Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Műfenyő vs igazi fórum

Műfenyő vs igazi (beszélgetős fórum)

2007. okt. 24. 14:33

Évek óta műfenyőnk van, drága, de élethű. Viszont évről évre látom a nagybani piacon a többezer fenyőt halmokban, ami megmaradt... :( Tavaly az utolsó napi kiárusításon vettünk egy igazit - azért annak összehasonlíthatatlanul igazibb hangulata van, viszont drága volt és fájt a szívem érte, amikor hullott, olyan elmúlás-kinézete volt :(

Azt hiszem, az idén is maradok a műfenyőnél.

2007. okt. 24. 13:41
Nagyon helyes műfenyőt tudtunk venni olcsón(2500),nagyon megvagyok vele elégedve,gyerekbarát,nem bők,nem hullik,nem kell faragni,kirakni az utcára egy hét után,s nem utolsó szempont hogy a radiátor elé tehetem,mivel nincs máshol hely.
177. project640 (válaszként erre: 173. - 6c78107ff2)
2007. okt. 24. 13:30
Beeboop ne áltasd magadat azzal, hogy csak a termesztett fenyőfát árulják a piacokon. Korábbi levelemben írtam, hogy a mi kis 'fenyvesünkkel' mi történt. Én faluhelyen élek és tudom, hogy akiknek fenyvesük van, azoknak hogyan telnek a karácsony előtti napok. Igaza van annak, aki azt mondja, hogy aki fenyőillatra vágyik menjen el fenyőerdőbe. Ma már fákkal tüzeljük az un. bioerőműveket, hogy 35 fokos nyári kánikulában 18 fokra hűtsük az életterünket ... szégyen, ha erre gondolok. Aki az igazira szavaz olvassa el Rakk István a fa fohásza című versét. Ne bánts! ... csak ennyit kér a fa ....
176. davider
2007. okt. 22. 22:36
MŰŰŰŰŰ csakis de most csak kicsi van ha meglesz a kislányunk akkor tuti veszünk plafonig érőt:))
175. Duncan
2007. okt. 22. 22:35
pár évvel ezelőtt vettem egy nagyon szép műfenyőt, igaz nem volt olcsó de mostanra visszahozza az árát, arról nem is beszélve, hogy nem kell rohangálni fáért. És valójában erről már nem lehet megmondani, hogy mű vagy pedig igazi. Szóval maradok a műnél, az illatokról meg annyit, hogy sokféle illataroma van és én ilyenkor a narancs-fahéjat sokkal jobban szeretem mint a fenyőt, és a lucc-nak pl, nincs is fenyő illata, szóval műűű:)))
174. rohiani
2007. okt. 22. 22:25

Csakis mű.


A karácsony nem a fenyő illatot jelenti, ha meg valakinek azt akkor irány ki az erdőben és ott szagolja a fenyőket amíg még megteheti, mert lassan az összes fenyőből karácsonyfa lesz, aztán meg sajnos szemét. Pedig évtizetekig illatozhatna kinn a szabadban, ha sokan nem lennének ilyen buták.

2007. okt. 22. 22:14
Igazira szavazok! Annyit ültetnek és kivágnak,hogy jut nekem is.Ez egy iparág azok az emberek abbol élnek hogy ültetik és kivágják.Szerintem ez nem a természet elleni vétek.
2007. okt. 21. 09:45
MŰ... De a hangulat, és illat kedvéért ,egy élő ág is van az asztaldíszben .
171. 4726e582cf (válaszként erre: 167. - Project640)
2007. okt. 21. 00:19

látod ennyire nem törődnek vele :(((((


csakis mű! miattam ne kelljen kivágni egy fát sem, bármilyen legyen is az... (mielőtt belémkötünk, nagyrészt múanyag és fém bútoraim vannak... ami fából van azt örököltem)

2007. okt. 20. 23:36

Természetesen műfenyő!


Az igazi fenyőkről mindig az az Andersen mese jut az eszembe, amikor egy fenyőerdő egyik fája arra vágyott, hogy karácsonyfa legyen. Szép nagyra megnőtt, és mindig azt várta, hogy Őt karácsonyfának vigyék el, ne pedig asztal, vagy valami bútor legyen belőle. És jött a karácsony, és kivágták, elvitték valami hatalmas házba egy gazdag családnak, és az álma valóra vált. Karácsonyfa lett belőle. Rögtön másnap viszont a szolgák lebontották, és levitték a pincébe, majd kidobták a szemétbe.

Az Andersen mesék annyira meg tudják fogni a dolgok lényegét. Én mindig megsirattam a fenyőt a mese végén...


A párommal nagyon is egyetértünk ebben a kérdésben. Egyetlen nap, vagy akár pár hét erejéig, a saját kényünk-kedvünk miatt nem szabad egy élőlényt elpusztítani!


Sajnos az emberek többsége ebbe nem gondol bele...

Csak arra gondolnak, hogy az ünnep úgy az igazi, ha... de vegyük csak alapul hogy régen a pogány ünnepeken például emberáldozatot, vagy állatáldozatot mutattak be, mert úgy volt az igazi az ünnep... azért ennél már lehetnénk civilizáltabbak... a karácsony ilyenfajta ünneplése egy fenyőfaáldozatot jelent. Sírni tudnék, amikor meglátom karácsony előtt azt a sok szegény fát, amit árulnak...

De a fenyő "kölcsönzés" se sokkal jobb. Tavaly volt is erről egy műsor, nyilatkoztak faiskolások, akik fenyőket adnak kölcsön, hogy többnyire ezek a fák nem élik túl a karácsonyt, hiába földdel együtt viszik, ha egyszer lecsonkolják a csúcshajtását csupán azért, hogy a csúcsdíszt rátehessék a tetejére. Szegény fák, ezt nem élik túl :(

169. DOMA
2007. okt. 19. 19:13
ez számomra nem kérdés. Csak is igazi. A mű fenyő nekem igen művi. Amúgy a mű virágot sem szeretem.
2007. okt. 18. 12:22
Nekünk kb. 4 éve műfenyőnk van, de olyan mintha eredeti lenne. Annak idején megvettük 8000 ft-ért és nem kell többször pénzt kiadni érte. Az is évről-évre csak drágább lesz.
2007. okt. 18. 12:19
Én nem értem, hogy az emberek miért ragaszkodnak az igazihoz? Ennyire nem érdekli őket a természetrombolás, ami ezzel jár? Akik az igazira szavaznak vajon hány fát ültettek el életükbe? Nekünk már 6. éve mű van, amit a tescóban vettem, de egy kicsit csúnyácska, idén szertnénk egy szebbet venni. Tavaly anyukám vett kísérletképp cserepes fenyőt, de az előszobában tartotta, ahol kb. 10-15 fok van télen. Ezt sikresen kiültettük és azóta is szép dísze a kertnek, de meleg szobából kivinni a fenyőt, az biztos kinyírás. Én csak mindenkit bíztatok a műfenyőre! Mentsük meg az erdőket épp a gyermekeinknek, épp nekik tartozunk ennyivel ....
166. cbdccb9466 (válaszként erre: 162. - D606bc0fd7)
2007. okt. 16. 17:29
Mi pont a gyerek miatt döntöttünk a műfenyő mellett,mert az igazi nagyon megszúrta.
165. zsuzsci
2007. okt. 16. 17:22
igazi
164. Lilcsi
2007. okt. 16. 17:02
igazi:)))
163. Redia
2007. okt. 16. 15:59

Sziasztok!

Aki az igazi fenyő mellett voksol az utána nézett már, hogy milyen következényei vannak ennek a határtalan fenyőirtásnak? És mindez miért? Csak azért, hogy az emberek 1-2 hétig élvezkedjenek, aztán meg kivágják a kukába.Egy-egy szép fenyő amit oly szívesen hurcolnak be lakásukba egyesek, 10-15 év alatt nől meg.Valóban nem az igazi a mű, de azt is lehet élvezni, ha közben belegondolsz, hogy megmentettél az idén 1 db fát.És ha ebbe többen belegondolnának...

Cserepes fenyőről meg annyit, ha nem ülteted ki kb 1 hét múlva akkor fújhatod.Ritka az ami megmarad!

A gyerekek pedig azt szeretik amit Te.Én elmagyaráztam a gyereknek, hogy miért jó a műfenyő és nem volt belőle probléma.Nekünk még az a nagyon gagyi mű van, de az idén le szeretném cserélni.Mostmár vannak olyanok amik megszólalásig hasonlítanak az igazira.Ha valaki tud egy jó helyet ahol valóban szépet lehet kapni, légyszi írja meg!Dia

renkecz.dia@freemail.hu

2007. okt. 12. 16:12
Ameddig nincs gyerekünk megteszi a műfenyő is, egyébként is csak cserepes fenyőt vennék, amit később ki lehet ültetni az udvarba :)
161. kitta73
2007. okt. 12. 15:57
Csakis igazi,a karácsonyhoz hozzátartózik a fenyőillat is.
2007. okt. 12. 15:25
igazi
2007. okt. 6. 21:25
Szerintem, nem az dönti el a karácsony meghitt hangulatát, hogy mű vagy igazi, hanem, ha mi tesszük azzá. Eddig igazi volt 8-10 ezer forintért. Az idén még vacilálunk, de szerintem egy szép formás mű lesz.
158. Évice
2007. okt. 6. 21:14
Ez nem is kérdés, igazi!A műfenyők olyan illúzióromboló hatást keltenek.Inkább 1 nap 5x is felpórszívózok.
2007. okt. 6. 20:45
Egyérteműen igazi, ugyanis a műfenyőről hiányzik a fenyőillat ami nélkül a karácsonyt elképzelni se tudnám. A tuskéket meg nem olyan nehéz összetakarítani, mint sokan azt gondolják. Pláne, ha fenyő alá teszünk egy direkt erre a célra való szép szőnyeget.
2007. okt. 6. 19:52
egyértelműen MŰ
2007. szept. 20. 08:45
Sziasztok, kiskoromban volt egy nagy szép fenyvesünk sok 100 fenyővel. Apukám nagyon szerette, volt bent 2 nagy vöröshangyaboly, azokat körbekerítettük. Eljött a karácsony, és elloptak kb. 15 fát, volt olyan melyet derékba vágtak el, és csak a felső része kellett. Akkor kiskoromban azon gondolkoztam, hogy a szeretett ünnepén valakinek a lakásában egy ilyen 'lopott' fenyőfa áll. A fa élete számomra azóta a legfontosabb! Csakis a műre szavazok. Aki itt a fórumon az igazira szavaz hány fát ültetett el életébe. Az emberek csak pusztítják a fákat, de helyette nem ültetnek. Vannak ismerőseink az őrségben ők fenyőfákat termesztenek eladásra, ők ebből élnek. Ez egy jó dolog, de ők is tudják, hogy a piacokon milyen sok az illegális fa, mennyi tűnik el az erdőkből, magánbirtokokból! A mi műfenyőnk csodaszép és igazán meghitt hangulat van körülötte. A kertben van kb. 20 fenyő, azok közül többet is fel szoktunk díszítenikarácsonykor, és kivilágítjuk őket. Az igazi kint, a mű bent :-) és így szép a karácsony.
2007. szept. 16. 10:18
Nekünk van egy szép műfenyőnk a padláson elcsomagolva. Minden évben közkívánatra feltesszük a kérdést, és a gyerekek megszavazzák az igazit. Így hát elmegyünk és választunk egy szép fát az árusoktól.
2007. szept. 14. 16:48
igazi!!!!!!!!!!
2007. aug. 31. 18:26
igazi
151. daroki
2007. aug. 31. 17:35
Én is náluk vettem a fenyőmet,engem is meggyőztek:)
150. 2dfdc4af73 (válaszként erre: 146. - Khugi)
2007. aug. 31. 17:33
:D nagyon jól megfogalmaztad, tetszik:) és egyet is értek Veled:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook