Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit tennétek ebben a szituációban? fórum

Mit tennétek ebben a szituációban? (beszélgetős fórum)


1 2
47. Macska16 (válaszként erre: 5. - Ecc37797d3)
2011. jún. 11. 13:26

Elég régen indult ez a téma. Azóta gondolom sikerült megoldást is találnod. A Te döntésed volt. A Te életed. Mások elmondhatják a "véleményüket", tanácsaikat. Elítélhetnek ezért, vagy azért. Senki sincs a te helyedben, senki se érzi a te érzéseidet, senki sem él a te fizetésedből és a te partnereddel. Az, hogy te mennyire vagy érett, a Te egyéni tulajdonságod. Nem vagyunk egyformák, és ezért elítélni valakit nem lehet.

Egy biztos: ez a te életed, csak Te tudod kezelni a problémáid, nincs az a szülő, partner, barát, társ, szomszéd, pszichológus, tanácsadó, aki a Te egyéni életed élheti.

Döntöttél. És a döntés a Te boldogulásodat szolgálja. Legyél büszke és lépj tovább, akárhogy is alakult az életed. Csak előre nézz, és legyél boldog. TE LEGYÉL BOLDOG! Hisz ez a te életed!!! :-)

46. 0065f66d69 (válaszként erre: 3. - Ecc37797d3)
2011. jún. 11. 11:39
Először is nem vállalnék gyereket ilyen körülmények között..Mert ez a helyzet senkinek sem lesz hosszú távon megfelelő..Én csak a kisbabát sajnálom!! ..Milyen szülei lesznek?..Milyen lesz a gyermekkora? ..Fogja egyáltalán valaki szeretni, és törődni vele?..Egy kisbaba sok-sok szeretetet és törődést igényel! Az lesz a sorsa, hogy egy intézetben köt ki?..Miért kell gyereket vállalni, ha nincs sem partner, sem akarat hozzá?!.. Tehát semmi sincs!
45. 0e1de0a449 (válaszként erre: 44. - 6752c58fe3)
2011. ápr. 17. 16:56
Nem jó, ha elszabadul az indulat.Sosem jó.
44. 6752c58fe3 (válaszként erre: 43. - Clau26)
2011. ápr. 16. 10:07

Átesett egy abortuszon, ami ELVILEG nagyon megviselte.

ELVILEG ő védekezett, akkor másról miért feltételezi egyből, hogy nem tette.


Egyébként meg kimásoltam egymás mellé a homlokegyenest ellentmondó állításait, és gratulálok, hogy erre még helyeselsz is.



Minek írjon a fórumindító? Tök mindegy, hogy mit ír, mert valamibe úgyis belekötnétek. Már azért is le lett szólva, amit le sem írt, csak kitaláltátok róla. "Nem érdemes hülyékkel vitatkozni. Lesüllyedsz a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal."

43. Clau26 (válaszként erre: 42. - 6752c58fe3)
2011. ápr. 16. 09:48

Komolyan nem értem miért őt bántod én 1000x jobban elitéltem a kérdezőt mint ő...és igenis igaza van ő sokkal érettebben gondolkodik mint ez a hölgy 30évesen..

Egyébként úgy gondolom ha nem lenne igazunk akkor esetleg a hölgyemény megvédené magát pár mondatba...hova tünt?

42. 6752c58fe3 (válaszként erre: 41. - Noncsi18)
2011. ápr. 16. 07:09

Ne látszad a nagylányt, ha azt sem tudod, hogy magad mit írogatsz!

"azt se tudom, hogy lett terhes (de ezt írtam is)"

"Én se bántani akarlak, de egy 30 éves nő, mért nem felelősségteljesebb és MÉRT NEM VÉDEKEZIK??"


"MÉRT NEM FELELŐSÉGTELJESEBB"

"nem is látok bele a helyzetébe"

Ha nem látsz bele, akkor honnan tudod, hogy felelőtlen?


Nem azért tapsikálnak itt neked páran mert tényleg olyan kivételesen okos meg érett vagy, hanem azért, hogy a kérdés feltevőjét sok lúd disznót győz alapon eltapossák.

41. Noncsi18 (válaszként erre: 40. - 6752c58fe3)
2011. ápr. 16. 01:46

Én nem osztottam le a kérdezőt, én csak leírtam a véleményemet illetve ha végig olvastad a hozzászólásaimat kérdeztem tőle hogy hogy történhetett ez meg?

Nekem azért volt abortuszom, mert fogamzásgátló mellett lettem terhes, ami 0.1%-ban történhet meg, ez kb azt jelenti, hogy 100 emberből 1 lesz terhes mellette én pont beleestem :( Ha nagyon érdekel azért nem tartottam meg, mert másfél hónap körül tudtam meg, hogy az vagyok és nem tartottam volna helyesnek hogy gyógyszerrel mérgezem szegénykét. Illetve kb minden héten mentem bulizni, ami elég sok piával járt, éjszaka dolgoztam ezek mind olyan dolgok amit én nem tartok helyesnek egy terhesség alatt. Én tervezett babát szeretnék, akire fel vagyok készülve és mindent megtudok neki adni. Anyagilag se úgy álltam egy albérletbe laktam barátommal aki még tanult, egyetemre járt, én az ő életét se akartam elrontani, illetve nem is állt volna mellettem. Na most akkor 18 évesen költözzek vissza anyához és várjam el tőle, hogy a 4 éves öcsém mellett engem és a babát is eltartsa? Vagy ahogy megszületett volna már megyek is dolgozni és anyára hagyom a picit?? Köszönöm szépen én ebből nem kértem, bármennyire is fájt és kiborított lelkileg tudtam, hogy jobb lesz így :( Remélem több magyarázatot nem vársz.

Tényleg megbántani se akartam a kérdezőt és nem is látok bele a helyzetébe, illetve azt se tudom, hogy lett terhes (de ezt írtam is) Sőt azt is írtam, hogy megvédjem, hogy nem kell elítélni azt aki nem érett még az anyaságra 30 évesen. Ezt neki kell érezni.

40. 6752c58fe3 (válaszként erre: 29. - Noncsi18)
2011. ápr. 15. 21:24
Te mégis milyen alapon osztasz le vki védekezés terén (amiről semmit nem írt), ha volt egy abortuszod?
39. 6752c58fe3 (válaszként erre: 3. - Ecc37797d3)
2011. ápr. 15. 21:22
Elvetetném.
38. Noncsi18 (válaszként erre: 35. - Clau26)
2011. ápr. 15. 21:16

Szerintem a gond ott kezdődik, ha az ember nem változtatni akar rajta, hanem akkor ő is ezt csinálja, mert ezt látta otthon.

Örülök, hogy te is tanultál a rossz példából. Na meg annak is hogy jól döntöttél :) Szerintem ha már megtartod a babát és először megpillantod akkor már nincs olyan hogy rossz döntés.... akkor már ott van és szeretni kell, gondoskodni róla :)

Igazából szerintem nem kell emiatt elitélni őt, hogy 30 évesen még nem érett az anyaságra. Vannak ilyen nők, inkább az a baj, hogy nem gondolkozott előre.. ha ennyire nem akarok akkor vigyázok.

37. Noncsi18 (válaszként erre: 33. - 0e1de0a449)
2011. ápr. 15. 21:11
Neked is köszönöm és remélem, hogy tényleg az leszek. :)
36. Noncsi18 (válaszként erre: 34. - Clau26)
2011. ápr. 15. 21:10

Köszönöm szépen, jó ilyeneket olvasni. :)


Lehet ez is az élet, mivel már 4 éve külön élek, meg kellett tanulnom önálló, érett hölgynek lenni :) Bár igazából már kamasznak is mindig az idősebbekkel voltam, mert mindig érettebben gondolkoztam mint a velem egykorúak.

35. Clau26 (válaszként erre: 32. - Noncsi18)
2011. ápr. 15. 20:41

Én is rossz példából tanulok anyám ártott nekem a legtöbbet az életem során...de rengeteget lehet ám belőle tanulni..ugyan a kislányom még csak 16hónapos de mióta megszületett még inkább nem értem meg anyámat..

Amúgy a témához visszatérve:Én is úgy volt,hogy elvetetem különböző okok miatt..3x jelentkeztem be abortuszra és végül nem tettem meg..azután tudtam meg mi az élet igazi értelme miután megszületett,nem is tudom hogy tudtam eddig létezni nélküle...Egyszerűen hihetetlen számomra hogy 30évesen valakiben nincs meg az anyai ösztön..egy nőben??komolyan érthetetlen...

34. Clau26 (válaszként erre: 29. - Noncsi18)
2011. ápr. 15. 20:35
Le a kalapom előtted 21évesen érettebben gondolkozol mint ez a hölgy 30évesen..lenne mit tanulnia tőled..nagyon okos vagy te már most inkább anyának valóbb vagy mint ő..
33. 0e1de0a449 (válaszként erre: 32. - Noncsi18)
2011. ápr. 15. 20:09

17 voltam, mikor meghalt.Van lányom is, fiaim is.Piciny koruk óta csak őszintén, mindent együtt szemlélettel nevelem őket.S nincs tabu.

Szomorú, hogy a felnőtt - a szülő - kihúzza magát ez alól, mentségekkel.Ha menti.

Csodás anya leszel :) :) Rossz pldból is kell tanulni:)

32. Noncsi18 (válaszként erre: 30. - 0e1de0a449)
2011. ápr. 15. 19:56
Sajnos én nem mondhattam el anyáéknak semmit, és nem is alakult ki köztünk az az igazi anya lánya kapcsolat.... Mikor még csak kamasz voltam már akkor tudtam, hogy az én gyerekemet nem így fogom nevelni, és ez azóta se változott :)
31. 0e1de0a449 (válaszként erre: 30. - 0e1de0a449)
2011. ápr. 15. 19:51
Norcsinak:) nem katt, bocs
2011. ápr. 15. 19:50

,, Én biztos nagyon felfogom világosítani a gyerekemet, hogy ne forduljon ilyen elő és úgy szeretném nevelni, hogy tényleg bármit elmerjen mondani nekem, legyen az akármekkora probléma, majd együtt megoldjuk."


Mély, szeretetteli mondat :) Jó volt olvasni!

29. Noncsi18 (válaszként erre: 8. - Ecc37797d3)
2011. ápr. 15. 19:45

Azt hittem szültél, szerintem is butaság ezt így felfogni. Nem te mentél rajta keresztül az teljesen más ha láttad. Én is láttam anyum szülését, sok szülési történetet olvastam és én már most félek tőle, mert nagyon kicsi a fájdalom tűrő küszöböm, de ennek ellenére, nem hagynám ki :) Ha megszenvedek órákat vajúdok stb.. akkor is azt mondom, hogy ránézek majd a babámra és megéri :)


Én se bántani akarlak, de egy 30 éves nő, mért nem felelősségteljesebb és mért nem védekezik?? Illetve ha látod hogy kiszakadt az óvszer akkor rögtön 72 órás tabletta. Nem is igazán értem ez hogy történt meg?

Mert még egy tizenévest megértek, hisz nem fogja fel, hogy milyen baj lehet belőle, illetve lehet, hogy tudja hogy megtörtént a baj, de nem tud mit tenni, mert nem meri elmondani otthon. Én biztos nagyon felfogom világosítani a gyerekemet, hogy ne forduljon ilyen elő és úgy szeretném nevelni, hogy tényleg bármit elmerjen mondani nekem, legyen az akármekkora probléma, majd együtt megoldjuk.

Én biztos nem mertem volna anyának szólni fiatalon, hogy ha terhes lettem volna, de egyszer úgy éreztem baj van és rögtön nőgyógyász és kértem 72 órásat. Inkább mint egy abortusz :(


Bár jól elkalandoztam :) Szóval én a te helyedbe ilyen körülmények között nem tartanám meg, de ezt neked kell eldönteni.

28. 0e1de0a449 (válaszként erre: 27. - 91d4989ab9)
2011. ápr. 15. 15:53
Ilyen helyen se kívül,se belül nics biztonságban.Előfordulhat akár ez is, vagy bár mi.Ha így öli meg vagy úgy, nem sok a különbség.Nem sajnálom, csak azt, Aki benne van.Miért is engedi a természet, hogy az ilyennek fogamzása legyen?!!S van ettől rosszabb is.Remélem, átrágja alaposan, s tartja magát hozzá, míg él!Csak egy kis szeretet kellene hozzá.
27. 91d4989ab9 (válaszként erre: 12. - 0e1de0a449)
2011. ápr. 15. 15:36
és ha megszüli és ugy nevel belőle egy öngyilkosjelőltet?
26. VictorHUN (válaszként erre: 3. - Ecc37797d3)
2011. ápr. 15. 15:30
Te tényleg terhes vagy...
25. 9e32886f4a (válaszként erre: 24. - Clau26)
2011. ápr. 15. 15:11
:D :D
24. Clau26
2011. ápr. 15. 14:15

Annyira furcsa hogy egy 30éves nő igy gondolkodik..nem bántásként irtam..csak egyszerűen nekem ez felfoghatatlan,hogy 30évesen ennyire éretlen valaki...

Neked tényleg nem való gyerek én a helyedben megpróbálnék kicsit felnőni..de te tudod a te dolgod..az viszont a világ legnagyobb baromsága,hogy tudod milyen a szülés..ha nem élted át nem tudod..valakinek 1óra alatt kipottyan a gyerek valakinek 10óra valaki kevésbé viseli a fájdalmat én akinek elég nagy a fájdalom küszöbe igen jól birtam a szülést..én kb 15évesen gondolkoztam igy mint te már ne is haragudj..

23. alyce (válaszként erre: 19. - B.Viki73)
2011. ápr. 15. 12:22
Szia! Semmi gond, közben rájöttem én is :P
2011. ápr. 15. 11:33

A szülőnek valóban hatalmas a felelőssége, sokan nem is világosítják fel a gyereküket, maximum kapnak egy témába vágó felvilágosító könyvet. Amikor már a gyerek iskolás korú, és a szülő jobb esetben délután vagy este lát a gyerekéből valamit, de ott a házimunka, esetleg a tesók, egyebek...sokszor nincs is idő rá, hogy meghittebb elbeszélgetősebb hangulatba keveredjenek...Itt már az iskola is felelős...hiszen a porontyaink többet tartózkodnak ott, mint itthon.


Mindegy, ez már majdnem egy másik fórumba való, minden esetre nagyon sajnálom a topicindítót jelenleg, mert úgy érzem, hogy olyan helyzetbe keveredett, amiből nem lehet pozitívan kijönni.

Lehet, hogy egyszer hibázott az életben, de mérhetetlen súlya van ennek az egynek is...

Minden esetre segítségért fordult hozzánk kétségbeesésében szerintem, nem azért, hogy tetézzük még a baját, hiszen így is úgy is egyedül kell megoldania...és persze mindenki tegye a kezét a szívére, de őszintén- már mindenki követett el kisebb-nagyobb hibákat életében nem?


Sajnálom...

21. 0e1de0a449 (válaszként erre: 20. - B.Viki73)
2011. ápr. 15. 11:23

A védekezésről, megelőzésről jutott eszembe. Igen, ez az, nem tizenévesről van szó.Felnőttről.


A tizeneseknél pedig lehet, hogy van felvilágosítás, de szerintem a gyermek-szülő kapcsolat - kezdettől - lenne a legfontosabb.Látszik a sorokon a hiánya, de azzé anyuka cikinek érzi rendesen.holott, az ő felelőssége a lánya.

20. B.Viki73 (válaszként erre: 18. - 0e1de0a449)
2011. ápr. 15. 11:18

Igen, ebben igazad van, a nagylányom most 17, és az biztos, hogy általános iskolás korától már járnak hozzájuk felvilágosítani. Osztogattak nekik ingyenes reklámanyagot is. Van olyan osztálytársa elmondása szerint, akinek már 3X volt abortusza, az egész osztály szinte egybefüggő megvetésére.


Itt viszont szerintem más a helyzet, nem tizenévesről, de már csak nem is huszonévesről van szó...

19. B.Viki73 (válaszként erre: 17. - B.Viki73)
2011. ápr. 15. 11:14
...elklampíroztam...Nyünyinek akartam hozzászólni...:(
2011. ápr. 15. 11:14

Talán van köztetek olyan hölgy, aki járt mostanában nőgyógyon valamiért.Akkor láthattátok a tizen-, huszonévesek abortuszra váró sorát. S anyuka kíséretében. Ennyit a felnőttség képzetéről.


Én bevinném minden suliba a védekezés oktatását, s a filozófia alapokat, min. már 6. - oszt. kortól.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook