Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit tehetnék ebben a szituációban? fórum

Mit tehetnék ebben a szituációban? (beszélgetős fórum)


25. 74f8c12b8e (válaszként erre: 24. - A6bc29c843)
2012. nov. 13. 07:32
:) ez aranyos
24. a6bc29c843 (válaszként erre: 23. - 74f8c12b8e)
2012. nov. 13. 06:36
Van ez így. 2010 ben a győri Tb-nek dolgoztam. Csörgött a telefon, felveszem, és egy idős néni a NYENYI-t kereste. Gőzöm nem volt róla mi is az a nyenyi, de utánanéztem. :))
23. 74f8c12b8e (válaszként erre: 22. - A6bc29c843)
2012. nov. 13. 06:28

Köszi:) nem volt benn a fejemben,csak a régi név,pedig egy barátnőm az ÁNTSZ-nél dolgozik:D


Pedig van valami az öregedéssel,vagy csak le vagyok strapálva agyilag..néha egészen triviális dolgokban tévedek,mármint adatokban,nevekben,amit a memóriából kell előhúzni.Szerencsére gondolkozni még tudok,ha igaz:).

22. a6bc29c843 (válaszként erre: 21. - 74f8c12b8e)
2012. nov. 13. 06:19

Dehogy vagy öreg. Én simán boltnak, nem szupermarketezek, közértezek, patikázok, apehozok, stb...:)

Nekem jó úgy, a régi nevükön. Úgy szoktam meg. Csak gondoltam szólok, hogy a kettő egy és ugyanaz. :)

21. 74f8c12b8e (válaszként erre: 20. - A6bc29c843)
2012. nov. 13. 06:14

Ebből látszik,milyen öreg vagyok:D

az abc-t meg a szupermarketet is közértnek hívom,ha nem szólnak rám..

meg a hamut mamunak..

20. a6bc29c843 (válaszként erre: 13. - 74f8c12b8e)
2012. nov. 13. 06:09
A KÖJÁL maga az ÁNTSZ. ;)
19. 74f8c12b8e (válaszként erre: 15. - 7796ae808e)
2012. nov. 13. 06:07
mmm lehetséges.Én vinnék be nekik bezacskózva 1-2 lehányt-lepiszkított ruhadarabot,amin a macskák aludtak,és kicsapnám az asztalra..
18. mirtuszvirág (válaszként erre: 17. - Adry1992)
2012. nov. 13. 00:08

Nem biztos, hogy nem vesz komolyan az ANTSZ. Anno én egy macskán akartam segíteni, meghalt a gazdája, elég vacakul nézett ki és be is volt zárva. Hívtam állatvédőket, onbucmant irodát, ügyeletes állatorvost. A téma, jajj szegény macska, mi lesz vele. Le se sz..tak. Fogtam magam, írtam az önkormányzatnak, hogy a macska veszélyes, mert hány, megy a hasa, félek a fertőzésektől. Másnap jöttek a macskáért.

Azt tudom javasolni, írd meg az önkormányzatnak, amit írtál, csak írd bele azt is, hogy ti is minden nap átjártok az udvaron, sőt, mindenki járkál az utcán, ahol ezek a macskák járnak a cipőtökkel beviszitek a lakásba az életveszélyes fertőzéseket. Kérdezz rá, hogy jó helyre írtál-e, ha nem, kinek kell jelezni. Megsúgom az önkormányzatnak kötelessége fellépni ilyen helyzetben, ha megpendíted, hogy nem áll szándékodban itt megállni, intézkedni fognak szerintem.


Egyébként minden önkormányzatnak van állattartási rendelete. Nézz utána, mi van benne, mire tudsz hivatkozni.

17. adry1992 (válaszként erre: 15. - 7796ae808e)
2012. nov. 12. 23:32
Na igen, nem hiszem, hogy komolyan vennének. :(
16. adry1992 (válaszként erre: 14. - 7796ae808e)
2012. nov. 12. 23:31
Erre már én is gondoltam. Csakhogy gyerekkoromban a szüleim így szabadultak meg a kutyámtól, akit imádtam, a legjobb barátom volt. Még ma is a sírás kerülget tőle, ha belegondolok. Legyek én is ugyanolyan, mint ők? Akiket annyira elítélek a tettük miatt?
15. 7796ae808e (válaszként erre: 13. - 74f8c12b8e)
2012. nov. 12. 23:02
ÁNTSZ-hez fordulhatna inkább, de azok sem mozdulnak meg, ha nem nyakkendős úriember megy be panaszkodni.
14. 7796ae808e (válaszként erre: 9. - Adry1992)
2012. nov. 12. 23:00

Tudod mit csinálnék a helyedben?


Egy ládából csapdát. Fejjel lefelé teszed a ládát, megemeled a keskenyebb részét annyira, hogy egy kis 15-20 centis bottal ki tudd támasztani. A botra köss madzagot, vagy 15-20 métereset. helyezd el a jó illatú eledelt a láda végében egy kis tálban, és bújj el valahova úgy, hogy a zsinór egy nagyon kis ellenállást fejtsen ki a kezedben. Ha alá megy és elkezd enni, akkor rántsd meg a spárgát hirtelen. Ha elkaptad, akkor csúsztass a láda és a talaj közé valami kartonpapírt, vagy vékony pozdorját, hogy meg tudd a ládával együtt emelni a macskát.

Gyűjtsd össze az összeset, aztán vigyétek jó távol, legalább 5 kilométerre a házatoktól és engedjétek el őket. A macskákat nem kell félteni, ők ezerszer könnyebben boldogulnak, mint szerencsétlen kóbor kutyák.

2012. nov. 12. 22:46
Gyepmester,vagy KÖJÁl,iylesmi? ha azoknak bejelented,lehet,hogy ők féregtelenítenek,mert ez közegészségügyi veszély.
2012. nov. 12. 22:35

Úgy tűnik, az egyetlen megoldás, ami maradt, az az, hogy magam, saját pénzből veszek féreghajtót és beadom a macskáknak. :( Ezért dolgozik az ember... hogy más férges dögeire költse. :/

Megtudtam az egyik szomszédtól, hogy akinek férges a macskája, ismét lelépett a téli házába, az ország másik felébe és majd csak tavasszal jön vissza. Addig a macskák itt tengődnek, férgesen, betegen... hagyjam ennyiben és fertőzzenek össze mindenkit?!

2012. nov. 12. 16:04
Anyám már most felkészített, hogy ha szólok a szomszédoknak, hogy féregtelenítsék a macskákat, el fognak zavarni engem. :/
10. adry1992 (válaszként erre: 5. - 7796ae808e)
2012. nov. 12. 15:41
A pinceajtón a lyukat még ma befoltozom, ez 100%, viszont az udvarról nem tudom kitiltani őket.
9. adry1992 (válaszként erre: 7. - 7796ae808e)
2012. nov. 12. 15:37

Egyetértek veled! Egy ilyen durván férges macska úgyis belepusztul, ha nem kezelik.

Nálunk is csak szaporodnak, van 4 fiú meg 2 lány, a 2 nőstény évi kétszer fial, nekem is elegem van már az egészből. Én egy cicát hoztam ide pár éve, ő nyár végén elpusztult, lett egy kölyke, őt befogadtam, de ennyi! Nekem nem kell 6 macska, 6 férges macska... összepiszkítják állandóan az egész udvart, megölik a halainkat a tóból, és még féreggel is fertőznek?! Na nem...

8. adry1992 (válaszként erre: 5. - 7796ae808e)
2012. nov. 12. 15:33

Hogy tudom a talajt fertőtleníteni? Elég nagy területről van szó, az a dög meg mindent összehányt, több 10 méter hosszan. :/ A férgekről meg azt olvastam, hogy a fertőtlenítés nem használ nekik, ezért sem teljes a védelem a rendszeres kézmosásnál sem. Ezek a gyomorsavat is túlélik!

A kiscicát meg apám nem engedi be a házba, csak annyira jön be mindig, míg megetetem vagy kicsit játszok vele. Az apukája volt az előző cicám (borzasztóan hasonlítanak :)), akit imádtam, ezért fogadtam csak be őt (mivel az anyja meg kóbormacska), egyébként nem akartam új macskát, csak úgy éreztem, ennyivel tartozom az előző cicámnak, hogy gondozom őt. De a házból ki van tiltva sajnos.

7. 7796ae808e (válaszként erre: 4. - Adry1992)
2012. nov. 12. 15:32

Ha a szomszéd nem ért szép szóból, akkor jó megoldás a légpuska. Csak arra figyeljen, hogy pont tarkón lője a macskát, mert ott gyengébb a koponya.

Nekem is van egy ilyen csótány szomszédom. 6-8 macskája van, állatorvost egyik se látott. Sokszor magukat nem tudják ellátni élelemmel, nemhogy még 6-8 macskát. Tök fölösleges. Csak szaporodnak évről évre. Mondtam neki, csináljon velük valamit, mert nem fogom elnézni, hogy az összes macskája ide jár át piszkítani... Letojta mit mondtam, én meg letojtam, hogy kinek a macskája, és hasonló módszerekhez folyamodtam.


Lehet rossznak hinni engem, nem érdekel. Úgy se azok tudják, hogy milyen emberek ezek.

2012. nov. 12. 15:29
Egyébként simán feljelenthető lenne az öreglány a macskái miatt, bizonyított tény a fél falu számára, hogy hónapokra elutazik az ország másik felébe egy másik házába, a macskáit meg itthagyja csak úgy. Persze folyamatosan itt eszi őket a fene (ráadásul az udvarunkon nem csak meleget találnak, de van egy nagyobb halastavunk is, ami idecsődíti az összes macskát - és még lehet a halakat is fertőzik).
5. 7796ae808e (válaszként erre: 1. - Adry1992)
2012. nov. 12. 15:27

Jó nagy rendet kéne tenni az udvaron elsősorban, aztán fertőtleníteni az egész talajt. Aztán nem ártana a pinceajtón azt a lukat befoltozni, ahol bejár a többi macska. Mivel sajnos kutya nincs, így akkor járnak át a szomszéd macskái, amikor akarnak. Az sem lenne hátrány, ha a kiscicád még a lakásban lenne egész nap, mert még kicsi, és nem tud még annyira figyelni magára.

Szomszédod szerinted fog a macskáival foglalkozni? Én biztos, hogy tartanék az udvaron kutyát, a macska meg bent a lakásban.

2012. nov. 12. 15:26
Összesen 6 macska van (plusz a szomszédnál talán még megvan a 2 pici, amik nemrég születtek). 6 macska féregtelenítése (mifelénk 700Ft/db a tabletta ára), egy picire és 5 nagyra az 11 db tabletta lenne minimum! De mivel az egyik tuti férges, még több. Ez legalább 9-10ezer Ft lenne! Ennyire gazdag azért nem vagyok. Akkor inkább megkérem apámat, aki amúgy is rühelli az összeset (megvan rá az oka, miért), hogy vegye kezébe a légpuskát. Ugyanis a mi családunkból senki nem fog azért lebetegedni meg műtétre menni (lásd pl galandféregnél), mert a szomszéd trehány, hanyag állattartó. :(
2012. nov. 12. 15:23
Hát, nem tudom mennyi anyagi forrás áll rendelkezésre, de én adnék féreghajtót a szomszéd macskáinak is. Persze első körben próbálj meg beszélni vele (sőt, fel is jelentheted), de a leírtak alapján sok reményt nem fűzök hozzá. Ha biztonságban akarod tudni magatokat (na meg békét akarsz), az ő macskáinak is vegyél féreghajtót. Ha anyagilag nem fér bele, akkor nincs más megoldás, "harcolni" kell. Ez az állapot, amit leírtál, így nem maradhat, NAGYON DURVA!
2. inta (válaszként erre: 1. - Adry1992)
2012. nov. 12. 15:19
Szerintem azt, amit mondasz is. Beszélj a szomszéddal, és talán lesz valami foganatja :(. Bár az ilyen állattartókra nem jellemző, hogy a szomszédok rosszallása jobban érdekelné őket, mint a macskájuk szenvedése, egyik sem hatja meg őket többnyire :(.
2012. nov. 12. 15:13
Nemrég befogadtam egy kiscicát, egy, a környékhez csapódott macska szülte. A pici már kapott féreghajtót, azonban a többi macskával nem tudok mit kezdeni. Az enyémen kívül van a két szomszédunkban összesen 5 nagymacska! Mivel falun lakunk, a szomszédok pedig idősebbek, persze nem sokat foglalkoznak az állatokkal. Bevallom, az én szüleim is ugyanolyanok, a volt kutyánk csak akkor volt féregtelenítve, ha már lefogyott és féreg jött belőle, így én is elkaptam 10 éves koromban az orsóférget. Később a macskáink sem voltak féregtelenítve, így elkapta a húgom is az egyik macskánktól (pedig ő egyedüli cica volt a környéken), ő cérnagilisztás lett. A most látott viszont mindent felülmúlt. Az egyik szomszéd, hónapok óta betegnek tűnő macskája állandóan a pincénkben telel (mivel ott van nálunk a kazán), összefekszik mindent és oda is piszkít állandóan. A pici is ott telel most, nem bírná ki a telet kint, így gyakran együtt játszanak, harapdálják egymást stb. Ma viszont arra lettem figyelmes, hogy a fél pincénk, a pinceajtó előtt minden és a fél udvarunk össze van hányva. A picinek semmi baja nem látszott, a szomszéd macskája viszont az eddiginél is ramatyabbul néz ki. A hányások egy részében féreg szerű dolgokat találtam, az egyikben egy teljes féreg látszott (kb 10cm-s!), a másik nyálpacában pedig egy halom féregdarab, látszott még a gyűrűzés is a testükön. Azóta enni nem bírok, már fáj a fejem és fáradt vagyok, de egy falat sem megy le... a macskák, a pici és a szomszédé folyamatosan harapdálják egymást, a pici bele is lépett többször a hányásokba, mit sem törődve velük, aztán meg megállíthatatlanul jön be a házunkba. Ilyenkor vagy az összeharapdált szőrét fogom meg, vagy a szennyezett mancsaival végjárja a házat, ráadásul mit sem ért a féregtelenítés így. A hányásokat eltakarítottuk, de még mindig vannak féregdarabok itt-ott, meg hát az eső is szétmosta az egészet. Azt tervezem, felveszem a vastag bőrt és átmegyek a gazdájához, hogy szíveskedjen féregteleníteni a macskáit, mert minket fertőznek. De mégis, hogy védhetném ki, hogy ne fertőződjünk meg mi is? Mániákusan félek ettől kiskorom óta. Már napi 10-szer kezet mosok, de tudom, ez sem elég védelemként. A picit képtelenség kitiltani a házból, pedig így minden férget össze fog szedni. A szomszéd meg ki tudja, féregteleníti-e a macskáit, és ha igen, addig kicsoda és micsoda fog még megfertőződni. Mit tehetnék szerintetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook