Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tanácsot szeretnék kérni! 6 éves lányom retteg oviba járni.El vagyok keseredve:( fórum

Tanácsot szeretnék kérni! 6 éves lányom retteg oviba járni.El vagyok keseredve:( (beszélgetős fórum)


1 2 3
2010. ápr. 16. 20:46
Sziasztok!Hű,lassan egy éve nem írtam ebbe a fórumba,de azóta sem változott semmi.Hétfőn kell menni a suliba beíratni a kislányomat,már 7 éves.De ma is sírt az oviba,azt hitte délben,hogy késtem tíz percet,hogy nem hozom haza a kicsivel együtt.Már mind a kettő ovis,azóta a kicsi is.Ő sem igazán szeret járni,de felszabadult,és szereti a gyerekeket,vele nem lesz gond.A nagylány olyan,mint az apja,csendes,és szótlan,nem közösségi ember.Az ilyen a mai világban elvész,és én nagyon féltem őt.Hogyan zajlik a beíratkozás?
85. 24584533ce (válaszként erre: 82. - Alexa77)
2009. máj. 25. 17:15
Erre ahol mi lakunk,Szabolcs megyében,Mátészalkán,még csak nem is hallottam ilyen fizetős gyermekmegörző helyről.De anyagilag nem is bírnánk fizetni ilyesmit,sajnos.
84. 24584533ce (válaszként erre: 83. - Alexa77)
2009. máj. 24. 18:10
Sajnos így van. Bár az orvos amikor a kicsi megszületett 3 éve azt mondta:pár éven belül megvakulok.Olyan mértékben van károsodva a szemem,hogy vérrögök vannak benne,és már nem lehet kezelni.Egy kicsit romlott a látásom,de még jól vagyok.Azt mondta az orvos ,hogy ne hibáztassam a kicsit,mert a gyermek nem tehet róla,hogy a terhesség alatt ez kialakult nálam. Most földszinti lakásba költözünk -e miatt. Ezt még rajtad kívül csak a férjem és az orvos tudja,a családom nem.Nem tudom,hogy érdemes-e belevágni a leszázalékolásba,még fiatal vagyok.
2009. máj. 24. 15:33
Ja és ha beteg vagy, nem lehet leszázalékolni vagy valami? Vagy nálunk csak a piszkos, lopásból élő, munkát sose látott, gyerekgyáros .....-nak jár ilyesmi?
82. Alexa77 (válaszként erre: 81. - 24584533ce)
2009. máj. 24. 15:30

Olyan gyermekmegőrző hely, ahol max. 6-8 gyerek van együtt. Fizet a szülő, gondolom, többet mint az oviért, bár óvoda válogatja. Sok helyen divat, főleg ahol esetleg nincs bölcsöde, kevés férőhelyes az ovi...

Nem tudom a feltételeket,ki csinálhat ilyet, de legtöbbször magánháznál szokott lenni.Egész nap ott lehet a gyerek, kap enni is, stb. Tulajdonképp picike oviutánzat.

Mi gondolkodunk ezen egy barátnőmmel, hogy csinálni kellene, mire a gyerekeink ovisak lesznek, mert egyik ovoda sem tetszik igazán.

81. 24584533ce (válaszként erre: 73. - Alexa77)
2009. máj. 24. 14:24
Rendes vagy,hogy ennyi lehetőséget felsorolsz,de már megszűnt a munka helyem,panelban lakunk,és nem lehet több gyermekem,mert beteg vagyok.(magasvérnyomás,cukorbetegség,lábtrombózis,gerincferdülés,stb.)Mi az a családi napközi?
80. ddadf0eb14 (válaszként erre: 78. - Csefi77)
2009. máj. 24. 13:51

Húha!

Nem dolgoztam egyházi oviban, bár már hívtak oda. Nem tudom, milyen mértékben kell a vallás tanait tanítani nekik, de nem hiszem, hogy ilyen mértékben. Ebben az esetben lehet, hogy megfontolandó a dolog.

2009. máj. 24. 12:27
Amikor elkezdtük a másik ovit keresni,akkor még nem volt itt az új óvónéni.Akkor még mindennapos mumus volt az ovi.És mire mgkaptuk a válaszlevelet,hogy felvették oda,addigra beszokott az új óvónéninek köszönhetően.
78. csefi77 (válaszként erre: 76. - A65e81816b)
2009. máj. 24. 12:23

Ez elég bonyolult.Igazában véletlen folytattam a gondolataimat.Csak amikor elküldtem,akkor jöttem rá ,hogy nem kellett volna elküldeni.Egyébként,a másik ovit is ismeri,mert mi már hosszú ideje beszélgetünk vele erről az eshetőségről is.Az új oviba járt apa is,és mindig mesélni kell a csemeténknek az akkori élményekről.Már bent is voltak apával,nagyon tetszik neki ez is.A régi ovistársai mind iskolások lesznek.Ezért csak az új óvónáénihez kötődik.A régit,aki ott maradt inkább nem is minősítem.Őt nem szereti.

Meghát egyházi ahová most jár,és év vége felé vettük észre,hogy szinte minden vers,amit tanultak,vallásos .És az ő kis bűneit emlegeti mindíg.Ez elég gáz egy 5 évestől.Milyen bűne van egy 5 éves gyereknek?Ez a másik ok amiért vinni akarjuk máshová.Persze mindenek előtt az ő kis lelkinyugalma a legfontosabb.

77. a65e81816b (válaszként erre: 72. - 24584533ce)
2009. máj. 24. 12:15

Ha megteheted, erre a rövid időre hordd haza ebéd után. Ősztől pedig próbáljátok meg újra az ott alvást. Nem tudom, van-e lehetőség alvós-játékot bevinni, ami megnyugtatja, de ha lehet, válasszatok ki neki egy nem nagy, de puha odabújós játékot, amit magához szoríthat pihenés közben.

Nálunk is előfordult, hogy nehezen akart ott aludni egy kisgyermek, de őt fokozatosan szoktattuk az ágyra. Először csak ruhában ráült. Aztán nadrág, vagy szoknya nélkül ücsörgött, nem erőltettük a fekvést. Később már be is takartuk, de csak a lábát. Mindig magától aludt el, mert elfáradt. Volt, hogy egy hétig tartott, de nagyobb sírás nélkül megszokta, hogy az óvodában pihen ebéd után. Azt viszont minden esetben kértük a szülőt, hogy legyen ott minél hamarabb, hogy amint felébred, azonnal a karjába tudja venni. Inkább ő várjon fél órát, mint a gyerek zokogjon az anyuért.

Nem tudom, nálatok mi a szokás, esetleg így el lehetne kerülni a tiltakozást....de ez óvoda és óvónő-függő.

76. a65e81816b (válaszként erre: 75. - Csefi77)
2009. máj. 24. 12:07
Ha már jól érzi magát a gyermeked az óvodában, miért kellene a kis lelkét megint megbolygatni egy új környezettel, óvónénivel, gyerekekkel? Ha van rá lehetőség, hogy maradjon, akkor ne tedd ki ennek a változásnak. (Azért írom, hogy ha van rá lehetőség, mert esetleg vettek már fel a helyére másik kisgyereket, ha már szóltál ebben az oviban.) Szerintem akkor is meg lehet oldani.
2009. máj. 24. 11:18

Sziasztok!Az én csemetémmel is hasonló cipőben jártunk,mint itt sokan.2 év alatt 2 különböző csoportba és oviba járt.Már azt hittem,hogy sosem fog változni.Már voltunk nevelési tanácsadóba,ahol azt mondták,hogy nincs semmi baja a gyereknek.De akkor miért sírt két éven át szinte folyamatosan?Nem értettem.Már én is végeztem önismereti kurzust,hátha én okoztam a gyereknek valamit tudat alatt.Minden követ megmozgattam.Sokat volt beteg,És útálta az ovit.És két hete imádja az ovi!!!!!Elsőként rohan ki az ajtón reggel,és csicseregve jövünk haza mostmár.Rengeteg dolgot megpróbáltunk.A megoldás:2hete kapott egy tüneményes óvónénit,aki egy angyal.A régit elküldték gyermekbántalmazásért.2 hete tudok mindenről a gyerekemet illetőleg:kivel beszélget,mit játszik,mennyit eszik,ha szomorú az oviban akkor miért az...stb. 2 évig ezeket soha nem mondta el így senki.Mindenkinek ilyen kedves óvónénit kívánok!Anyukák!Tartsatok ki!És ne legyetek elkeseredve.Sokat játszatok és beszélgessetek a csemetéitekkel!Nálunk mindig játék közben derültek ki az ovis dolgok.Eljátszotta őket a kislányom.

Most az a legújabb gondom,mire új óvónénit kapott,és beszokott a csemetém ,sikerült átiratni a jövőévtől egy másik oviba.Most mit csináljak??????

Menjen,vagy maradjon?

2009. máj. 24. 10:39
Bocsi a hibákért, közben szoptatok.:-)
73. Alexa77 (válaszként erre: 71. - 24584533ce)
2009. máj. 24. 10:38

Szomorú.:-( Gondolom, nem akarnál visszamenni, ha nem lenne muszáj.. Legalábbis nekem ez jön le, de lehet hogy melléfogok.

Ha kertes házban éltek és van lehetőséged a ház körül ezt-azt megtermelni, azzal nagyban segíted az élelmiszerek előteremtését. Pár tyúk esetleg, tojásért... Ha nem valami jó fizetésért mennél esetleg nem is ideális helyre, annál talán többet ér otthon maradni.

Harmadik baba netán? Vagy nem csak a pénzért szeretnél dolgozni, hanem csak jó lenne már újra felnőttek közé menni? Lehey, hogy sok hülyeséget kérdezek, de mivel nem ismerlek, nem tudhatom,mire vágysz.

Családi napközi?

72. 24584533ce (válaszként erre: 71. - 24584533ce)
2009. máj. 24. 10:33
Kedves Óvónéni! Örülök,hogy írtál nekem,sajnos tanácstalan vagyok. Még várok,mert csak 1 hónap van már csak az oviból,és haza fogom hordani délben. Majd szeptembertől ott alszik,így gondolom,de nem tudom,hogy jól teszem-e? Szerinted?
71. 24584533ce (válaszként erre: 67. - Alexa77)
2009. máj. 24. 10:29
Szinte semmi.Nagyon nagy munkanélküliség van erre,és kisvárosban nem sok a lehetőség,sajnos.
70. a65e81816b (válaszként erre: 69. - A65e81816b)
2009. máj. 24. 07:16
Ez lemaradt: ami magától is megoldódik.
69. a65e81816b (válaszként erre: 62. - 24584533ce)
2009. máj. 24. 07:14
Nem tudom, merre éltek, de ha van nálatok Nevelési Tanácsadó, érdemes lenne megkérdezni, hogy az ott dolgozó pszichológusok közül foglalkozik-e valaki az éjszakai bepisilés terápiájával? Van erre egy magnókazettás módszer. Már több, általam ismert gyermeken segített, csak azt nem tudom, hány éves korban érdemes elkezdeni. A te kislányod még nagyon kicsi, ez lehet nála élettani dolog is, ami ma
68. a65e81816b (válaszként erre: 62. - 24584533ce)
2009. máj. 24. 07:08
Óvónő vagyok. Nálunk is van alvás közben bepisilő gyermek. Ha megtörténik a baj, a legtermészetesebb dologként kezeljük, átöltöztetjük, ágyneműt húzunk. Ha alszik a gyermek és még nem tudja kontrollálni a záróizmát, nem tehet a dologról. Javaslom, hogy vigyetek be olyan lepedőt az ágyra, ami alul gumis, és legyen benn csere is. Meg persze minél több váltó fehérnemű, kis ruha. Az óvónő pedig jó lenne, ha egy kicsit elmélyedne a pszichológiában és a biológiában.
67. Alexa77 (válaszként erre: 66. - 24584533ce)
2009. máj. 24. 06:58
Milyen lehetőségeid vannak?
66. 24584533ce (válaszként erre: 65. - Alexa77)
2009. máj. 23. 20:30
Bárcsak nekem is sikerülne valami ilyesmi.
65. Alexa77 (válaszként erre: 64. - 24584533ce)
2009. máj. 23. 19:52
Nehéz ügy..-( Nekem anyukám hasonló problémák miatt hagyta ott a munkahelyét. Visszament dolgozni, mikor tesóm is ovis lett, de gondok voltak és anya azt mondta, inkább szűkösebben élünk, de egyik gyerekét se teszi ki ilyen traumának. Végül otthon fóliázott (retek, paradicsom) hogy keressen is, de tesóm nem ment kiscsopotba, aztán középsőbe már igen, de csak délig. Anya azt mondja, nem bánta meg. Amíg itthon volt, szerzett levelező diplomát, aztán a régi munkahelyén, jobb állásban folytatta, mikor tesóm suliba ment.
64. 24584533ce (válaszként erre: 63. - Alexa77)
2009. máj. 23. 12:14
Tudom,de a másik ovi nagyon messze van.Szerinted kérjem át egy másik csoportba? Van ezzel egy kis gond:A vezető óvónő az a bizonyos óvónő. Félek,ha most szólok,a gyermeken áll bosszút.Ha nem szólok akkorsem jó.
63. Alexa77 (válaszként erre: 62. - 24584533ce)
2009. máj. 23. 11:53
Nincs másik ovoda? Nagyon sérül ám a kis lelke ilyesmitől...:-(
2009. máj. 23. 11:48
Na,elkiabáltam. Mostmár a kicsivel vannak gondok,egy pár napig még buli volt oviba járni,de mióta ott kell aludnia nem akar menni. Sír,nagyon sír.Nem hisztizik,hanem csak úgy potyognak a könnyei.Én meg úgy sajnálom,de muszáj mennie,mert ha én is tudnék menni dolgozni,akkor muszáj oviba menniük.Lenne egy kérdésem: Ha 3 évesen még bepisil amikor alszik,mit csináljak? Mert a nagyobbik,már 2 évesen szobatiszta volt,teljesen.Az a fő bajom,hogy az óvónő leszégyeníti a többi gyerek előtt,és ez nekem nem tetszik!Van köztetek óvónő? Mit csináljak?
61. Vilma007 (válaszként erre: 60. - 24584533ce)
2009. máj. 15. 20:55
Hát akkor sok sikert! Sikerüljön jó munkát találnod!
60. 24584533ce (válaszként erre: 59. - Vilma007)
2009. máj. 15. 08:57
Ó,tök jó! Képzeld el,mind a kettő bemegy szépen a csoportjába,és délután élménybeszámolót tartanak.Bízom benne,hogy mostmár rendben lesz minden.
59. Vilma007 (válaszként erre: 58. - 24584533ce)
2009. máj. 15. 08:52

Hát akkor valószínűleg megoldódtak a gondok az oviba járással.Azt írtad, így, hogy a kicsi is oviban volt mindketten jól érezték magukat.Vagy azt értette félre a lányod, hogy a kicsi miért lehet otthon amíg ő oviban van, vagy tényleg hallott vmit az óvónőktől vagy a dadusoktól. Egy ismerősöm mesélte, hogy felvették az oviba a gyereket, de minden nap ebéd után haza kellett vinnie, mert "otthon volt" a kicsivel. Ha valami miatt nem tudott a gyerekért menni, külön kérnie kellett, hogy aludhasson ott délután.

Azóta hogy viselték az ovit? Volt sírás? Vagy így együtt már vidámabb az élet?

58. 24584533ce (válaszként erre: 57. - Vilma007)
2009. máj. 13. 22:30
Ha nekem írtad,válaszolok.Ha nem nekm írtál,akkor bocsi,hogy beleszólok.Eddig a kicsivel itthon voltam gyesen,de még nem találtam melót,így most szokattam be az oviba.Ti aztán jól megjártátok az óvodákkal,én még akkor szerencsés vagyok. (csak el ne kiabáljam! )
2009. máj. 13. 22:11

Eddig otthon voltál a kicsivel?

Azért kérdezem, mert mi megjártuk két óvodával is, mire rájöttem mi baja a gyereknek.Az én lányom, szeret a felnőttek körül őgyelegni, és amit hall sajnos komolyan raktározza, akár félreértelmezve is. Kezdve azzal, amikor új helyre költöztünk,vittem magammal amikor bölcsit kerestünk.Három helyről küldtek el,hogy nincs hely.A gyerek úgy élte meg, hogy ő az aki nem kell senkinek. Később az oviba a testvérével egy csoportba járt.Az óvónők kétkedve fogadták a gyereket, hogy pont 3 évesen tényleg szobatiszta? Erre a kislány csak az oviban többször összepisilte a ruháját amikor WC-re ment.Nem bepisilt, hanem már kint amikor letolta a nadrágját.Később egy másik oviban sajnos az óvónők sokszor tettek megjegyzéseket a gyerekek füle hallatára, hogy "bezzeg most egyik sem beteg", "anyuka otthon van a kicsivel,akkor minek hozza a gyereket oviba".Sajnos annyira mellre szívta ezeket a megjegyzéseket (meg azokat amiről nem is tudunk) hogy újra ovit kellett váltani.Szerencsénk volt, mert ezt a tanévet normális óvónőkkel járhatta végig, úgy hogy beteg sem volt nagyon, és többet fejlődött egy hónap alatt mint máshol egy év alatt.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook