Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » El vagyok keseredve fórum

El vagyok keseredve (beszélgetős fórum)


1 2
38. c9155193c4 (válaszként erre: 34. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 31. 21:11
Nálunk is a kertet megrongálta a szél. Baby véleményét osztom én is, a szakemberek is ajánljál mindig a kognitív terápiákat, önbizalomnövelő és hasonló tematikájú módszereket. És a szabad levegő szerintem is nagyon fontos, miután visszatértél a szobába, nem vagy már frusztrált.
37. pteri
2022. jan. 31. 20:25
Minden nap gondolj arra, ahogy nőnek és önàllósodnak a gyerekek, napról napra könnyebb lesz. Ezen minden anyuka àtesik. Néha azt hisszük nem bírjuk tovàbb, aztàn mégis! Mert mi erősek vagyunk!
36. Granatmezo87 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 31. 14:54
Én is nagyon szívesen meghallgatlak. Írj,mesélj mi bánt.
35. Tünci3 (válaszként erre: 34. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 31. 14:37
Szia,örülök hogy segítettek az előttem írók. Ha gondolod,levelezhetnénk én szívesen meghallgatnálak. Nekem is fájó a múltam. Ha gondolod írj rám. Puszi :)
2022. jan. 31. 14:22

Köszönöm szépen, nagyon sok jó kedves szót,tanácsot kaptam tőletek. Így ismeretlenül is nagyon jól esik.

Éppen munkából álltam meg kicsit benézni.

Tegnap a fél tetőnket elvitte a szél hagy ne mondjam ez pont nem jókor jött (mondjuk ez sosem jön jól senkinek) magamba zuhantam de ma itt a munkában kicsit jobb lett a kedvem.

A múltbéli gondjaimat hosszú lenne leírni ide valahogy túl kellene rajta lennem.

Megpróbálom a sok jó ötletet hasznosítani amit ajánlottatok apránként egy egy kis dologgal biztos az is segít.

Nagyon kedvesek vagytok köszönöm még egyszer.

Ölelés,puszi. 😘

33. babyapocakban (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 31. 07:39
Próbálj keresni valamit, ami feltölti a lelkedet, amit szeretsz csinálni, amiben örömödet leled. Biztosan van ilyen! Goldod át! Ez nagyon fontos, hogy majdnem minden napunkban legyen ilyen dolog, különben könnyen kiég az ember. Én például rajzolgatok és nagyon szeretem a zenét. Nekem ez fontos tényező minden nap. Illetve szeretem a szabad levegőt, menni, bármerre, csak kint lenni pár percet, akkor is, ha fúj vagy esik.
2022. jan. 30. 23:52
Elfáradtál, besokaltál.Próbálj egy szabad hétvégét, kettesben a férjeddel. Vond be a nagyszülőket, legalább egy estére válallják el a gyerekeket. A férjed valószínű csak megszokta, hogy mindent megoldasz és biztos nem szoktál panaszkodni. Kettesbe, nyugodtan könnyebb beszélgetni, biztos meg fog érteni. Minden jót Neked!
31. loca34 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 30. 23:13

Szia.., megértem amit érzel...,bár én teljesen más szituba vagyok de teljesen együtt tudok érezni veled. Nagyon jó tanácsokat adtak a többiek, ha általánosan nézzük az elkeseredést. Viszont a te szavaid ettől konkrétabban utalnak a múlt fájdalmaira, az elengedésre és azokon való túllépésre. (Most ugyan neked írok, mindeközben talán magamon is segítek vele.)

Ismered azt a mondást, hogy : "nem mondhatom el senkinek elmondom hát mindenkinek" . Alkalmazhatnád, akár itt is.

Mondd el mi bánt..

Fontos lenne, hogy a férjed meghallgasson? Vagy jók vagyunk mi is?

30. levarosbukta (válaszként erre: 23. - Bichi)
2022. jan. 30. 18:38
Ez egyáltalán nem biztos hogy így van. Van olyan férfi aki nem úgy van bekötve, lehet ő sem mondja el a bajait.
29. vivo44 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 30. 16:52

Mindenkinél van ilyen, nem ördögtől való.

Ilyenkor kell megrázni és felrázni magad a körülötted élőket.

Pároddal beszélgetni, hogy segítsen, akár játékosan is.

Gyermekeiddel főleg tudnál olyan dolgokat, amiket játékosan lehetne, máris te sem úgy éreznéd, hogy kell, hogy robot vagy, hanem hogy egy családi vállalkozás, amit te irányítasz (legyen az akár csak egy burgonya pucolás, takarítás, bármi). Neked is könnyebb lesz és párod sem a hisztit látja, sőt...

Van aki ugyanúgy munka mellett több gyermekkel képes arra, hogy "én időt" szenteljen magának, sőt bizonyára az intimitás hiánya kettesben is közre játszik.

Összefoglalva, dobd fel magad és körülötted is megváltozik minden.

Ne mástól várd a megoldást olyanért, amiért csak te magad tehetsz pozitív irányba.

Sok sikert!

28. 8d00a82c06 (válaszként erre: 26. - Greeneyed)
2022. jan. 30. 16:20

Most, igen.

Voltam így én is, aztán mikor baj történt akkor jöttem rá, hogy mindig mellettem volt, de sosem kértem hogy segítsen.

A férfiak nagy többsége a lelkizést amúgy is hisztinek tartja, de valljuk be, hisztizünk is, még ha észre sem vesszük.

Sőt, minél jobban felháborodunk a feltételezésen, annál inkább hiszti az egész.

27. birebora (válaszként erre: 26. - Greeneyed)
2022. jan. 30. 16:19
Ha baj van akkor azért a család összefog és a férj általában "megijed".
26. Greeneyed (válaszként erre: 18. - 8d00a82c06)
2022. jan. 30. 16:14

"...de biztos vagyok benne, ha valami nagy baj érne a férjed teljes mellszélességgel melletted állna."

Hát én ebben nem vagyok biztos, tekintve, hogy a fórumnyitó panaszát hisztinek minősíti.

25. birebora (válaszként erre: 24. - Birebora)
2022. jan. 30. 16:13
'NE égj ki'
24. birebora (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 30. 16:11
Én megértelek. De van még 10+éved igy. Igenis találj ki magadnak valami hobbit, kikapcsolódást, mást. A férjed mit mond? Segit? Néha vásároljon be egyedül, takaritson ki ő és tanuljon, játsszon a gyerekekkel. Te pedig tedd fel a lábad, nézz meg egy filmet, menj el valahová. Nagyszülőknek nem tudod leadni a gyerekeket, hogy kettesben elmenjetek egy hosszú hétvégére? Ezek apró lépések, de bizony kellenek, hogy égj ki és ne fásulj bele az életbe. Valaki irta, hogy örülj annak ami van, próbáld meg kicsit fentről, kivülről szemlélni magadat. Van két egészséges gyereked, párod, munkád, lakásod/házad, egészségesek vagytok. Tudom, hogy ettől most neked egyik percről a másikra nem lesz jobb és nem leszel boldogabb, de mindig abból kell kihozni a maximumot ami van. Pihenj, elfáradtál és szedj össze erőt mert a gyerekek még picik, még sok van hátra.
23. Bichi (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 30. 16:06

Szeritnem ez teljesen normális, és kevesen vagyunk, akik nem éreztek így még. Ki sűrűbben, ki ritkábban, de mind vagyunk így ezzel, vagy legalábbis én mindenkitől hallottam már hasonló gondolatokat.

Aki családos, ott időről időre feljön ez a gondolat, a másik oldal, akinek se kutyája, se macskája, meg irigykedik "ránk".

Mondjuk a férjedért nem irigyellek, én bármikor bármit érzek, azt van kivel megbeszélnem. Ő meghallgat, és támogat is, szóval ő vélhetően nem a társát látja benned...

22. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 30. 16:06
Tudom, nem vigasztal hogy nem vagy egyedül ezzel. De én is így éltem le az életemet, mindig-mindig egyedül. A törődés lételemem a mai napig, mindig törődtem a családdal, az utcabeliekkel is. Nem teher, nekem ez jól esik. Tőlem viszont senki nem kérdezi meg hogy vagyok, segíthet-e valamiben. Természetszerűen elfogadják tőlem az érdeklődést, a segítséget, a kertből a felesleges terményt. Nagyon nehéz hogy csak odafelé működik minden és visszafelé nem. De amikor már beletörődsz hogy ez van és nem tudod megváltoztatni, elfogadod, na akkor találsz megnyugvást. Nem megy gyorsan, de nem is lehetetlen.
21. levarosbukta (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 30. 15:16
Ez még messze nem depresszió. Mindenkinek vannak időszakai amikor televanatöke mindennel. Egy kis napirendi változtatás is sokat segít már a hangulaton. Például nem kell mindennap főzni, sőt vasárnap sem kell főzni. Nem ördögtől való a szombati maradékot enni vasárnap. Nem kell elveszni a házimunkában. Ha egy nap nem mosol, nagy cucc. Délutánonként is lehet egy kis saját időt lecsípni amíg nem mész a gyerekekért az oviba, meg suliba. Nem lesz semmi bajuk ha egyszer egy héten félórával tovább maradnak bent. Tessék az egészet lazábban kezelni mindjárt jobb lesz. Ha meg a melóhelyre utálsz bemenni kezdj el keresni másikat. Már a keresés gondolata is feldobja az embert, még ha egy darabig nem is találsz másikat.
20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Globus)
2022. jan. 30. 15:05
Igen persze természetes hiszen családom van de annyira betelt a pohar nem bírom tovabb 😞
19. globus (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 30. 14:28
Ezek a szokásos házimunkák, feladatok, mindenkinél adódnak. Nem muszáj egyedül csinálnod, nyugodtan oszd ki a családban, képességek szerint. Ők is ott laknak. Már a kicsit úgy szoktasd, hogy szedje össze a szétszórt játékát este dobozba. Eleinte lesz durci, ne hagyd magad.
2022. jan. 30. 14:21

Ez sajnos depresszió, de mi lenne ha más szemszögből néznéd az életed?

Van férjed, vannak gyerekeid, van hol laknod, van fedél a fejed fölött, van munkád.

Tudom, hogy ez most nem vigasztal de hidd el ez nagy dolog!

Tudom, hogy most úgy érzed egyedül vagy, de biztos vagyok benne, ha valami nagy baj érne a férjed teljes mellszélességgel melletted állna.

Fel a fejjel!

2022. jan. 30. 14:16

Vissza nézek később ahogy tudok.

Amivel sajnos még örömet szoktam magamnak okozni az az hogy vásárolok (neten,boltban mindegy)csak éppen kevés rá a keret nem költhetek mindenfélére pedig az vogasztal 😞 ezzel is van lesz nem tudom kontrollálni kellene

16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Globus)
2022. jan. 30. 14:14
Nincs életem úgy érzem. Mindig a másik boldogsága de én sehol sem vagyok. Ha elmondom hisztis vagyok😞
2022. jan. 30. 14:13

Elnézést vasárnap főzés,mosas készülődés holnap munkába, óvodába,iskolába.

Köszönöm a tippeket , ha jobb idő lesz megyünk játszótérre ismét. Még erdőbe is.

.ost pár napot itthon voltam, néztem filmet, szepítgettem magam jól esett de holnap megint jön a taposo malom és igen már annyira elegem van.

Másnol sem áll az életem reggel gyerekeket elviszem obodaba (4 éves), iskolába (6 éves) onnan munkába ,délután ugyanez és itthon mosás,fozes, játszani a gyerekekkel készülődés a következő ugyanilyen napra...Szombaton egész nap vásárlás, főzés, mosás,ruha elrakás időm sincs magamra. Vasárnap dettó ugyanez.

És nincs kivel beszélgetni,ha akad is mindig a saját gondjuk az első én meghallgatom a többi nem erdekli a masikat.

Annyira kivagyok már 😞

14. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 30. 13:30
Na de mi bánt? Nagyjából a következmény látszik, alap okát nem írtad.
13. c9155193c4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jan. 30. 11:35
A problémád oka ez: depresszió.
12. babyapocakban (válaszként erre: 9. - Cc7a88f96d)
2022. jan. 30. 11:33
Ismered a napirendjét?
11. csemár (válaszként erre: 4. - Csemár)
2022. jan. 30. 09:24
Nekem ez a könyv többet adott, mint A Titok... (Pedig ezt is Amerikában írták...) ...Azt viszont hadd teszem hozzá a korábbiakhoz: csak akkor fogj hozzá az olvasásához, ha van "gyomrod" egy autentikus Auschwitz-élményhez...
10. Napsugár8 (válaszként erre: 9. - Cc7a88f96d)
2022. jan. 30. 09:23
Szerintem ébredezik a család, készíti a reggelit, szedi össze az ebédfőzéshez szükséges cuccokat... majd előkerül valamikor délután. Bízom benne, hogy megszólal.
2022. jan. 30. 09:03
Milyen jó,az emberek próbálnak segíteni,te pedig válaszra sem mèltatod a népet!Szép napot
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook