Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A kisfiam 3 éves és még nem beszél..el vagyok keseredve... fórum

A kisfiam 3 éves és még nem beszél..el vagyok keseredve... (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. jan. 8. 11:37
A beszéddel kapcsolatban sajnos nekem sem sok pozitiv élményem van. MIvel lehetne jobb is a beszélőkéje. Sok szó van, amit a saját nyelvén használ. De elég sok szót ísmer, már mondatokat is mond, Februárban lesz három éves. De nagyon sokat szenvedtünk vele, mire eddig jutottunk. Anyáék még mindig aztmondják hogy le van maradva a beszédével. ÉRdekes, mikor anyáéknél vagyunk, akkor többet fejlődik.Igaz, itthon csak én vagyok vele, és én meg csinálom a dolgomat, így sokat nem beszélek vele, csak amennyit bírok. Ha meg hazamegyünk anyáékhoz, akkor akkor 4 ember veszi körül, és valaki mindig hozzá szól. Azt is észrevettem, hogy muszáj mindig figyelni ha szól, mert néha nem vettem komolyan a nyavajgását és pl. nem tudta letolni a nacit, és bepisilt. Azóta minden nyösszenésére figyelek. :)) Nagyon nagyon aggódtam a beszédével, de ugy vagyok vele, hogy az oviban biztos megered a nyelve.
53. marcsix (válaszként erre: 29. - A9752c112e)
2009. jan. 8. 11:32
Szegénykém... Télen sajnos nem a legjobb ötlet, azt mondják nyáron nagyobb az esély, mint télen. Én nem is tudom sokat szenvedtem vele, májusban, egy hónapig erőltettem, volt hogy a teraszon a kiskádba belemászott pucéran, belepisilt belekakált, már kiabáltam vele és nem fogadott szót, akkor volt kicsit több mint kettő éves. Aztán egy hónap (kicsit több talán) után meguntam, és azt mondtam, másnap már nem is probálkozok. Erre fogta és ráült a bilire magától. Azóta éjjel is bírja. Sőt az éjszakai szobatisztaság, egyszerre jött a nappalival. Bár voltak balesetek, egyszer kétszer, de azóta már éjjel nem is pisil. régen felkelt hogy pisiljen, szólt, mostmár tágult a hólyagja is szerintem, ugyhogy reggelig bírja. Este felkelünk néhe megkérdezzük, mondja, hogy nem kell. Ennyi. Bár nálunk mindent teljsen magától tanult meg. Pl. cumiról, cumisüvegről magától szokott le, stb.
52. 3b41f6053f (válaszként erre: 39. - A9752c112e)
2009. jan. 4. 11:50

Sziasztok!


Én is indítotam hasonló fórumot,nem is olyan régen.

Az én fiam nov 7.-én volt 3 éves és ő sem sokat beszél.


A szobatisztasággal nincsen gondunk,ügyesen és hamar megoldotta:)


Miután elmúlt 3 éves elkezdhettük az ovit,hál istennek a beszokatatás sem volt vészes...párszor sírt reggel,de azóta már nincs gond simán bemegy és ennyi.


Az ovónő azt mondta,hogy nem egyedi eset,és,hogy meg fogja tanulni.


Az első szó amit az oviból hozott a HÜLYE volt azóta ezt hallgatjuk:Hülye apa ,hülye anya ,Hülye Aliz stb....Mondtam neki,hogy azt nem szabad mondani esetleg azt,hogy buta,azóta mindenki buta:)


De azóta már sok szót próbál(nem mind érthető)mondja,hogy hideg,az Alizt Alinak hívja a vonatot honatnak,de legalább próbálja...

51. zebracsikó (válaszként erre: 7. - A9752c112e)
2009. jan. 3. 23:13

Az Ayres terápia és a szenzomotoros tréning is zseniális, higgy bennük nyugodtan és szorgalmasan hordd a gyermeket oda! Sokat lendít majd a beszédfejlődésé, még akkor is, ha Te laikusként nem tudod az összefüggéseit.


Nem csinálsz semmit rosszul. Megkésett beszédfejlődésű a gyermeked, javaslom, hogy mielőbb vidd el vizsgálatra egy logopédushoz.

2009. jan. 3. 22:54
szép álmokat
2009. jan. 3. 22:52

én bizony nagyon elkeseredtem mikor megkukkoltam mit csinálnak a bölcsiben a gondozónők, ha nincs ott látogató


örülök, hogy nektek pozitív élmények jutottak

jó éjt mennem kell mert koránkelnek a csemetéim

2009. jan. 3. 22:48
a bölcsi helye válogatja, ha több társával együtt megy az oviba sokkal könnyebb lesz nekik.Nekem mind a két lányom járt bölcsibe, de nem bántam meg, tudtam,hogy jó kezek közé adom őket
2009. jan. 3. 22:41
még nem
2009. jan. 3. 22:40

nekem az a véleményem, hogy nincs értelme bölcsibe vinni óvoda előtt közvetlenül a gyereket- csak HA MUSZÁLY: MUNKA MIATT

mire megszokja addigra megy új helyre... jobb nekik az állandóság /nagyobb biztonságot ad/


azért merek erről véleményt mondani mert tanultam és én is gyerekekkel foglalkozom

45. tinasz1 (válaszként erre: 44. - Koppanya)
2009. jan. 3. 22:35
az anyuka dolgozik?
2009. jan. 3. 22:34
ezt helye válogatja, hogy mennyi idő jut egy gyerekre, de a leírtak alapján nem nagyon foglalkoznak vele,azt várják mikor megy már érte anyuka- én legalábbis ezt vettem ki a leírtakból
43. tinasz1 (válaszként erre: 40. - Koppanya)
2009. jan. 3. 22:31
És ha van férőhelye az óvodának, de nekem a bölcsibe azt ajánlották, óvoda előtt 1/2év bölcsi jót tesz a gyermeknek.A bölcsibe sokkal kevesebb gyerek jut 1 felnőttre és a csoportba is kevesebben járnak.
42. tinasz1 (válaszként erre: 7. - A9752c112e)
2009. jan. 3. 22:28
Próbáld meg a terápiát,ha van kérdésed tedd ott fel,biztos megnyugtató választ kapsz és elmondják neked, hogy mit csinálnak vagy nézz utána az interneten.
41. e7d58500d8 (válaszként erre: 39. - A9752c112e)
2009. jan. 3. 22:14
Nekem is januárban tölti, 21.-én, és 26.-án már kezdjük az ovit.
2009. jan. 3. 22:13
ha dolgozol akkor kötelesek felvenni attól a naptól, hogy betölti a hármat ha szobatiszta
39. a9752c112e (válaszként erre: 35. - E7d58500d8)
2009. jan. 3. 22:12
Ez jól hangzik!Meg fogom próbálni,már holnap.Ha januárban tölti a 3. életévét,akkor szeptembertől mehet oviba ugye?
38. koppanya (válaszként erre: 36. - Koppanya)
2009. jan. 3. 22:12
ja a bugyit levetette és húzott tisztát vagy pucér popsival rohangált
2009. jan. 3. 22:09
Szia! A testvérem 3.5 éves korában szólalt meg, mi is azt hittük gáz van. akkor is úgy beszélt, hogy fordítani kellett hozzá 6 éves koráig. mára felnőtt, okos, értelmes, tisztán beszélő fiatalember :D és már csak röhögünk a régi szavain.
2009. jan. 3. 22:04
a lányomat egy évig szoktattuk, a végénhagytuk rajta a pisis bugyit, de bilibe akkor se volt hajlandó- elmentünk anyósomékhoz, ott egy hét alatt szobatiszta lett a kinti budi varázsa megtette a magáét, állandóan oda akart menni, csak akkor mehetett ha produkált vmit-elmúlt 2és fél éves
35. e7d58500d8 (válaszként erre: 29. - A9752c112e)
2009. jan. 3. 22:04

Én 2 és 1/2 évesen kezdtem leszoktatni, mindkét gyerkőcöt, egy nap alatt sikerült, olyan szinten, hogy onnantól egyáltalán nem kellett pelenka, igaz éjjelre még rájuk adtam, de reggel üres volt. Aztán 3 nap után már éjszaka is bugyit kaptak.

Reggel levettem róla a pelust, ráültettem a bilire, megvártam amig pisil, aztán nagyon megdícsértem, aztán kb. 2óra múlva megismételtem, 3. ra már ő kérte a bilit, és onnantól ez így ment.

2009. jan. 3. 21:59
na ez is nehéz kérdés- mi is minen hol bilit tartottunk, de nem volt hajlandó belepisilni, sőt ha véletlenül ült rajta akkor is felállt, aztán látta a vele egyidős unokatesóját és attól a naptól kezdve ő is belepisilt, fél év múlva éjszakára is szobatiszta lett, 26 hónaposan lett nappalra szobatiszta 1 nap alatt
33. a9752c112e (válaszként erre: 30. - Jázminka)
2009. jan. 3. 21:59

Ez jó!!!-Activity-party:)

Eztán én is így fogom hívni,tényleg nagyon találó!Na és mi a helyzet a másodikkal?

2009. jan. 3. 21:57
Ma estére már most sokat tettetek értem,kedves anyatársaim!nagyon köszönöm!Jól esett olvasni a megnyugtató segítő szavakat,a saját gyermeketek esetéből merített tapasztalataitokat.
31. e7d58500d8 (válaszként erre: 26. - Koppanya)
2009. jan. 3. 21:56
Nálunk is ilyen probléma van.
2009. jan. 3. 21:56
Az első gyerekem másfél évesen folyamatosan beszélt,bár pöszén és r helyett l mondott. De a második... én is azt hittem activity party lesz az életünk örökre.
2009. jan. 3. 21:54
De most komolyan,hogyan kell a gyereket szobatisztaságra szoktatni?Mert én egy módzsert ismerek,de az nem akar összejönni.Azt tanácsolták többen is,hogy hagyjam szabadon,pelus nélkül flangálni és figyeljek.Amikor eset van,akkor pedig toljam alá a bilit.Mindíg elkések.Meg sajnálom is ruha nélkül tartani szegénykémet,hiába teszem a kazánt 30 fokra.
28. koppanya (válaszként erre: 24. - A9752c112e)
2009. jan. 3. 21:53
a fiam is- még most is képes hisztizni
2009. jan. 3. 21:53
állítólag, én is nehezen kezdtem beszélni- de bepótoltam késQbb azt mondták a Szüleim :)
26. koppanya (válaszként erre: 21. - E7d58500d8)
2009. jan. 3. 21:52
nekem is így van -a második tisztán beszél szinte teljesen a fiam 6 éves lesz és més mindig sz betűt használ s helyett
25. a9752c112e (válaszként erre: 23. - Koppanya)
2009. jan. 3. 21:52
Köszönöm!Nagyon jó ezt tudni!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook