Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ismeretlen személy éjszaka összatörte az autónkat, hatóság kint volt, de semmi eredménye. Mit tehetünk? fórum

Ismeretlen személy éjszaka összatörte az autónkat, hatóság kint volt, de semmi eredménye. Mit tehetünk? (tudásbázis kérdés)

2011. szept. 28. 19:47
Köszönöm mindenkinek a választ.....hát én is így gondoltam! Sajnos Casco az nincs. A MABISZ honlapján nézelődtem hátha találok valamit, mert pár évvel ezelőtt (mikor még autószalonban dolgoztam), hogy egy személy is úgy jár, hogy összetörték az autóját és valamilyen szervezet vagy alapból csináltatta meg az autót.Sajnos nem emlékszem már rá. Igaz azóta az változhatott is, de hátha.... Körbenézzek még az Autoklub honlapján is hátha ott találok valamit!
2011. szept. 28. 08:37

A rendőrség teljesen felejtős ez ügyben, nálunk ugyanilyen esetnél jól látható ujjlenyomatokkal is tele volt a kocsi, de még csak rá sem néztek. És ha meg is találják a tettest, max. beperelheted a kár miatt, polgári perben, költhetsz rá jó sokat, és sosem fogsz belőle pénzt látni.


Tehát mint lent olvashattad, csak a biztosításra számíthatsz, ha van cascótok, és érvényes ilyen kárra. Ha nem, akkor nem tudsz mit tenni. Ilyen szép világban élünk.

2011. szept. 28. 08:00
Sajnos az alábbi eset megtörtént velem is. Nekem kellett fizetni a javítást. Megértelek , nagyon idegesítő...:(
2011. szept. 28. 07:59

Ez így van, ha csak kötelező felelősségbiztosításotok van, az kizárólag az általatok másnak okozott kár fedezésére szolgál, de itt nem ez történt.


Ha van cascótok, akkor elő kell venni a szerződést, és megnézni az apróbetűt, vagy felvenni akapcsolatot a biztosítóval, hogy mi a helyzet. Az én cascómban pl az ilyen kár is benne van, de nem mindegyik fedezi az ilyesmit.

2011. szept. 28. 07:56
bocs kicsivel akartam
2011. szept. 28. 07:56
A TE KÖTELEZŐD ARRA VAN ,HA TE OKOZOL KÁRT VALAKINEK!iLYEN ESETBE CSAK A CASCO FIZET!
2011. szept. 28. 07:56
Erre csak a biztosítód tud választ adni, hogy a biztosításotok tartalmaz-e erre vonatkozóan bármit! Vagy a Casco, ha van?!
2011. szept. 28. 07:55

Hát..elég durva...és nem akarlak elkeseríteni, de nem valószínű hogy megtalálják a bűnöst.. :o((

És mennyire törte össze?

2011. szept. 28. 07:54
Kérdésem! Ilyen esetben van-e vagy létezik valamilyen kártalanítási alap, ha ismeretlen a károkozó. Nekünk van érvényes kötelezőnk!
2011. szept. 28. 07:53
Ismeretlen személy éjszaka összatörte az autónkat, hatóság kint volt, de semmi eredménye.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook