Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit tennetek ha mar nagyon el vagytok keseredve a munka miatt es a csaladod kezd szetesni? Hova menekulnetek el? fórum

Mit tennetek ha mar nagyon el vagytok keseredve a munka miatt es a csaladod kezd szetesni? Hova menekulnetek el? (beszélgetős fórum)

22. ittmost (válaszként erre: 14. - Ingrid&sancy)
2013. nov. 6. 10:00

Keressétek más magyarok társaságát,vagy klubot,ahová összejárnak,és tőlük érdeklődjetek.Vagy más külföldi vendégmunkásoktól.

Menj be a könyvtárba,és kérdezd a könyvtárost,h nem tud-e munkaközvetítőt,ahová fordulhatnátok,vagy klubot,ahol a többi külföldi találkozik.

21. Chiara77 (válaszként erre: 20. - A0c1361e44)
2013. nov. 6. 09:16

Azért több az állás, mert az ország legnagyobb települése, a legtöbb vállalkozással, munkaadóval :)


Illetve egy helyen több lehetőség koncentrálódik és relatív könnyebb, gyorsabb és olcsóbb is a közlekedés (Újpest és Csepel közötti x. 30 km-t is havi 10 eFt-ért lehet megtenni és nem is olyan vészes idő alatt, mert a járatok nem naponta 2-3szor indulnak).


Abban is vitába szállnék veled, hogy ugyanannyi a bérezés- rendszeresen nézek ingatlanárakkal, átlagfizetésekkel, munkanélküliséggel kapcsolatos friss felméréseket, számomra ezek alapján egyértelmű, hogy a fővárosban és az ország észak-nyugati részén, nagyobb városokban átlagosan valóban többet keresnek az emberek és átlagosan hamarabb jutnak munkához. (abban persze igazad lehet, hogy ÁTLAGOSAN- lehetséges, hogy a környezetedben te épp ellenkező EGYEDI példát látsz, ami látszólag ennek ellentmond)


Nem csak minimálbérben kell gondolkodni- azért az emberek többsége nem azt keres. Ha valakinek van szakképzettsége, tapasztalata, akkor jóval nagyobb eséllyel kap Budapesten munkát- vagy legalább több ajánlat érhet el hozzá.Alkalmi munkából, diákmunkából, közvetített munkából is lényegesen több van.


Az élet pedig nem drágább: a közműszolgáltatások árai már az egségesítés felé mennek (a víz köbméterében található 20 Ft eltérés pedig nem mérvadó egy családban)- telekommunikáció biztosan olcsóbb pl. napi szinten kínálnak egymás alá a szolgáltatók, míg esetleg egy kistelepülésen egyet lehet választani. Áramot pl. én rögtön 4-5 szolgáltatótól tudok vásárolni és az árak is különbözőek.


A vásárlást is lehet okosabban intézni a választék miatt (igaz, ehhez figyelni is kell)- de legalább a lehetőség adott, ha valaki élni szeretne vele.


Arról nem beszélve, hogy váltani, előrelépni, tanulni vagy továbbtanulni is sokkal több lehetőség van.

Nyitott szemmel járva, az előítéleteket sutba dobva igenis lehet a fővárosban élni. Ezzel nem azt hangsúlyozom, hogy a főváros jobb vagy különb a vidéknél- mert nem így van. Számos hátránya is van (élhetőség, esetleg zsúfoltság, környezeti terhelés stb.)- mindenki el tudja dönteni, hogy mit választ és a céljaiért mit képest tenni vagy miről hajlandó lemondani.


Abban természetesen igazad van, hogy ambíció, dolgozni akarás és szakképzettség nélkül az ember mindenképpen rosszul jár- ez viszont nem földrajzi kérdés.

Szép napot.

20. a0c1361e44 (válaszként erre: 8. - Chiara77)
2013. nov. 5. 18:23
Budapesten sincs több állás. Nem értem miért akar mindenki idejönni. Miért hiszi mindenki azt, hogy itt több munka és több fizetés van. A minimálbér itt is pont annyi és ha nagy nehezen felveszik az embert valahová, akkor ennél többet nem is kap, sőt inkább kevesebbet, mert nem 8 órába jelentik be és innen lehet ügyeskedni. ( órát dolgoztatni, de csak 4 órát fizetni. És itt sokkal drágább az élet is, hacsak a lakásbérlést nézzük már abból is látszik és még nem ettünk.
2013. nov. 5. 16:14

koszonom hogy meghallgatatok es ha valaki meg biztatni akar akkor nagyon jol jon!!!!!es mindent elkovetek majd hogy jo legyen!!!!

koszi megegyszer

18. gribedli*** (válaszként erre: 13. - Ingrid&sancy)
2013. nov. 5. 16:07

A munkaadok nem olvassak a hirdeteseket, nektek kell a munkaadohoz menni allast kerni, ok nem fognak felhivni, hogy ajanlatot tegyenek nektek, hiszen napjaban 100-an kopogtatnak naluk olyanok, akik oda is mennek, nem nekik kell keresgelni hirdetesben.


Inkabb ti olvassatok az osszes ajanlatot!

2013. nov. 5. 16:05
Prioritas! (felkialtojel):)
16. gribedli*** (válaszként erre: 10. - Ingrid&sancy)
2013. nov. 5. 16:04

Mondja meg valaki ezek utan, hogy kulfoldon jobb... Ezert volt ertelme, mi? Basszus, en errol beszelek, amikor ismetlem folyton, hogy Magyarorszag az utso olyan orszag, ahol meg az emberek feneke ala tolnak mindent, az egeszsegugytol a gyesig, a munkanelkuli segelytol a kulonbozo segelyekig!


Szerintem valahogy vegezd el azt a tanfolyamot, ha torik, ha szakad, en kenyeren es vizen is elnek, ha errol lenne szo! Minden orszagban ertekelik (sot, szinte csak azt ertekelik), ha az o sulijukat vegzed el, az o nyelvukon, az o allampolgarjaikkal mered ossze magad, es igy bizonyitasz. Ez legyen a prioritas. A paroddal tartsatok ossze, vegyetek egy nagy levegot, es menj el arra a tanfolyamra! Utana jobb lesz. Carabb mint most, ugyse lesz, azt hiszem, 4 munkanelkuli 1 csaladban az abszolut tehetetlenseg valahol, bizz magadban, hogy meg tudod csinalni:) amugy meg legkozelebb tegyel felre valamit ilyen idoszakokra!

2013. nov. 5. 15:57
azt hisszem hogy ugy gondoltam a menekulest hogy mas helyen ij eletet kezdeni csak ketten,a parom es en,szulok nelkul
2013. nov. 5. 15:56
epp ez az.otthonrol jottunk ki dolgozni az elejen volt is egesz nyaron,6 honapot,de utana lassan csokkent
2013. nov. 5. 15:49
bar csak a fonok szurka piszkairol lenne szo de nem arrol,hanem hogy nincs melo,es hiaba keresunk,meg hirdetest is tettunk az ujsagba
12. ina87
2013. nov. 5. 15:48
Kemény szó h elmenekülni,mert nem elmenekülni hamem megoldani kellene a hejzetet.biztos van olyan megoldas ami kedvezöbb,külföldi munka is jó ötlet csak elöbb biztosra kell menni h az állás dolog nem kamu mert sajnos sokan bele estek már a külföldi munkával
2013. nov. 5. 15:47
jah amugy a parommal nagyon jol vagyunk cask a feszultseg nagy mindenki kozott
2013. nov. 5. 15:44
a szitu a kovetkezo,a szuleim tavaly jottek ki irorszagba,es nehez volt nekik,de meg most is az es ugy jottunk ki hogy ok megprobaljuk es jo less.de rosszul sult el,szezon munkank volt ami tok jo volt,de veget ert es itt vagyunk penz es munka nekul.egymas idegeit esszuk!en 20 vagyok a parom 24 mindenhez ert es megsem talat munkat,edesanyam konyvelo es nincs munka,a neveloapam rendor neki sincs munkaja.en meg sporolok hogy menyek egy tanfolyamra mert ha megvan akkor less munkam.de nincs penz tanfolyamra es etelre is.ez aggaszt engem a legjobban.fiatalok vagyunk,es nagy varos kozeleben lakunk de ott sincs munka.a fovaros meg nagyon draga.es ott is neztem munkat.az egesz csaladba en vagyok az egyetlen akinek nagyon nagy a pozitiv goldokodasa ezt a keresztanyamtol tanultam,de ha en mar ketsegbe vagyok esve akkor itt mar nagy a gondd,sajnos.mindig is pozitivan goldolkodtam es ugyis fogok cask valahogy ezt az idoszakot kell atveszelni,es igen munkanelkuliek vagyunk.semmi sagely....
9. Sunny Beach (válaszként erre: 6. - Mirianna045)
2013. nov. 5. 15:36

Olaszországot most nem ajánlanám és tudom miről beszélek.

A kemény fizikai munka pedig egyáltalán nincs megfizetve a rengeteg külföldi munkavállaló miatt.

2013. nov. 5. 15:21

...most láttam a 2. kiírásodat Kérdező.

Szóval a helyzet az, hogy munkanélküliek vagytok?


A boldogság bárhol lehet, de az alapvető szükségletekhez pedig pénz (jövedelem), illetve lakhatás kell és még csak ezután jönnének az egyéni igények.


Nem feltétlenül értek egyet azzal a hozzászólóval, aki szerint csak a külföld a megoldás. Mondom ezt úgy, hogy 2 nyelven beszélek igen magas szinten, illetve a férjem is külföldi. Mégis hiszem és látom is, hogy azért itthon is lehet boldogulni (azt pedig tudom, hogy külföldön sincs kolbászból a kerítés). Nyelvtudás nélkül különösen igaz ez, nekem eszem ágába nem jutna elindulni anélkül sehová.


Merre éltek? Esetleg szóba jöhet, hogy nagyobb városba, fővárosba vagy azok közelébe költözzetek? Vannak esetleg rokonok jobb munkalehetőséggel kecsegtető településen, akiktől ÁTMENETILEG vagy kis fizetségért lehetne lakhatást kérni?


Milyen végzettségetek van? Vállalkozás jöhet szóba? Mennyi idősek vagytok? Vannak gyerekek, akikről gondoskodnotok kell?

Esetleg valamilyen állami/önkormányzati/segély szervezeti támogatás? Mindent kihasználtatok? Tudod mikre vagytok jogosultak?


Mit jelent neked a boldogság? Anyagi biztonságot és még...?


...még több infót kérünk.

7. Chiara77 (válaszként erre: 1. - Ingrid&sancy)
2013. nov. 5. 15:14

Nem menekülnék sehova, viszont nekilátnék a problémát megoldani.

Kérlek írj még arról, hogy konkrétan mi a gond a munkával és a családdal, mert ebből nagyon sok nem derül ki.


Édesanyaként, felelős munkával azért azt is el tudom képzelni, hogy egy kollega viselkedése vagy egy új főnök teszi pokollá újabban a napjaidat- én ebben a helyzetben nem menekülnék a bizonyalanba, hanem megoldanám kommunikációval, esetleg áthelyezéssel... akinek családja van, az talán higgadtabban tudja kezelni ezeket a munkahelyi szurka-piszkákat is. Dühből felmondani, érzelmektől (túl)fűtötten reagálni munkahelyi szituációban szerintem nemcsak felesleges, de haszontalan is.

Vagy a probléma inkább anyagi jellegű? Ami érezteti otthon is a hatását? Esetleg kevesebb a bevételetek, mint a kiadásotok, adósságspirálban vagytok és ez folyamatos veszekedést generál otthon?

Ha leírod a kiadásokat/bevételeket talán tudunk spórolási tippeket adni stb.


A menekülés nem oldja meg a problémát, akármi is az.

Ha egy kis nyugalomra vágysz, hogy összeszedd a gondolataid és valamilyen megoldást kiötölhess, akkor maradj fenn éjszaka. Nekem ez be szokott jönni. Megvárom, míg a kisfiam elalszik- csendes legyen minden.

Ez semmibe nem kerül- és ha éjjeli bagoly típus vagy, akkor egy tea mellett le tudsz ülni gondolkodni.


Ha számítasz a konkrétabb véleményünkre, írj te is többet a helyzetről.

Minden jót.

2013. nov. 5. 15:06
Pontosan egyetértek BűbájBabyvel!"Csak " a munka miatt gvagytok így elkeseredve, vagy van más is?a családi életetek, ha vannak gyermekeitek, akkor csak veletek együtt fog jóra fordulni.Viszont, ha pénz gond van, ami igenis előfordul és amit igenis nem kell szégyellni a mai világban,mert rengeteg ember él még a létminimum alatt is a béka feneke alatt 1000000000 méter mélységben.Nos, szerintem ezen ma csak a külföldi munka segít.Nem fontos nyelvtudás.Vannak olyan helyek, Németország, Olaszország ahol igaz kőkemény fizikai munka mellett, de tisztességesen lehet keresni.Szállást ad a cég mindegyik általában és azért nem is kell fizetni.Sok helyen Magyarországon van a cégközpont és innen kell kimenni, amit szintén a cégek oldanak meg.Fel a fejjel.Keressetek húsipari munkát.Ott mindig vannak felvételek.Ha kell, mondjátok, h már melóztatok ilyen helyen.
2013. nov. 5. 15:05
Először is leülnék és elgondolkodnék,hogy mit is akarok igazán!Ha a munkahely hiánya miatt esik szét a család akkor (nálatok ) nálad lehet a hiba.Sehol nem fogsz boldogulni ha a magaddal nem vagy kibékülve.
4. Sirga (válaszként erre: 3. - Fb85cf2fe7)
2013. nov. 5. 15:03

Részben egyetértek, de talán kicsit empatikusabban is fogalmazhattál volna ...

Kitartás! Próbálkozz, beszéld meg a Pároddal - milyen jó, hogy nem vagy egyedül! -, és döntsetek megfontoltan! Sok sikert! :)

2013. nov. 5. 14:58

Mivel minden belőled indul ki, mehetsz bárhova, sehol sem fogod megtalálni a helyed amíg nem változtatsz a gondolkozás módodon. Szerintem ezt fogják neked sokan írni, legalábbis bízok benne és igen jól írják majd. Tehát maradj és nézz szembe a problémáiddal ott ahol most vagy.

Viszont ha végképpen nem megy ha tudod a nyelvet, irány külföld.

2013. nov. 5. 14:56
kerlek segitsetek,mert magma alatt vagyok.olyan helyet keresek ahol boldogan tudnek elni a parommal es munka is lenne.ti hova utaznatok???
2013. nov. 5. 14:55
Mit tennetek ha mar nagyon el vagytok keseredve a munka miatt es a csaladod kezd szet esni?hova menekulnetek el?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook