Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogy szoktassam le a 8hós gyerekemet a 2x 3x-i éjszakai felkelésről? fórum

Hogy szoktassam le a 8hós gyerekemet a 2x 3x-i éjszakai felkelésről? (tudásbázis kérdés)


27. bomee (válaszként erre: 8. - Ritabimbi)
2009. nov. 12. 10:41
Szóval szerintem nehogy véletlenül is úgy csináld!! Vagy csináld, ha egy érzelmileg nem kötődő, benned nem feltétlen megbízó gyereket szeretnél, ami gondolom nem így van.
26. bomee
2009. nov. 12. 10:39

És még valami:

Ha egy kisgyermek megkapja éjjel is a számára áhított testi-lelki érzelmi kielégülést, akkor később learathatjuk a gyülmölcsét egy nyugodtabb, kiegyensúlyozott gyermek személyében.

25. bomee
2009. nov. 12. 10:30

Nekem 7 hónapos a gyerekem, de eszem ágába se jut, hogy leszoktassam az éjszakai felkelésről, legalábbis 2-3 éves koráig!! Nekem is kb 2-3 x kel, gyorsan kb 5 percet szopizik aztán alszik is vissza. Nekem ez annyira nem fárasztó. A mi szobánkban alszik, a kiságyában.


Furcsa, szerintem kissé elavult "szakkönyveket" olvasol. A legújabb és szerintem paraszti józan ésszel is logikus elv a következő:

6-8 hetes korig bármi elképzelhető. Még csak most alkalmazkodik a világhoz, ezért változó mennyiséget aludhat és a legkülönfélébb időpontokban ébredhet fel. Gyakori, hogy hajnalban felkel és nem tud visszaaludni, ezt hasfájás okozza és hasfájás elleni szerekkel lehet rajta segíteni.


6 hónapos korig teljesen normális, ha éjjel 3-4 órénként felkel enni, de néhány baba már 3 hós kora körül legalább 5-6 órát alszik egyhuzamban éjjel


1 éves korig általában 1 vagy 2 éjszakai evés megmarad


2 éves korig még általában 1x felkel a baba éjjel, általában inni, tejet csak akkor kér, ha arra szoktattuk, hogy éjjel mindig tejet/tápszert kap


3-6 éves kor között Az éjszakai ivás szokása megmaradhat, valamint a szobatisztaságra való szoktatás miatt előfordulhat, hogy éjjel fel kell kelni vele pisilni


Az éjszaka átalvása tehát nem azt jelenti, hogy a teljes éjszakát átalussza és soha többé nem kell hozzá éjjel felkelni, hiszen mi felnőttek sem alszunk át minden éjszakát tökéletesen egyformán…

24. becseiagi (válaszként erre: 22. - Sajert)
2009. nov. 12. 10:10
Nálunk is így volt mind a 3 gyermekemmel. Amíg kicsik voltak, addig nem húztam el sötétítőt, mert egy kis baba nem igazán foglalkozik azzal, hogy mennyire van világos, ha álmos, akkor alszik. Annyi különbséget tettünk, már az első naptól, hogy nappal szólt a rádió halkan bent náluk, éjszaka csend volt. Most ez ugyanígy van, annyi különbséggel, hogy amikor elérték azt a kort, hogy már kíváncsiak, felállnak, nézelődnek, akkor már nappalra mi is behúztuk a sötétítő függönyt. Most inkább a 3,5 éves lányommal van "gond" ez ügyben. Ugyanis most kezdte el azt, hogy fél a sötétben, látott egy sárkányt, állt valaki a sötétben. Így a lányok szobájában van egy kis lámpa, amibe zöld színű izzót tettünk, így nagyon halvány fénye van, és az ég, mikor elalszanak.
23. ani001
2009. nov. 11. 13:40

Szia!


Nálunk akkor kezdett elmaradni az éjszakai felkelés, mikor nyáron kijártunk a játszótérre:) Állandóan mozgott(amúgy is egy sajtkukac) és estére úgy elfáradt, h végig aludta az éjszakát:) Most, h nem tud úgy elfáradni, néha-néha van olyan, h felkel éjszaka iszik egyet és alszik tovább:) Mi most vagyunk 22 hósak:)

22. sajert
2009. nov. 11. 11:56
Én nappalra behúzom a sötétítőt, úgy alszik, éjjel meg nem ég semmi (még jelzőfény se). A fiam nem keverte/keveri össze az éjjelt a nappallal.
21. ritabimbi (válaszként erre: 20. - Ritabimbi)
2009. nov. 11. 10:51
Ki kell venni 15 perc után meg kell vigasztalni!
20. ritabimbi (válaszként erre: 17. - Agitamas)
2009. nov. 11. 10:50

Jaj nem szabad hagyni 15 percnél tovább hogy sírjon

:(Szegény bébi!Ki kell venni 16ó5perc után meg kell vigasztalni!

2009. nov. 10. 21:45
Én már az ötödik gyerekemet "taposom", de alvás terén mindegyik teljesen más volt kicsinek pedig én mindegyikkel ugyanúgy viselkedtem. Első már 1 hónapos korától teljesen átalaudta az éjszakát, második rémálom volt, egy éves koráig 5-6 szor ébredt éjjelente, hármaska fél évesen átaludta, négyeske szerette ha melléfekszem és most a kiscsaj , aki most 15 hónapos még legalább 3szor szopizik éjjelente és igényli a közelségemet- nagyon bujós, hízelkedő. Nekem szembe sincs hogy megvonjam tőle éjszakára a cicit, mert látom, érzem hogy ez mérhetetlenül megnyugtatja őt.
2009. nov. 10. 17:53
Akárki akármikor azt mondta, hogy hagyd, had kiabáljon, majd abbahagyja, hisz benne van az ágyban, ha felveszed, akkor felkapatod. Én ezekben nem hiszek, szerintem nincs olyan, hogy egy gyereket felkapatni. Minannyian mások vagyunk, és minden gyerek másképp más mennyiségben igényli a szeretetet is. A 3 gyermekem közül a legkisebb a fiam, és ő sokkal jobban igényli, hogy ölelgessem, mások úgy mondanák, hogy egyfolytában a se..embe lóg. de én imádom, mert olyan aranyos! :) Van amikor a fiam is sokszor felébred, és bizony néha sírva ébred! de van amikor csak felnéz, és ha ott fekszek mellette, akkor odabújik a fejével, hogy adjak rá egy puszit. Puszi, visszteszi a fejjét, és alszik tovább. :)
17. agitamas (válaszként erre: 8. - Ritabimbi)
2009. nov. 10. 17:02

Ezt csinálta most a szomszédasszonyom.A gyerek 3 órát ordított a kiságyban mégsem aludt el.Mostmár bele sem tudja tenni...

Egyébként gyerekfüggő,a sógornőm kisfia hamar megszokta,erőltetni viszont nem szabad.

2009. nov. 9. 13:48
két éves lesz a kisebbik fiam...és bizony ö is minden éjjel 5-6 alkalommal felkel.hol iszik,hol felül,és énekel,az ágyat rugdossa,be és kitakarja magát,feláll és táncol....szoval mi sem alszunk.együtt érzek veled:))remélem hamar kinövi ,hogy átbulizza az éjszakát:))))
2009. nov. 9. 12:50

Köszönöm a tanácsokat mindenkinek!


Ha van még valakinek tippje akkor várom.

14. dzsigg (válaszként erre: 12. - Ritabimbi)
2009. nov. 9. 12:32
Ezek szerint minden lehetöség kizàrva.Akkor sajnos megkell vàrnod,mig kinövi.
2009. nov. 9. 12:18

Lehet,hogy melege van-szomjas és ezért kel fel. De lehet,hogy nincs semmi baja,csak úgy (anya bosszantására :-D ) kel fel.

Mai napig nem jöttünk rá,hogy a fiam 3hónapon keresztül miért kelt fel FÉL óránként éjszaka.

Amúgy ki fogja nőni.

12. ritabimbi (válaszként erre: 11. - Dzsigg)
2009. nov. 9. 12:03

Nem sötétitek nappal,éjszaka pedig az éjjeli fény be van kapcsolva a mi szobánkban alszik de szeretném a másik szobába át szoktatni hamarosan.Nem cumizik úgyhogy a cumi kilőve nálunk.


Nem köztünk alszik hanem a kiságyában.

11. dzsigg
2009. nov. 9. 11:51

Nem lehet hogy a nappali alvàsnàl is sötétitel?Mert akkor összekeverik még mindig a nappalt az éjszakàval.Nappal legyen teljesen vilàgos akkor is ha alszanak,éjjel pedig csak egy pici fény,pl. résnyire az ajto nyitva.

Esetleg tényleg jo lenne ha este megetetnéd,éjjel pedig ha megébred ne vedd fel,ne reagàlj,csak a cumit tedd a szàjàba!

Igaz az enyém àtalussza az éjszakàt,8 honaposan,de velem alszik----

10. sajert
2009. nov. 9. 11:32
Ha napközben, este jól evett, ki kell szerintem bírnia reggelig (legalábbis hajnalig). Én cirka féléves korától fel se kelltem hozzá, igaz egy szobában aludtunk, csak mondtam neki, hogy éjjel van, ilyenkor aludni kell. Egy párszor bepróbálkozott, de rájött, hogy ez az alvás ideje. Azt hallod a sírásán, hangján hogy valami baja van-e (természetesen akkor meg kell oldani a problmát) vagy csak szórakoztatni kell. Sógornőm elkövette EGYSZER azt a hibát, hogy nekiállt vele játszani éjszaka, kb. ilyen korban, és aztán még másfél éves korában is játszottak fél éjszaka. Na ezt nem, én éjszaka aludni akartam/akarok.
2009. nov. 9. 10:34
Ha laktató ételt kap (főzelék) vacsira akkor sem biztos,hogy kibírja reggelig evés nélkül,de nagyobb rá az esély. Ha elég neki a víz/tea,akkor nem valószínű,hogy éhes. Az is lehet,amit lejjebb írtak,hogy "fél" egyedül a sötétben. Végig kell próbálni az eshetőségeket.
2009. nov. 9. 10:30
Olvastam "szakkönyvekbe"hogy ha estére megetetjük akkor már reggelig ki kell bírják evés nélkül!Csak megszokásból ébrednek fel követelni a kajájukat.Kb 1 hét kell hogy ne vegyük ki az ágyból és ne adjunk nekik enni,csak vízzel kínáljuk puszilgassuk meg esetleg simogassuk,Ki kell tartsunk ez kb 1 hét és utána átalusszák az éjszakát!Hát nem tudom?Valaki csinálta így???
2009. nov. 9. 10:14
Majd kinövi, lehet, hogy csak egyedül érzi magát nagyon éjszaka, vagy fél a sötétben. Esetleg szomjas?
2009. nov. 9. 10:13
A két lányom már korán elkezdték átaludni az éjszakát. A fiam 13 hónapos lesz, éjszaka 3-4 alkalommal ébred fel, sőt, csak akkor alszik vissza, ha mellé fekszek. Van hogy fél éjszaka járkálok a férjem és a fiam között. :)
2009. nov. 9. 10:11
Miért kel fel? Éhes,szomjas,rosszat álmodik,esetleg jön a fogacskája?
2009. nov. 9. 10:08
Én az öt évesemet se tudom leszoktatni sajna.
2009. nov. 9. 10:06
Sehogy!Szerintem mind ezt csinálja, leginkább amelyik még szopik. Az enyém 10 hós, és már csak 1x kel fel. szerintem kinövik.
2009. nov. 9. 10:06
szerintem ne erőlködj, nem fog menni, enyém 9 és fél és sokkal többször kel éjjel
2009. nov. 9. 10:04
Hogy szoktassam le a 8hós gyerekemet a 2x 3x-i éjszakai felkelésről?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook