Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit tegyünk, ha a gyermek lázas? fórum

Mit tegyünk, ha a gyermek lázas? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mit tegyünk, ha a gyermek lázas?

31. b00d33e65c (válaszként erre: 29. - Unom)
2014. nov. 22. 17:15
Na igen!Amikor az ember beadja neki a gyógyszert 39 fokos lázra,két óra múlva meg már tipródik,mert megint magas,a hűtőfürdő,borogatás nem hat sokáig és a másik gyógyszerig még mindig van 2 óra...közben meg már majdnem 40 fokos.Tavaly karácsonykor volt hozzá szerencsém.
30. rinike (válaszként erre: 21. - EsztyMorgan)
2014. nov. 22. 17:12
Szerintem - de nem kell, hogy egyetértsünk, úgy szép az élet, ha különbözünk -, ha az anya azon van, hogy még hőemelkedése se legyen a gyerekének, úgy az már "lázfóbia". De nem úgy értem, hogy személy szerint neked van lázfóbiád, hanem a mai modern társadalmaknak. Ezt egyébként nem én találtam ki, hanem miközben én is mindent megtettem a gyermekem teljes láztalanítása érdekében, aközben találkoztam orvosi szakirodalomban azzal, hogy nem kell mindenáron eltüntetni a lázat, és hogy lázfóbiások vagyunk. Nyilván érthető(bb) azonban egy olyan anya törekvése a "hőemelkedéstelenítésre", akinek volt lázgörcse, és "öröklődéstől" tart. Szerencsére én ilyent csak hírből hallottam.
29. unom (válaszként erre: 28. - Pomponlány)
2014. nov. 22. 17:10

Más a láz, és más a hőemelkedés.

Örülj, ha nincs tapasztalatod arról, a komoly láz mennyit árthat, ne is tudd meg. Itt nem hőemelkedésről beszélünk, hanem lázról.

28. pomponlány (válaszként erre: 21. - EsztyMorgan)
2014. nov. 22. 17:09

"Láz-fóbia?" Igen van!


Ma M.o.-on, legtöbb szülő Lázfóbiás.

De ha jól látom, a cikkhez is csak csupa-csupa lázfóbiás anyuka szólt hozzá.

27. EsztyMorgan (válaszként erre: 26. - Unom)
2014. nov. 22. 17:08
Igaz.
26. unom (válaszként erre: 25. - EsztyMorgan)
2014. nov. 22. 17:06

A miénk sem. Ha így gondolkodna, nem ő lenne az orvosunk :)

Arra gondoltam, hogy az ilyen orvosok ássák aká a normálisak tekintélyét is.

25. EsztyMorgan (válaszként erre: 24. - Unom)
2014. nov. 22. 17:05
Azért ne általánosítsunk :) a mi orvosunk szerencsére nem így gondolkodik.
24. unom (válaszként erre: 22. - Manó2000)
2014. nov. 22. 17:00

Komolyan? Úristen...

Vajon miért is nem tisztelik az emberek az orvosokat? :D

2014. nov. 22. 16:59
Örülünk, hogy nem a cikkíró a gyerekorvosunk.
2014. nov. 22. 16:59
Most látom, h a cikkíró gyerekorvos. :DDD
21. EsztyMorgan (válaszként erre: 11. - Rinike)
2014. nov. 22. 16:48
Láz-fóbia? Olyan van? Sztem ha egy gyerek jól láthatólag nem beteg akkor minek mérjem a hőjét? Még lázas állapotban is kész kihívás mert nyűgösebb a gyerek. Nekem anno volt lázgörcsöm. Percek alatt felszokott a lázam, görcs lett belőle. Nekem azt mondta a védőnő hogy bár nem bizonyított de ha vki családjában előfordult már akkor nagyobb az esélye hogy "örökölhető". Én max amit várok az a 37.8. Ezután már szirup kezdetnek. Ha nem megy le akkor kúp vagy hűtőfürdő. Sztem egy következetes anya ha lázas a gyerek akkor nem a gyógyszer-tömés az amire rögtön gondol. A helyzettől és a láztól függően azon van hogy még hőemelkedése se legyen.
20. moonlight13 (válaszként erre: 19. - Unom)
2014. nov. 22. 16:37

Erről Hoxát kellene megkérdezni.

Mindenesetre rossz tanácsokat ír az egész cikk!

19. unom (válaszként erre: 18. - Moonlight13)
2014. nov. 22. 16:36

Azt nem értem, semmiféle szűrő nincs itt a cikkeket illetően?

Ha valaki fórumot indít erről, az egy dolog, de a cikk jobban kötődik a hoxához az emberek szemében.

2014. nov. 22. 16:26

Húú! Én is elolvastam a cikket, és kiakadtam rajta, ahogy mások is. Amikor a gyerekem lázas lett, először mindig elvittem orvoshoz, és ha azt mondta, hgoy vírus, akkor szépen kivártam, hogy elmúljon, közben naponta többször (nem egyszer) mértem a lázát, és 38 fok fölött beadtam a lázcsillapítót is, 39 fok fölött pedig hűtőfürdőztem a gyereket, természetesen a sok folyadékbevitelről gondoskodva.

Jól is néznénk ki, ha napokig csak nézném a lázas gyereket, és nem vinném el orvoshoz! Komolyabb probléma miatt is lehet lázas bárki, nem csak egy vírustól.

Szerintem is érdemes lenne leszedetni a cikket, mielőtt bárki komolyan veszi az abban írtakat!

2014. nov. 22. 15:56

Hm, hát nem tudom. Az én gyerekeimnek rengetegszer volt már 39 felett a láza. Jól néznék ki, ha ezeket az irányelveket tartanám be. Kedves Cikkíró, volt már tartósan igazán lázas gyereked?

Egyébként irigylem azokat, akik minimális lázzal megúsznak betegségeket.

16. rinike (válaszként erre: 14. - B00d33e65c)
2014. nov. 22. 15:51
Látod neked is megvan a saját tapasztalatod, már a forró leheletet is észreveszed. Nyilván a saját gyerekemhez illően - és mérések mellett - szereztem én is a tapasztalataimat, de mérés nélkül is érzem, 2-3 tized pontossággal a hőmérsékletet, de azt, hogy 38 fok alatt vagy felett, vagy 38,5 fok alatt vagy felett van-e a hőmérséklet, azt a saját gyerekemnél 100%-ban el tudom dönteni.
15. unom (válaszként erre: 14. - B00d33e65c)
2014. nov. 22. 15:31
Szerintem 38 fok a határ, hónaljban mérve, fenékben mérve 38.5, de ezen nem fogunk összeveszni :)
14. b00d33e65c (válaszként erre: 11. - Rinike)
2014. nov. 22. 15:25

Láz fóbia?

Egészséges gyereknek nem mérem meg a lázát,így is utálja a lázmérőt,miért is kinoznám?

Az én gyerekemmel a kézrátéttel nem sokra mennél,mert őnála belső lázzal kezdődik.Ha forró a lehelete az már 38,5 legalább,ha már a teste is az 39 fölött van.Egyébként meg igenis meg kell mérni,mert 38,3 alatt nem tömjük gyógyszerrel a gyereket!Csak az fölött!

13. unom (válaszként erre: 11. - Rinike)
2014. nov. 22. 15:21

A cikk nem tesz különbséget láz és hőemelkedés közt.

A napi egyszeri mérés hülyeség. Ha lázas, többször ellenőrzöm, ha nem beteg eszembe se jut mérni.

Ahogy írod, lehet érezni, ha lázas, ha hőemelkedése van.

A lázat csillapítani kell, főleg kis gyereknél. Megnézném, 40 fok feletti láznál mit tenne az idióta író.

12. bibity
2014. nov. 22. 15:17
Felelőtlenség bizony! Le kellene szedni, ez így képtelenség! Több hiba is van benne, és hiányos! Ez így veszélyes!
11. rinike (válaszként erre: 10. - Unom)
2014. nov. 22. 15:17
Úgy gondolom, hogy valóban eléggé szélsőséges a cikk, de a hazánkban uralkodó valóságos "láz-fóbia" is eléggé szélsőséges. Sok anyuka áll helytelenül a lázhoz, és már hőemelkedésnél is gyógyszereket ad. Mondjuk én a napi egyszeri hőmérést úgy értettem a cikkben, hogy akkor is méri napi egyszer, ha nincs betegség. Ebben az értelemben viszont nem kevés, hanem éppenhogy sok, hiszen minek méregetnénk napi 1x egy egészséges gyermek hőmérsékletét. Nyilván tapasztalat segített hozzá, de én a kezemmel is megérzem, hogy normál hőmérsékletű-e a gyermekem, vagy hőemelkedése van-e, esetleg lázas-e. Lázat mérni csak akkor szoktam, ha forrónak érzem a gyermekem. Ekkor is csak főként azért, mert az orvosok mindig kérdezik, hogy hány fok volt, és csúnyán néznek, mikor azt mondtam nem mértem, de éreztem, hogy 38,5 feletti meleg volt a gyermek. Azóta a forró gyerek hőmérsékletét megmérem, de nem mérek rá azután, hogy gyógyszert adtam, mert ismét érzem a kezemmel, hogy ment-e lejjebb a hőmérséklete.
10. unom (válaszként erre: 8. - EsztyMorgan)
2014. nov. 22. 14:55
Ezt közzétenni felelőtlenség.
2014. nov. 22. 14:38
Szomorú, hogy egy ilyen akárhonnan bemásolt cikk kontroll nélkül csak úgy átcsúszhatott Hoxán....
2014. nov. 22. 14:12
Ha lázas a gyerek nem kell semmit tenni? Ja hagyjuk hogy lázgörcsöt is kapjon. Hőemelkedésnél nem szoktam max csak szirupot adni. És ha lázas min. fél óránként nézem hogy lázas e. Aki a cikket írta az nem normális. De ilyen cikket közölni is nagy marhaság.
2014. nov. 22. 13:38

Naponta egyszer hőmérskletet mérni?

Ha lázas a gyerekem minimum óránként mérem neki!Van hogy félóránként!

6. unom (válaszként erre: 5. - Andi6020)
2014. nov. 22. 13:33
Igazad van :) Először pedig annak gondoltam :D
2014. nov. 22. 13:32
mondjuk jobb, mint bármelyik netbarátnő-s cikk :DD
4. unom
2014. nov. 22. 13:19
Nem kéne minden hülye agymenését közölni.
2014. nov. 22. 13:13

"Naponta egyszer elegendő a testhőmérsékletet ellenőrizni."


mivan?

2014. nov. 22. 13:11

"Naponta egyszer elegendő a testhőmérsékletet ellenőrizni."


ez jó nagy hülyeség

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook