Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Most derült ki, hogy PCO-s vagyok. Ki tud róla valamit? Lehet még gyerekem? fórum

Most derült ki, hogy PCO-s vagyok. Ki tud róla valamit? Lehet még gyerekem? (beszélgetős fórum)


2007. nov. 10. 17:50

Az,hogy nem egyeznek gondolataink,az csak egy dolog.

Mivel ő ugye nem támogatja a metformint.

Sőt, nem kell inzulin vizsgálat sem.


de bizom benne,hisz már bizonyitott.

nekem ez nagyon fontos.

217. 16e8707293 (válaszként erre: 216. - Pirosalma)
2007. nov. 10. 17:48

Mi ebben a topicban mind egyre vágyunk.

Babára.


Tegnap is egy órán keresztül voltam bent a dokinál.

Alapos orvos,én meg alapból szeretek beszélni.

Érzem jó emberre találtam,:):)

216. Pirosalma (válaszként erre: 215. - 16e8707293)
2007. nov. 10. 17:44

Persze, de az menstruáció, nem ovuláció (ovulációt gesztagén tudtommal nem vált ki, csak FSH és LH együtt). Menstruációt kiválthat (ún. elhagyásos vérzés, tehát szeded, a gesztagén alakítja a méhnyálkahártyát, az vérbővé válik, majd abbahagyod a gyógyszert, így a nyálkahártya leválik).


Az orvost kérdezd meg, merre, hogyan! Ami persze attól is függ, mi a cél (pl. teherbeesés).

215. 16e8707293 (válaszként erre: 214. - Pirosalma)
2007. nov. 10. 17:36

Norculotot azért kaptam ismét,hogy megjöjön tőle.

2*2kell szednem 5napig.

utánna ciklus 2.napjától kell majd szednem a clostit.

Most itt tarunk.....

Hogy, hogyan tovább majd nem tudom.....

214. Pirosalma (válaszként erre: 212. - 16e8707293)
2007. nov. 10. 17:31

Amennyire én tudom, a petefészek sztrómáját (a petefészek kötőszövetes állománya) "csonkítják meg", ezzel a helyzet jelentősen javul (ez a kötőszövetes rész androgéneket termel, amik gyakorlatilag közvetlen okozói a PCOS-nek, tehát ha egy részét kiveszik, kevesebb androgén termelődik, így akár be tud indulni az FSH-elválasztás, az LH visszaszorulhat, ovuláció következhet be).

Hogy időleges-e, azt nem tudom, és nem is biztos, hogy minden esetben hatásos.


A magas androgénszint (hiperandrogenémia) viszont tudtommal elemi követelmény a diagnózishoz (bár a fene tudja, lehet, olyan egyértelmű a dolog...de azért "illene" megnézni, mert lehetnek átfedések, hasonló tünetek különböző kórok között).


A Norculot gesztagén (progeszteronhatású) hatású, ovulációt nem vált ki, de alacsony progeszterinszintet javít (méhnyálkahártya), cikluseltolásra jó pl.


A Clostilbegyt viszont a GnRH-t növeli, az már inkább jó e célból.


"Csak a neten annyi minden olvasni,és az ember nem tudja el dönteni,hogy mi valós és mi nem." - jogos...:-/

213. Pirosalma (válaszként erre: 211. - Pirosalma)
2007. nov. 10. 17:21
Hülyeségeket beszélek, alacsony SHBG-szint a jellemző (mivel az androgének csökkentik a termelését).
2007. nov. 10. 17:19

köszi a kimeritő választ.


Milyen műtétre gondolsz?

Esetleg a ciszta leégetésre,vagy a leszivásra?

Orvosom erre azt mondta,hogy ez csak átmeneti meg oldás. A ciszták vissza jönnek.


Most jut eszembe,hogy nálam nem is néztek tesztoszteront:( irgum-burgum

Pedig akkor leirásod alpján annak is magasnak kéne lenni.

Nem is értem mért keresem a pcos tüneteket magamon,hisz meg vannak.:)


Hát igem,az utobbi 2-3 ciklusunk pé nélküli volt,és persze nem is jött meg ez miatt:(

Ezért kell megint az a fránya norculot.


Valahol bizom a clostiban, és feltétlenül a dokimban is.

Csak a neten annyi minden olvasni,és az ember nem tudja el dönteni,hogy mi valós és mi nem.

211. Pirosalma (válaszként erre: 209. - 16e8707293)
2007. nov. 10. 17:05

Írtam privit:-)


Igen, a PCOS-re általában jellemző a magas LH/FSH arány (normálisan 1 körüli), de nem szükségszerű (a diagnózishoz sem feltétlenül szükséges).


Amennyire én tudom, a diagnózishoz kell: tartósan magas androgénszint (androgén = férfi nemi hormon, pl. tesztoszteron, DHT stb., főként a tesztoszteron emelkedik meg) + cisztás elváltozás vagy magas LH/FSH arány (tehét az utóbbi kettő közül az egyik legalább).


Sok esetben csökkent inzulinrezisztencia vagy már maga 2-es típusú cukorbetegség áll fenn (ez tudtommal mind ok, mind következmény is lehet a PCOS-ben), de ez sem kell a diagnózishoz.


Mint írtam, a diagnózishoz az említettek kellenek; egyebek, amik PCOS-re utalnak (általában jelen vannak):


- GnRH próba eredménye (ezt a hormont a hipotalamusz termeli, és az agyalapi mirigy FSH- és LH-termelését serkenti; PCOS-ben az LH nagyobb mértékben emelkedik, mint az FSHm, ha GnRH-t adnak az illetőnek)


- alacsony ösztradiolszint


- magas ösztronszint


- csökkent glukóztűrés (amit éhomi vércukorméréssel, ill. OGTT-vel állapítanak meg), amit az inzulinrezisztencia okoz


- alacsony progeszteronszint


- magas SHBG (Sex Hormone Binding Globulin, azaz szexhormonkötő fehérje: egy vérben található fehérje, ami a nemi hormonokat köti)


- emelkedett prolaktin (tejelválasztást serkentő hormon)


- magas LH


- cikluszavarok, gyakran anovulatio


Szóval ha a diagnózis megvan, akkor nem kell terheléses vércukomérést csinálni (emiatt), persze a magas vércukorszintet is kezelni kell mindenképp!


Ha inzulinrezisztencia nem áll fenn (persze az esetek túlnyomó többségében fennáll), akkor a metformin hatástalan.


Teherbeesés akár spontán is történhet, bár PCOS-ben ritka. Ki lehet váltani Clostylbegittel, esetleg egyéb gyógyszerekkel (antiandrogének, androgéntermelés-gátlók, metformin) kombinálva, vagy akár FSH-val is, de van rá műtéti megoldás is.


A helyzet egyáltalán nem reménytelen! Bár lehet, időbe telik, de lesz eredmény;-)

210. 16e8707293 (válaszként erre: 209. - 16e8707293)
2007. nov. 10. 16:38

én gondoltam ,hogy vizben oldják fel a cukrot.

de köszi a pontositást:)

209. 16e8707293 (válaszként erre: 207. - Pirosalma)
2007. nov. 10. 16:36

Pirosalma.


ok,akkor nem kérdezlek mivel foglalkozol.

De van egy erős gyanúm:):)


Szóval:

Nem tudom mennyit olvastál bele ebbe a topicba.

Rólam annyit röviden,hogy policisztás mindkét petefészkem,és most már a labor szerint is pcos vagyok.

lh/fsh négyszeres ami eleve pcosra utal.

Ha jól tudom az aránynak 1:1 kéne lennie?!


A kérdésem az lenne igazából,hogy mivel lehetne kideriteni 100% a pcot?

Orvosom nem érti,hogy mért ragaszkodok annyira az inzulin vizsgálathoz.

Úgy olvastam ezzel a vizsgálattal derülne ki.

Hétfőn ugye megyek vérvételre, igaz nem arra amire szerettem volna,ez "csak egy sima" vércukor terhelés lesz.

De lehet ebből is kiderül majd valmi?


Nem ragaszkodok a metforminhoz sem,csak a pco-s ok körében ez a gyógyszer nagyon el terjedt.

És ez most megzavart,mivel a orvosom ezt nekem nem fogja fel irni.

Most úgy gondolom,hogy csak akkor van esélyem teherbe esni,ha ezt a gyógyszert szedném?!

Szerinted??


szeretném ha le irnád minden gondolatodat ezzel kapcsolatban:) :)

208. Pirosalma (válaszként erre: 205. - Pirosalma)
2007. nov. 10. 16:28
Csak a pontosság kedvéért: a terheléses vércukormérés során a vízben oldják fel a cukrot (pl. nem tejben vagy valami töményebben:-).
207. Pirosalma (válaszként erre: 206. - 16e8707293)
2007. nov. 10. 16:18

Szia!


Szívesen máskor is;-)(Persze ha tudok segíteni, sajna az ismereteim korlátozottak...)


Az egészségügyhöz annyi közöm, hogy fizetem a TB-t, meg ha kell, eljárok az orvoshoz:-) Na jó, nem egészen, de ez titok;-)


A PCOS-ről alapszinten (persze az alap szint relatív fogalom) vagyok tájékozott.


Mondd nyugodtan, ha tudok, válaszolok:-)

De sokat ne várj...

206. 16e8707293 (válaszként erre: 205. - Pirosalma)
2007. nov. 10. 15:54

Szia Pirosalma:)


Köszönöm a gyors válazodat,igen a dokim is valami 75g -ról beszélt.

Te egészségügyis vagy?

Már olvastalak máshol is,nagyon "kielégitő" válaszokat szoktál adni.

Biztos valami közöd van az Eü-höz:)


pco-ban véretlenül nem vagy otthon??

HA igen,lenne pár kérdésünk!!


Még1szer köszönöm

205. Pirosalma (válaszként erre: 204. - 16e8707293)
2007. nov. 10. 15:33

Szia, Edina!


Sok sikert a babához, drukkolok nektek;-)

Ne felejtsd el, Isten soha nem hagy el!


OGTT (orális glukóztolerancia-teszt, ismertebb nevén terheléses vércukomérés): felnőttek esetében éhgyomorra (10 órás "koplalás" után), összesen 75 g glukózt (szőlőcukor) tartalmazó folyadék (2,5-3 deciliter) elfogyasztása.

2007. nov. 10. 15:03

Sziasztok.


Aranyosak vagytok,hogy vigasztaltok.

tegnap este,nagyon el voltam szomorodva,ma is de már nem annyira,kezdem el fogadni,hogy pcos vagyok.

nekem ez megy nehezen:(


Tudom,hogy a clostival teherbe eshetek,bárcsak úgy lenne,hogy elég lenne a gyógyszer.

De én már csak akkor fogok benne bizni,ha már a povimban lesz a baba.

Hogy miket fog adni támagatásnak????

Ez egy jó kérdés,de szerintem azt válaszolta volna,hogy ne siessünk ennyire előre,majd akkor meg beszéljük ha már ott fogunk tartani.

de gondolom adni fog valamit,mert a hormonjaim rasszak.


tegnap megkérdeztem a páromat,hogy mit szólna ha arra kerülne a sor,hogy mintát kénne le adni,meglepődtem nagyon,de IGENT mondott,hogy válalná.

Férfiak sokkal jobban "bátortalanabbak" mint mi,szerintem.

De azért,hozzá tette,hogy reméli nme kerül rá sor.:)


persze,hogy harcolni fogok a kistesóért,ez nem kérdés.

De néha elbizonytalanodik az embet....

MA kezdetem el szedni a norculotot.

Számitásaim szerint jövőhét vasárnak kénne hogy kopogtasson a piri.

Már nagyon várom.


Kérdezhetek valamit???

Megyek hétfőn vércukor terhelésre,olyankor milyen lötyöt szoktak adni? Milyen cukrot.?

Tudjátok????


köszönöm még1szer a biztató szavakat,nagyon jó esett

puszi

Edina

203. Nikice
2007. nov. 10. 14:33

Szia Edina! Nagyon sajnálom, hogy a hormonok rosszak lettek. A clostival lehet pé, és baba is. Nem kérdeztél rá esetleg, hogy mit fog tenni, ha kiderül, hogy kismami vagy? Miket fog adni?

Clostival kapcsolatban is partnerekre találtál itt! Szamóval mi szedtünk. Ugye Szamó, szedtél?

202. Szamó
2007. nov. 9. 21:38

Jajj, drága!

Ez szomorú hír....


De fel a fejjel!!!! Látod, nem azt mondta a doki, hogy nem lehet kistesó, hanem azt, hogy segítséggel lehet!!!! Gyógyszerek és minden menni fog, meglátod!


Miért????: szegény ember az ág is húzza.....


De mi itt vagyunk neked! Együtt fogunk harcolni a babákért!

2007. nov. 9. 21:00

Sziasztok.


megjöttem,az orvostól

Ha most lenne sirós hangulatjel azzal lenne tele a hozzászólásom.

LH/FSH-m 4szeresen nagyobb a megengedetnél.

2-től pcos.

Szóval,erős gyanúm hogy pcos van:(


Felirta a norculotot,holnaptól kell szednem.

Hétfőn ismét megyek vérvételre,nézünk egy cukor ill cukor terhelést.


3hónapig próbálkozunk clostival,utánna hsg és megnézük a férjemet is.


nagyon szomorú vagyok.

De az orvosom bizik abban hogy clostival sikerülni fog teherbe esnem.

Mondtam neki,hogy ez a closti nem "gyógyitja" a pcot.

Azt mondta tudja,de valamivel kell pé-t csinálni.


lányok egyre jobban félek


Lehet Isten úgy gondolja,hogy csak egy gyereknek tudok jó anya lenni,és nem fog már kistesót adni nekem.


De mért??????

aki meg nem akar,hipp-hopp teherbe esik.....

200. Kolibri
2007. nov. 9. 19:07

Koszi Nikice!


Tudom, mar irtam, hogy en annak segitsegevel lettem terhes, csak attol felek, hogy ha mar nem itt fogok dolgozni, akkor hogyan juthatok ehhez a gyogyszerhez.

199. Nikice (válaszként erre: 198. - Kolibri)
2007. nov. 9. 15:01
Én úgy tudom, alig néhány nőgyógyász meri felvállalni M.o.-on hogy ezt felírja, de közülük is endokrinológus egyik másik. Ezt egy cikkben olvastam, nem tudom, mennyire hiteles információ. Belgyógyász-endokrinológus írja fel, indokolt esetben, oda pedig a nőgyógyásztól, vagy háziorvostól lehet beutalót kapni. Én szerdán beszélek a dokimmal, hogy tovább AKAROK lépni, igenis adjon beutalót, és az endos pedig ennek a gyógyszernek a választását is gondolja át (ő személyes ismerősöm, vele nem lesz talán gond). Szóval, ha előbb nem, jövő héten ilyenkor talán meg tudom írni pontosan mi ennek a menete!
198. Kolibri
2007. nov. 9. 14:52

OFF

Azt tudja valaki, hogy mi kell ahhoz, hogy magyarorszagon metformint kapjon valaki?


Leccccci irja meg, akinek van ilyen infoja!

Koszi!

197. Nikice (válaszként erre: 196. - 16e8707293)
2007. nov. 9. 10:46

Hát csak nincs ekkora peched, hogy pont most jön meg, ha már eddig várt, kibírhatná! Szegényem..


Majd mesélj, mi volt!

2007. nov. 9. 10:32

Sziasztok:)


Bmkrisztinna.


Köszönöm,az infót norculottal kapcsolatban.


Lányok!!!!

Görcsöl a hasam,és ma kell mennem este 6-ra orvoshoz!!!!

Most miért fáj?????

jaj,nem értek már semmit......


Este jövök,és mesélek,hogy mi volt a dokinál.

2007. nov. 8. 10:59
Nagyon szivesen,bár többet is tudnék segíteni nektek.
194. Nikice (válaszként erre: 193. - 8a56714769)
2007. nov. 8. 09:34
Köszi a választ Kriszta!
193. 8a56714769 (válaszként erre: 182. - 16e8707293)
2007. nov. 8. 09:17
A Norcolut mellet nem kellvédekezni,az jó arra hogy megjöjjön a mensi és jó arra is hogy megszüntesse és lehet hoszú időn keresztül szedni.Anyukám egy évig szedte mert cisztája volt és sokat vérzett/ami neki már elmaradt egyszer/,elmúlt a vérzés is és a ciszta is az egyév elteltével.
192. Szamó (válaszként erre: 191. - Nikice)
2007. nov. 8. 09:10
Oksi! TÜRELEM mindkettőnknek.......
191. Nikice
2007. nov. 8. 09:00
Hát nem igazán tudom, ha szerdán megyek, megkérdezem, mikorra várható a szövettan, bár nem hiszem, hogy bármi ki fog derülni belőle. Állítólag nem szokott. Hormont egy ideig nem tudnak levenni, mert a terhességi hormonoknak több idő kell, míg kiürülnek. Szóval most csak beszélgetünk majd. És várunk.
190. Szamó
2007. nov. 8. 08:58

Azért majd beszélhetünk róla!

Neked mikor lesz eredmény?

189. Nikice (válaszként erre: 188. - Szamó)
2007. nov. 8. 08:50
Áááá, akkor értem. Akkor jó. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook