Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Most derült ki, hogy PCO-s vagyok. Ki tud róla valamit? Lehet még gyerekem? fórum

Most derült ki, hogy PCO-s vagyok. Ki tud róla valamit? Lehet még gyerekem? (beszélgetős fórum)


2007. nov. 12. 11:08

Sziasztok.


Megjöttem a vérvételről.

Hát,én majdnem el hánytam magam amikor meg kellett innom az a 3dl tömény cukros lötyöt.

Fúj,még mindig érzem.......

Az első vérvételkor jobb kezemből vették a vért,az simán ment,egy szülésznő vette le.

A második vérvételnél,már a bal kezemből vette le egy nővérke,na hát megint sikeült meg kínoznia.

Azóta is fáj,zsibbad a bal kezem.

Na,nem is beszélve arról,hogy sokáig vérzett:( :( :( :(

Nem hiába,senki sem szúr egyformán:)


Eredmény szerdán lesz,akkor kell hivom a dokimat.


Hát ennyi,túl vagyok rajta,talán meg maradok:)


Ja,és a szülészeten össze futottam négy ismerőssel,mindegyik megkérdezte,csak nem jön a kistesó!!!!!

Olyan rossz volt,azt mondanom,hogy nem.

Ja,és akkor tovább kérdezgettek,hogy akkor mért kell a vérvétel???!!! CSak nem vmi baj van!!!


OLyan jó lett volna azt mondani,hogy igen kistesót várunk....


Na,befejezem a depizést!!!!!!!

:(

247. Nikice
2007. nov. 12. 07:00

Sziasztok!


A laborról jutott eszembe, egy még az elején megtörtént dolog, a magas TSH miatt a dokim 21. napon is kérte, hogy nézzék meg, erre visszajött a papíros, hogy eü rendelet miatt 30 napos időkörlát van, nem végzik el mégegyszer. Annyira felháborító, hiszen, az ember nem jókedvéből rohangál kórházba. Amllesleg, mivel az eü miniszterünk nő, kíváncsi lennék a ciklusaira! Neki eltelik 30 nap a 3. és 21. nap között? Merthogy itt ez lenne a lényeg, hogy különböző ciklusnapokon milyen hormoneredmények születnek. Persze a 300-at leakasztották akkor is, mikor nem végezték el a rendeletre hivatkozva...Jó felé haladunk. Ez csak megint eszembe jutott Edina kapcsán. Nem egyszerű.

246. Pirosalma (válaszként erre: 245. - 16e8707293)
2007. nov. 11. 19:58
Én is gondolok rád;-)
2007. nov. 11. 19:16

Köszi,hogy holnap gondoltok rám.

Remélem eredmény is meg lesz gyorsan.

A hormoneredményemen 3 és fél hetet "ültek":(

Remélem egy vércukor terhelés gyorsabban megy..

Bár azért halad ilyen lassan mert itt nálunk Balassagyarmaton hiában van labor, de mindenkiét át küldik Salgótarjánba,ott van valami nagyon laboratórium.

244. Nikice
2007. nov. 11. 17:10
Szorítok holnap Edina!
243. Nikice (válaszként erre: 238. - 16e8707293)
2007. nov. 11. 17:10
Amikor én voltam, nekem sem a doki, vagy az asszisztens mondta, hanem egy barátnőm. Aztán benn megkérdeztem,lehet-e azt mondták, persze. És abba kutyulták. Na mindegy, csak egy ötlet volt. Nem ízesített tea, teljesen síma, de mégsem cukrosvíz.
242. Nikice (válaszként erre: 237. - Pirosalma)
2007. nov. 11. 17:09
Hát pontosan nem tudom,hogy hogy csinálja. Az orvosával konzultál. Passz...
2007. nov. 11. 17:02

Igen,arra gondoltam.

Ismerek egy olyan csajszit aki pcos,és az lh teszteje,mind az 5 nap pozitiv volt.

És ugyan olyan erős volt a második csik,mint a kontroll csik.

És ez elvileg kizárt,hogy 5napig ovuláljon valami.

5 napból 1 nap van amikor a kétcsik egyforma erős na,akkor van peteérés és ha jól tudom 24-36 órán belül bekövetkezik a tüszőrepedés.


Én,innen gondoltam a fals eredményt,de azért lehet ebben a ciklusban kipróbálom,veszteni nem vesztek vele:)

240. Pirosalma (válaszként erre: 230. - 16e8707293)
2007. nov. 11. 15:08

A hCG-tesztre gondolsz, ugye?


Hm...látod, ez jó kérdés.

Az LH magas ugyan (általában), de inkább az LH-FSH arány. Kérdés, a teszt mennyire specifikus a hCG-re...Passz.

239. supin
2007. nov. 11. 14:55
Nem tudom.. De nagyon remélem igen..
2007. nov. 11. 14:44

Niki:)


Pontosan most nem tudom,meg mondani neked mennyi volt a LH/FSH arányom csak annyit tudok,hogy 4szeres el térés volt.

Még nem kaptam az eredményeimről papirt,csak a dokim nézte meg a gépében és ő mondta így.


Vigyek teát???

Nem mondta a dokim,hogy vigyek valamit holnap??!!

De gondolom ők meg tudják majd oldani!!


Pirosalma:)


Örülök,hogy megint irtál:)

nekem ez a IR dolog bonyolult:(

A cukorbetegség meg pláne!!!

237. Pirosalma (válaszként erre: 236. - Nikice)
2007. nov. 11. 14:30

Jaja, oks:-) (szépen magyarosan:-)


A csökkentett szénhidráttartalmú diéta kevés, ha mellette az össz-energiabevitel nem csökken. A cél a fogyás lenne, ha viszont zsírból, fehérjéből túl sokat eszik, nem fog fogyni:-/


Szívesen:-)

236. Nikice (válaszként erre: 235. - Pirosalma)
2007. nov. 11. 14:24

Szia!


Tudom, hogy arra gondoltál!:)

Én csak a személyes tapasztalatomat írtam, mármint hogy én számolok vele, és nem akarokúgy járni, mint anya. Ő sem a cukorral nem foglalkozik, hanem a pco-jával, hiába mondom neki. Amúgy a cukor miatt diétázik, és minden étkezést percre pontosan betart.

Visszaolvasom magam, hol voltam félreérthető!


Olvastalak, köszi a sok infót!

235. Pirosalma (válaszként erre: 233. - Nikice)
2007. nov. 11. 14:19

Szia, Nikice!


A cukorbetegségre mint PCOS-kiváltó okra gondoltam (magas inzulinszint --> magas androgénszint --> magas inzulinszint -->... [öngerjesztő folyamat, "ördögi kör"]), nem következményre.


Az nem jó, ha csak inzulint meg gyógyszert kap, és mellette nem csinál fogyókúrás diétát...:-/

234. Nikice (válaszként erre: 228. - 16e8707293)
2007. nov. 11. 13:50

Closti!


Hihetetlen reményeket tápláltam iránta! Érdemes lenne visszaolvasnom, hogyan álltam neki anno. Igen, a mellékhatások kellemtlenek. Van akit jobban megvisel, van akit kevésbé. Nekem szinte az összes jelentkezett, kiv hízás, de nem bántam meg! Nekem segített, az pedig nem a closti hibája volt, hogy a baba végül nem maradt meg. Vagyis segít a teherbeesésben, a mi következő nagy feladatunk, hogy a többi körülményt is biztosítsuk majd. Nekem a második hónap után sikerült.

Azt a pár napot pedig ki lehet bírni. Szerintem jó! :) És reményt ad!

233. Nikice
2007. nov. 11. 13:47

Szia Edina!


Én is úgy halottam, hogy felesleges, nem tudnánk értékelni a kapott eredményt. megkérdezhetem, hogy mennyi volt az LH-d és FSH-d pontosan?

Jajj, a hétfővel kapcsolatban, szerintem vigyél fél lietr üres teát, és kérdezd meg, lehet-e abba tenni a szőlőcukrot, van, amikor megengedik, és úgy elviselhetőbb! Ha nem max hazaviszed!


Cukorbetegség:

Hosszú folyamat erdményeként alakul ki, az nem jelentkezik rögtön a pcos diagnosztizálását követően, de előbb, mint általában az időskori cukorbetegség. Némi örökletesség is van benne, ha a családban van, akkor neked is sajnos nagyobb az esélyed.

Személyes példám: nagyi az, meg anya is. Mami -amióta az eszemet tudom- "pár" bogyóval elvan. Anyánál 8 éve derült ki, hogy cukros, 40 évesen. Rá 2 évre pcos-t diagnosztizáltak. Sajnos ő nem foglalkozott vele, mondván nincs rá ideje, gyereket meg ugye már úgysem akar. Nemsokra rá már inuilint kellett neki adni, napi nemtom hányszor böki magát, és persze számos gyógyszer. A látása nagyon sokat romlott, próbál fogyni, de "hasi kövérsége" van (ez is tipikus pcos), és számos más tünet erősödött nála. nem rémísztgetni akarlak. Először én is már félig eltemettem magam, de most az nagy erőt ad, hogy én nem akarok így járni! Nem fogom annyiban hagyni, küzdeni fogok elle!


Azzal kapcsolatban,hogy majd ad valamit a dokid, ha már aktuális lesz, kissé szkeptikus vagyok. A beágyazódásnál már gond, ha ahormonok nem olyanok. Ösztrogén, lh, sárgatest ...stb. Én mégegyszer nem kockáztatok. Bár most sem én tettem. :(

232. Pirosalma (válaszként erre: 228. - 16e8707293)
2007. nov. 11. 13:47

Szia, Edina!


Igen, főként a tünetek mérséklésére irányul a kezelés, de pl. ha 2-es típusú cukorbetegség okozta a PCOS-t (tudtommal ez is lehetséges, de hajlam kell rá), akkor a fogyással a helyzet rendeződhet.

231. Pirosalma (válaszként erre: 227. - Szamó)
2007. nov. 11. 13:29

Szia, Szamó!


Szívesen, máskor is;-)

230. 16e8707293 (válaszként erre: 229. - Szamó)
2007. nov. 11. 12:41

Hát az nem ártana,ha én is megérezném a pét:)

Szerinted akinek magas a lh szintje,az használhat LH-tesztet?? VAgy felesleges mert úgy is téves eredményt adna.

De olytat is hallottam,hogy pco-s,ne is használjon LH tesztet,mert úgy is téves.......


Ki próbálnám habár úgy is menni fogok uh pé-nyomonkövetésre.Akkor meg végül is felesleges,lenne.....


Pirosalma.


mizus veled??

229. Szamó (válaszként erre: 228. - 16e8707293)
2007. nov. 11. 12:25

Hormont csak akkor csinálunk, ha a mostani nagy laborban lesz valami eltérés.


Igen szedtem a clostit 2 hónapig. Nálam is voltak tünetek, nagyon éreztem az ovut és rettenetes hőhullámaim voltak! Még éjjel is! Néha émelyegtem....

228. 16e8707293 (válaszként erre: 227. - Szamó)
2007. nov. 11. 11:18

SZia Szamó:)


Én itt leszek ma:)


A pcos honlapot már nagyon sokszor átrágtam,sajnos.

Tényleg nagyon sok hasznos információ található rajta. És olvasva a "igaz történetek" cimű topicot,kicsit megrémül az ember,mert néha "magára" ismer.


NAgyon remélem,hogy meg fog oldodani a problémánk,bár tudom a pcot nem lehet gyógyitani,csak kezelni.

Hétfőn megyek erre a terheléses cukorra.

Nálad is egy hormon mindenféleképp kellenne.

Hisz az azért meg világit egy-két dolgot.

Eleve a LH/FSH ami nagyon fontos egy PCO-snál.


Ha,jól emlékszem akkor te szeded a clostit igaz?

A babanetes csajszik azt mondják,hogy elégé meg gyötri őket a mellékhatások.

de gondolom ez is egyén függő.

te észre vettél vmit????


Többiek???

227. Szamó
2007. nov. 11. 09:11

Szasztok Csajszikák!


Lesz ma itt valaki?


Edina! Ha visszaolvasol, elég sok okos dolgot megtudhatsz a pco-ról! Meg van egy hopnlap www.pcos.hu. Azt is nézd meg!


Egy cipőben evezünk, csak nekem még nem volt hormonvizsgálat. Jövő héten én is megyek terheléses cukorra....


Pirosalma!

Köszi a sok infót (bár nem nekem címezted, de elolvastam), sokat segítettél nekünk!

2007. nov. 10. 20:53

nincs itt senki???


Szamó,Niki:)


Merre vagytok???

225. Pirosalma (válaszként erre: 224. - 16e8707293)
2007. nov. 10. 18:24

Oks:-)

Drukkolok!

Szia!

224. 16e8707293 (válaszként erre: 223. - Pirosalma)
2007. nov. 10. 18:23

köszi,most mennem kell.

Pancsi,vacsi,következik a kiscsajszimnak.


Jövőhéten megirom majd a eredményemet:)

223. Pirosalma (válaszként erre: 221. - 16e8707293)
2007. nov. 10. 18:21
Cukorbeteg valószínűleg nem, de bizonyos szintű inzulinrezisztencia, és így emelkedett vércukorszint lehetséges.
2007. nov. 10. 18:09

meg kerestem a terhesen nézett vércukromat,tudom nem számit:)


szóval: éhgyomori: 4.2

1.5h-terhelt : 5.7

2007. nov. 10. 18:06

terhesen sem volt semmi baj,a cukrommal.

Hát nagyon remélem,hogy nem lettem azóta cukorbeteg is:) :)

jó,ez csak vicc volt....

220. Pirosalma (válaszként erre: 218. - 16e8707293)
2007. nov. 10. 18:00
A terheléssel úgyis tisztábban fogunk látni, mint írtam, a magas vércukrot kezelni kell.
219. Pirosalma (válaszként erre: 217. - 16e8707293)
2007. nov. 10. 17:59

Igaz, ez a topik címében is benne van:-)


;-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook