Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit tegyünk, ha a gyermek lázas? fórum

Mit tegyünk, ha a gyermek lázas? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mit tegyünk, ha a gyermek lázas?

61. pomponlány (válaszként erre: 60. - Moonlight13)
2014. nov. 22. 22:56
Tapasztalat. At eü-ben dolgozom.
60. moonlight13 (válaszként erre: 56. - Pomponlány)
2014. nov. 22. 22:51
Szabad megkérdeznem, hogy jött ki az az eredmény, hogy a magyar nők nagy többsége láz-fóbiás? Volt ezzel kapcsolatban valami közvéleménykutatás?
59. Muraja (válaszként erre: 58. - Pomponlány)
2014. nov. 22. 22:37
Ez nagyon igaz , mindennek kulömben a tudatlansag a hibalya . Soknak ott a info de inkab a tradiciok es babonak vannak elsösegben.
58. pomponlány (válaszként erre: 32. - EsztyMorgan)
2014. nov. 22. 22:29

Az természetes, hogy a szülő aggódik a gyermekéért, csak az a baj, hogy a legtöbb "tudatlan szülő" nem tudja, hogy a tulzott aggódásával többet árt a gyermekének.


De így van ez minden tettel, ami félelemtől vezérelt.

57. Muraja (válaszként erre: 55. - EsztyMorgan)
2014. nov. 22. 22:29

Dohanyzas az 99 % ban bisztos csak rossz es artalmas lehet .

Sajat magamnak gyerekent volt szerencsem " kiprobalni " az akkori generacio , az anyam sajnos diplomas körzeti orvos letere 2 csomagot is kepes volt elszivni. Irgalmatlanul szenvedtem , maig is migrenam van ( en soha sem dohanyosztam )

Othon a lakasban a fustött vagni lehetett , sokszor nagyon rosszu voltam.

Szegeny pici bisztos az edesanya buta szokasanak a aldozata . Itt van nekem a magyar parom aki sajnos szinten diplomas de a cigi rabja, probaltam megmagyarazni neki mivelt egy inteligencs ,okos akkor hogy a jo egben ennyire a rabszolgajaaz atkozott dohanyzasnak?

Sajnos nem lehet elege koran kezdeni a felvilagositast az iskolakban szerintem annak kellene lenni az elsö fontos feladatnak.

56. pomponlány (válaszként erre: 29. - Unom)
2014. nov. 22. 22:23

"Más a láz, és más a hőemelkedés."


Ja, igen más, de én nem is erről beszéltem, hanem arról, hogy a magyar nők nagytöbbsége "LÁZ-FÓBIÁS".


Egyébként a láz-ban és a hőemelkedés-ben csak egy ami közös, hogy mind a kettő "csak" TÜNET, de nen BETEGSÉG. Tehát nem a lázat kell gyógyítani, hanem a láz okát.

55. EsztyMorgan (válaszként erre: 53. - Muraja)
2014. nov. 22. 21:56
Barátnőm kislánya 10hónappal fiatalabb az enyémnél. A barátnőm végig dohányozta a terhességet :( időre született a kislány de 3hétig voltak kórházban. :( a pici lány nagyon beteges. Nem tudom hogy ez összefüggésben áll e a cigis terhességgel.. Én még kávét sem ittam a terhességem alatt. Tejet ittam tejjel, ma már meg nem innám :) 3300grammal és 53cmel született a lányom. Ebben az évben 2x voltunk dokinál. Kisebb takonykór néha közbejött de itthon kikúráltam.
54. M0ncsa (válaszként erre: 52. - EsztyMorgan)
2014. nov. 22. 21:41

A homeopatias izekben en sem :) A hideg vizes zsebkendoben inkabb :D

Nem is kell nyaklo nelkul gyogyszerezni a gyereket (meg senkit sem), nem arra valo. Hanem arra, hogy segitsen, amikor igazan szukseg van ra.

53. Muraja (válaszként erre: 50. - EsztyMorgan)
2014. nov. 22. 21:32

Fiamnak a kisfia marciusban lesz harom eves de mar sajnos a kolchosz neveli.Minap lattam szegnynek zöld taknyocskaja es tarsai...

OK. az öveke a kicsi de en egyedul egy csordat neveltem ( nem az elismeres miatt irom - istem mencs ) de en soha ezeken az evek keresztul igy nem lattam letaknyosodva egyiket sem . Forditva a legjobb baratnöm gyerek orvos egy hazban is laktunk anno sokszor kicsit irigyelt hogy csinalom mert soha nem voltak betegek.

Egy a valaszom ,kolektival varjunk addig amdig lehetseges. Fiamnal nagyon sajnalom , de ez van karier es tarsai , nem jo mert a gyereken vag vissza. Es szinten alandoan nyafog szegeny es ilyenkor csak az apja vigasztalja , neki kell othon lennie . De meg idaig nem kapott semifele penicilint.

52. EsztyMorgan (válaszként erre: 51. - M0ncsa)
2014. nov. 22. 21:28
Én spec nem hiszek ezekben a homeopátiás izékben. 4 éve ezek miatt a "csodák" miatt majdnem meghalt az unokatestvérem. Akkor 3éves volt. Pár órán múlt az élete. Egy szimpla influenzába majdnem meghalt mert az akkori gyerekorvosa be volt bukva a természetes gyógymódnak. Félreértés ne essék! Mindenki abban hisz amiben akar. A gyógyszer sohasem jó. Én is utálom őket. Adni sem szeretem a lányomnak. De ha szükséges akkor igen.
51. M0ncsa (válaszként erre: 47. - Muraja)
2014. nov. 22. 21:11
Nem a fogai miatt nem kap cukrosat, hanem a hasnyalmirigye miatt :) De mindegy is, nem azert mondom, hogy te se adj (mindenki azt csinal, amit akar), hanem azt probaltam jelezni, hogy ez nalunk (es meg gondolom, vannak paran hasonlo felfogasuak) nem megoldas. Van viszont helyette mas.
50. EsztyMorgan (válaszként erre: 49. - Muraja)
2014. nov. 22. 21:10
Nem. Majd jövőre kezdjük. De így sem panaszkodhatok mert május óta csak most volt beteg. Ebben az évben 2x. Ritkán adok neki erős gyógyszert. Inkább sok gyümölcsöt eszünk. Az antibioval is úgy vagyok hogy szükséges rossz..ha nincs más és a doktornénink is úgy látja akkor adom. Akiben meg egyébként 1000%-ig megbízom. Ő volt az én gyerekorvosom is. Előfordult már hogy hétvégén ügyelet helyett házhoz mentünk hozzá hétvégén. Pénzt nem fogadott el. Hívott is aznap este hogy jobban vagyunk e. Egy tünemény!
49. Muraja (válaszként erre: 48. - EsztyMorgan)
2014. nov. 22. 20:59

Ertem en csak azt szerettem volna mind tanacs ? de ha van egy kis % akkor nemet a antibiotikumokra .Inkab ha mar ovis akkor hosszab idöt legyen othon de vissza aljon neki imun rendszere .

Ovis ? enyemeim anno nem szerettek jarni es igazan en sem eröltettem volna igy majdnem soha nem voltak betegek. Mind felnöttek alig itt ott kisseb megfazas de semi komoly.

48. EsztyMorgan (válaszként erre: 43. - Muraja)
2014. nov. 22. 20:43

28hónapos :) múlt hét szombat az lázzal telt. Először csak hőemelkedés volt (még engedte mérni, 37.6) akkor még igyekeztem lazán állni a dologhoz. Bár ugye ő ilyenkor már irtó nyűgös. De adtam neki hideg teát. Fél óra múlva elaludt. Ekkor sutyiban megmértem megint. 38.8. Gyors szirup félálomban. Szóval volt történés..de aznap este már jól volt, láz már nem volt. A száját mutatta hogy fáj. A fogai már kint vannak így egy kis műsor után/alatt míg csikiztem belenéztem a szájába és piros volt a torka. Elég csúnyán :( így vasárnap reggel felhívtam a doki nénit és mondta hogy adjak cata cseppet és ha újra lázas lesz akkor vigyem be. Szerencsére nem lett :)

Tényleg köszönöm az ötletet meg minden de higgye el az én lányom ha lázas, sőt ha már csak hőemelkedése van akkor "elviselhetetlen". Szó szerint semmit sem eszik. Még nasit sem. Ránézni sem lehet, mindenért sír és zokog. Szerencsémre legalább a folyadékot issza így a kiszáradástól nem kell tartanom. Ha nincs láz akkor már jöhet a fagyi. Akkor kapott is bár sokat nem evett de legalább pár nyalintást sikerült beleimádkoznom.

47. Muraja (válaszként erre: 45. - M0ncsa)
2014. nov. 22. 20:38

Ez a cukros dolgok rengeteg vitak temaja . Azt hiszem az mindenkin maga dönti el , nalunk nincs ebben valami radikalis kontrol . Fogak ha aplojak akkor nem a edes teszi tönkre es van meg a genetikai diszpozicio is .

Ez hogy art e vagy nem nagyon erdekes hol ezt fujak az emberekbe hol azt .Altalaban a gyerekim sem nem igen olvasak a sok " expert " ugy nevezett jo tanacsokat . Kinek mi jo .

Olyan nem volt nalunk mind pl. ha nem eszed meg az összeset akkor nemkapsz ezt vagy azt , magam meg mind gyerek ruheltem maximalisan miert akkor pumpaljam a gyerekbe ? Szerencsem votl hogy nagyon fiatalon jöttek nekem a manok igy majdnem egyutt " öregedunk "

46. M0ncsa (válaszként erre: 38. - EsztyMorgan)
2014. nov. 22. 20:31
Remeljuk, igen :) Pont ma volt ra pelda, a gyerek belazasodott, es csak orditott torkaszakadtabol, tiszta voros volt mar a feje. Ilyenkor a fene megette az osszes praktikat... Kapott egy adag ibuprofent, attol jobban lett. Szerintem nem is a laz lehetett a baja, hanem valamije fajt, a jo eg tudja, mi, talan a feje, izuletei... az ibuprofen elsosorban fajdalomcsillapito, szerintem ezert lett jobban tole. Estere meg mar egesz virgonc lett, remelem, ennyi volt a megfazas :)
45. M0ncsa (válaszként erre: 39. - Muraja)
2014. nov. 22. 20:29

Van lazmeros cumink, azt sem volt hajlando elfogadni.

Fagyit meg nem adok neki, meg ugy altalaban semmi cukrosat, art.


Ha nem tul magas a laz, csuklora tekert vizes zsebkendovel lehet meg csokkenteni aranylag hamar.

44. andi6020 (válaszként erre: 43. - Muraja)
2014. nov. 22. 20:14
És az súlyos?
43. Muraja (válaszként erre: 42. - EsztyMorgan)
2014. nov. 22. 20:07

Hany eves ?

Ha meg a kicsik kategoriaban van akkor melegen ajanlom a Umami dolgot ha kicsit nagyobbacska akkor minden fele szorbe fagyi feleknak a szinkavalkadjaval nem hiszem hogy nem erdekelne. Volt egypar kidsem tudom hogy nem egyformak .

42. EsztyMorgan (válaszként erre: 41. - Muraja)
2014. nov. 22. 19:57
Az én gyerkőcöm mond :) sajnos.ha lázas akkor semmi és sehogy se jó neki. Ha erőltetem akkor még inkább sír. Erre mondják azt hogy minden gyerek más.
41. Muraja (válaszként erre: 40. - EsztyMorgan)
2014. nov. 22. 19:35

Nagyon keveset voltak nekem betegek a gyerekek es egy vgay kettö nem is kapott meg eletebe antibiotikumot. Unokaimnal ez mar normalis , nincs olyan orvos ki csak ugy kiir antibiotikumot . Sok kulföldi orvos mar megizadott amiat mert mar a diploma elvesztese fenyegetete amiatt hogy tul irta a penicilineket.

Egyszal bodyban nyitott ablak hogy legyen fris levegö plusz a fagyi - csodat tesz . Nincs az a gyerköc ami nemet mond a fagyira . Vagy a aprora zuzott izesitett jegdarabkak Umami taste

teaserben igazi zsenialis talamany es hasznos talalmany kis mano unokam imadja .

40. EsztyMorgan (válaszként erre: 39. - Muraja)
2014. nov. 22. 19:26
Ez elméletben jól működik csak nem biztos hogy gyakorlatban is lehet alkalmazni. Nálunk legalábbis biztos lehetetlen. Ha a lányom lázas akkor sír, sír és sír. Csak inni hajlandó (szerencsére).
39. Muraja (válaszként erre: 37. - M0ncsa)
2014. nov. 22. 19:14

Van az ugnevezett lazmerö cumi , tegnap unokamnak volt egy kis höemelkedese de semi resztrikciot nem avattun be. Söt egy seta is belefert.'

Sok orszagban ugy veszik a lazhosz hozza allast mind a cikbe . Ez nagyon jo mert nincs tulzasba veve . Ha pl. valaki fel a lazgörcstöl akkor etese fagyival a gyereket ami azonnal huza le a lazt.

38. EsztyMorgan (válaszként erre: 37. - M0ncsa)
2014. nov. 22. 18:52
Ez jó ötlet de remélem nem lesz rá szükség :) egy hete voltunk lázasak..erre az évre bőven elég is volt.
37. M0ncsa (válaszként erre: 34. - EsztyMorgan)
2014. nov. 22. 18:47

Uristen, ez borzaszto :(


Cikk feluletes, egyetertek, hogy 38 fok alatt nem csokkentunk lazat, de naponta egyszer merni marhasag. Amikor a fiamnak a harom napos laza volt, este 8-kor 37-rol fel ora alatt ment fel 40-re a laza. Tiszta fraszban voltam, hogy ne legyen sokkal tobb, mire hat a kup (kb. meg 20 perc). Jol neztunk volna ki, ha csak delelott merem...


Amugy egy tipp, akiknek nehezen megy a lazmeres a kicsivel: egy modszer, hogy a gyerek tenyerebe rakod a lazmerot. Konnyebb is az oklet szilardan tartani, mint mondjuk az egesz gyereket, ha popsiban vagy honalatt mertek, tovabba lekot(het)i, hogy nezitek egyutt az "eredmenyt". Az eredmenyhez hozza kell adni 0,5 °C-ot, hogy valos eredmenyt kapjunk.

36. EsztyMorgan (válaszként erre: 35. - Rinike)
2014. nov. 22. 18:36
Valamilyen fertőzése volt és attól szökött fel a láza. Őszintén szólva sokat nem tudok a mai napig sem mert anyukám nem sokat beszél róla. Majdnem beleőrült az egészbe. :( most már hogy én is anya vagyok duplán meg tudom érteni.
35. rinike (válaszként erre: 34. - EsztyMorgan)
2014. nov. 22. 18:18
Ez nagyon szomorú! És konkrétan a lázgörcs miatt halt meg az öcséd, nem pedig a betegség miatt?
34. EsztyMorgan (válaszként erre: 33. - Rinike)
2014. nov. 22. 18:12
A láz szükséges rossz. Az internet és a szakirodalomnak hála én is tudom hogy "kell". Ennek ellenére nekem előjön a fóbia. Öcsém is lázgörcsöt kapott és meg is halt. 5hónapos volt. 6éves voltam akkor. Szóval nálunk, nálam van némi rizikó-faktor bár az öröklődés nem bizonyított ilyen esetben.
33. rinike (válaszként erre: 32. - EsztyMorgan)
2014. nov. 22. 17:30
Az olyan fóbiám, hogy halálra aggódom magam a beteg gyerekemért, olyan nekem is van. :D A lázfóbiám pedig azért múlt el, mert hőemelkedést nem akarok megszüntetni. De ez nem önálló, saját tapasztalaton alapuló saját döntés, hanem orvosok szakirodalma győzött meg. Csak ennyi a különbség, mert a magas láznál minden ugyanúgy megy, ahogy másnál. Egyébként a láz-fóbia név egyébként nem valódi fóbiát jelent, hanem csak arra akarja felhívni a figyelmet, hogy nem maga a láz a betegség, nem az a legfontosabb, hogy a hőemelkedést (vagy akár a lázat) megszüntessük, hanem magát a betegséget kell kezelni, aminek csak egyik része a magas láz csökkentése. Az ellenség a betegség, nem önállóan a láz.
32. EsztyMorgan (válaszként erre: 28. - Pomponlány)
2014. nov. 22. 17:17
Nem tudom hogy van e gyereked..de sztem az normális mikor láz idején kitör a fóbia.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook