Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Most derült ki, hogy PCO-s vagyok. Ki tud róla valamit? Lehet még gyerekem? fórum

Most derült ki, hogy PCO-s vagyok. Ki tud róla valamit? Lehet még gyerekem? (beszélgetős fórum)


188. Szamó (válaszként erre: 187. - Nikice)
2007. nov. 8. 08:46
Ez még nem OLYAN vérvétel lesz. Csak egy általános labor, és ha ebben lesz valami eltérés, akkor lépünk tovább.
187. Nikice (válaszként erre: 186. - Szamó)
2007. nov. 8. 08:43
De hát nem mensi 3. napján vesznek le hormon?????Akkor kellene!Meg 16 meg 21. cnap
186. Szamó (válaszként erre: 185. - Nikice)
2007. nov. 8. 08:42
Háj! Laborba csak jövő héten megyek, mert ahogy tegnap megjött nem szeretnék fals eredményeket! Na meg ugye pisi is lesz, azt meg most úgysem lehet.
185. Nikice (válaszként erre: 184. - Szamó)
2007. nov. 8. 08:22

Szia csaj!


Akkor majd jól kitárgyaljuk a hormonokat. Én azt bújom 3 napja, nagyon jó táblázatokat találtam. Mikor mész laborba?


Akkor talán még egy lépés előre! Szorítok!

Pussz

184. Szamó (válaszként erre: 181. - Nikice)
2007. nov. 7. 20:09

Persze, hogy nem az én drukkomon múlt! Azt megkaptad 100%-osan és ezután is megkapod!


Mindig az kapja, akinek éppen a legnagyobb szüksége van rá.


Lelkem? Zaklatott. Testem fáj.


De majdcsak elmúlik mindkettő. Ma kaptam meg a beutalót a vérvizsgálatra: teljes nagylabor!

2007. nov. 7. 14:51
Edina4 Menjél rá a "most vettem be az utolsó szem clostylbegyte" Címü topikra.Ott többen vannak ilyen problémával,ők biztos tudnak segíteni.
2007. nov. 7. 14:41

Szamó


Annyira sajnálom,tudom most mit érzel,de tudom ez most kevés,neked.

Kapaszkodj abban,hogy már ott van neked egy gyönyörű kisfiad,és hidd el a kistesó is fog jönni,csak több időbe fog kerülni.

Engem is az "éltet",hogy már van nekem Viktória.

Kistesót is nagyon-nagyon szeretnénk de ez a 4hónap sikertelen probálkozás rádöbbentett arra,hogy talán nem kell annyira akarnunk,és lehet úgy előbb összejön.

Jön majd akkor amikor ő jönni akar.

De még a karácsonyfa alatt lehet POZITIV tesztünk:)

Biznunk kell benne...

Nagy ölelés neked:)


Niki.


Hát én ezt nem tudom,én "csak" a múlt hónapban keptam norculot hogy megjöjön,meg sajnos most is azért megyek pénteken.

De bizom benne,ha elkezdem szedni a clostit akkor valamenyire be állitja a ciklusomat,én már annak is örülnék ha 28-30napra szépen megjönne.

HA nem is sikerül a baba.

De hallottam olyanról is,hogy ezt a gyógyszert használják,kúra kénnt is,akkor gondolom szedhető hónapokon keresztül.

De nem akarok hüleséget irni.

Még valami?

Nem tudjátok azt,hogy norculot szedése alatt kell e védekezni?!

Mindegy...majd rákérdezek pénteken?

Csak eszembe jutott.


puszi mindenkinek

IRJATOK!!!


Holnap megyek fodrászhoz,egy kicsit meg ujulok,rám fér:) :)

181. Nikice (válaszként erre: 179. - Szamó)
2007. nov. 7. 11:01
Köszi, el is kél most..Bár eddig sem azon múlt, igez? Akkor sok minden nem így alakul! Kicsit jobb már a lelked?
2007. nov. 7. 10:34

IGEN!!!!!!!!!!!

Csak a megfelelő helyre kell menni,ahol kezelni tudják!

179. Szamó (válaszként erre: 178. - Nikice)
2007. nov. 7. 10:13

Szióka!


Na, akkor egy hét múlva minden drukkom a Tiéd!!!

178. Nikice
2007. nov. 7. 10:06

Sziasztok Lányok!


Szerdán (1 hét múlva) megyek dokihoz. Remélem, mond valami bíztatót.


Norculut lesz Edina? Meddig lehet azt szedni? Mármint annak nincs korlátja? Hónapokon keresztül is meg lehet vele hozni? Egy barátnőm miatt kérdem...

177. Szamó (válaszként erre: 176. - 16e8707293)
2007. nov. 7. 09:50

Szióka! Itt vagyok!


Sajna az éjjel bekopogott a mikulás..... Pedig ma lenne a 44.napom.....


Össze vagyok törve lelkileg....


Nagyon szorítok neked pénteken! (én is akkor mentem volna UH-ra, d így már csak a 12. napon megyek)

2007. nov. 7. 09:45

Sziasztok...


Merre vagytok???


Szamó:)


Mizus veled??

Mikor is kell vissza menned a dokihoz???


Én pénteken megyek este 6-ra a dokihoz.

Még mindig nem jött meg,mondtam neki,hogy megyek és kész, és felirja majd az a xar gyógyszert amitől majd megjönn.

Már elegem van,másnak már lefut két ciklus mire nekem csak 1:(

Eredményme még mindig nem jött meg,ezis dühit már.

Már 3 hete ülnek rajta!!!


Szamó


GYere irj!!!

175. Pirosalma (válaszként erre: 169. - Szamó)
2007. nov. 4. 21:18

A metformin csak egy a sok gyógyszer közül, amit PCOS kezelésére alkalmaznak (a gyógyszer attól függ, mi a cél: teherbe esés, a szövődmények csökkentése, férfiasodás megszüntetése).


PCOS-esnek is lehet gyereke, de a legtöbb esetben gyógyszer vagy műtét szükséges.

174. Kolibri
2007. nov. 4. 19:17

Szamo!

Mar ertem! En nem tudtam, hogy ez ilyen nehezkes dolog. Hihetetlen, hogy ennyin mulik sok no boldogsaga! Most aztan tenyleg aggodom, hogy ha majd otthon keszulok ujra teherbe esni, akkor hogyan jutok ehhez a gyogyszerhez megint.

173. Nikice
2007. nov. 4. 18:08

Szia Szamó!


Olvsatam már ezt a cikket a nyár elején. Igazából a hatás most sem maradt el! Kinyílt a bicska a kezemben, hogy egy 356 (akkor neten ennyit írtak, ha jól emlékszem) Ft-os gyógyszerhez nem jutunk hozzá. Oké, be még be tudnám szerezni (nagymamám szedi, van gyógyszerész barátunk stb...)de orvos nélkül nem kezelgetném magam, és ráadásul ez összetettebb, minthogy néhány internetes oldal elolvasásával én dignosztizáljam, és kezeljem a betegségem...De lenne lehetőség, és hozzá sem jutunk???

Lehet, hogy nálap pl nem jól súlne el, de legaább esélyt kapnánk. Olyan elszomorító!!!


Nagyon bízom a mostani dokimban, hogy nem zárkózik el, hogy endokrinológus ismerősömmel együttműködjön. Már alig várom, hogy beszélhessek vele. Meg szeretnék gyógyulni!

172. Szamó (válaszként erre: 171. - Melinda17)
2007. nov. 4. 12:55
Igazán nincs mit.....
2007. nov. 4. 11:13
Nagyon köszönöm!!!Nagyon aranyos vagy!!!!
170. Szamó
2007. nov. 4. 11:05
Remélem tudtam segíteni....
169. Szamó
2007. nov. 4. 11:04

Ilyet is találtam:


Problémák a metformin PCOS-beli alkalmazásával



Az idén ötven éves gyógyszert annak idején az "időskori", ma 2-es típusúnak nevezett cukorbetegségben vércukorcsökkentő hatása miatt kezdték alkalmazni, hatásmechanizmusa nem is volt ismert.


Az 1970-es évek végétől terhességi cukorbetegségben is sikerrel alkalmazták, magzati károsodást nem észleltek. Később a terhességi cukorbetegségben a tabletták szedésétől teljesen elálltak (nem a metformin hibájából kifolyólag), és a cukorbetegségben is másfajta gyógyszerek alkalmazása került előtérbe.


A metformin inzulin rezisztenciát csökkentő hatása jóval később derült ki, a cukorbetegség minden fajtájában alkalmazzuk, a 2-es típusú cukorbetegségben pedig elsőként választandó gyógyszer. 2002-ben indult egy nagyméretű újzélandi-ausztrál közös tanulmány, ahol terhességi cukorbetegségben való alkalmazását vizsgálják. PCOS-ben is már mintegy tíz éve alkalmazzák világszerte, sikerrel.


A baj azonban az, hogy ez a gyógyszer egyetlen országában sincs hivatalosan cukorbetegségen kívüli alkalmazásra törzskönyvezve. Ennek jogi megítélése országonként változó, Magyarországon például kifejezetten tilos bármely gyógyszer hivatalos javallatán kívüli (off-label) alkalmazása. A PCOS-ben meglevő hiperinzulinizmus, inzulin rezisztencia, a gyakori terhességi cukorbaj, a PCOS betegeken a cukorbetegség várható megjelenése miatt mindezt javító és megelőző kezelés bevezetését gátolja a merev jogi szabályozás. Ennek szakmai szempontokból való felülvizsgálata halaszthatatlan (más betegségek példáján is).


További kérdés a metformin terhességbeli használata. Terhesség vonatkozásában a gyógyszereket világszerte három csoportba osztják: A. terhesség alatti használata biztonságos, B. terhességben való biztonságáról nincs kellő adat, C. magzatkárosító. Az USA-ban és Ausztráliában a metformin B kategóriájú, ami azt jelenti, hogy alkalmazása terhességben nem tiltott, csak megfontolandó. Ilyen szerek esetében általában a kezelés előnyeit és esetleges káros kihatásait a beteggel megbeszélve, annak beleegyezését elnyerve szokás a kezelést végezni. A gyógyszertájékoztató viszont a terhességben és szoptatás alatt való használat nem javasolja.


Hivatalos formulák ide vagy oda, a metformint már mintegy tíz éve alkalmazzák világszerte PCOS kezelésére, eredményesen, ma ezt tartják a PCOS kezelésében elsőként választandó gyógyszernek. A terhességben kedvezőtlen hatását nem észlelték. Adását a terhesség első három hónapjában már nagyon sok helyen egyértelműen szükségesnek tartják, és egyre nő azok száma, akik a terhesség egész tartama alatti használata mellett döntenek, kedvező eredményt tapasztalva.


A fentebb már említett ausztrál-ázsiai tanulmányba vontak döntő többségének a terhessége már lezajlott. Ha a metformin adásával bármi kedvezőtlen tapasztalat adódott volna, ezt a tanulmányt mér régen leállították volna és eredményeit tudnánk. A tanulmány várhatóan pozitív tapasztalatairól nemsokára hallunk, ami talán pontot tesz e kényes kérdésre, mindenesetre az adatok nyilvánosságra hozatalakor ugyanitt jelentkezünk.


A hazai helyzet egyéb visszásságai


A metformin alkalmazásának jogi problémáin túl a betegség felvetésének és célszerű, ambuláns módon való kivizsgálásának elmaradása, a betegség nőgyógyászati "kisajátítása", vagy meddőségi síkra terelése-terelődése, a korszerű alapkezelés alkalmazásának hiánya a leggyakoribb, legáltalánosabb hiba. Sokak számára a PCOS csak az elhízott, szakállas, meddő nőt jelenti, ami kizárólag nőgyógyászokra tartozik. Sok orvost meglep, és sok feszültség forrása, hogy a betege e mindennapi betegséggel kapcsolatban gyakran sokkal tájékozottabb.


A PCOS népbetegség, felvetése bármely ellátási szinten kézenfekvő, a kivizsgálás lenne csak inkább szakorvosi feladat. Az Európai Unió az endokrinológia-diabétesz-anyagcsere betegségeket logikusan egyféle szakképesítéshez kapcsolja, de ez Magyarországon is a régi gyakorlat szerint két, meglehetősen elkülönülten működő szakma. Egy komplex betegségben, mint a PCOS, aminek kivizsgálása endokrin jellegű, kezelése pedig leginkább a diabetológusok módszereiből-gyógyszereiből áll, és vannak nőgyógyászati vonatkozásai is, ez a megosztottság fokozza a nehézségeket, és sok küldözgetés alapja.


A kivizsgálást nehezíti egyes vizsgálatok bizonyos szakmákhoz kötött kérvényezhetősége, a metformin alkalmazásának hivatalos akadályai, a felírhatóság és a költségtérítés káosza. A beteg számos szakma között bolyong, nem kap egyértelmű felvilágosítást, mindenki mást mond, máshogy áll a kérdéshez. Van, aki még sosem hallott róla, mások téves ismeretek miatt a betegeket egyenesen lebeszélik a kivizsgálásról vagy a megfelelő kezelésről.


A petefészkek ultrahang-képe gyakran nem hozzáférhető (vagy nem is készül), a szóbeli vagy csak szöveges kiértékelés revideálása a modern radiológiai kritériumok szerint nem lehetséges. A metformin nem-cukorbetegségbeli használatát tiltó rendelkezés még annak is megköti a kezét, aki alkalmazná, vagy ismeri egyáltalán. Sokan nincsenek tisztában a metformin kezelés bevezetési módjával, a kezelés további vezetésével. Sokan a megkezdett kezelést is azonnal leállíttatják terhesség esetén, néhányan a 12. hétig engedik, s csak nagyon kevesen "hunynak szemet" a terhesség egész folyama alatti használatához. A beteg óhatatlanul magára marad, olykor önkezelésbe kezd, alternatív gyógymódokhoz fordul, könnyen válik kuruzslók martalékává.


A kiút. A PCOS átgondolt, ambuláns kivizsgálása, az alapkezelés bevezetése nem haladja meg a jelenleg elérhető lehetőségeket és erőforrásokat, sőt éppen ezekkel lehetne rengeteg időt, felesleges vizsgálatot és kiadást megtakarítani, a betegek túlnyomó részén gyors és tartós eredményeket elérni. Több szakmai testület álláspontjának egyeztetése, közös állásfoglalás kialakítása, átfogó módszertani levél kiadása lenne szükséges ahhoz, hogy a PCOS-ben szenvedő tömegek számára megnyíljon az út egészségkárosodásuk korai felismerése és eredményes kezelése irányába.

168. Szamó (válaszként erre: 167. - Melinda17)
2007. nov. 4. 11:03

Szia!

Ezt találtam:

Metformin



A biguanidok csoportjába tartozó korszerű vércukorszint csökkentő szer.


Döntően a máj glukóz kibocsátásának csökkentésével, kisebbrészt a vázizomzat és a zsírszövet glukózfelhasználásának fokozásával és a bélből történő cukorfelszívódás mérséklésével éri el vércukorszint csökkentő hatását. Az inzulin termelést nem befolyásolja. Alkalmazása során csökken mind az éhgyomri, mind az étkezés utáni vércukorszint.

2007. nov. 4. 10:47
Sziasztok.Lehetne egy olyan kérdésem,hogy a Metformin-t az cukorbetegeknek is adják?
166. Nikice (válaszként erre: 162. - Kristof2003)
2007. nov. 3. 15:26

Szia!

És az első Manócska után nem szedtél semmit rá? Nem javasolták, hogy valami kéne, hogy ne romoljon a helyzet?

Vagy az első babónál még nemvoltál az?

165. Kolibri
2007. nov. 3. 12:21

Kristof!


En szerencsesnek mondhatom magamat, mert ahogy problemaim lettek, (egyre kihuzodo menstruacio, aztan semmi menstruacio)a doki azonnal csinalt hormonviszgalatokat meg huvelyi UH-t es azonnal ra merte mondani, hogy ez PCOS. Fel is irta a Metformin nevu ch anyagcserere hato gyogyszert, amit 7 honapig szedtem mire vegul terhes lettem. Aztan a terhesseg elso harmadaban meg szednem kellett es most mult 4 honapos a kisfiam.

En nem voltam egyaltalan tulsulyos, sott...

Csak a hajam hullott, meg a ragyak jottek nagyon. Kicsit felek attol, hogy ha majd a masodik babat tervezzuk, akkor talalok-e olyan orvost, aki felirja majd nekem ezt a gyogyszert ujra, mert otthon annyira ezt ugy veszem eszre, nem adjak PCOS-ra. (Most kulfoldon elunk)

164. Szamó (válaszként erre: 162. - Kristof2003)
2007. nov. 3. 11:54

Szia!


Jó, hogy megint itt vagy! Ha visszaolvasod, rólam megtusz mindent....

Röviden:

Ma van a ciklusom 40.napja, mensi nincs (eddig mindig pontos volt!), teszt negatív, reggeli hőm 37.

Szerdán voltam dokinál, babát nem látott, de nem zárta ki a lehetőségét. Vastag a méhnyálkahártyám, ami utalhat babára, vagy mensire is. Jövő pénteken megyek megint UH-ra, ha addig nem kezdek el pirosodni.


Nagyon cuki kisfiad van!

Szerencsés vagy, hogy találtál végre egy megfelelő dokit! Hajrá! Előre!


Én is nemrég váltottam doki, úgy érzem, most jó kezekben vagyok.....

2007. nov. 3. 11:24

Most nézem, hogy ebbe a topicba már írtam is az elején:) Bocsi!

Annyira foglalkoztat megint a baba, hogy egésznap mikor időm van a netet bújom:)))))

2007. nov. 3. 11:22

Sziasztok!


Nekem is van PCO-m. Ti szedtek rá valamit?

Én most voltam szerdán terheléses cukor, IR és hormonvizsgálaton. Azt hiszem 6 év alatt végre (NAGYON REMÉLEM) megtaláltam a dokit aki foglalkozik velem. Eddig mindenki csak elküldött, hogy fogyjak le és jöjjek vissza. De hát bakker azért mentem oda, hogy ebben is segítsenek. Több fogyókúrán vagyok túl sztem, mint a modellek:)

Fogyni nem sikerült. Közben több hormonkezelésem is volt, így most van egy 4 éves fiam, de a tesó ugyszint nem akar jönni. Na most ezért mentem megint dokihoz. Nagyon bizakodó vagyok:)


Szerintetek? Ki hogy áll? A topicot még nem olvastam végig, de majd du.-án megteszem.

161. Kolibri
2007. nov. 3. 10:41

Szoval:

Mozgasserultekkel foglalkozom itt egy iskolaban. Junius 19-en repultuk haza, akkor volt a tanev vege.Izgi volt a repules akkora hassal, de szerencsere nem volt gond. Aztan 10nap mulva megszuletett Aron (Pecsett). 3 hettel korabban jott, de a lenyeg, hoyg mar otthon voltunk es nem is volt annyira picurka. Varhato volt, hogy korabban jon majd, mert a 18. hettol nagyon kemenyedett a hasam, monden nap neha 5 percenkent. Volt, hogy naponta bogtem, mert fejembe vettem, hogy mindjart koraszulok. Aztan kaptam egy gyogyszert, kimondottan meh izomzat lazitot, abbol is a maximalis adagot, de meg ugy is rendesen voltak kemenyedesek. Mikor Pecsre ertunk, abba hagytam a gyogyszert, mert akkor mar 36 hetesen nem olyan nagy baj, ha szulok, viszont a gyogyszert csak addig szedtem igy, amig nagyon muszaj volt. Ahogy befejeztem, beallt a hasam, mint a ko es valami irtozatos fura alakzatot vett fel. Vegul par nap mulva megszuletett Aron.

160. Kolibri
2007. nov. 3. 10:08

Valaszolni fogok igerem, kicsit kesobb.

Ok?

159. Szamó
2007. nov. 3. 10:00

És Kuvaitban szülted a kis trónörököst? Hogy kerültél oda?


Bocsi, ha sokat kérdezek, nem muszály válaszolnod, ha nagyon indiszkrét....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook