Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Úgy gondoltam hogy műfenyőt veszek, nagyon szépek vannak,... fórum

Úgy gondoltam hogy műfenyőt veszek, nagyon szépek vannak,... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
dec. 26. 08:50
mufenyo sem rossz,de annak nincs illata,mint az igazi fenyonek.
dec. 15. 09:27
az igazi szerintem szebb,de vannak akiknek nincs mas valasztasuk/mint nekem is pl/csak mut tudnak venni,nalunk a hoseg miatt az igazi lehullana mar az elso nap.
49. PöttyösPanka (válaszként erre: 26. - Secret8)
dec. 15. 08:12
Őszintén szólva az igazi fenyő sem sokkal jobb környezettudatosság szempontjából. Hacsak a használat után nem komposztálják. De ez elég kevés százalékban valósul meg. Inkább energetikai felhasználásra kerül (elégetik), ami karbonkibocsátás szempontjából problémás. A tanulmányok szerint a műfenyő 10 év használat után behozza az igazit környezetbarátság szempontjából. De összességében sem éri meg a vitát, mert akkora karbonterhelésről beszélünk, amit egy átlagos ember egy hét alatt elautókázik. Tehát az összkibocsátás szempontjából szinte semmi. Főleg nem az egyik legkörnyezetszennyezőbb dolog.
48. Epresturmix (válaszként erre: 47. - Globus)
dec. 15. 07:57
Olyan macerás. Idén megtetszett az igazi, de marha drága és le is beszélt róla.
47. globus (válaszként erre: 45. - Epresturmix)
dec. 15. 07:54

Évekig kínlódtunk vele. Végig a lakáson, lépcsőház, lift. Utána lement, az erkélyről ledobtam. Ezt mind feltakarítottam.

Utolsó evben jöttem rá a megoldásra! Helyszínen metszőollóval feldarabolás, zsákba tömés.

46. PöttyösPanka (válaszként erre: 27. - Enissa)
dec. 15. 07:48
Azért vannak fenntartásaim ezzel a kijelentéssel kapcsolatban. Nem tudom, hogy hány gyártó mennyi fáját vizsgálták, de ez így túlontúl általános ahhoz, hogy igazat adjak neki.
45. Epresturmix (válaszként erre: 8. - Vigyefene)
dec. 15. 07:01
Pár éve hazaállított egy igazi fával a párom. Azt hiszem az első közös karácsonyunkkor. 8 ezer forint volt. Illata az nem volt. Nos, mire levittük a másodikról, egy élmény volt. Az összes tűlevél a lépcsőn, lépcsőházban, szőnyegben…na neeem! Illata nem volt.
44. Epresturmix (válaszként erre: 32. - 8a5caeb182)
dec. 15. 06:58
Vida xl-től senki ne rendeljen! Àgyat vettünk…hagyjuk. Ki kellett dobni. 😞
43. tien (válaszként erre: 42. - Timycat)
dec. 14. 22:56

A férjemnél ez a vörös vonal.

Nagyon vigyázz a cuccaira.Azt sem tudom néha ,mi micsoda.

Csak ránézett Prézli a projektorra ,meg lett ígérve neki a kinnt alvás .(úgy sem hagytam volna)



Pár évig vigyáztunk macskákra ,egyszerübb velük az élet ,mint kutyával.

42. timycat (válaszként erre: 41. - Tien)
dec. 14. 21:09

A ragdoll valóban nyugodt, csendes, okos, de ő is csak macska.


Egy időben a tv-men élezte a körmét reggelente, hogy keljek már fel, egyszer gondoltam egyet és reakció nélkül hagytam, 3 napig próbálkozott, aztán leszokott róla.

41. tien (válaszként erre: 31. - Timycat)
dec. 14. 20:48

Eddig úgy tudtam,hogy a ragdoll egy eszményi macsek.

Nyugodt ,csendes .


Ezt a jelenetet elképzeltem😁 amint bökdösi a mancsával a kisebb vagyont érő cuccot ,és várja a reakciót.

dec. 14. 20:36

Helyettem az allergia döntött, műfenyőm lesz és van is évek óta. Az igazitól könnyezek és tüsszögök.

Olyan gyönyörű, élethű műfenyőnk van, hogy annyira nem is bánom. Még takarítanom sem kell majd utána.

39. libikóka (válaszként erre: 38. - 8a5caeb182)
dec. 14. 20:19
🤸🤸🤸🤸
38. 8a5caeb182 (válaszként erre: 35. - Libikóka)
dec. 14. 20:14
És akkor mit csinálna minden év dec. 24-én? Hoxázna díszítés helyett?? Naaztmárnee! :D
37. Myra
dec. 14. 20:13
Nekem is műfenyőm van.
36. Utolsó betyár (válaszként erre: 34. - 8a5caeb182)
dec. 14. 20:13
Még egyszer nem vállalkoznék rá. Ahogy írtam rengeteg vele meló, hogy valahogy ki is nézzen. Illetve azt sem volt egyszerű megvárni, hogy az összes tűlevél lehulljon.
35. libikóka (válaszként erre: 34. - 8a5caeb182)
dec. 14. 20:11
Betyár nem tudta a tutit,,diszítés után pár flakon hajlakkal fixálhatta volna cuccostul.
34. 8a5caeb182 (válaszként erre: 33. - Utolsó betyár)
dec. 14. 20:09
Rendelésre is készítesz ilyen remekművet? :D :D
dec. 14. 20:03
Mi ezt úgy oldottuk meg, hogy 4 éve, mikor beköltöztünk abba a lakásba, ahol most élünk, vettünk egy fenyőfát. Megvártuk, mire lehullottak a tűlevelei, majd utána pillanatragasztóval az összeset visszaragasztottuk. Nem mondom, hogy nem volt vele pepecselés, néhány napba beletelt, de azóta ez a fa van. Vízkeresztkor leszedjük a díszeket, a fát felvisszük a padlásra, majd december 24-én délelőtt lehozom a padlásról és feldíszítjük.
dec. 14. 20:00
A múltkor láttam, hogy a vidaXL fordított műfenyőt árul... mégis ki lehet a célcsoport? :D
31. timycat (válaszként erre: 28. - Tien)
dec. 14. 19:57
Ooo mi a világ legoptimistább emberei vagyunk, gyönyörű üveg karácsonyfadíszeink vannak (némelyik horror drága) és ugye macskáink. De még macska nem tört el egyet sem. Max sakkban tartott velük, jó pár éve a kötsög ragdoll rájött, hogy ha figyelmet akar elég csak csilingeltetni a fát és rögtön ugrunk, de csak szórakozott velünk.
dec. 14. 19:52
Nekem fehér műfenyőm (is) van, csodaszép. Miután elváltam, döntöttem a műfenyő mellett, mert nem voltam hajlandó sem a negyedikre felcipelni az élőt, sem kínlódni a faragással.
29. Anyagi (válaszként erre: 11. - Globus)
dec. 14. 17:18
Úgy mondják, hogy barokk díszítésű fa!
28. tien
dec. 14. 16:59

A ház(kívül-belül ) karácsonyi hangulatot áraszt.

De karácsonyfát nem állítunk.

A kertünkben van két hatalmas 🌲.

Nem tudnám olyan magasra rakni ,hogy a hiperaktív kutyánk ne csodálkozna rá ,és kezdené átrendezni.

27. Enissa (válaszként erre: 25. - PöttyösPanka)
dec. 14. 16:54
Azt mondták, hogy igen. Porlad, bomlik, amit belélegzünk.
26. secret8 (válaszként erre: 22. - Enissa)
dec. 14. 15:52

Ez így van, az igazi fenyőknek még a végső felhasználására is épült már ki iparág, ezeket pont azért ültetik, hogy kivágják karácsonyfának. Nem az erdőket irtják ki ezért.

A műfenyő gyártása, szállítása (leginkább Kíbából), az újrahasznosítása (ha lehet) óriási karbonlábnyomot hagy maga után, tehát sajnos az egyik legkörnyezetszennyezőbb dolog.

25. PöttyösPanka (válaszként erre: 22. - Enissa)
dec. 14. 15:39
A műfenyőből számottevő mennyiségű mikroműanyag kerül a levegőbe?
24. timycat (válaszként erre: 23. - Timycat)
dec. 14. 15:33
Bocs az írás minőségéért, még nem tanult rám a telom... 😕
dec. 14. 15:32

Tényleg jó, csak jól meg kell válogatni, mert árulnak ócskákat is.


Nekünk kb 10 éves a műfánk, csodaszép, formás, tömött, szabályos, olyan amit a természet bem tud és férjem fő szempontja benne van a talpban.

Néha veszünk igazi fenyőt is, ha a gyerek nyíg érte, de teljes jó a mű is.


Ha már illat, nagyimék vagy 20 éve vettek egy műfenyőt, akkor még mindenki csak pillázott, hogy mű, iszonyú drága volt és illatosított. Évekig tolta az echte fenyőillatott, nem túl erősen, pont kellemes intenzitással, hogy mennyire volt káros az passz. Illata már nincs, de még mindig gyönyörű.

22. Enissa (válaszként erre: 3. - Semleges)
dec. 14. 15:25

Azokat azért ültetik, hogy kivágják, családok abból élnek.

Ezzel nem is okoznak annyi kárt a környezetnek, mint a sok műanyagfenyővel, nem beszélve a mikroműanyag belélegzése sem egészséges, nem a kútfőmből írom, erről láttam egy tanulmányt.

Persze mindenki maga dönt, természetesen. Tetszenek a műfenyők is nagyon, de amikor állítok, akkor az vágott fenyő, vagy földlabdás.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook