Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi tegyünk, ha gyermekünk kisajátít? fórum

Mi tegyünk, ha gyermekünk kisajátít? (tudásbázis kérdés)


1 2
38. drnéni (válaszként erre: 37. - Kincsek)
2010. jún. 14. 22:49
Akkor lehet, hogy egész egyszerűen ő ilyen. Mindkét gyerekemnél volt rá példa, hogy akkor oldódott meg egy "probléma", amikor elfogadtam az igényeiket, és leépítettem a saját ellenállásomat a viselkedésükkel szemben, hiszen sokszor a kicsi frusztrált viselkedését az anyai elutasítás alapozza meg. Nem szégyenlem elismerni, és inkább változtatok rajta, minthogy eltagadjam az egészet. Ellámnak most is nagyon sokszor van egy-egy fél napja, amikor csak anyán jó, hát akkor anyán van. Sőt, a 3 éves Liza is újból "hordozott baba" lett, mert természetesen neki is jár, ami a tesónak. A legjobb eddig az volt, amikor Liza kendőben a hátamon, Ella mei-taiban elöl volt és toltam az üres babakocsit, kicsit sem néztek hülyének!
37. Kincsek (válaszként erre: 36. - Drnéni)
2010. jún. 14. 16:32

Szia!

Mi is hordoztuk, velünk alszik (ő választotta, közel 10 hónapig csak a saját helyén tudott elaludni, fogzáskor váltott), ha felkéredzkedik nem hagyom sírni, de egyenlőre cipeltetős, kisajátítós. :) Anyukám szerint engem óvodás koromig kellett cipelni, hááát már értem miről beszélt.

2010. jún. 12. 20:54
Sziasztok! Akinél még csak kialakulóban van a probléma kisebb babánál, annak a hordozást tanácsolnám! Én kettővel vagyok itthon, a pici lányomnál kezdettől fogva érezhető volt, hogy nagyon bújós, egyszerűen nem tudtam letenni szinte fél éves koráig. Szerencsére amúgy is kendőlakónak terveztem (talán nem ennyire), így nem volt gond, hogy majdnem állandóan a hátamon volt. Aztán magától megjött az önbizalma, fél évesen már nyitott, bátor, barátságos, megérte a fáradságot.
35. jozsi.38 (válaszként erre: 34. - Kincsek)
2010. jún. 12. 14:07
köszi! ha nagyi nincs az nehéz ügy
34. Kincsek (válaszként erre: 32. - Jozsi.38)
2010. jún. 12. 11:15
Nagyon helyesek a gyerkőceid!
33. Kincsek (válaszként erre: 32. - Jozsi.38)
2010. jún. 12. 11:13

Akinek a nagyija jó messze lakik, vagy éppen nem él, az nehezen bízza rá. :(

Vagy, ha az egyszem nagyi folyton dolgozik, akkor a hétvégén nem erőltethetem rá az unokázást.

2010. jún. 12. 08:10
a témához: a nagyira rá kell bízni ha máskor nem, hétvégén pár órára. az én 8 hónaposomat is elviszem1-2 órára a mamához, ő is hozzám van nőve
31. Kincsek (válaszként erre: 30. - 95a0f7ade3)
2010. jún. 11. 15:25
:) Vitáznak egymással? Nekem a nagyobbak egyfolytában veszekednek, de külön-külön egyikkel sincs gond. Na de együtt:):):). Még evés közben is összevesznek, mert a kisebbik piszkálja a nagyot. A nagy pedig kiabál vele, vagy árulkodik. Udvaron, játszótéren minden ok, de a lakásban, egy szobában a kettő. Olykor sok. De nagyon szeretem Őket.
30. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 29. - Kincsek)
2010. jún. 11. 15:19
Én két hétig kettővel vagyok egyedül...így is nehéz, képzelem, milyen 3 gyerekkel.:) Időnként fel tudnék mászni a falra...2,5 éves a kisebbik lányom, 3,5 a nagyobb.
29. Kincsek (válaszként erre: 26. - Ekka)
2010. jún. 11. 15:12
Apuci este ér haza, sokszor hétvégén sincs, mert dolgozik. 3 gyerek, az 3 gyerek.
28. Kincsek (válaszként erre: 18. - Ekka)
2010. jún. 11. 15:10
A nagy 2,5 volt mire elhagyta...a középső 20 hónapos. Ők már megértették, hogy nekem ez nem jó, fáj stb... De egy ekkora baba még nem érti. Látom nem csak én kűzdök ezzel a problémával.
27. Kincsek (válaszként erre: 22. - 95a0f7ade3)
2010. jún. 11. 15:08
Hát egyszer hagytam velük pár percre, míg pisiltam. Utána mehettünk a kórházba, mert felették az ágyra és lefejelt. 3 múlt a középső, nem életbiztosítás. :)
26. Ekka (válaszként erre: 25. - Kincsek)
2010. jún. 11. 15:07

Akkor fürödjen együtt, mikor apuci is otthon van.

Vagy ez nagyon ritka?:)

25. Kincsek (válaszként erre: 17. - Sylvia81)
2010. jún. 11. 15:06

Ebben az a kényelmetlen, hogy a nagy csak zuhanyozhat és...szerinte az iskolások nem a testvérükkel fürdenek és nem az anyukájuk fürdeti őket( persze azért átmosom mielőtt kiszáll). :)

A másik meg még nem olyan nagy, hogy egyedül maradjon a kádban ha kiveszem a kicsit, vagy feltudjon addig öltözni, ha együtt veszem ki Őket.

24. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 14. - Kincsek)
2010. jún. 11. 15:06
Ez nagyon rossz 5let, gyorsan felejtsd el. Ha ennyire ragaszkodó a pici, éjjel napppal sírna utánad. Csak fokozatosan lehet rábírni, hogy nélküled is eltöltsön egy kis időt. És még időben ismerted fel...ha bölcsibe vagy oviba menne, még nehezebb lenne a helyzet.
23. Ekka (válaszként erre: 19. - Kincsek)
2010. jún. 11. 15:03

Nem véletlenül az én lányomról írsz?:))))

Az enyém ugyanez(volt).. Hidd el kinövi... Nekem is ezt mondták, nem akartam elhinni, de igaz:)))))


Igaz a temperamentuma megmaradt, akaratos, hisztis, de kezelhető.. (és lassan már 3 éves:D)

2010. jún. 11. 15:03

Akkor először kezd a testvérekkel...bármilyen programmal...közös játék például. Leültök négyen játszani...aztán először csak kimész kezet mosni, vagy wc-re, aztán egyre hosszabb időre hagyod őket egyedül. Már az is nagy haladás lenne, ha a testvérekkel ellenne.

Ha a párodnak van egy kis szabadideje, akkor csak rövidebb sétákkal kezdhetnétek, hétvégenként.

Nem fog egyik napról a másikra menni...de kitartás!

21. Kincsek (válaszként erre: 16. - Sylvia81)
2010. jún. 11. 15:03
A főorvos!
20. Kincsek (válaszként erre: 15. - Sylvia81)
2010. jún. 11. 15:02
Szoktam, de a úgy nehéz, 3-an. Bobérékot szoktam fújni, olyankor szépen elvan.
19. Kincsek (válaszként erre: 12. - Sylvia81)
2010. jún. 11. 14:59

ÓÓÓ, van rutinom, a másik kettő nagyon "jó" gyerek, türelmesek, szótfogadóak (persze néha huncutok) csak az én szívem szakad meg, hogy keveset foglalkozok Velük. Elterelni nem lehet, mert csapkod és rögtön elborul az agya. Ha nem a sajátom lenne, elsem hinném. Autóba is teljesen mindegy mit adok a kezébe, vagy énekelek stb.. üvölt és kész. Télen minden alkalommal összehányta a babakocsit, mert nem vettem ki belőle útközben.

Azóta feladtam és ha valahova megyek, biciklizünk, vagy maga sétál.

18. Ekka (válaszként erre: 10. - Kincsek)
2010. jún. 11. 14:59

Tudom miről írsz, mert az én lányom is nagy szopizó volt.. és igen, volt, hogy napi 15-16x is cicire kérte magát!

Aztán egy idő után elegem lett, mert 16-ból mondjuk 4x cicizett, a többi alakalommal meg csak cumizott.

Ideges lettem az egész helyzettől!!! Ha nem adtam Neki cicit, addig hergelte magát, még nem hányt.

Aztán elkezdtem Neki beszélgetni, hogy Ő már nagy, ennyiszer nem cicizünk.. Lecsökkentettem az 'adagot'... Nem drasztikusan, szépen lassan..

Aztán 2 hét után már csak reggel+este volt cici.. Majd szépen lassan ezek is elmaradtak..

A lényeg: kitartani, és terelni-terelni-terelni. (mármint figyelmet)

Tudom, hogy nehéz, mert én a végén már bőgtem.. Fáradt voltam, és elgyötört.. Úgy éreztem, hogy a lányom cicivel a szájában megy majd férjhez:D

Kitartás...

Ha tudod csökkenteni a cicizések számát, sokkal könnyebb lesz minden..

Ja.. a lányom 2 elmúlt mikor végleg elhagyta a cicit:)

17. Sylvia81 (válaszként erre: 15. - Sylvia81)
2010. jún. 11. 14:57

Mármint a tesókkal együtt fürdetni.

hárman beleférnek a kádba, őt tedd középre.

Amíg az egyiket mosdatod, a másikkal játszhat.

16. Sylvia81 (válaszként erre: 14. - Kincsek)
2010. jún. 11. 14:56
Ki volt az a nagyonhülye, aki ezt mondta? Mármint a kórházast... Lődd ki a Napba!!!
15. Sylvia81 (válaszként erre: 13. - Kincsek)
2010. jún. 11. 14:55

Márpedig valahogy le kell szoktatnod.

Együtt fürdés? 16 hónaposan már lehet szerintem...

14. Kincsek (válaszként erre: 11. - 95a0f7ade3)
2010. jún. 11. 14:55
Most éppen mindenki ezt fújja, hogy szoktassam le, meg menjek el pár napra, vagy vigyen be a kórházba egy hétre és a nővérek majd ellátják. (ezt nem bírnám ki).
13. Kincsek (válaszként erre: 8. - 95a0f7ade3)
2010. jún. 11. 14:54

Ez lenne a jó, ha apa nem dolgoznak annyit. :(

Még utazni sem lehet vele, mert akkora hisztit csap és elhányja magát. Apukájával sincs el, csak csak csak anya. Mé az esti fördetés és meseolvasás is nehezen megy, mert azért is hisztizik, ha olvasok a nagyoknak, vagy fürdetem Őket.

12. Sylvia81 (válaszként erre: 9. - Kincsek)
2010. jún. 11. 14:54

Jájj, így tényleg nehéz.

Az a baj, hogy szerintem hagyni kéne hisztizni. De ha refluxos és a sírástól még azt a picit is kihányja, amit megevett, akkor még rosszabb helyzet áll elő...

Esetleg figyelemelterelés? Mármint ha hisztizik.

Vagy néha kérd meg a nagyot, hogy játsszon vele.

Jobb most nem jut eszembe, de még agyalok. :)

11. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 9. - Kincsek)
2010. jún. 11. 14:52

Nem is fogod tudni leszoktatni...ez nem olyan, mint a körömrágás (bár az sem egyszerű).

El kell terelni a figyelmét.

10. Kincsek (válaszként erre: 6. - Ekka)
2010. jún. 11. 14:50
16 hónapos.
2010. jún. 11. 14:50

És mielőtt valaki írná, hogy szoktassam le: próbáltam, nem megy. Nem cumizik, nem iszik üvegből, nem szopja az ujját. Kaptam már hideget-meleget, most kezdek fáradni. :(

A reflux végett meg ha sír, elhányja magát, akár többször is.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook