Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Műfenyő vs igazi fórum

Műfenyő vs igazi (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
2007. dec. 5. 13:51
Műfenyőés alatta egypár igazi fenyőgaly az billat miatt.
238. zsütyi
2007. nov. 28. 20:57
Jav.: fenyőillatot
237. zsütyi
2007. nov. 28. 20:57
Műfenyőnk van, már 3 éve. Persze a feyőillatot én is szeretem, de ahhoz elég ha kimegyek a mellettünk lévő erdőbe. Persze fáért is kimehetnék, de sajnálom őket. Régen volt gyökeres fenyőnk, kinn van a kertbe. És anyagilag se mindegy. Egy szebb gyökeres fenyő pár ezer forint. Inkább ajándékra költöm.
2007. nov. 28. 20:32
Mindenképp igazi!
235. viktoria101 (válaszként erre: 234. - Rekag)
2007. nov. 28. 19:50
Osztom!!!
234. rekag
2007. nov. 28. 19:42
Egyértelműen igazi fenyő!!!
2007. nov. 28. 19:22
Nekünk igazi lesz. Az ünnephez hozzá tartozik a fenyő illat is .
2007. nov. 28. 19:14
Nekünk igazi fánk lesz.Imádom az illatát.Töves,cserepes.Tavasszal majd kiültetjük a kertbe.Így lelkiismifurdi nélkül élvezhetjük a karácsonyt:)Se műanyag se,se gyilok,se potyogás:)
231. zsuzsci
2007. nov. 28. 19:12
Az igazi ,az igazi!!!! :))
2007. nov. 28. 19:11
Sajnos mü. A fiam allergiás a fenyőre.
2007. nov. 28. 19:00
igazi*
2007. nov. 28. 19:00
IGAZI!!!!! a műfenyőknek nincs az az igaz karácsonyi hangulata..
2007. nov. 28. 18:55
Nekem mu fam van,és az is lesz.nem tudom én azért nem szeretem az élo fát mert nagyon potyog.
2007. nov. 28. 17:57
idén is igazi fánk lesz
225. malina
2007. nov. 28. 15:42
Igazi.
224. xéni9
2007. nov. 26. 10:46
Csakis igazi!
223. project640 (válaszként erre: 222. - Silverstar)
2007. nov. 26. 10:20

Tisztelt Silverstar,


Teljesen igazad van a műt illetően! Mindent Kínában csinálnak erősen környezet és embert károsító technológiákkal. Mindent! A TV-t, a játékot, az autót, a ruhát stb. Tehát ilyen megközelítésből ne nyomjuk el a műfenyőket. Szerintem egy átlagember, aki műfenyőt vesz, az kb. vesz egy 1 -1.5 méter magasat, ami kb. 5-6, de jobb esetben több évig tart. Egy ilyen karácsonyfának a súlya kb. 2 -3 kg., az előállításához kevesebb olajszármazék kell, és kevesebb károsanyag keletkezik, mint egy teletankolással. Ez alatt az idő alatt, 6-7 5-6, de inkább 7-8 éves fenyőfát fogyaszt el a delikvens, pont abban a korban vágják ki őket,amikor a legintezívebb a széndioxid beépítési képességük. Karácsony után kidobják őket, elégetik őket, a széndioxid , amit addig megkötött, visszajut a természetbe. 100ezrével vágják ki a fenyőket minden évben, döbbenetes erdőfelületeket vágnak tarra. Jó ha 2-ből 1 fenyőfa gazdára talál. Ezek a fák nem Kínából, hanem Magyarországról jönnek, ahol egyébként is nagyon kevés a tűlevelű erdő. Kína környezetrombolása törvényszerű lépés a döbbenetes gazdasági növekedés miatt (megjegyzem az egyik legtöbb fát ültető nemzet!). A mi erdőinkről van szó, és azok védelmére a műfenyő a jobb megoldás.

Igazat adok abban, hogy a cserepes a legjobb, de szerintem az esetek többségében azok mind elpusztulnak a hozzánemértés miatt.

2007. nov. 21. 11:40

Az „igazi vagy mű” kérdésről szóló vitát idáig még nem sikerült egyértelműen eldönteni, abban azonban még a legradikálisabb környezetvédők is egyetértenek, hogy az igazi fenyőfa még mindig jobb választás, személyes és közegészségügyi szempontból is.


Néhányan, akik kiállnak a műfenyő mellett, azzal érvelnek, hogy azokat minden évben újra használják, így kevesebb szemetet termelnek. A műfenyő azonban polivinil-kloridból (PVC, vagy vinil), a környezetre egyik legveszélyesebb petróleumszármazékból készül.


Ezen kívül a PVC előállítása során sok ismert rákkeltő anyag, például dioxin, etilén-diklorid vagy vinil-klorid keletkezik, szennyezve ezzel a gyár közelében lévő területeket. A legtöbb ilyen gyár Kínában található; az ezekből kikerülő műfenyők 85%-át az Egyesült Államokban értékesítik. A munkakörülmények ezekben a gyárakban nem biztosítják a dolgozóknak a káros anyagok elleni védelmet.


Ezenfelül a műfenyő ólmot és egyéb veszélyes anyagokat is tartalmaz, amelyek az egyébként kemény PVC megmunkálhatóságát teszik lehetővé. Laboratóriumban végzett állatkísérletek során ezek az anyagok beépültek a májba és a vesébe, és idegrendszeri és szaporodási károsodásokat idéztek elő. Az amerikai Gyermekegészségügyi Koalíció arra hívja fel a figyelmet, hogy a műfenyő ólomtartalmú szennyeződéseket bocsáthat ki, amelyek megtelepszenek az ágakon, illetve beboríthatják az ajándékokat és a padlót a fa alatt. Mindenképpen tartsuk be a fa címkéjén található utasításokat: kerüljük e részecskék beszippantását, illetve szájba jutását.


Az igazi fenyők elleni elsődleges érv az, hogy ezeket mint mezőgazdasági termékeket állítják elő, ezért az általában nyolcéves termesztési ciklusuk során többször kell műtrágyát kijuttatni a termőterületekre. Ezért a termesztés során és később, a szemétre kerülésükkor is veszélyt jelentenek a vízkészletre. Az ünnepek után a karácsonyfák nagy része a szemétbe kerül, és nagy mennyiségű hulladékot képez, amelynek megfelelő kezelésére az önkormányzatok nincsenek kellően felkészülve, így nem tudják komposztálni sem.


A karácsonyfában való gyönyörködésnek leginkább környezetbarát módja, hogy gyökeres fenyőt vásárolunk vagy kölcsönözünk egyenesen a termesztőtől. Amikor az ünnepnek vége, egyszerűen kiültetjük a kertbe, vagy visszavisszük a kölcsönzőbe. Mivel a fák télen nyugalmi állapotban vannak, egy hétnél tovább ne tartsuk gyökeres karácsonyfánkat a meleg szobában, mert a fa életre kel és elkezd növekedni. Ha ez megtörténik, akkor sajnos nagyon kevés az esély arra, hogy a hidegbe kiültetve túlélje a telet.

221. zselé
2007. nov. 15. 20:49
Igazi! A maga egyedi illatával...
2007. nov. 15. 08:13
igazi
2007. nov. 15. 05:59

Amikor a gyerekek kicsik a családban ajánlott az igazi fenyo,az illata hangulata végett,meg hogy ez szívódjon beléjuk hogy így kéne lenni.Késobb már praktikusan is nézhetjuk a dolgot de mindig legyen a lakás 1-1 pontján fenyoág ékesítve!

Természetesen a mufenyo látványa is tokéletes,csak sajnos illata nincs.

2007. nov. 15. 05:47
Mi tavaly vettünk műfenyőt. Igaz, szükségmegoldás volt, mert ebben az icipici kis faluban nem árulnak fenyőt, másrészt, ha a városból hoztunk volna, ott mindig úgy jártunk, ami tetszett, az állati nagy volt, a kocsiba nem igazán fért volna be. Aztán láttunk egy áruházláncnál elég "élethű" fenyőt. Megvettük. Jó döntésnek bizonyult, mindenkinek tetszett és csak a felnőttek vették észre, hogy műből van.
2007. nov. 15. 05:37
Mi eddig még mindig igazit vettünk, de az idén már gondolkodom, hogy műfenyőt veszünk, az illat és hangulat megteremtésére veszek vázába pár fenyőágat.
216. Donyta
2007. nov. 15. 04:37
Először én is utáltam, de elgondolkodtam azon, hogy ha megveszem és a szépet veszem, akkor az mindig ott van. Csak egyszer kell költenem rá, és ha vigyázok az ágaira, marad is szép. Nagyon olyan mint az igazi, és nem kell miattam plussz egy fát kivágni. Alig van már erdőnk és fáink, legalább evvel ne őljük tovább őket. Mára már megbarátkoztam a műfenyővel, és cseppet sem zavar. Viszont ha látom, hogy Karácsony napján még ott marad nagy halomban az el nem adott sok feníő, hát igencsak elgondolkodtat, minek kellett ezeket elpusztítani???!
215. dzsetta
2007. nov. 15. 02:13

Pfff... én kifejezetten utálom a műanyag fenyőket! Miért kell már a karácsonyt is "elműanyagosítani"?? Nem elég, hogy manapság a piacon termékformától és típustól függetlenül mindent felváltanak az egyre gagyibbak, még a karácsonyfára is sajnálja az ember 1 évben egyszer azt az egynehány-ezer Forintot????


Igaz, valóban nagy mennyiség, de ettől függetlenül szerintem nem ezektől az évente egyszeri fenyőkivágásoktól fognak kipusztulni a világ fenyvesei...

2007. nov. 12. 15:33
Én az igazit szeretm,a fenyőillat ami szenteste betőlti a szobát,semmivel sem pótolható.
213. kispici (válaszként erre: 212. - Project640)
2007. nov. 12. 15:19

miért kell feltétlenül a fenyők kivágására és az erdők pusztulására asszociálni?


mióta az eszemet tudom, gyökeres fenyőt veszünk, kb egy héttel karácsony után már megy is egy családi barátunk telkére, ahhol nagyjából 50 hasonló úton odakerült fenyő éldegél jelenleg.


íly módon szerintem megtalálható az a bizonyos "arany középút" az igazi, de nem is kivágott között.

212. project640 (válaszként erre: 199. - 0a6ce1d48d)
2007. nov. 12. 10:49

az ilyen emberekben azt nem értem, hogy miért nem azt mondják, hogy 'én is nagyon sajnálom az igazi fenyőket, de egyelőre saját gyengeségem miatt nem térek át műre' ... mondjuk

valaki magyarázza meg nekem az igazi-hívők között, hogy hogyan számlanak el lelkiismeretükkel a saját gyerekei előtt, akiktől a jövőt veszik el így ... leszarjuk, hogy már nem lesz erdő 50 év múlva, vagy mi????

igenis mindenkinek erkölcsi kötelessége, hogy védje tisztelje a fákat, a természetet ... így is nagyon sok fát használunk az életünkben, legalább a szeretet ünnepén ne gyilkoljuk őket!!!

211. kispici
2007. nov. 10. 22:48
cserepes igazi. a fenyőfa szag pótolhatatlan.
210. Kalmár Edit (válaszként erre: 209. - 4726e582cf)
2007. nov. 10. 22:19
A kolleganőm is ott rendelte meg 2 éve és Ő biztatott, hogy nagyon szép sűrű. Bízom benne, hogy jól döntöttem. A katalógusban ugyan az a kép van, mint 2 évvel ezelőtti be.
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook