Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit gondoltok, illetve tanácsoltok ebben a szituációban? fórum

Mit gondoltok, illetve tanácsoltok ebben a szituációban? (beszélgetős fórum)


2010. júl. 25. 11:10

Manapság már az is nagy szó ha jól fizető munkád van! Az hogy dögunalom? na und!

Inkább dögunalom mint máról holnapig élj.

A biztosat a bizonytalanért nem szabad elcserélni.

Majd ha megnősz biztosan másképpen látod a dolgokat gondok itt a (család gyerek ház)stb

17. 39bea
2010. márc. 14. 17:20
Járj nyitt szemmel!ÉS Hidd el ha igazán akarod sikerüni fog!
16. 021a029148 (válaszként erre: 15. - Jasmine24)
2010. márc. 11. 13:25
Hát, jelentősen kevesebb lett volna, így egyelőre hagytam az egészet. De különben igazad van, néha fel kell áldozni valamit valamiért. Talán majd legközelebb. :)
15. Jasmine24 (válaszként erre: 14. - 021a029148)
2010. márc. 11. 12:59
hat, igen, ez egy nehez kerdes. Attol fogg talan mennyire kevesebb a fizetes? Sokkal vagy csak kicsivel? Es mennyire veszelyeztetne a mostani eletedet anyagilag. Ugy ertem, ha meg igy is kijossz a szamlakkal, kajaval, (a luxusdolgoktol eltekintve) akkor feltetlen megeri. Adni kell egy eselyt magunknak, mivel nem elhetunk le egy eletet anelkul. Kesobb megbanna az ember. Es kesobb fel lehet az anyagiakat is tornazni, de nem az a legfontosabb, hanem a boldogsag, elegedettseg es kiegyensulyozottsag. Nekem ez a velemenyem, sok sikert a donteshez!
14. 021a029148 (válaszként erre: 1. - Jasmine24)
2010. márc. 5. 11:37

Hasonló helyzetben vagyok most. Van egy végzettségem szerint megpályázható állás, ami érdekelne is, tetszene is, csak nagyon gáz a fizetés.

A mostani munkám kényelmes, közel van, stresszmentes, de unalmas. Sokszor úgy érzem, elsorvadok benne. Semmi kihívás, semmi fejlődés, teljesen ingerszegény környzet.


Mit gondolsz, megéri a váltás, ha anyagilag az ember rosszabb helyzetbe kerül?

2010. febr. 25. 12:03
koszonom a valaszokat es a tanacsokat, hasznosak voltak a szamomra. Mar sokkal jobban vagyok!
12. 2c2de63135 (válaszként erre: 1. - Jasmine24)
2010. febr. 24. 20:11

én is voltam ilyen helyzetben, sima ügy: a meglévő munkám mellett kerestem meg a másikat és váltottam, de a biztosat SOHA ne add fel az ismeretlenért! szerencse kérdése is mikor találsz rá arra a munkára, ami rád vár, lehet pár hónapon belül, lehet csak 1-2 év múlva.

légy türelmes, nem kell innen nyugdíjba menni. Hidd el sokan nem érzik jól magukat a munkahelyükön és a váltáson gondolkodnak, de ezt nem kell nagydobra verni, (nem feltétlen kell a főnököd fülébe sem juttatni..) csak szépen keresgélj munát, nézd a hirdetéseket, járj nyitott szemmel, ha nem görcsösen akarsz rátalálni, egyszer pont bele fogsz botlani! (és szerintem is váltani kell ilyen esetben, csak nem ész nélkül!)

11. manul (válaszként erre: 1. - Jasmine24)
2010. febr. 24. 19:08

Én a Te helyedben mostanság maradnék az unalmas de biztos mellett!Nem nagyon csalogatják a munkaadók tárt karokkal a dolgozni vágyókat mostanság!Szerintem várj még és ha a gazdasági helyzet kicsit javul térj vissza a problémára!

Addig örülj,hogy van hol dolgoznod,mert nagyon sok embernek nincs meg ez a lehetősége!

2010. febr. 24. 18:39

Szia!

Én 7. éve vagyok egy olyan munkahelyen,amit már 2 év után a hátam közepére kívántam. Viszont jól fizet, önállóan dolgozom, nem háborgatnak.

Teljes önállóság vesz körül. 5 év alatt nem találtam másik munkát. Olyat,ami így fizetne.

Valamit, valamiért. Persze nem adom fel. És akkor is csak egy biztosért.

2010. febr. 24. 18:35

Én is hasonló helyzetben voltam anno. Könyvelőnek tanultam, tetszett is. Alíg vártam, hogy elhelyezkedjek egy banknál vagy egyéb hivatalban könyvelni, esetleg egy irodánál, DEEE: Csak a kereskedelemben találtam állást. Végigjártam ott a ranglétrát, majd férjhezmenetellel együtt jött a változás: 200 km-t költöztem. És Miskolcon egyből egy könyvelőirodában kaptam állást. Madarat lehetett volna velem fogatni, de telt az idő, és rájöttem nekem a kereskedelem az életem. Persze közben letettem a mérlegképes könyvelőit is, és mégis. Most épp a vállalkozásomat indítom be. Kis bolt lesz, de az enyém-miénk!

Gondold meg mit szeretnél, vagy menj egy pályaválasztási tanácsadóhoz. Nem muszály ott maradnod, csak addig, míg el nem döntöd merre indult, de utána menj!!!

8. tündér74 (válaszként erre: 1. - Jasmine24)
2010. febr. 24. 18:33
Szerintem is inkább annak örülj, hogy a mai világban van munkád. Az jó, ha nem vagy pesszimista, de nézd reálisan a dolgokat.
7. Jasmine24 (válaszként erre: 6. - Correct)
2010. febr. 24. 18:31

Hidd el en is latom a pozitiv oldalat es sokaig kuzdottem is magammal, de ha nem erzed valamiben azt, hogy az a tied es igazan motival, akkor az nem jo dolog.

Igen, meg biztosan tapasztalatlan is vagyok, de szerintem ez nincsen ezzel osszefuggesben most.

6. correct (válaszként erre: 4. - Jasmine24)
2010. febr. 24. 18:29

Akkor miért kértél tanácsot?

Mellesleg, éppen, hogy Te vagy a pesszimista, lásd meg, és nem én. Én meglátnám annak a munkának a pozitív oldalát, Te pedig a negatívat látod és már lépnél...

:)

Fiatal vagy még nagyon... xD

2010. febr. 24. 18:25

Szia !


Nyílván Neked kell eldöntened merre szeretnél lépni, és tedd is meg, de szerintem még egy félévet legalább adj magadnak, mert most mindenki munkáért küzd, ebben a válságos időszakban. Szerintem ne égess fel magad mögött a hídat, hanem nézz szét a neten, egyéb helyeken milyen munkák vannak, attól még a mostani munkád megmarad:) Sok Sikert !

4. Jasmine24 (válaszként erre: 2. - Correct)
2010. febr. 24. 18:23
Koszi a valaszt, de szerintem kicsit pesszimistan allsz hozza a dolgokhoz. biztos vagyok benne, hogy az ember ha akar tud valtoztatni, enm akarom elhinni, hogy bele kell dolgokba torodni.
2010. febr. 24. 18:21
Szerintem most keress más munkahelyet, de addig ne mondj fel. NAgyon nehéz munkát találni.
2. correct (válaszként erre: 1. - Jasmine24)
2010. febr. 24. 18:20

Nézd meg, milyen világban élsz. Inkább örülj, hogy van munkád. Képzeld bele magad egy olyan helyzetbe amikor mittudomén, éhezel, mínuszban hajléktalan vagy, máris tetszeni fog :D

Jó, ez is durva.

Ha van lehetőséged, válts, én nem tenném, amíg nincs biztos másik.

Amúgy ez olyan mind a párkapcsolat bizonyos szinten.

A másikkal is eltelik majd az az idő amikor már nincs akkora motiváció.

2010. febr. 24. 18:17

24 eves vagyok, mondhatni meg az elet derekan es a karrierepites elott.

2 eve kaptam egy jo munkalehetoseget egy cegnel, de sajnos gyorsan ra kellett jonnom, hogy nem ez a nekem valo szakma. Tul foldhozragadt, unalmas adatok es fel ev mulva mar semmi motivaciot nem talaltam benne. Viszont minden mas tekintetben meg kituno, csak eppen nem vagyok boldog a munkammal. Tudom, hogy nem valtogathatom csak ugy a munkamat kenyem kedvem szerint, foleg ok nelkul, mert az nagyon rosszul fest az oneletrajzban. Azonban nem hiszem, hogy tovabb akarok itt lenni es komolyan gondolkodok a lepesen. De nem tudom, hogy mi lenne az, amibe szivesen belefognek. Tanacstalan vagyok ezen a teren. Kicsit el vagyok keseredve, mert a penz az kell, termeszetesen, es nem is akarok ennel rosszabb allast kifogni, sem anyagilag, sem pedig moralis szempontbol.

Tudom, egy kicsit kusza ez az egesz, nem is tudom, hogy lehet ismeretlenul igy tanacsot adni, de szuksegem lenne minden apro segitsegre.

Ti voltatok mar ilyen helyzetben? Hogyan induljak el? Koszonom a valaszokat elore is!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook