Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tehetünk, ha a gyerkőc majd 2 évesen is felkel éjszaka? fórum

Mit tehetünk, ha a gyerkőc majd 2 évesen is felkel éjszaka? (tudásbázis kérdés)


2010. aug. 6. 11:13

Ja a gyermekem köztünk alundt. Mióta átszoktunk a ritkább szopizásra azóta visszaköltözhettünk a férjemmel a hálószobánkba. Nem egy utsó szempont...

Persze, amikor nyűgösebb van engedmény a köztünk alvásról, vagy a mellettem alvásról, de cici már nincs éjszaka.

2010. aug. 6. 11:10

Sziasztok!


Én 13-14 hónapos koráig sokszor keltem éjszaka, mert szinte óránként kelt.Már mindent kipróbáltam.Nyugtató fürdő, este a hátát simogattam, próbáltam énekelni neki.Semmi nem jött be, csak a nyugtató cici. A végén már annyira fáradt voltam, hogy én mondtam azt, hogy nem bírom, és most rászokunk a napi 4x-i szopizásra. Az első nap nehézvolt. A második nap még felkelt egyszer-kétszer sirdogált egy kicsit,aztán visszaaludt. A harmadik nap minden ok volt. 15 hónapos koráig ment a napi 4x-i szoptatás, aztán két hét alatt leszoktunk. Mára már csak az esti cici maradt meg. 21h-kor lefektetem és reggel7-8h-ig alszik. Sokkal könnyebb. Ezt az egy szoptatást még én is élvezem. Tudom, hogy a gyerekek mások és mások, de ez rajtad, a gyereken, az elhatározáson,kitartáson múlik, A gyerekemnek nem lett semmi baja. Lelkileg sem viselte meg.

2008. márc. 11. 12:11
Mennyi ideig lehet alkalmazni a citromfű teát? Ennek altató hatása van ha jól tudom.
25. danvik
2008. febr. 15. 16:37

Sziasztok!


Az én keresztfiam is nehezen alszik(2 éves)és amióta a szülei citromfű teát adnak neki lefekvés előtt, azóta végigalussza az éjszakákat.

2008. jan. 31. 16:13
A kissebbik fiam most volt 3 éves, és ott alszik velünk.sokszor próbáltam már a nagyobbal altatni a gyerekszobába, de annyira sírt és visszajött hozzánk az ágyba.Ezzel most elértem azt,hogy a jó alvó nagyobb is hetek óta nálunk alszik el.Keresztben az ágy végében.Pedig vele semmi gond nem volt...
2007. márc. 11. 09:46
Az én gyermekem is felsír éjszaka. Nekünk fogzás proléma miatt. Majd leszokik róla!!
2007. márc. 10. 22:09
Én nem tettem semmit (azonkívül, hogy felkeltem hozzá, megsimiztem, ilyesmi). 3 évesen szokott le róla :) . Nem elkeseríteni akartalak! A pici viszont 5 hós korától átalussza az egész éjszakát :) !
2007. márc. 1. 13:32
sziasztok. Az én lányom is állandóan átjárt. De mindíg visszavittük, és akkoris, ha újra átkúszott. Aztán kb 2 hét után nem kelt fel és nem jött át. Leszokott róla.
2007. febr. 22. 15:21

Örüljünk neki, mert 18 évesen már nem velünk akar majd aludni és nagyon gyorsan elröpül ez a pár év!


Komolyra fordítva: Mi soha nem csináltunk belőle gondot (a kicsi 3,5 éves, most is átjár). Legkésőbb iskolás korára leszokik róla, mert akkor már annyira le lesz terhelve, hogy nem bír éjszaka felkelni. Egyébként meg csodálatosabb dolgot elképzelni sem tudok, mint amikor reggel arra ébredek, hogy a kicsi fiam fölém hajol, mélyen a szemembe néz és azt mondja: Jó reggelt,édesanya! Te vagy a világon a legfontosabb a számomra! - és kapok egy puszit!

2007. febr. 22. 11:16

Én is visszaviszem,de hiába.Mire újra felébredek,ismét ott van...

És ez a jobbik eset.Mert ha visszaakarom vinni,sokszor felébred:(

2007. febr. 20. 07:25
A nagyobbik lányom rendszeresen átjött hozzánk éjjel ebben a korban. Miután visszaaludt, visszavittük. Volt, hogy egy éjjel kétszer is átjött. A kicsi nem csinálta, de pl. én magam szintén bóklásztam éjjelente. Emlékszem, megálltam a szüleim szobájában (volt, hogy párnástul), s amikor keményen rámszóltak, mint aki akkor eszmél, nem tudtam megmondani, miért vagyok ott...
2006. szept. 13. 13:38

Az én lánykám is közel kettő.Szinte minden éjjel felébred.:(Nagyon nehezen altatható vissza.Az első lányom egyéves kora átalussza az éjjeleket.

A kisebbik lányom hajnalba átköltözik a mi ágyunkba.

2006. aug. 9. 23:10
öleljem. Ezt akartam írni.:D
2006. aug. 9. 23:09

Az én kicsi fiam is mellettünk alszik, mióta hazajöttünk a kórházból. Egyszerűen nem bírtam, ha nem volt mellettem. Elemi erővel tört rám a félelem, és az igény hogy magamhoz ölöljem, érezzem a kis teste melegét.

Tartok tőle, hogy csapdába estem ezáltal, mert valószínűleg előbb-utóbb kellemetlenné válik az egy-ágyban-alszunk-hárman felállás, de perpillanat nem aggódom ezen. Ő csillapította a szülés utáni depimet azzal, hogy mellettem aludt, én hálás leszek neki ezért és majd kíméletesen oldom meg vele a "költözést".

Valahogy, valamikor...:)

14. Seila
2006. aug. 8. 10:18

A lánykám hat és fél éves. A mai napig legalább egyszer felébred éjszaka. CSak egy mondat erejéig kell odamenni hozzá, utána visszaalszik. Egy kezemen meg tudom számolni hányszor aludta végig az éjszakát. Este ha lefektetem, jóéjtpuszi után, amint elhelyezkedem az ágyamban, rögtön visszahív valamilyen ürüggyel. Szerintem nem szeret egyedül lenni. Reggel oda kell bújni mellé egy kicsit.

Hát ez van. TÜRELEM kell hozzá, még akkor is ha ez néha nagyon fárasztó. Nem lehet tenni ellene semmit, már sok mindent megpróbáltam :-(

2006. aug. 5. 19:14
most ajánlottak egy homeopátiás bogyót. Cina 15 CH - 2-3 golyócskát kell adni a gyerkőcnek. Majd mesélek lányok, mire jutunk..
12. DODICA
2006. aug. 4. 13:58
Elviseljük. Bármit is akarunk tenni, szerintem kudarc. Persze nem árt kutatni az okokat, és esetleg azt megoldani, ha lehet, de egyáltalán nem biztos, hogy rájövünk a dolog nyitjára. Viszont a gyerek gyorsan észreveszi, ha tenni akarunk valamit, akkor aztán pláne felkel. Nem gonoszságból, hanem tudatalatti dolgok ezek náluk. Félelmek, rossz szokás (automatizmussá válik, ha pl. rendszeresen ugyanabban az időben ébred), túl meleg szoba, szomjúság, pisis pelenka... Ki tudja, mi zavarja?
2006. aug. 3. 20:10
A miénk 4 és fél. Minden éjjel, na jó, 7-ből 6.5-ször fent van kb háromkor. ha nappal nem alszik, akkor is, ha igen, akkor meg azért.... ha nem ébred efl, akkor felébredek én, hogy miért nem ébredt fel, csak nincs valami baja? örök küzdelem. ja, és olyankor át is költözik hozzánk. Vagyis reggelig mindkét stülő pengeként fexik az ágyban, kivéve Őuraságát, aki kersztbe-kasul kepeszt. A saját ágyában visszaaltatmni is próbáltam, de akkor is felábred megint, tehát még kevesebbet alszunk reggelig...
10. vargaannus (válaszként erre: 9. - _kleo_)
2006. júl. 3. 20:02
Nem szopizik..én is azt hittem, hogy az a baj...általában teát iszik, amikor felébred. Az az általános, hogy nem balhézik, csak nyöszörög és iszik, aztán rögtön visszaalszik. Ha nem mellettem aludna, baromi nehéz lenne..vagyis még nehezebb..állandóan felkelni..brrr...
2006. júl. 3. 16:02

Vargaannus, a te kicsid mit csinal mikor ebred? Hogy nyugtatod meg? Szopizik meg? Nalunk is pocsek ejszakak voltak eleinte, aztan bevettuk magunk koze a nagyagyba es rogton nyugalom lett. Kesobb, 4 hosan visszakoltozott szepen a kisagyba, mert mindig attol rettegtem hogy leesik. 1 evesen kapott uj szobat, addig ejjelente 2-3 alkalommal kelt, szopizott es visszaaludt. Miota sajat szobaja van atalussza az ejszakat.


A 8 ebredes azert nagyon sok. En megprobalnam modszeresen leszoktatni az ejszakai cicizesrol, ha szopik meg. Ha ebred, vedd fel, nyugtasd meg, oleld magadhoz, de ne kapjon cicit. 2 baratnom is igy szoktatta le a gyerkocot 1 eves kora korul az ejszakai randalirozasrol. 22 honap utan jar mar nektek is egy kis privat elet!

8. vargaannus (válaszként erre: 7. - Jurák Józsefné)
2006. júl. 2. 19:16
A lánykám is rossz alvó volt:-( Próbáltam azt is, hogy vízet adok neki éjszaka..olyan lendülettel eldobja a cumisüveget, hogy sokszor fejen talál vele..
2006. júl. 2. 18:31
A nagyobbik(7 éves) szinte sosem kel fel,kivéve a rekkenő hőséget, akkor jön ki inni-pisilni. A kicsi( 5.5 éves) többször felriad, mostanában lefekvés előtt kicsit durcizik, hogy ő velem akar aludni.Tudniillik 2 hete beteg volt, akkor mindig köztünk aludt és most már rákapna. Éjszaka többször felkel, félálomban beszél-matat, rosszat álmodik a drágám.Amikor kisebbek voltak a srácok a nagyobbik végigaludta az éjszakát már 10 hónapos korától, igaz velünk aludt.5 évesen kapott szobát( új házba költöztünk) és az új helyét rögtön megszerette és kopp-kopp-kopp- ott is alszik azóta.A kicsi 4 évesen kapott saját szobát, ő is beleszeretett rögtön és elvan ott, igaz egy párszor előfordul, hogy reggelre azon kapjuk magunkat, h ott durmol közöttünk.Ő is mindig velünk aludt, őt 16 hónapig szoptattam, volt ,h éjszaka tízszer is ' rámcsatlakozott'.Picinek is bagolykodott, de akkor a szopi után visszapihentünk.Amikor elmaradt a cici nem adtam nekik teát( pedig anyósom nyomta volna beléjük)és hamarosan( 2-2.5 évesen) a kicsi is átaludta az éjszakát.Ha napközben idióta filmet néznek, akkor éjszaka beszélnek-hadakoznak, ha kevésbé fárasztom le őket akkor is. Tehát lefekvés előtt muszáj nagyon velük lenni, h aztán mindenki szépen pihizzen.
6. 72442562 (válaszként erre: 5. - Vargaannus)
2006. júl. 2. 09:43
Nem irigyelek.Nekünk ilyen probléma nem volt,de tudom mit érzzel.Ez szerintem se betegség.Fontos,hogy tudja rád számithat.
2006. júl. 1. 21:10
Köszönöm a biztatást! Nagyon vacak dolog ez, van olyan éjszaka, amikor 8x is fent van. A rosszabb éjszakákon van olyan, hogy sírogat és fél órát fent van. A jobb napokon iszik 1- 2 kortyot és visszaalszik. A dokit már többször is kérdeztem, mindig nyugtat, hogy teljesen egészséges Petya, egyszerűen ez egy baromi rosssz szokása. Kicsit fáradt vagyok már. 22 hónapja vele osztom meg az ágyamat és nem a férjemmel:-)..azért nagyon jó, amikor odabújik hozzá:-)
4. 363d535da9 (válaszként erre: 2. - Vargaannus)
2006. júl. 1. 20:39

Ne tegyél semmit ellene. A legnagyobb fiunk akkor hagyta abba az éjszakai átköltözést amikor az öccse megszületett és azt a feladatot kapta, hogy vigyázzon rá, mint "nagyfiú". A középsőnek (mivel mellette volt a bátyja) eszébe sem jutott éjszaka mászkálni. A legkisebb (most 3 éves) szinte minden éjszaka átköltözik hozzánk. Sőt egy éjjeli lámpának világítania kell mind az ő, mind a mi szobánkban, mert kb. 3 hónapja fél a sötétben.

Majd idővel leszokik róla. Akkor amikor majd eléggé elfárad nappal, végig fogja aludni az éjszakákat. Addig is TÜRELEM!

2006. júl. 1. 15:48
Ne semiképse hagyd sírni.Inkább probáld megnyugtatni,hogy biztonságba érezze magát.Fontos hogy tudja a szülei ott vannak és bízhat bennük.
2006. júl. 1. 14:55
Ötleteket várok, már sok mindent kipróbáltunk...azt ne írjátok, hogy hagyjam sírni!:-)
2006. júl. 1. 14:54
Mit tehetünk, ha a gyerkőc majd 2 évesen is felkel éjszaka?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook