg most már sajnálok is több ezret kiadni 2 hétre,amíg áll a fa a szobában.A gyerköim a nagy fát szeretik,de én nem hiszem,hogy csak azért mert műfa alól szedik ki az ajándékokat ezért kevésbé lenne élmény,vagy öröm nekik.Végülis ez tényleg csak egy kellék a karácsonyhoz,a lényeg inkább az,hogy együttlegyünk,meghitten,békében,nyugalomban erre a pár napra.

Tavalyig én is ellene voltam a műfáknak,de amikor még nyáron is a tűlevelet porszívóztam a szőnyegből akkor döntöttem el,hogy kipóbáljuk.Gyönyörű műfákat lehet kapni,inkább egyszer adok ki érte egy nagyobb összeget,aztán levan tudva évekre a karifánk:)

Ráadásul már utáltam elmenni fát venni.Tavaly is órákba telt mire megtaláltam álmaim fáját,a faárusok flegmák,bunkók voltak,alig akartak kibontani újabb fát,szinte könyörögnöm kellett nekik.Nem értették meg,hogy ami nekik szép fa az nekem nem tetszik és inkább még megnéznék párat.Vagy az árban nem tudtunk megegyezni,szóval ebből is elegem lett.

2006. nov. 9. 17:04
csakis igazi fenyő.
11. walaky
2006. nov. 9. 16:34
Én tiszafa ágakból csinálok karácsonyfát. Nagyon sokáig szép maras, nem hullik.
10. emagdi (válaszként erre: 8. - Jay néni)
2006. nov. 9. 15:16
ez a legjobb megoldás:))))))
2006. nov. 9. 15:13
Én nem szeretem a mű dolgokat, ezért én mindig gyökeres fenyőt díszítek fel, amelyet arra a pár napra kiszedünk és utána visszaültetjük. Egyébként hallottam már olyat is hogy lehet ilyen fenyőt kölcsönözni, ez azoknak praktikus, akik utána nem tudják hova ültetni. Nagy műanyag edényben adják és ezt szépen karácsonyi csomagolópapírral be lehet csomagolni. :D
2006. nov. 9. 15:12

Igazi, de gyökeres, végig locsoljuk aztán kikerül és tavasszal kiültetjük.

Tiszta fenyőfa az egész udvar. :)))))

2006. nov. 9. 15:11

csakis igaz, attól ünnep az ünnep :)

idén most icipici fát veszünk, egyrészt helyhiány, másrészt anyagiak miatt. De szerintem egy pici fa is tud olyan örömet és meghittséget ajándékozni az embernek, mint a nagyobb.

2006. nov. 9. 15:08
Kizárólag igazi, annak van karácsony illata, látványa,"melegsége":)
2006. nov. 9. 15:07
Régen mű-karácsonyfánk volt, mert egy elék kicsi lakásban laktunk(58m2)- nem volt hely, meg mi gyerekek is megnőttünk. Mióta férjhezmentem, csak igaz fenyőnk volt, pedig az én gyerekeim már nagyok, de nem tudom rászánni magam, hogy mű fenyőt díszitsünk, pedig teljesen egyetértek az erdőkkel kapcsolatban.
2006. nov. 9. 15:05

Nekem sose volt műfenyőm, de nem is szeretnék.

Meg van a varázsa, ahogy az elöttem szólók kifejtették!

Én is az igazira szavaznék!

2006. nov. 9. 15:02
vajon lesz-e a fenyő alatt kismacska? :)))
2. eee466847e (válaszként erre: 1. - Juniperus)
2006. nov. 9. 15:01
Soha nem volt műfenyőnk, nem is lesz. Gyermekkoromban hosszú levelű ragacsos fánk volt néhányszor (az volt az olcsóbb). A gyanta és fenyőillat végig az emlékeimben maradt. A "mű" növényeket nem szeretjük.
2006. nov. 9. 14:47

szia! szerintem kisgyereknél még fontos lenne, hogy igazi legyen, mert neki ez nagy élmény, és mégis az igazi az igazi!

ha kicsit nagyobb lesz, akkor vegyetek műfenyőt, mert az praktikusabb. amúgy simán le lehet zuhanyozni:))

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook