Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Most derült ki, hogy PCO-s vagyok. Ki tud róla valamit? Lehet még gyerekem? fórum

Most derült ki, hogy PCO-s vagyok. Ki tud róla valamit? Lehet még gyerekem? (beszélgetős fórum)


308. Szamó (válaszként erre: 307. - 16e8707293)
2007. nov. 18. 10:23

Köszi!


Ma van a 12.napom. A nyálkahártyám múlt hónapban 14mm-es volt.....


Meglátod a closti meghozza a kívánt peteérést!

307. 16e8707293 (válaszként erre: 306. - Szamó)
2007. nov. 18. 10:06

Szamó:):)


Ez,nagyon jó HÍr,úgy örülök.

Akkor akció dús napok elé néztek:)

11mm-es nyálkahártya,ezt nevezem.

És szép a tüsződ is,de hanyadik cn-vagy ma???


Mi 1 hónapig néztük a pé-t uh-al,és soha nem volt még egy db nyamvadt tüszőm sem:(

Na,de majd most a Clostival,remélem nekem is,lesz.

Ha nem is lesz ilyen szép,csak legyen:)


Továbbra isszoritok, kapjátok el a peteérést.

306. Szamó
2007. nov. 18. 09:38

Halihó! Itt vagyok!


Reggel felmentem a kórházba, várnom kellett a dokira, mert császározott. kb. fél órát vártam, végig a saját császárom járt a fejembe, meg hogy mennyire örülnék, ha 9 hónap múlva engem császározna....

Az UH-n volt jó hír is, rossz hír is. A rossz hír, hogy a bal oldali petefészkemen 23mm-es ciszta van. 2-3 hónapon keresztül figyelgetni fogjuk UH-val és meglátjuk mi lesz vele. A jó hír pedig az volt, hogy a bal oldalon van egy szép 21mm-es érett tüsző, ami bármelyik pillanatban megrepedhet(ezért szúrkált már 2 napja a bal oldalam), valamint a méhnyálkahártyám 11mm-es, ami vastagnak mondható, van hova beágyazódni a picinek. Tehát, nagyon jó esélyünk van ebben a hónapban a babára! Orvosi utasításra ma és holnap este akciózni kell és akkor biztosan sikerül!


Bárcsak úgy lenne! Én lennék a világon a legboldogabb!

2007. nov. 18. 07:56

Jó reggelt:)


Niki.


Örülök,hogy meg találtad a jó orvosodat:)

Nőgyógyász és endós egyben??

Az tényleg nagyon szuper,nem kell még másik orvops után kutakodni.

Tényleg furcsa,hogy most várjuk a mensit és annak örülünk,ha majd megjön.

De mindhármunknál utolsó mensi lesz:):):)


Szamó.


Kiváncsian várjuk a uh-eredményét!!


Nálam mensi még sehol.....

304. Szamó (válaszként erre: 303. - Nikice)
2007. nov. 17. 21:50

Szia!!!!


Jajj de örülök neked! Végre egy normális doki! Ritka, mint a fehér holló....


Nagyon-nagyon szorítok neked, mielőbbi mensit kívánok!!!Na meg hogy eltűnjön az a ciszta!!!


De fura, ki gondolta volna, hogy valaha azért kell szorítanunk egymásnak, hogy megjöjjön és nem azért, hogy NE......


Megyek aludni, így hamar reggel lesz és irány az UH. Már nagyon izgulok, remélem jó hírrel jövök vissza.


Puszi mindenkinek!

303. Nikice
2007. nov. 17. 19:19

Én csüt.ön voltam nála. Sok mindent megbeszéltünk a továbbiakról. Képzeljétek, ő maga endos, nem kell külön doki! Egy kézben lesz minden szál! Az néz hormont, aki tüszőt, és teljes képe lesz rólam, aminek rettenetesen örülök!

a műtét után viszonylag jól regenerálódtam, de megintcsak baj van, van egy jókora cisztám, éppen a 4 cm-es műtéthatár alatt. :( Most van két hete, hogy felszívódjon, és meg is kellene jönnie. :(


Ha ez rendben lesz, akkor belőjük a hormont, akár egy hónap alatt, ha az értékeim jelentősen nem rosszabbodtak nyár óta (azt az orra alá dugtam).


Szóval szorítsatok, hogy nekem is mielőbb megjöjjön, és ne legyen megint műtét! :(


Akkor jan. végére, feb. elejére "babakész" leszek.

302. Nikice
2007. nov. 17. 19:15

Sziasztok!


Végül nem tudtam ide keveredni napközben.

Edina, akkor drukk a mensiért, és hogy kezdhesd az új hónapot.


Szamó, örülök, hogy nincs nagy eltérés! Hátrahajló méhed van? Te tudtad, hogy minél többet hason kell feküdni? 10 éve mondogatja minden orvos: "önnek hátrahajló méhe van" azt annyi. A mostani dokim mondta, hogy mindig aludjak hason! Ha összejön a baba, akkor meg végképp, mert a méh "elnyomja" a magzatot, nem tud fejlődni. Még ilyet!

301. Szamó (válaszként erre: 300. - 16e8707293)
2007. nov. 17. 16:25

Igen, arra gondoltam, hogy miért vagy benne biztos....

Akkor hát azért szurkolok neked, hogy hamar megjöjjön és aztán hajrá!!!!!


Holnap persze, hogy megírom!!!

300. 16e8707293 (válaszként erre: 298. - Szamó)
2007. nov. 17. 14:19

Milyen kérdés az,hogy biztos megjön a mensid????

Mért ne jönne meg.

Jah,csak nem arra gondolsz,hogy nem- e lehetek terhes?

Kizárt,sajnos:(

AMikor fel irta a gyógyszert csinált uh-ot,és a nyálkahártyám 3mm volt:(


Én most örülnék ha megjönne.


Értem most már!!!

Holnap majd ha tudod ird meg,hogy mi volt uh-on.)

299. Szamó
2007. nov. 17. 12:43
Bekukk....
298. Szamó (válaszként erre: 297. - 16e8707293)
2007. nov. 17. 12:11

Ez most egy általános labor volt, amit lehet, megnéznek. Ha van valami eltérés, akkor lépünk tovább. A cukrom 5 volt, úgyhogy nem kell terhelésest csinálni.

Hát, a méhszáj állapotáról meg én nem hallottam sok jót, áll. az sem biztos, pl. nekem hátrahajló a méhem, az is befolyásolja...


Szóval, mindenről van pozitív, negatív...

A legbiztosabb az UH! Holnap reggel megtudom!


És biztos, hogy mejön a mensid???

297. 16e8707293 (válaszként erre: 294. - Szamó)
2007. nov. 17. 11:43

Szió!!


Örülök,hogy rendben van az eredményed.

Bocsi,lehet,hogy irtad csak én nem olvastam,hogy ez most hormoneredmény volt???


Én le ragadtam a vércukornál.

Az láttom rendben van!!

Igaz??

Még szép hogy nem vagy cukros:)


Tojásfehérje az lehet a peteérés jele.

Sőt,szerintem tuti az.

De az is igaz,lehet mástól is ilyen "folyás"


Mikroszkóporól én csak rosszat hallottam.

Valakinek minden nap páfrányos:):)


Szerintem akkor már többet ér,egy Lh-teszt.

Vagy még jobb ha kitapintod a méhszájadat.


Holnap uh-mennek a drukkok,hogy legyen pé.


Én,meg már azt hittem,hogy valami baj,van azért nem irtál tegnap.


Rólam:

Én várom a pirit.

KB most kell megjönni....

Most vagyok a gyógyszer utáni 3.napon:)

296. Szamó
2007. nov. 17. 10:55

Egyébként egész nap itthon vagyok, sütök-főzök, délután vendégsereg. Majd gyakran benézek, hátha itt vagytok!


Puszika és jó hétvégét!!!

295. Szamó
2007. nov. 17. 10:54

Bocsi kicsit elírtam!!!

Szóval, a tojásfehérje az NEM egyértelmű jel, mástól is lehet, ezért kell mikroszkópozni.

294. Szamó
2007. nov. 17. 10:52

Szasztok Csajszikáim!


Bocsássatok meg, de tegnap nem tudtam jönni, mert a doki után még volt 3 vendégem, nagyon későn estem haza, akkor meg apa elkapott.........A többit nem részletezem.....


Szóval, doki:

nem csinált UH-t, csak beszélgettünk. Megnézte a labor eredményeimet, azt mondta, hogy elfogadható. Végul is a süllyedésen nagyon sz@r, ami gyulladásra utal, de van 3 rossz fogam, szerintem ezért. Megcsináltatom őket és utánna újra megnézzük. A lényeg, hgy komolyabb eltérések nincsenek, nem vagyok cukros (5). Még 2 valami csak jövő héten lesz kész.Holnap ügyel a dokim és megyek UH-ra reggel 7-re, megnézi a pé-t. Kérdeztem tőle a tojásfehérje szerű folyást, azt mondta, hogy az egyértelműen a pé jele, mikroszkópban kell megnézni. Ha páfrányos, akkor igen. Kérdeztem a tüdőszűrőt is, azt mondta nem lehet gond.


Úgyhogy végül is megnyugtatott, de nagyon várom a holnapi UH-t!

293. Nikice
2007. nov. 17. 08:42

Szia Szamó!


Ma gépközelben leszel? Ha igen, mikor? addigra megpróbálok idekeveredni.

2007. nov. 16. 20:08

Szamó.


Már tűkön ülök:):)

291. Szamó
2007. nov. 16. 08:48

De arik vagytok! Köszönöm!


Majd este mindenről beszámolok!!!

Egy valami eredmény csak jövő pénteken lesz, de a naggya ma délután.

290. 16e8707293 (válaszként erre: 288. - Szamó)
2007. nov. 16. 08:42

Szia.


Már nagyon kíváncsi vagyok az eredményedre.

De bizok benne,hogy JÓ LESZ!!!!!

Már délutánra kész lesz???

Nem semmi,akkor ez nagyon gyorsan ment!!!!


Uh-hoz is szoritok!!


Nyugi,minden rendben lesz


Mi veled vagyunk

289. Nikice
2007. nov. 16. 08:37

Na, kíváncsi leszek! Ja, előbb Szia!!!


Majd az estit is lécci elmesézni nekünk!

288. Szamó
2007. nov. 16. 08:23

Sziasztok!

Reggel voltam vérvételen, délután lesz eredmény. Már alig várom!


Este doki bácsi, remélem UH.....

287. Pirosalma (válaszként erre: 286. - Kolibri)
2007. nov. 15. 17:40

Szia, Kolibri!


Igen, lehet köze ehhez az inzulinrezisztenciának.


(A hipoglikémiás epizódok hasnyálmirigy-gyulladás jelei is lehetnek, azok azonban inkább váratlanul jelentkeznek.)

286. Kolibri
2007. nov. 15. 14:48

Pirosalma!


Ezt nem is tudtam! Ezt a vesekuszob dolgot. De erdekes, ahogy irtam, 2ora mulva teljesen normalis lett, de olyan is volt, hogy ugy leesett, hogy azt hittem itt a veg, de komolyan.

Ez a jelenseg meg az inz.rezisztencia, hogy allnak egymassal?

285. Pirosalma (válaszként erre: 284. - Kolibri)
2007. nov. 14. 20:25

Szia!


Igen, az is csalóka lehet, de amennyire én tudom, az esetek nagyobb részében használható az OGTT.


Lehetnek ilyen kugró vércukorértékek, ezek is a felszínre kerülnek, mivel a terhelés során félóránként vesznek vért.


Érdekes, mert valami ilyesmi rémlik, hogy egy bizonyos, étkezés utáni értéket nem haladhat meg a vércukorszint, de erre nem tudok biztosat mondani.


Persze hozzáteszem, a terhelés és az otthoni étkezés más (ettől függetlenül a 13 mmol/l-es vércukor semmiképpen sem jelent jót, az már erősen veseküszöb közeli).


VESEKÜSZÖB: az a vércukorszint, ami fölött a vese nem tudja visszatartani a cukrot, az bekerül a vizeletbe. Általában 10-12 mmol/l körüli (egyéni eltérések lehetnek), a korral nő.

284. Kolibri
2007. nov. 14. 20:04
Most probalok visszaemlekezni, mit mondott nekem a nodoki a cukorrol. Nem nagyon sikerul,de ugy remlik, hogy meg a terheleses cukor sem biztos, hogy mutat elterest, hanem valami bizonyos cukorcsucsok vannak etkezes utan, ami utana aztan magatol rendezodik. Nem tudom, mennyi a megengedett cukor etkezes utan, de nalam tenyleg volt olyan, hogy ebed utan felugrott 13 fole, aztan 2 ora mulva pedig teljesen normalis volt mar. Ha nem mertem volna eves utan, eszre sem vettem volna, hogy ilyen magasra ugrik. Vagy ez nem is magas?
283. Kolibri
2007. nov. 14. 19:56

Bocsanatot kerek igy elore a buta kerdesert, de az inzulinrezisztenciat pontosan, hogyan nezik?


Nekem a terheleses cukor jo volt, megis segitett a metformin teherbe esnem. Ja, de ma.ha vagyok. Nekem ugy csinaltak a terhelesest, hogy mar szedtem a metformint.

282. Pirosalma (válaszként erre: 278. - 16e8707293)
2007. nov. 14. 19:37

Szia!


Örülök, hogy minden rendben:-)


Jó éhomi vércukor esetén is állhat fenn bizonyos mértékű inzulinrezisztencia - de a hasnyálmirigy még tud termelni elég inzulint az alap cukorszint tartásához -, amit az OGTT (terheléses vércukormérés) általában a felszínre hoz (2 órás érték > 7,8 mmol/l).


Ha nincs csökkent glukóztűrés (esetleg minimális eltérés), vagyis a vércukorszinted jó (terheléssel is), akkor sok értelme nincs a metforminnak és egyéb inzulinerősítő gyógyszereknek.

281. Nikice
2007. nov. 14. 11:23
Jajj, örülök a jó eredményednek! Ez azért valóban jó!
280. Nikice (válaszként erre: 278. - 16e8707293)
2007. nov. 14. 11:22

Nem tudom, ezen a fórumon beszéltük-e ki, hogy az országban alig pár (5-6) nődoki írja fel a Metet, mert elsősorban IR-eseknek van. Csak endokrinológus írja fel, de kérdés az az, hogyha jók a cukoreredmények, akkor egyáltalán szóba kerül-e.


Vagyis "simán" pcos-re nem írják fel, hiába jó arra (is). :(

279. Szamó (válaszként erre: 278. - 16e8707293)
2007. nov. 14. 10:59

Köszike!


Kérdésedre sajna nem tudok érdemleges választ adni....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook