Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Kisbaba mániám van! Nagyon vágyok egy újabb csöppségre, de már van 3 gyerekem! fórum

Kisbaba mániám van! Nagyon vágyok egy újabb csöppségre, de már van 3 gyerekem! (beszélgetős fórum)


1 2
35. 5236d12e25 (válaszként erre: 30. - Aszparagusz)
2021. aug. 8. 18:12
15 éves a legnagyobb. Az már generációs szakadék.
2021. aug. 8. 16:59
Ha a férjed nem akarja, gondold meg.
33. Guruljka (válaszként erre: 29. - Aszparagusz)
2021. aug. 8. 16:38

Nem szabadna ezzel és emiatt feszültséget kelteni.

Én ismertem olyan nőt, akinek a férje csak az elsót akarta, a többi terhesség alatt már nem is szólt a feleségéhez.

A negyedik gyerek után el is váltak.

De itt más aspektusok is belejátshattak, mert a nő a válás után szerelmes lett ugyan, de mégsem akart több gyereket.

Lehet, hogy inkább az első házassága nem sikerült jól, és a gyerekek jelenthették volna az érzelmi pótlékot?

Mindenképpen kell a gyerekvállaláshoz a férfi is, és ezt nem pont a spermadonor szerepre értem. Akinek érzelmi hiányérzete van esetleg, az ne feltétlenül babázással akarja azt megoldani, mert az a felnövekvő gyereknek sem lesz jó.

32. Piroska52 (válaszként erre: 31. - Aszparagusz)
2021. aug. 8. 15:41
Igen.
2021. aug. 8. 15:39
Remélhetőleg a 4 gyönyörű, okos fiad, és a férjed is így gondolja.
30. aszparagusz (válaszként erre: 21. - 5236d12e25)
2021. aug. 8. 15:37
Igen, én is kíváncsi lennék, hogy a már meglévő 3 (mivel viszonylag már nagyobbak) hogyan viszonyulnának hozzá.
29. aszparagusz (válaszként erre: 27. - Guruljka)
2021. aug. 8. 15:36

Itt csak a f.i. szeretne, a férje nem.

És ez elég nyomós érv.

28. aszparagusz (válaszként erre: 25. - Liliom10)
2021. aug. 8. 15:35

Valószínűleg apukának bőven elég egy 5 tagú család eltartása, nem óhajtja újabb gyerekkel bővíteni ezt.

Ha valaki 34 évesen 3 gyerek anyukájaként boldogtalannak érzi az életét, mert nem szülhet újabb babát, ott fejben valami gond van.

2021. aug. 8. 15:20

Ismerek olyat, aki szintén szeretett volna 3 gyerek után még egy babát.

Ikrei lettek, szépek, egészségesek, okosak, mint a másik három is. Épp idén kedzték az egyetemet.

Az anyjuktól meg elszaladt az élet. Több végzettséget is szerzett, de nem tud sehol elhelyezkedni, mindenütt gyakorlatot várnak el az 50 év felettiektől.

2021. aug. 8. 15:13

Legyél inkább csecsemős nővér

Én imádom a pici újszülött babákat, de nem akarok több gyereket, sem a velük kapcsolatos szívást 0-24-ben egy éven keresztül.

A csecsemős nővér mindig újszülött körül van, de nem szív a szüléssel, szoptatással, és van ideje magára, később pedig nem küzd az iskolás óvodás korral, szobatisztaságra szoktatással.

Vagy ahogy mások írták menj bölcsibe dolgozni

25. liliom10 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 8. 14:30

A kisbaba hamar megnő, tapasztalod. Akkor szülnél a klimaxig ? Vagy vigyázz más anyuka pici gyerekére, aki nem szívesen adná bölcsődébe, vagy én is a bölcsődei munkát javaslom. Nekem is hiányzik a gyerekeim kicsi, pici korszaka, de emiatt az időszak miatt nem szültem volna többet.

Soha nem unatkoztam sem a gyerekeimmel, se nélkülük, sokat beszélgettem, foglalkoztam velük, programokra mentünk, különórákra is vittem őket,stb.

A 3 gyerek még 10-20 évig ad Neked feladatokat, hogy útnak indítsd a nagybetűs életbe őket. Ez anyagilag se kevés. Szerintem ezt végig gondolta a férjed.

Igen, van, aki anyatípus. De ha a férjed nem akar több gyereket, vagy győzd meg, vagy fogadd el, hogy 3 gyereketek van ( és lesz ).

24. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 8. 11:28
Erről nem rég nyitottál fórumot, ott nem kaptál megfelelő választ ?
23. andi6020 (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 8. 09:11
Menj bölcsibe dolgozni.
22. _Berry_ (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 7. 22:17
Azért 3 gyerek nem kevés. Ha most nem érzed magad kiteljesedve, akkor nem egy 4. gyerek fogja ezt beteljesíteni. Anya típus pedig nem attól lesz valaki, hogy minél több gyereke van, hanem attól, hogy akár ha csak 1 van, de azzal is időt tölt, beszélget, foglalkozik vele.
2021. aug. 7. 21:52

Relatív fiatal vagy, de én ekkora meglévő 3 gyermek mellett nem szülnék. 🤷‍♀️

Nekem is van 3 és simán bevállalnék még egyet HA. De itt ez a ha és a meglévő 3 lányom..így itt a stop.

20. Bichi
2021. aug. 7. 21:44
Ha nincs hozzá köze, akkor minek írod ide ki? Én nagyon nem vagyok 24 már sajnos, de attól még simán lehet igaza, ahogy elnézem a 70 éves anyámat minden lett, csak bölcsebb nem, mint 50 évesen :)
19. Flóra76 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 7. 20:55

Szerintem inkább foglalkozz többet magaddal na és a családdal.

Nem csak egy kisbabával szép az élet, sőt. Találd meg azt amit keresel a másik 3 gyermekedben és férjedben, egyből nem leszel boldogtalan.

2021. aug. 7. 20:00

Lehet (nem tudom),hogy azért kellett harcolnia,mert valamilyen egészségügyi akadálya volt.

És lehet inkább Te nem érted.

17. geranna7 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 7. 19:58
Naa! Ezt írod hogy biztos anyagi háttér. Ezt soha nem lehet tudni. Bármelyik percben történhet olyan,hogy ennek vége. A férjed okosabb. Neki már nem kell több. Kikészít a munkahelyed ?Akkor te nem akarsz dolgozni járni. Válts más munkára..
16. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 7. 19:39

Én ennél racionálisabb vagyok.


Annyira bizonytalan a mai világ, nemcsak a covid miatt.


Pl ha holnap a férjed eltűnik valami miatt, akkor mi lesz veled és a 3 gyerekkel? Nem kell feltétlen, hogy elhagyjon, sajnos benne van az is a pakliban, hogy hazafelé elüti egy autó.


Amennyiben a válasz az, hogy tökéletesen ellennétek, nem nélkülöznétek, sőt, ugyanez a helyzet 4 gyerekkel is fennáll, akkor vállalnék. Egyéb esetben nem.

2021. aug. 7. 18:51
Tényleg szerencse, de ebben semmi nevetséges nincsen, de tudod mit, nevess rajta nyugodtan, én tudom mi történt, ennyi.
14. Piroska52 (válaszként erre: 12. - Aszparagusz)
2021. aug. 7. 18:50
Az enyém se.
13. 55Judit (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2021. aug. 7. 18:33

Nem tudom elhinni hogy 3 gyerek, 1 férj, a háztartás, +munkahely nem tud annyira lekötni hogy elég legyen ennyi. Mindenből.


Én már nyugdíjas vagyok, felnőtt a gyerekem, de sokszor el se tudom végezni a dolgomat reggeltől estig. Csak enni jár ide a fiam. Enyém a háztartás, a lakás, a kerti munka, vásárlás, és kitölti a napomat így gyerek nélkül is. Jól vagyok, de estére így is sokszor kipuccanok. :)

12. aszparagusz (válaszként erre: 11. - Piroska52)
2021. aug. 7. 17:53

A férje hallani sem akar újabb gyerekről.

Tehát irogathatunk bármit, a férje már döntött.

2021. aug. 7. 17:50

Volt 3 fiam, 12 11 9 évesek voltak, mikor derült égből villámcsapás, terhes lettem, és lett egy 4-ik fiam. Azt mondtam, kell egy lány, megharcoltam érte, lett egy lány.

Én is dolgoztam 5-gyerek mellett is, mégis itt vagyok. Ha nem lenne a lányom, hiányérzetem lenne.

2021. aug. 7. 17:33
Engem csak az az egy szó aggaszt a történetedben: boldogtalanság
2021. aug. 7. 17:30
2 barátnőm is idén szült. Velem egyidősek. Úgy érzem, hogy ez keltette fel bennem a vágyat egy újabb gyerek iránt. Egyszerűen elolvadok a babáiktól. Én sem vagyok még hozzá öreg.
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - 55Judit)
2021. aug. 7. 17:28
Most is csak 4 órában dolgozom, de ez sokkal jobban kikészít mint a gyerekekkel való éjszakázások annak idején.
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Aszparagusz)
2021. aug. 7. 17:27

Tudom, hogy mekkora felelősség.

Biztos anyagi háttérrel rendelkezünk és egyéb oldalról is tudnám vállalni a felelősséget.

6. aszparagusz (válaszként erre: 5. - 55Judit)
2021. aug. 7. 17:26
Esetleg mellette még dolgozik is, hogy ne a férje rokkanjon bele egy öttagú család eltartásába.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook