Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A 3 hónapos gyermekem éjszaka is 3 óránként felkel szopcsizni. Mivel lehet rászokatni az éjszakai alvásra? fórum

A 3 hónapos gyermekem éjszaka is 3 óránként felkel szopcsizni. Mivel lehet rászokatni az éjszakai alvásra? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
68. 954cf66fc4 (válaszként erre: 67. - Fbb53e1d99)
2009. okt. 29. 07:00
Szóval?
67. fbb53e1d99 (válaszként erre: 66. - 954cf66fc4)
2009. okt. 29. 06:58
Fussál, csak nehogy nekimenj a palánknak...
2009. okt. 28. 22:14

Akkor mégegyszer fussunk neki:

Az egyik fórumon spinelli nem kapott választ egy kérdésére, de most már engem is érdekelne.

65. fbb53e1d99 (válaszként erre: 64. - 954cf66fc4)
2009. okt. 28. 21:53
a sógórnőd???? azt írtad, nincs senkid??? figyelj má, h mit hazudodozol, streamline!!!!!!
64. 954cf66fc4 (válaszként erre: 63. - Fbb53e1d99)
2009. okt. 28. 21:44

A napokban voltam, mert a sógornőm ápolónő, őt mentem meglátogatni.De miért is?

Az egyik fórumon spinelli nem kapott választ egy kérdésére, de most már engem is érdekelne.

63. fbb53e1d99 (válaszként erre: 62. - 954cf66fc4)
2009. okt. 28. 21:38
Menj már orvoshoz...valami nagy baj van veled..
62. 954cf66fc4 (válaszként erre: 61. - Fbb53e1d99)
2009. okt. 28. 17:34
Attól, hogy nincs még gyermekem, tudhatok ezt-azt, hiszen érdekel a téma, és majd én is szeretnék babát, később, ha úgy érzem.Egyébként védőnő akartam lenni, és ezáltal, többet olvastam a dologról, mint egy mezei ember.
61. fbb53e1d99 (válaszként erre: 57. - 954cf66fc4)
2009. okt. 28. 06:25
Te tudod, hiszen 4 gyereked van, fiatal korod ellenér, STREAMLINE!!!-:)
2009. okt. 27. 21:40

Én 1 éves koráig szoptattam éjjel is a kisfiam!

Kicsit kimerítő volt, de megérte! Ma már 11 éves.

59. fbb53e1d99 (válaszként erre: 58. - Fbb53e1d99)
2009. okt. 27. 21:17
csak nem most altattad el a fiad???? Kedves streamline?
58. fbb53e1d99 (válaszként erre: 57. - 954cf66fc4)
2009. okt. 27. 21:15
te honnan tudod ezt?:)
2009. okt. 27. 21:08

Örülj neki, hogy szopik, attól lesz szépen fejlődő, egészséges babád!

Miért is kéne végigaludnia az éjszakát? Nem értelek...

2009. ápr. 14. 09:43
Szeretném tanácsotokat kérni. Bíztunk benne, hogy lányunk, aki most 5 hónapos, talán már kevésbé fog a pukikra felébredni, de sajnos hajnalban 1-2 alkalommal még mindig felkel rá és nyöszörög, forgolódik, néha keservesen sír, és csak a cicin tudom megnyugtatni, hogy visszaaludjon. Számomra ez nem teher, bár már régen aludtam ki magam igazán, csak neki szeretnék valahogy segíteni, próbálkoztunk már, teával, vízzel, cukorral cukor nélkül, de nem kéri, a cumisüveg számára inkább csak játék (na ez meg egy másik probléma). Ráadásul, már lassan 2 hete, hogy elköltöztünk, és azóta rosszabb a helyzet, hajnalban 3 óránként is felkel, és már nem vidáman mosolyogva ébred reggelente hanem szintén sírva, aztán egy kis nyugtatás után már mosolygósan indul a napja.Segítségeket és a tanácsokat előre is köszönöm.
2008. ápr. 23. 22:57
Én nagyon ajánlom a Suttogót (Tracy Hogg). Hatalmas tehetséggel és tapasztalattal rendelkező nő a szerző, már ami a babákat illeti. Pontosan tudja, mire van szüksége a babának, de azt is, hogy legtöbbünknek bizony ebben az időszakban sem csak a babagondozás terén kell helytállnunk. Röviden nem lehet leírni, de módszerének lényege a helyes napirend kialakítása, ami pihent, jókedvű babát és mamát eredményez. Tapasztalatból mondom. kislányommal csak 10 hónapos kora óta követjük Tracy tanácsait, de a következő babámmal biztos, hogy elejétől bevezetjük. Fontos eleme, hogy néhány hetes kortól kezdve fokozatosan megtanítjuk a babának az éjszaka és a nappal közötti különbséget. (Ettől függetlenül az 1 éjszakai etetés elhagyását azt hiszem, csak 6 hónapos kortól ajánlja.)
2008. ápr. 23. 14:16
Az én fiam még néha kétóránként is szopizik, de mostmár nem bánom, mert mostanában 2x eszik éjszaka és attól is ideges vok, hogy nem fog eleget enni, napkozbe is néha kibirja a 4-5 orat, de jobb ha szopik- fárasztó de ez van
53. supin (válaszként erre: 49. - Kék)
2008. ápr. 23. 14:07
Teljesen igaz!
2008. ápr. 23. 07:13
Ha kéri, adjad, serkenti a tejtermelést. Majd abbahagyja.
2008. ápr. 22. 23:13
Amíg a baba igényli az éjszakai evést nem lehet megvonni tőle! Nekem 3 óránként ébredt enni, éjjel-nappal! Ja, és nekem tápszeres volt, ki kellett mennem, megcsinálni a tápszert mire felébred, mert ha felébred üvölteni kezdett, ami éjszaka közepén a család többi tagjának nem éppen kellemes. Aki szoptat annak egyszerű, csak a szájába nyomja a mellét és ehet, ha együtt alszik a babával még az ágyból sem kell kikelni. Am 3 hónapos korában magától leszokott az éjszakai evésről, egyik napról a másikra! Ja, és ha annyira odavagytok a szoptatásért akkor ne sírjon a szátok, hogy a gyerek rajtatok csüngene állandóan, viselétek el ha non-stop igény szerint akartok szoptatni! Én sosem próbbáltam leszoktatni akarta ellnére az éjszakai evésről, teljesen magától állt le róla! Csak nyugodtan folytassátok!! Ha a gyerek nem igényli nem fog felébredni, addig pedig, ha tetszik ha nem etetni kell éjszaka is!!!!!!!! Remélem nincs ellenvetés??
2008. ápr. 20. 12:03
Az enyém miután abbahagyta a szopizást, utána is felkelt még, mostanában kezdi átaludni az éjszakát, 20 hónapos. Nem csak a szopizástól függ az éjszakai ébredés, viszont az éjszakai szoptatás fontos a tejtermelés miatt.
49. Kék
2008. ápr. 20. 06:31

Eszedbe ne jusson ,hogy leszoktasd !!

Magától leszokik ha már nem lesz éhes! :)))

2008. ápr. 17. 13:33
Három hónaposan még túl kicsi ahhoz, hogy ne szopizzon éjszakánként. Örülj neki, hogy még szoptathatsz! Túl hamar elmúlik ez az időszak!
47. 14775640c4 (válaszként erre: 46. - Vviki2)
2008. márc. 26. 14:15

én egyetértek :))

én pl sosem rendszabályoztam őket. sokáig másfél éves korukig cici-cici

igaz átaludták az éjszakát, de nem én akartam ők döntöttek. igaz majdnem 9 hós korukba elkezdett jönni a foguk igy éjjel volt hogy felkeltek mert fájt nekik. cici -és cici mert kérték. jobb volt mint a gyógyszer:))))

a nagy két éves korába jött a rágófoga akkor már utolsó hós terhes voltam és akkor is bementem igaz nem kapott már cicit de virrasztottam sokszor. mostanra ugyanugy átalusszák az éjszakát :))

és nem haltam bele :)))))

46. vviki2 (válaszként erre: 12. - Palacsinta)
2008. márc. 26. 14:05

Nem tudhatod, hogy a gyermeked lelkében milyen "sérülés" keletkezett a határozottságod miatt... Lehet, hogy csak felnőttként lesznek következményei, és sosem fog kiderülni a kiváltó ok! (Mert ilyenkor mindenki azzal érvel, hogy boldog és kiegyensúlyozott a babája, nem volt kárára a rendszabályozás...) Nekem a gyermekem lelki nyugalma sokkal fontosabb, mint a saját kipihentségem!

Ne haragudj, ha megsértettelek, de nem értek veled egyet. Persze mindenki másképp csinálja...

2008. márc. 25. 11:04

Sziasztok!


Az én lányom 9hós koráig 3óránként szopizott,még éjjel is.Volt,hogy hamarabb kérte az adagját,ekkor jöttünk rá,hogy már nem elég erős neki a tejem.Itt keztük el neki bevezetni a tápszert.

44. win (válaszként erre: 21. - Palacsinta)
2008. márc. 20. 15:13

Semmi baj a saját véleménnyel, az enyém is az! :))))


Elárulom, nekem is szerencsém van. A fiam 3 hónaposan, egyik napról a másikra leszokott a két éjszakai szopijáról. A lányom már 5 hetesen is átaludta az éjszakát néha. (Mostanában csak azért szopik hajnalban, mert én akarom. Ha megkínálom, eszik, de magától aludna reggelig.)

De én ettől függetlenül felkeltem/felkelek hozzá minden éjjel, tehát továbbra sem alszom át az éjszakákat.

És míg a fiam éjjel is szopott, bár nem állítom, hogy élveztem az éjszakázásokat, sosem erőlködtem azon, hogy mikor alszunk már végig egy éjszakát? Én lepődtem meg a legjobban, mikor egyik nap arra ébredtem, hogy reggel fél 7 van és én egész éjjel aludtam: :)) :-OOOOO


A kialvatlan anya nem jó, de tudomásul kell venni mindenkinek, hogy az első időszak ezzel jár.

Ha a gyerek nem lenne éhes (és itt most nem 15 hónaposról, hanem a kérdés kiírójának 2 hónapos babájáról beszélek), nem ébredne fel.

A legalapvetőbb dolog, amit minden könyv leír, hogy a pici babának pici a gyomra, ezért nem tud annyit enni, amivel kibírná estétől reggelig. Ezért, ha tetszik, ha nem, ki kell böjtölni, míg megnő és megerősödik, annyira, hogy tudjon eleget enni.

2008. márc. 20. 10:56

Köszi lányok! Örülök, hogy mindenki a szoptatás híve:)

Megyek szopiztatni, lejárt a 3 óra és a kis vekker jelez:)))))

42. Ai
2008. márc. 20. 10:43

A fiamat 14 hónapos koráig szoptattam. Imádtam. Éjszaka bizony én is 2-3 óránként felvoltam. Az éjszakát 2 éves koráig nem aludta végig. Aludtam nappal amikor ő is.

Bizony rá kellett jönnöm, hogy a lánykám milyen hamar felnőtt. Ki kell használni minden pillanatot amit csak lehet. Néha csodálkozom a véleményeken, de persze mindenki úgy csinálja ahogy jónak látja. Én még mindig a fiammal alszok (lassan 5 éves), együtt fürdünk (hol velem, hol apával fürdik), mindent együtt csinálunk és én imádom. Gondoljátok át mit erőltettek a gyerekre. Miért kell 3 hónaposan végigaludnia az éjszakát ha ő éhes? Majd ha felkészült rá alszik. Ez olyan mint a járás, ülés megtanulása, vagy a beszéd. Ha kész lesz, majd elkezdi. Hiába erőlteted...

Neki is vannak igényei amit csak TE tudsz megadni. Ne légy türelmetlen. Próbáld megoldani valahogy máshogy. Esetleg nagyi vigyázhatna rá pár órát nappal amig te alszol, vagy le is lehet fejni a tejet és egy etetést a párod vállalna be néha. Ettöl még nem fog leszokni a ciciről és te is tudsz aludni. Vagy nem tudom... de mindenre van megoldás.

41. nagybeca (válaszként erre: 40. - Palacsinta)
2008. márc. 20. 10:34
Sza! Megyek én is mert a rendelés palacsinta.......:-D
2008. márc. 20. 10:31

Megyek főzni,de ez jólesett csajok :)))

Felpezsdültem köszönöm:))

Szép napot nektek!

39. nagybeca (válaszként erre: 35. - ALLICS)
2008. márc. 20. 10:31
Ja bizonyos értelemben véletlenül, de vannak akik megoldják ezt máshogyan, ha a baba megszületik akkor Őt akarták, nem láttam még véletlenül megszületett emberkét!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook