Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Nagyon el vagyok keseredve fórum

Nagyon el vagyok keseredve (beszélgetős fórum)


1 2
2020. aug. 9. 07:23

Köszönöm még egyszer a sok támogató hozzászólást! Guruljka, Flóra76, Simple, Idhikai, Tulipán***, Napsugár8, Birebora! Nagyon kedves, jó emberek vagytok! :)

Összeszedtem magam (egyébként nem jellemző rám ez a depresszív hangulat) és beadtam pályázatomat egy helyre, ahol még aznap visszahívtak és megkaptam az állást. A mostani munkahelyemet pedig mellékállásként fogom csinálni. Így anyagilag is kicsit fellélegezhetünk. :) Köszönöm!!! :)

38. birebora (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 28. 15:16

Jaj te szegény, biztos minden jóra fordul, ne ad fel és ne keseregj, most picit rossz, de innen már csak felfelé van. A hitel is letelik egyszer, a fiad is végez az egyetemen és fellélegezhetsz.

Kitartást neked!:)

37. Guruljka (válaszként erre: 36. - Napsugár8)
2020. jún. 28. 11:49
Számítástechnikailag megoldható, hogy egy-egy ügyfél anyaga egyben maradjon, és titoktartás a fordítóknál is van. Én más gépen nehezebben tudnék dolgozni, mert a saját itthoni gépemen vannak olyan letöltéseim, amelyeket segédanyagként használok, és vannak saját letöltésű betűtípusaim is.
36. Napsugár8 (válaszként erre: 35. - Guruljka)
2020. jún. 27. 08:10
Nem, az nem olyan! Csak olyan gépen lehet dolgozni, amelyben az adott ügyfél minden korábban lekönyvelt anyaga benne van, és rögtön ahhoz kapcsolódóan lehet berakni a következő hónap anyagát... másrészt a könyvelőiroda az ügyfelek papírjait (következő hónap könyvelendő anyaga) sem adhatja ki csak úgy, hogy vigye magával boldog-boldogtalan, és a végén ki tudja, kik böngészik... ezek bizalmi dolgok is, meg adatvédelem. Nem úgy működik, mint sok más esetben.
35. Guruljka (válaszként erre: 34. - Napsugár8)
2020. jún. 26. 21:51
Bocs, de egy könyvelőiroda nem tudja elküldeni a munkát?
2020. jún. 26. 17:22

- Munka mellet kiváltod a vállalkozóit, akkor év közben az adó és járulékfizetési kötelezettség egyelőre nincs. De ezt tudod!

- Adószámos magánszemélyként csak meghatározott tevékenységet lehet végezni, ez nincs köztük, de ha utána olvasol, stb. stb. a jogszabályok között el tudsz igazodni, azokat most nem sorolom.

- Hirdetni csak induláskor hirdettem, hogy egyszerűen tudjanak rólam, de utána: "legjobb reklám az elégedett ügyfél" megmondtam az elégedett ügyfélnek, hogy elengedek neki 1 havi könyvelési díjat, ha 1-1 új ügyfelet küld hozzám. Persze ez a könyvelési díj elengedés már csak akkor, ha az új ügyfél is fizetett valamit, nem pedig csak jött, beszéltünk és ment is tovább...

- Persze egy ilyen felállásban nem csak az ART-SZJA-TaO-IPA törvényekkel kell tisztában lenned, hanem a bérszámfejtés, TB, táppénz, Munka Törvénykönyve, alkalmazottak ki-bejelentése, stb. stb. minden a te nyakadba szakad

Szépen-lassan belejössz, és mire oda kerül a sor, akkor már lesz annyi ügyfeled, hogy meg tudsz belőle élni.


De ez bizony nagyon strapás meló, mert minden felelősség a te válladon van. Persze a jelenlegi munkakörödben is. :)

Az is jó ötlet, hogy ismerős könyvelő-irodához besegítel, és akkor szépen, fokozatosan jössz bele a dolgokba... ha találsz ilyen irodát, ahol elég, ha napi munka után mégy oda püfölni a gépet????

33. Guruljka (válaszként erre: 32. - Guruljka)
2020. jún. 26. 10:52
Érthetetlen, na.
32. Guruljka (válaszként erre: 29. - Df1e1c376c)
2020. jún. 26. 10:51

Már meg ne haragudj, de:

"Szerintem ha a UBS-nel kirigdalnak, nem lesz tobb"


- az értetetlen mondataid egyike. Mi az az UBS, ami nem lesz több, ha kirúgnak belőle?

31. tulipán*** (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 26. 08:59

Ennyire rossz a helyzet a jelenlegi munkahelyeden, hogy biztosan tönkre megy? Nem lehet, hogy csak a mostani válság miatt megy rosszabbul, aztán lehet, hogy minden visszaáll a régibe?

Másrészt: nem tudnál az igazi érintettel (tulajdonossal) beszélni a cégvezetést illetően arról, hogy változtatniuk kellene? Lehet, hogy a felsővezetőség beosztottakból áll és a beosztottakat általában nem érdekli a cég sorsa úgy (még ha felsővezető is), mint a tulajdonost. Vagy a tulajról beszéltél, akit nem érdekel, hogy nem jól mennek a dolgok?

Ha mindenképpen új munkát kell keresned, szerintem jó ötlet pesti cégeknél is bepróbálkozni. Nem kell Pestre költözni hiszen mindenki nagyon bele jött a "home office"-ba :D és ha rugalmas a vezetőség, akkor tudsz dolgozni otthonról. A könyvelés szerintem pláne egy olyan terület, amihez nem feltétlenül kell személyes jelenlét. Nem tudom most mi a helyzet, de a cégünk könyvelőirodája lasszóval próbálta fogni a képzett munkaerőt pár éve szóval nem hogy nem volt munkaerő túlkínálat, de konkrétan még hiány is.

Egy másik opció az, hogy ugyan így bepróbálkozol más cégeknél a környékeden. Az sem kell, meg meg legyen hirdetve az állás, nézz ki egy céget és küldd el az önéletrajzod, vagy menj el személyesen, és beszélj a tulajdonossal. És ha nincs pillanatnyilag üresedés akkor tartsák meg az önéletrajzod, és szóljanak, ha lesz ....

30. Idhikai (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 26. 08:12
Nem létezik telített piac. Arra kell törekedni, hogy az ember jó, a legjobb legyen... ők mindig, minden szakmában kellenek! Hajrá....
2020. jún. 26. 00:13

Szerintem ha a UBS-nel kirigdalnak, nem lesz tobb. és augusztus től meg többet és még Angliában is.

Csak rebesgetnek, te 10 emberrel kevesebbel működünk. És vannak a rész munkaidosok.

28. df1e1c376c (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 25. 23:51

Szerintem akármit, és unnan csak jobb lesz!


Én mikor nem volt muszáj is azt csináltam, de most sorra rúgnak ki jól képzett embereket mindenhonnan.

27. simple (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 25. 23:42
Szerintem ez egy nagyon jó ötlet. A mi könyvelőnk is majd beleszakad a munkába, és még sok céget könyvelhetne, ha tudná őket vállalni, de nem tudja. Szerintem így simán tudnál ügyfeleket szerezni. És ha nekik jól dolgoznál utána már jönne a többi.
26. Flóra76 (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 25. 22:43
Sok sikert!
2020. jún. 25. 22:42

Aludjatok jól, szép estét! :)

Még egyszer mindent köszönök!

24. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - Guruljka)
2020. jún. 25. 22:42
Azon leszek! :)
23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Flóra76)
2020. jún. 25. 22:41
Ugye?
22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Guruljka)
2020. jún. 25. 22:41

1-2 éve. Már akkor is itt volt ez a probléma halványan, de ahogy telik az idő, egyre jobban érzem, hogy nem ülhetek a babérjaimon. Próbáltam kitalálni olyan ötleteket, amikkel "pénzt hozok a konyhára", de látom, hogy hosszútávon nem lesz elég.

De igazán nem én tudnék lépni ez ügyben, csak más meg sem moccan.

21. Guruljka (válaszként erre: 19. - Flóra76)
2020. jún. 25. 22:40

Vagy mert:

Ön még nem hallott rólam?

(akár szlogen is lehetne...)

20. Guruljka (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 25. 22:39
Erősen bízom benned, szerintem úgy megoldod ezt a helyzetet, hogy sutty. 👍
19. Flóra76 (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 25. 22:38

Persze, hisz rögtön arra gondolsz, azért hirdet, mert nincs elég ügyfele...miért nincs? Rossz a híre?


Én nem hirdetnék, ismerősökön keresztül próbálkoznék.Pl az az iroda akiről írtál.

18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Guruljka)
2020. jún. 25. 22:38

<3 Igen, ahogy mondod! Van kiért dolgoznom.

Kicsit megijedtem, mert egy ideig nem tudtam abbahagyni a sírást. De most elmegyek lefeküdni és remélem, holnapra kialszom az egészet és talán álmodok is valami új ötletet. :)

Jó éjszakát mind a kettőtöknek! :)

17. Guruljka (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 25. 22:37

Mikor volt az az "egyszer"?

No de mindegy, lehet, hogy ebben igazad van. A fordításban ez kicsit más. Itt mindig van "újszülött" ügyfél, akinek sok dolog ismeretlen.

16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Guruljka)
2020. jún. 25. 22:35

Tudod, egyszer valaki azt mondta, hogy neki soha nem kellene olyan könyvelő, aki magát hirdeti. A társaságban mindenki egyetértett vele. Ez cseng mindig vissza a fülembe.

No, majd gondolkodom rajta! Lehet, hogy 2-3 év múlva már egy könyvelőirodát fogok nyitni. :D

15. Guruljka (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 25. 22:34

Sok volt a stressz és meg is ijedtél, márpedig azt nem lenne szabad.

Semmi nem tört el, hálás lehetsz, hogy időben észrevetted a fenyegető bajt, és ki tudsz találni valamit.

Néha kicsit lehet picsogni, de aztán szépen kialszod magad és holnap erősebb leszel. Van kiért dolgoznod!

14. Guruljka (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 25. 22:32

Én fordítok, de elvileg az a piac is telített.

És, igaz, én is egy ismerős rendszeres megbízásaival kezdtem. De az már megszűnt, viszont a szájhagyomány és a minőség révén visszatérő ügyfelekre tettem szert.

Egyelőre a neten is hirdetheted magad.

13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Guruljka)
2020. jún. 25. 22:32
Köszönöm neked is Guruljka! Ki fogok találni valamit. Annyira kedvesek vagytok. Nem vagyok depressziós fajta, de most valami eltört bennem. Lehet, hogy tényleg sok volt a stressz!
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - Flóra76)
2020. jún. 25. 22:30
Köszönöm! Nem is hiszed, hogy mennyit segítettetek rajtam. Már jobb egy kicsit, és a picsogás is elmúlt! :D Annyira jó, hogy írtatok! :)
11. Guruljka (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 25. 22:27

Ismerek olyan könyvelőt,aki beleszakad, de akkor is vállalja.

A jó könyvelők mindig kellenek. Nincs az a piac annyira telítve.

Lehet valami olyan ötleted is -te vagy a szakember - ami kiemel a tömegből.

10. Flóra76 (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2020. jún. 25. 22:26

Könyvelőt az ember nehezen vált. Ez tény.


Mindenképp kéne egy ismerős vállalkozó, aztán szájhagyomány útján terjedsz tovább...:)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook