Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miért jobb a műfenyő, mint az élő? fórum

Miért jobb a műfenyő, mint az élő? (beszélgetős fórum)


1 2
56. Lávli (válaszként erre: 55. - 72f62a66ed)
2018. dec. 3. 19:13
Dejooo! 😊🎄
2018. dec. 3. 19:11

Nem tudom hogy jobb e vagy sem, de azt tudom, hogy nekünk minden évben mosolyt csal az arcunkra, ha eszünkbe jut az előző évi fa választás. Imádjuk 💖 most is mosolygok 😊 sárbantocsogós#rengetegnevetés#barátok#faválasztás#anyukákirányítanak#apukákfűrészelnek#gyerekekjólérzikmagukat#elfogyottamadzag#mostmilesz#hogyvisszükhazaafát#jönnekabébetűsszavak#demegoldjukmertmiilyenekvagyunk

🌲💖😊

54. viva70
2018. nov. 30. 22:07
Nem jobb a műfenyő, hosszú évekig igazi volt, de pár éve mégis az mellett döntöttünk. Sokat mentünk utána, de végül sikerült elfogadhatót találni. Ez most nekünk praktikusabb megoldásnak tűnik.
2018. nov. 30. 21:39

Jó pár éve nekünk is műfenyő van.mi szeretjük.igazit nem is tudnék már elképzelni.

Sztem a gyerekek miatt is jobb :)

Karácsony nem ettől Karácsony.a szeretet nem a fából ered..

2018. nov. 30. 17:55
Én szeretem az igazi fenyöt is.Viszont a műfenyő nem hullik,de viszont illata sincs.
2018. nov. 30. 17:37

Nekünk marad a mű. Nem vacakolok az élővel, és nem is kerülgetem. Már régen meg van praktikus, és van sok más dísz is.

Az ünnep fényét nálunk a családi összejövetel jelenti.

2018. nov. 30. 17:29
Nekünk van műfenyőnk, általában azt diszítjük fel. 2 éve ismerőstől kaptunk egy akkora ezüstfenyőt, hogy ki kellett pakolni az étkezőt, hogy elférjen, a plafonba kampót fúrtunk, mert nem állt meg sehogy. Az gyönyörű volt! Az idén valószínű, hogy a mű lesz beüzemelve
49. dd9dec5381 (válaszként erre: 41. - 82b19139c2)
2018. nov. 30. 17:23
Akkor a szárnyas kedvéért kell a klasszik fenyv. :))
2018. nov. 30. 16:49
Nálunk mű lesz. Gyerekkoromban mindig élő volt. Pár éve mű van.
2018. nov. 30. 16:47

Nekem nem jobb.

Másnak biztos meg van a jó oka.

2018. nov. 30. 16:45

Melyik a zöldebb karácsonyfa? A mű, vagy az élő?


Életciklus elemzés mutatta ki, hogy az élő karácsonyfa környezeti szempontból jobb választás, mint a műfenyő. Ez utóbbi legtöbbször Kínából érkezik és mérgező fémeket is tartalmazhat.


Jobb az igaz fenyő

Egy független kanadai környezeti ügynökség részletes életciklus elemzést hajtott végre, hogy pontot tegyen az örök vita végére. Környezeti szempontból a műfenyő vagy az élő fenyő a jobb választás? Az elemzés egy amerikai farmon nevelt fenyőfa és egy Kínából érkező műfenyő környezeti hatásait vetette össze, részletesen elemezve az előállítás, szállítás, és minden egyéb járulékos tevékenység környezeti hatását – írja a bestmachinery.hu.


„A természetes fenyőfa környezeti szempontból jobb választás” – foglalta össze az elemzés végkövetkeztetését Jean-Sebastien Trudel, a cég vezetője. „Sokan azt hiszik, hogy a fenyők kivágása rossz dolog, de elfelejtik, hogy ezeket a fenyőket kifejezetten ebből a célból ültetik” – erősítette meg Clint Springer, a Philadelphiai Egyetem botanikus professzora.


Ellentámadásban a műfenyő-lobbi

Természetesen a fenti tanulmány sértette a műfenyő-gyártókat összefogó Amerikai Karácsonyfa Szövetség érdekeit, ezért egy másik neves céget bíztak meg a környezeti hatások felmérésére. Az újabb tanulmány azonban ismét csak az élő-fenyő pártot erősítette.

Az új tanulmány szerint a műfenyő környezeti szempontból csak akkor elfogadható, ha legalább egy évtizedig használják ugyanazt a műanyag örökzöldet.


Kínából érkezik és mérgező

A műfenyő ellen az egyik legfontosabb érv, hogy műanyagból, ráadásul PVC-ből készül. A PVC stabilizálásra gyakran ólmot használnak, amely a fenyő öregedésével veszélyes porként az otthonok levegőjébe kerülhet. Ráadásul, ha a műfenyő a hulladékégetőben végzi, akkor a PVC-ből az égés során rákkeltő dioxinok és furánok szabadulnak fel. A műfenyők helyzetét tovább rontja, hogy igazi hazájuk Kína. A műanyag fenyők 85 százaléka az ázsiai országból származik, és ideszállításuk során több mint tízezer liter üzemanyagra van szükség.

Gyakran hangoztatott érv az is, hogy a műfenyők kizárólag mesterséges és nem lebomló alapanyagokból készülnek, ellentétben az élő fenyőfákkal.


Az élő fenyő küzd az éghajlatváltozás ellen és munkahelyeket teremt

A karácsonyfáknak szánt fenyőket ma már nem a természetes erdőkből vágják ki, hanem farmokon nevelik, épp úgy, mint a gabonát. Növekedése során ezek az új ültetésű fenyők sok szén-dioxidot megkötnek a légkörből, így csökkentik az üvegházgázok mennyiségét is.

És ellentétben a műfenyőkkel, az idehaza árult fenyők döntő részét Magyarországon nevelik fel, és ez becslések szerint is több száz munkahelyet teremt az országban.

45. Lávli (válaszként erre: 44. - Fincsi5)
2018. nov. 30. 16:38
Ez nagyon jó :DD
44. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Magdika66)
2018. nov. 30. 16:36

Neki jobban bejön, nem hullik, lehet már nincs kisgyerek, vagy ő is azt szokta meg.

1x vettünk műfenyőt, a hetedikes gyerek bőgött, felhívta a nagyapját,ő eljött, nem győzte dicsérni; L.-kém, te becsaptál engem, hát ez igazi...nem??...fogdosta ...de tényleg megtévesztő stb. Nem hatott.16:kor hívtuk el egy ismerősünket, van-e még fája, mindegy ha törpe, ha óriás, de kell. Szóval 18 éves koráig "megadtuk a módját". D

43. Pasionella (válaszként erre: 41. - 82b19139c2)
2018. nov. 30. 14:51
Cuki lehet :-D
2018. nov. 30. 14:47
Szerintem semmi nem tudja helyettesíteni a lucfenyő illatát:) Van nagyon szép műfenyőnk is, de évek óta a kamrában áll, nem az igazi. A nordmann fenyőből meg szerintem valami szörnyszülött karácsonyfa lesz, se illata, se színe... idén egy pici (kb. 60 cm-es) cserepes lucfenyőt vettünk, tavasszal majd öcsém kiültetheti a kertjébe:)
41. 82b19139c2 (válaszként erre: 3. - Dd9dec5381)
2018. nov. 30. 14:34
Nálunk pont fordítva van :D Élő fenyő van mindig, a papagáj imád rajta ücsörögni és rágcsálni a tűleveleket (meg ledobálni a díszeket) :D A műfenyőt hamar tönkretenné.
40. Lávli
2018. nov. 30. 12:39

A munkahelyemen minden évben olyan csodaszép műkarácsonyfa volt, hogy a lélegzetem elállt tőle minden reggel, mikor nyitottam az ajtót. Kevinnek se volt szebb :D

Itthonra mégsem kellett volna sosem, mert itt is csak egy repis díszlet lett volna, semmi több. Arra meg nincs szükségünk.

Amúgy a nordmann fenyőnek tavaly kb. 3 tűlevele hullott le, imádok kajtatni utána, jókat röhögünk, míg a férjem beleküzdi a tartóba, mi így szeretjük.

Ha már öreg leszek és jobbára csak az emlékezés adja majd az örömöt, biztos elég lesz egy kis gally is.

39. 04424e865e (válaszként erre: 38. - Mézes-Krémes)
2018. nov. 30. 12:29
Nem vitatom, hogy szép, de akkor is csak mű.
38. Mézes-Krémes (válaszként erre: 28. - 04424e865e)
2018. nov. 30. 12:22

Hát nem is kérdés az, hogy melyik volt előbb, vagy melyik a hagyományosabb. :)


Amúgy ha látnád az én műfenyőmet, seggre esnél annyira szép, és annyira élethü! :)

37. 04424e865e (válaszként erre: 35. - Dd9dec5381)
2018. nov. 30. 12:06

Főleg gondolom azért, mert büdös lenne a kezed tőle. :)


Én is csak egyfajta állatot ölök, méghozzá a darazsat. Persze annak sem minden fajtáját, mert néhány, a félelmetes külső ellenére, egyáltalán nem veszélyes az emberre.

36. 04424e865e (válaszként erre: 32. - Flóra76)
2018. nov. 30. 12:03
Mondjuk azt nem bánnám, legalább nem engem szurkálnának. :)
35. dd9dec5381 (válaszként erre: 29. - 04424e865e)
2018. nov. 30. 12:02

A pontyot és a kacsát is, én mégis sajnálom. :)

De értem, megértem amit írsz, én nem akarok senkit megtéríteni (csak már a poloskát is úgy pilinckázom ki az erkélyről, hadd fagyjon meg odakint, én direktbe nem ölök:)))

34. Pasionella (válaszként erre: 26. - Mézes-Krémes)
2018. nov. 30. 11:59
Nem tudom, a "beszerzést" én minden évben élvezem, sosem volt nyűg... szeretem keresni az igazit :-) szerencsére a faragás miatt párom sem panaszkodik, tudja míg Ő azzal ténykedik kint én finomat főzök és jól esik neki bejönni és büszkén mutatni milyen szépen megoldott a faragását :-)
2018. nov. 30. 11:59
Kisebb, formásabb, nem potyog, nincs szemét, 15 éve használjuk. :)
32. Flóra76 (válaszként erre: 31. - 04424e865e)
2018. nov. 30. 11:56
Még a végén összeverekednének.
31. 04424e865e (válaszként erre: 30. - Flóra76)
2018. nov. 30. 11:55
Otthon, mi ezt nem tudtuk megtenni, mert a teraszon a kaktuszoknak van bérelt helye.
30. Flóra76 (válaszként erre: 28. - 04424e865e)
2018. nov. 30. 11:51
Így tettünk mi is egyik évben, azóta is a teraszon pompázik.Persze karácsonykor feldíszitve :)
29. 04424e865e (válaszként erre: 27. - Dd9dec5381)
2018. nov. 30. 11:51

Az ész nélküli, nagyzási hóbortból lelőtt állatokat én is sajnálom.

Sőt a fenyőt is sajnálnám, ha olyan helyről vágnák ki , ahol csodálatosan mutat az egész évben, de ezeket, amit karácsonyra veszünk, direkt ilyen céllal ültetik.

28. 04424e865e (válaszként erre: 26. - Mézes-Krémes)
2018. nov. 30. 11:47

Minden félreértés nélkül mondom, hogy akit szeretek a családomból, azt nem csak ezen a három napon szeretem, akit pedig nem -mert sajnos ilyen is van- azt ezen a három napon sem fogom.

De ennek az ünnepnek fenyőünnep a neve. Nem pedig műfenyő ünnep. Én ragaszkodom az élő fához, szerencsére a feleségem is így gondolkodik. Mivel idén nem otthon, hanem úgymond egy átmeneti lakásban ünnepeljük a karácsonyt, valószínűleg egy kisebb méretű cserepes fenyőt veszünk, de akkor is igazit. Mikor pedig kinövi a cserepet kiültetjük.

27. dd9dec5381 (válaszként erre: 24. - 04424e865e)
2018. nov. 30. 11:41

Kinek mi kell a meghitt karácsonyi hangulathoz. Nekem már nem kötelező kelléke a fenyőillat valódi fával... Ilyen az ember/emberiség; egy bizonyos hányada elkezdte sajnálni a röffencset, tikot és bálnát, rossz érzéssel tölti el az évek alatt fölcseperedett, januárban kuka mellett heverő fenyők látványa, mi már csak ilyen szentimentálisak vagyunk. :)

Azt már nem is ecsetelem, mekkora röhögések közepette állítjuk elő adott napon a műfenyőből a kívánt formát. :D

De ne hallgasson senki rám, egy Grinch szólt ;).

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook