Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit tennél, ha gyermekedről a szalagavatón derülne ki, hogy nincsenek barátai az osztályban? fórum

Mit tennél, ha gyermekedről a szalagavatón derülne ki, hogy nincsenek barátai az osztályban? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5
2011. jan. 7. 15:09
egyszerűen felfoghatatlan az számomra, hogy ilyesmi hogyan történhet meg? a gyerek ha hazamegy a suliból, és ha teljesen épelméjű, akkor tuti mesél az osztálytársairól, akár jót, akár rosszat. nem létezik, hogy egy szülő ne tudjon arról, hogy vannak-e barátai vagy ismerősei, kire számíthat. ha vannak iskolai programok, akkor szintén csak barátokkal engedik el a gyereket, tehát kikerülhetetlen, vagy a szülő nem figyel oda semennyi részben sem a gyerekére. de az ilyennek meg minek gyerek ha ennyit nem tud róla. minden felett elsiklik.
2010. dec. 12. 15:02
Minen embertől lehet valamit tanulni, valahol minden ember értékes, kicsit tovább kell látni a felszínes dolgoknál és erre meg kell tanítani a gyermekünket is. Ha jó a viszony a szülő és a gyerek között, akkor menet közben kiderül és nem csak a szalagavatón. És igen, működik a csordaszellem, de azzal is meg kell tanulni együttélni. Próbálgatni a gerincünket, hol hajik, mikor törik. Nem képmutatás ez, inkább egyfajta alkalmazkodás. Meg kell tanulni. Mert az iskolán kyívüli életben is szükség van rá.
125. Csipkerózsika (válaszként erre: 114. - Hte23)
2010. dec. 12. 14:51

A csordaszellem valóban gyakran működik.

De azt nem hiszem, hogy a szülő nem tehet semmit. Igenis kezelni kell - legalábbis megpróbálni - a problémát és beszélgetni kell a gyerekkel arról, hogy hogy viselkedik a közösségben ő és hogy a többiek. Bár a legtöbb kiközösített gyerek valójában nem tehet a dologról, de mindig van bizonyos tipikus viselkedés vagy jellemző, ami miatt kipécézik. Ezen viszont bizonyos esetekben lehet változtatni, ha felhívja rá a figyelmét egy tapasztalt felnőtt és okosan elbeszélget vele.

124. Szabianyu (válaszként erre: 123. - 61aead8e24)
2010. dec. 11. 21:44
szívből együtt érzek vele!gondolom mit érezhet!
123. 61aead8e24 (válaszként erre: 122. - Szabianyu)
2010. dec. 11. 19:33
igen,szeretett volna szerepelni
122. Szabianyu (válaszként erre: 65. - 61aead8e24)
2010. dec. 11. 15:30

Hát nekem sem volt partnerem !de a sors fintora az első sorban kaptam helyet!és többet is táncolhattam!mivel 1 fiúnak két partnert adtak Az 1 én voltam és ez lett a központi dolog!

De ő szeretett volna szerepelni??

121. dominós (válaszként erre: 117. - 61aead8e24)
2010. dec. 11. 11:20

ebben a korban ez elég komoly ok. pedig ez nem számít, de ők még nem értik. sekélyesek, felszínesek...

ismerős gyerekét is hülyének nézték, lekezelték, mert olyan osztályba járt, ahol divat volt cigizni, bulizni, inni, nem tanulni stb..., és ő tanult, nem cigizett, nem ivott. csak 1 barátja volt.

120. 61aead8e24 (válaszként erre: 119. - Csipkerózsika)
2010. dec. 11. 09:52
sajnos,ilyen gyrerekek közé nem járatnám a gyerekem
119. Csipkerózsika (válaszként erre: 117. - 61aead8e24)
2010. dec. 11. 09:39
Igen, ez sajna tipikus ok.
118. Evawitch (válaszként erre: 117. - 61aead8e24)
2010. dec. 11. 09:36

Engem is csúfoltak az öltözködésem miatt, mert anyám elég ronda ruhákat adott rám, mikor azoknak az árából normálisabbat is vehetett volna. Kifésülte a göndör hajam, szemüveges voltam és van egy születési hibám.

Szerencséje van a lánynak, hogy az osztályon kívül vannak barátai. Sulinak nemsokára vége és nem kell többet együtt lennie az osztálytársakkal. Biztos, hogy nem fog boldogan visszaemlékezni a sulis évekre, de ha szerencsés, előbb-utóbb talál igazi barátokat.

2010. dec. 11. 09:20
a lányt lenézték elsőtől fogva,egy gazdag osztályról van szó.ez a bizonyos rokon lány meg nem volt vmi gazdag,és nem hordott tetőtől talpig márkás ruhákat,ő azt mondta,ez volt az egyik ok
116. timejja75 (válaszként erre: 105. - Evawitch)
2010. dec. 11. 00:23
én egyetértek veled abban,hogy a többség tényleg nem túl bonyolult.Én sem akarnék megasztárról meg vacsoracsatáról értekezni órákig.
115. timejja75 (válaszként erre: 113. - Csipkerózsika)
2010. dec. 11. 00:20

régen én is gondolkoztam ilyen időben visszamenős dolgokról:O)

de már rég túl vagyok ezeken hála istennek.Ebből is látszik,hogy öregszem. Te hány éves vagy?

114. hte23
2010. dec. 11. 00:03

NEm olvasgtam végig, de pl az én fiamat is kiközösitik, nem fogadják el. Mondjuk én tudok róla.

Ő SNI. Más. A mai fiatalaok nem fogadják el azt, illetve kiközösitik azt, aki nem olyan mint ők. Nem tudják elfogadni, elviselni.

És teljesen mindegy miért. (Ha a többi barna és ő szóke akkor azért .....)


A szülő egy középiskolás korban már nem tud tenni semmit. Az osztályfónök meg nem akar.

Az általánosban ez még megoldható. Ott még megtehettem hogy kiálltam a gyerekek elé, és megkértem őket, ha nem is szeretik, akkor se közösitsék ki. Meghalgattak, elfogadták. Egy középiskolás már kiröhog engem is,és a gyerekemet is.

Sajno müködik a NYÁJ szellem közözzük. Tisztelet a kivételnek, mert vannak olyanok is.

113. Csipkerózsika (válaszként erre: 107. - Timejja75)
2010. dec. 10. 23:53

Nos végül is igazad van.

De úgy visszamennék az időben beszélgetni azzal a 15 éves lánnyal, aki voltam...

112. Csipkerózsika (válaszként erre: 105. - Evawitch)
2010. dec. 10. 23:51

Nem kell megenned. De beszélgethetsz róla azzal, aki szereti. Hogy te mért nem, hogy ő mért, és hogyan és egyáltalán stb...

Erről van szó.

111. Csipkerózsika (válaszként erre: 105. - Evawitch)
2010. dec. 10. 23:50

Nos, senki sem mondja, hogy azt kell szeretned, vagy azt kell csinálnod, amit a többieknek, mivel Te nyilvánvalóan különb vagy mindenkinél...

Ezt most nem sértésnek szántam, de ha úgy állsz hozzá, hogy minden hülyeség, ami téged nem érdekel, a kutya sem akar veled barátkozni, mert nagyképűnek tartanak, akkor is, ha nem vagy az, hanem mondjuk különlegesen értékes ember. Egyszerűen el kell fogadni, hogy a többséget csupa haszontalan és értelmetlen dolog érdekli, és főként a pletyka.

Ahhoz, hogy elfogadjanak elengedhetetlen, hogy nyitott légy. Ami nem jelenti azt, hogy szeretned kell, vagy foglalkoznod kell azzal, amit utálsz. De tudomásul kell venned, hogy ha elzárkózol a többieket foglalkoztató dolgoktól, akkor ők meg tőled fognak elzárkózni.

Ha be akar illeszkedni az ember, akkor igenis részt kell venni ezekben a számodra érdektelen beszélgetésekben, és még ha nem is foglalkozol valamivel, legalább színlelni kell valami érdeklődést,(mondjuk kérdezni róla) és meghallgatni a másikat.

Ez a népszerűség ára.

2010. dec. 10. 23:46
Elmentettem a fórumot, holnap benézek, remélem, addigra lesz valami pontos dolog, hogy mitől van ez! Jó éjt!
109. timejja75 (válaszként erre: 108. - Evawitch)
2010. dec. 10. 23:42
túlságosan visszahúzódó,vagy pont túl nagy a szája,és esetleg azt nem bírják?
108. Evawitch (válaszként erre: 102. - 61aead8e24)
2010. dec. 10. 23:40
De mi lehet az oka ennek a dolognak szerinted? Külső, öltözködés, viselkedés?
107. timejja75 (válaszként erre: 106. - Csipkerózsika)
2010. dec. 10. 23:39
ne bánd,így legalább saját magadnak kellett végig menned az úton,hogy felismerd,hogy mi a baj.Ez egy fejlődési folyamat gondolom.Nálam legalábbis így volt.
106. Csipkerózsika (válaszként erre: 103. - Timejja75)
2010. dec. 10. 23:36

Komoly gond volt a családomban amit most nem részleteznék. Emiatt aztán én zárkóztam magamba. Nem bíztam senkiben, és nem is igazán érdekelt semmi. Így váltam célponttá.

Ha annakidején felvilágosított volna valaki, hogy a saját viselkedésem hozta létre az egész helyzetet, hát rengeteg fájdalomtól megkímélhetett volna.

A mai napig küszködök - már jóval enyhébb formában - a zárkózottsággal.

105. Evawitch (válaszként erre: 101. - Csipkerózsika)
2010. dec. 10. 23:35
De, ha valamit utálok, senki kedvéért nem fogok foglalkozni vele. Spenótot sem ennék akkor sem, ha meg akarnának ölni miatta... Engem hasznosabb dolgok érdekelnek, mint a megasztár meg ezek. Ez van. :( Inkább csenben maradok. :(
104. 61aead8e24 (válaszként erre: 103. - Timejja75)
2010. dec. 10. 23:33
van,de jóval idősebb tőle
103. timejja75 (válaszként erre: 102. - 61aead8e24)
2010. dec. 10. 23:32

van testvére? Ha van,lehet,hogy ő többet tud,főleg ha egy suliba járnak.

Csipke neked mi volt végül is az oka,hogy nem jöttél ki a többiekkel?

102. 61aead8e24 (válaszként erre: 99. - Evawitch)
2010. dec. 10. 23:29
elég labilis a lány,bár legtöbbször jókedvűezért is volt meglepő,hogy a szalagtűzés utáni bálon csak ült,nem táncolt senkivel.stb
101. Csipkerózsika (válaszként erre: 99. - Evawitch)
2010. dec. 10. 23:28

Hát ez sajna többnyire mindenhol így van.

Ahhoz, hogy elfogadjanak, arról kell beszélgetni, ami a másikat érdekli. Mindegy, hogy neked fontos-e vagy sem, érdekel-e vagy nem. Ritkán találsz olyan embert, akivel egyezik az érdeklődésed és értékrended.

A pszichológusom anno egyszer azt mondta: Valóban nem kell hogy érdekeljenek a napi friss hírek. De ha másnap szeretnék beszélgetni a kollégáimmal, akkor talán mégis érdemes elolvasni...

100. Csipkerózsika (válaszként erre: 97. - Timejja75)
2010. dec. 10. 23:24
Igen, pontosan tudom, hogy ez így van, mert engem is kiközösítettek. Amit persze nem vettek észre otthon, és az ofő sem. És valóban nem beszélgettem volna róla szívesen senkivel, hogy mi lehet az oka, pedig igenis arra lett volna szükség, hogy valaki felnyissa a szemem. Akkor jóval hamarabb rájöhettem volna, hogy milyen problémáim vannak.
99. Evawitch (válaszként erre: 95. - Niké..)
2010. dec. 10. 23:22

Most munkahelyen sem tudok olyan lenni, mint a többiek. Nem azok a dolgok érdekelnek, mint ami őket. Ők főz-mos-takarít háziasszonyosat élnek, de mellette semmi egyéb dolgot nem csinálnak, max a tv nézés, sztárok élete. Engem más is érdekel a házimunkán kívül, nem tudnék csak annak élni, pedig én is magam csinálok mindent, segítség nélkül. Ha nem úgy fogalmazok, ahogy az általánosság, nem az a véleményem, leszólnak.

A lány otthon hogyan viselkedik? Milyen a család?

98. Niké.. (válaszként erre: 97. - Timejja75)
2010. dec. 10. 23:20
Szerintem azért nem mondta el mert egy esetleges tanári beavatkozás gyakran csak olaj a tűzre...
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook