Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mitől dagadhat be folyton mindkét lábam? fórum

Mitől dagadhat be folyton mindkét lábam? (tudásbázis kérdés)


1 2
24. tilbog
2012. nov. 29. 15:02
Nekem anno 13-14 évesen dagadtak kezeim-lábaim egy-egy hosszabb iskolai gyárlátogatás, nyílt napok alkalmával. Azóta sem tudom mi lehetett, nem vittek el orvoshoz.
23. Hedi13 (válaszként erre: 21. - Saci.)
2012. nov. 29. 13:00
szia! Azon mit ért az orvos, hogy jódhiányos vagy????
22. Guruljka (válaszként erre: 21. - Saci.)
2012. nov. 29. 12:43

Drukkolok, hogy kiderüljön, mi okozza ezt a fura dagadást.

Az achilleseddel mi van? Be szokott gyulladni?

21. Saci.
2012. nov. 29. 12:38

Ma voltam az orvosnál. pajzsmirigy vizsgálaton már voltam jó pár hete ott minden rendben volt, jód hiányos vagyok csak ennyi.

Vissza jött a házi orvosom és beutalt orthopediára.

Egyenlőre még nem jöttem rá mért oda.. :/ orthopediára 4 éve minden évben elmentem, elvileg szerzett lúdtalpam van ott ennyit mondtak eddig. Ja meg achillesem és most is ez miatt kell mennem...

Teljesen másra számítottam!

És köszönöm, egész jól vagyok :) többször is bedagadt a lábam azóta de csak 2x fájt :)

2012. nov. 27. 21:22
Saci, mi volt az orvosnál? Hogy vagy?
19. Saci. (válaszként erre: 17. - Kőgyöngy)
2012. nov. 22. 11:03
Majd le írom, nem veszem tolakodásnak :)
18. Guruljka (válaszként erre: 16. - Saci.)
2012. nov. 21. 16:36

Jobban jársz a helyettessel esetleg.

Én egyelőre nem erőltetném a tornát, de ha kimondottan jólesik, akkor végezd.

2012. nov. 21. 15:27
Helyesen döntesz, ha minél előbb kézbe veszed a sorsodat. alán nem vagyok egyedül ezzel, de érdekelne a vége az ügynek, ha nem veszed tolakodásnak. Szép napot kívánok!
16. Saci.
2012. nov. 21. 15:18

Callenetics tornát szoktam csinálni. De majd körül nézek a neten is, hogy mi van.

A helyettes 1x jön ki hetente.. a jövőhéten akkor elmegyek

2012. nov. 21. 15:01

Kedves háziorvos lehet! De annak van helyettese, akinek ugyan olyan kötelessége Téged elküldeni, vagy javaslatot tenni mint a kollégájának. Lehet jobban is járnál így.

Ami a tornát illeti:kiváló videók vannak itt a neten,cxsak válogatni kell belőle. Javasolnék egy csípő-és gerinc tornát kipróbálásra. Ez nem ugri-bugri hanem megfontolt kímélő mozdulatsor. Én magam is szoktam gyakorolni.Ha fáj nem az a megoldás hogy kíméled, mert akkor még jobban megkötnek az izmok. Saját tapasztalatom!

14. Saci.
2012. nov. 21. 14:53
nem iszok túl sokat.. amikor kezdett dagadni a lábam, pár hónapig oda figyeltem az ivásra és 2-3 litert megittam, de nem történt javulás. Vagy ennél is többet kéne innom? A súlyom rendben, 160cm vagyok és 47kg.
13. Saci.
2012. nov. 21. 14:49

Köszönöm a válaszokat! Sajnos a háziorvosom most elvonón van, de ha vissza jön, kérek beutalót minden vizsgálathoz ami csak kell.

Sajnos nem mozgok valami sokat, mert lábfájós vagyok, ezért kevés dolgot tudok csinálni. elkezdtem tornázni, de megfájdult a lábam akkor. Most újra tornázok, szerencsére nem fáj jobban a lábam egyenlőre. Vidéken élek és sajnos nem tehetem meg magamnak hogy orvosra költsek és még Budakeszire se tudok menni.

2012. nov. 21. 14:27
Elsőkörben nagylabort javasolnék-ehhez is kell beutaló,-háziorvos évente egyszer küldhet utolsó információm szerint-(vérkép, vizelet, cukor májfunkciók stb.) Aztán szépen végig járni a szakrendeléseket.Röntgen, Ultrahang, nőgyógyász, belgyógyász, endokrinológus a teljes felsorolás nélkül. Ahogy már itt javasolták, ne hagyd magad eltántorítani, mert egy 20 éves is lehet beteg. Sajnos ez nem korfüggő!
2012. nov. 21. 14:21

Drága Csillagom, ne hallgass itt egyikünkre sem, mert mi analfabéták vagyunk ehhez, az ötletelés sem old meg semmit csak beléd viszi a félelmet. Az én lábam is dagad, de én 65 vagyok és súlyos beteg. Nincs rajta min gondolkodni, hogy mitől, mert számtalan oka lehet. Már nem foglalkozom vele. Te 20 évesen ezt nem engedheted meg magadnak!!! Sürgősen kérj az orvosodtól egy belgyógyászati beutalót, mert komoly szükséged van rá. Ott ők majd eldöntik hova tovább. És ne halogasd, jobb mielőbb túl lenni rajta, hidd el!!

Ha ódzkodik a háziorvos(az ilyen nem is érdemli ezt a titulust!!)akkor ha teheted menj egy maszek orvoshoz!!!

10. Hedi13
2012. nov. 21. 14:21
Szia! Nagyon sok dologtól dagadhat a lábad, karod. Az biztos, hogy ez 20 évesen nem jó! Szerintem menj vissza a házidokihoz és küldjön el pár szakrendelésre. (okozhat ilyet pajzsmirigy alul működés, auto-immun betegség, nyirok, szív, vese.., annyi minden) Majd ő biztos tudja merre induljatok el. Jobbulást!
2012. nov. 21. 14:13
Scelosis multiplex? Mindenképpen teljes vizsgálatra lenne szükség. Inkább láss rémeket, mint hogy valamirejve maradjon.
2012. nov. 21. 14:13
A veséddel lesz valami, valószínűleg alulműködik! Vesetámogató és veseműködő gyógyteákat vagy gyógynövénykészítményeket kellene használnod vagy felkeresned egy természetgyógyászt! Én a sima orvost hagynám, először a természetes gyógymódoknak adnék esélyt!
2012. nov. 21. 14:12
Nekem a két lábam dagadt évekig, kihajtották a lelkemet is vízhajtókkal, de nem változott semmit. Utána néztem a dolognak a neten és kiderült, hogy nyiroködémám van. Van egy főorvos Budakeszin, ő nagy szakértője ennek. Gyógyszer nincs rá, csak masszirozós kezelés. Még a háziorvosom is meglepődött, mikor kiderült, hogy igazam volt. Kérdezd meg te is az orvosodat, de kérhetsz egy beutalót is tőle ha gondolod megadom az orvos nevét és elérhetőségét.
2012. nov. 21. 14:11

Próbálj ki egy csalántea kúrát. Naponta 3 l csalánteát igyál meg. Ha vízvisszatartásod van, akkor ez kihajtja, a vesédnek is jót tesz. Ha ezek után is dagad a lábad, akkor több mozgás, kerékpározás, gyaloglás jöhet szóba. Ha a mozgás után is dagad, akkor lehet, hogy súlyprobléma.

Most több ötletem nincs. Ha a labor rendben, akkor próbáld meg, amit írtam!:)

2012. nov. 21. 14:03
vese baj is lehet, iszol eleget?
2012. nov. 21. 13:51
A szívemmel tuti nincs gond, de akkor elmegyek majd kivizsgáltatni magam az a biztos..
3. megi04 (válaszként erre: 1. - Saci.)
2012. nov. 21. 13:50
Menj el egy teljes kivizsgálásra,ha teheted.Nekem évek múltán derült ki,hogy a mellékvesémen van egy hormonka,ami hisztis,és nem úgy működik,ahogyan az elvárható lenne tőle.
2. Guruljka (válaszként erre: 1. - Saci.)
2012. nov. 21. 13:40

Nem semmi, én anyaként egész megijedtem.

Vagy szívelégtelenség, vagy nyirokmirigy-probléma, ez ugrott be először. Egy endokrinológus szakorvos, esetleg?

2012. nov. 21. 13:36
Az elején még annyira bedagadt, hogy még menni se bírtam, fájt a lábszár csontom is. Azóta fél év telt el, még mindig be dagad mindkét lábam és néha az egyik karom is. Orvosnál voltam, azt mondta gyulladás volt a szervezetemben. Oké volt, de akkor mért dagad még mindig? Legközelebb azt mondta fehérje hiányos vagyok, ez miatt lehet? Vért vett tőlem, nincs semmi bajom.. esetleg mennyek komolyabb kivizsgálásokra? 20 éves vagyok.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook