Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tegyünk ha a gyermekünk állandóan unatkozik? fórum

Mit tegyünk ha a gyermekünk állandóan unatkozik? (beszélgetős fórum)


2012. aug. 29. 18:16
ninvs csak a gép előtt.bocsi hogy jöttem csaik ezt irtam be unatkozom, mit tegyek nem tudo, hozásuölni igy hogy gondoltem regizek
27. aca1be25d2 (válaszként erre: 26. - Cintike8)
2012. aug. 22. 16:17

Sajnálom, h unatkozol!

De biztos vagy abban, hogy minden könyvet olvastál már? Kissé hihetetlennek tűnik a számomra...

A kötelező mi volt a nyárra? Az is megvolt?

Figyelj, 1 hét és itt a suli, akkor már biztos lesz annyi dolgod, hogy remélhetőleg arra sem lesz időd, hogy itt lógj a Hoxán.

Ne haragudj, de ez nem neked való még!

Nem is értem, miért nincs korhatárhoz kötve...

Van egyébként valami hobbid?

2012. aug. 22. 16:04
köszönöm a válaszokat sajnos mindi unatkozok csak a gép köt le
25. 342402de6d (válaszként erre: 23. - Cintike8)
2012. aug. 19. 14:53
Én soha nem tudtam mi az unalom,hál Istennek nem volt ez a rohadt net,meg mobil sem,sőt a tévében sem volt semmi.Még sem unatkoztam,hanem GYEREK voltam,pont 30 évvel ezelőtt,azóta sem voltam olyan felhőtlenül boldog mint akkoriban,leírhatnám mi állt a naplómban,mert írtam minden este kb 2 sort mi történt velem aznap :)de sajnos neked az is unalmas lenne,mert ilyen csúnya ez a világ,amiben elég nehéz boldogulni,akárhány éves legyen is az ember......
24. gigi>
2012. aug. 19. 14:25

Kedves Cintike!

2 hét és itt a suli.Újra látod a rég nem látott barátokat,barátnőket.Lesz kivel ki beszélni a nyáron történteteket.Aztán meg lehet gőz erővel újra tanulni,az szerintem maximálisan leköt majd.

2012. aug. 19. 14:21
sziasztok mndig unatkozom 8 éves vagyok (én irtam nem a szüleim)
22. cintike8 (válaszként erre: 18. - 97f33311ff)
2012. jún. 26. 15:51

már nem jók a köny vek mert már kiolvastam mindet

és nemérnek rá a szüleim

2012. jún. 26. 15:49
én 8 éves vagyok és állandoan unatkkozom van szomszéd barátom de az fiú és anyukám meg utálja és most a 9-éves fiú berátjánál van
2012. máj. 13. 12:05

en gyerekkent mindig mentek a szomszedba jatszanni, a ma vilagban a szulok nem engedik sehova a gyereket, egyedul, akkor meg kutya ram sen nezett.


Bandazzanak! Ennyi! Persze, hogy unja a jatekait, en is unnam oket. Szervezz neki kulon orat, pl angolt, jatekosan, az is elmeny, uj ember, es meg jo is.

2012. máj. 13. 12:02

szerintem jarjon tarsasagba, minden delutan 3-4 gyerek, ki kell tapasztalni, hogy mennyi a jo, jatszannak egyutt. Unatkozik, eljott az ido, hogy mas gyerekekkel legyen, sot, valoszinu erre lenne igenye. Nyilvan nem mindig, es egesz nap, de rendszeresen.


Menjenek a jatszoterrre, vagy a szobajaba, es mindig masnal jatszannak. Szomszed gyerekek vannak?

2012. máj. 13. 11:59
8 évesen tud már olvasni, nem? Akkor keress neki egy izgalmas tini regényt, ak orához illően, és add oda neki. Vagy menjetek a szabadba többször, kirándulni, úszni..
2012. máj. 13. 11:53
kéééééééééééérlek mondjátok hogy mit tegyek :( :) :D
2012. máj. 13. 11:52
8 éves vagyok és most is nagyon unatkozom mit tegyek?
2009. nov. 19. 02:27

bár én emlékszem, hogy kimondottan akkor nyúztam a szüleim az unatkozomos szöveggel, ha egyszerűen azt akartam, hogy velem foglalkozzanak

de nem működött, leráztak az "intelligens ember nem unatkozik" szöveggel.

2009. nov. 19. 02:25
hangszertanulás sokat segíthet, de lehetőleg ne a hegedűt válasszátok :ddd
2009. nov. 19. 02:08

Nekem 2-8-éves kereszt gyerekem van lány és fiú.

a fiú ritkán jár hozzám de ő egyálltalán nem unatkozik.Az anyja nagyon szabadon nevelte.(értsd ugy hogy állandóan csavarog)A lány viszint ugyan az mint nálatok.Állandóan unatkozik,egyke is játéka rengeteg,a számitógépet szereti ideig-óráig

Most viszont rábeszéltem csináljon ajándékokat:)))

Egyenlőre sikerült is:D Hogy meddig?????????????

2008. dec. 9. 15:55

Tavasszal Ausztriába költöztünk. Itt még nincsenek barátok, mert nem beszéljük jól a nyelvet. Anyanyelven sem könnyű új helyen barátkozni, ismerkedni, hát még ilyenkor. Magyarországon, rengeteg barát volt. A nagyfiam 6 - ő jár oviba, igaz itt csak 8-12-ig van óvoda-, a kicsi pedig 2. Néha eljátszanak, de az ritka.

Idehaza nincs senki, így most, unatkozik, vagy be betonozza magát a számítógép elé. Aminek nem örülök. Nekik is van rengeteg játékuk, mégsem kötik le magukat. Emlékszem arra, hogy énis unatkoztam gyerekként, sokkal kevesebb játékunk volt, mégis feltaláltuk magunkat, nem lógtunk állandóan a szüleink nyakán. Az én szüleim a munka után vagy előtt a szőlőbe jártak, hogy legyen egy kis plusz jövedelem. Mégis felnőttünk, és tartalmas gyerekkorunk volt.

A mai gyerekek nem tudnak játszani? Meg kell őket tanítani játszani? A nagy fiamnak, nekem kell a szájába rágni, hogy mi mindent lehetne csinálni, ezekből a játékokból. :S

Lehet, hogy én hibáztam valahol, nem tudom.

Szeretnék neki segíteni, de hogyan?

2007. jún. 25. 13:52
Nekem a középső ilyen, 6 éves, meg is beszéltük 3-an szülők, hogy időnként hol itt, hol ott lesznek napközben. Szeptemberben pedig remélem talál az iskolában egy jó barátot.
10. Erás
2007. máj. 27. 22:38
Sokan azt mondják, akkor is unatkozhat egy gyermek, ha túl sok a játéka és mindegyik szem előtt van. Megunja őket. Az én 6 éves lányaimnál is beválik, ha egy ideig nem látnak 1-2 játékot. Aztán van öröm, ha előveszem. Lehet, Nektek is tartalékolni kellene pár kedvencet...:))
2007. máj. 22. 15:22
Nekem is volt régen ilyen problémám és az akkori ovónénink mondta,hogy nem baj ha a gyerek a szünidőbe egy kicsit unatkozik,nem kell mindig csinálnia valamit.Olyankor elgondolkozik,átrágja magát azokon a dolgokon amin év közbe nem tudott.Hagyni kell félrevonulni.Nálunk már nincs ilyen probléma.Itt mindenki letudja foglalni magát valamivel.Ahol egy-két gyerek van nagy korkülömbséggel ott biztos nem könnyű.Ezt elhiszem.Rossz volt nekem is látni mikor kicsik voltak,hogy-hogy kinlódnak.
8. 0c97fbb607 (válaszként erre: 1. - B5e1970b38)
2007. máj. 22. 11:36
Ez egy nagyon nehéz kérdés!Mi hárman voltunk,de előfordúlt ,hogy csak fetrengtünk az ágyban,mert unatkoztunk.A gyerekeknek ,gyerektársaság kell,sajnos mi már nem tudunk "hitelesen"Önfeledten babázni ,társasozni,sokszor a fenébe kívánjuk,mert inkább pihennénk.A nagylányom és a picik között 8 év van,sokáig volt ő is egyke.Szóval sokat kellett vele játszani,de igazán jól akkor érezte magát,ha gyerektársaságban volt.Így sűrűn hívtuk meg a barátnőit,sokszor nálunk is aludtak.Na akkor sosem unatkozott!
2007. máj. 22. 11:27

Igen megoldás hogy barátot találjunk, de azt sem lehet,hogy állandóan nálunk vagy a társánál legyen!!!

Szóval itt a nyár és egyre nagyobb a gond!!

Persze tragédia nincs csak kicsit rossz lesz neki!!Próbálok intézni nyári napközit és tábort!!

Aztán meglátjuk!!!

Ti mit keztek a nyárral?

6. ancy
2007. máj. 16. 21:28
Mi össze szoktunk szedni pár gyereket ha nagyon unja magát (osztálytársakat)
5. rika
2007. máj. 15. 14:26
Nekem a keresztfiam 8 éves. Igaz csak 2hetente látjuk, de ő is ilyen. Ha megjön vehetjük elő a társast...:) kapott húsvétra új társast (mert már nagyon untuk a ki nevet a végént, meg a gazdálkodj okosant..:).
4. Alkia (válaszként erre: 3. - B5e1970b38)
2007. máj. 15. 13:20
Az én fiam is 8 éves és ténleg borzasztó,hogy nem tudok 5 percre leülni nyugodtan mert egyből kiabál-anya unatkozom-pedig annyi játéka van,hogy az hihettetlen.Viszont,ha talál egy megfelelő játszótársat észre sem vesszem,hogy létezik,csak az a baj hogy ez nehéz mert nincs testvére,új helyen lakunk,erdőben és nem ide jár iskolába.Előre félek a nyári szünettől.Tanács keressni kell még egy unatkozó gyereket,én is ezzel probálkózom csak a mai világban még nekik is nehéz barátokat találni főlleg othonra.
3. b5e1970b38 (válaszként erre: 2. - Badonyimariaeva)
2007. máj. 5. 21:30

Köszönöm a nyugtató szavakat. Mégis olyan nehéz így. Már annyi mindent kitaláltunk és csomó játékot vettünk neki, csak már lenne el valamivel hosszútávon!

Az apja nagyon nehezen viseli mikor hentereg a földön, hogy unatkozik. Ilyenkor rendszeresen összevitatkoznak.

Egy dolog van ami leköti, ha játszótéren van a barátnőjével. Csak egy a gond: a kislányék elköltöznek!!

Már előre félek mi lesz vele!!

2. badonyimariaeva (válaszként erre: 1. - B5e1970b38)
2007. máj. 5. 20:08
Az én unokám is annyi idős, mint a te csemetéd.Mi ugyan így vagyunk Tibikével.Ha társasozunk,hamar megunja,de így van szinte mindennel.Számítogépen a játékokat is pillanatok alatt megunja,és már keresi is a másikat.Ne aggódj szerintem mindenki hasonló cipőben jár.Szia!
2007. máj. 5. 18:07

Sziasztok!!

Lehet, hogy csak az én csemetém nem tudja magát lefoglalni, de titkon remélem ez nem így van!:D

Rengeteget foglalkozunk vele és játéka is annyi, hogy mindenhová jut a lakásba belőlé, sőt nagymamiig ér a vége. Mégsem tudja magát lefoglalni és mindíg azt várja, hogy mi szórakoztassuk. Most nehogy azt gondoljátok, hogy le akarjuk rázni, de ha 5 percre nincs foglalkoztatva rögtön unalom ül arra az anyali arcára.Ráadásul nem kicsi hiszen 8 éves!!!

Várok minden lehetséges ötletet ki hogyan foglalkoztatja a gyerkőcöt anélkül, hogy legalább 20 percre ne kelljen azt hallgatni, unom magam!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook