Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Úgy hallottam lázas gyermeknek nem ajánlott tejet adni, de mi a helyzet az anyatejjel? fórum

Úgy hallottam lázas gyermeknek nem ajánlott tejet adni, de mi a helyzet az anyatejjel? (tudásbázis kérdés)


24. Arika (válaszként erre: 12. - Chelsey24)
2008. nov. 10. 20:47

Szia!


az enyém is tehéntejet kap!! (14 hós!) pont ma voltunk orvosnál, és nem tiltotta el.


csak a gyógyszert nem adhatom be neki tejecskével. de amugy sem adnám, mert nekem reggel-este iszik kakaót.

23. 8da8a563b7 (válaszként erre: 21. - Konradino)
2008. júl. 23. 12:27
így így. van amelyik gyógyszer mellé nem ajánlott tejet fogyasztani. ezt az orvos szokta is mondani :)
2008. júl. 23. 09:38

az teljesen más az anyatej mehet sőt kell!!!!!

sőt még inkább kell, mert az anyatejnek immunológiailag fontos szerepe van.

2008. júl. 23. 09:02
A tejre visszatérve gátolja a gyógyszer felszívódását, de a gyermeknek mindig az anyatej a legjobb, rá nem vonatkozik.
20. konradino (válaszként erre: 12. - Chelsey24)
2008. júl. 23. 09:01
Szia! Nálunk úgy volt, hogy a bolti tejet felforraltam és a Maci nevű malátakávéporral tejet kávét készítettem, vagy kakaót, már elmúlt egy éves nyugodtan kipróbálhatod. A tehéntejtől az allergia miatt tilt a védőnő, de ha adtad már és nem lett tőle piros feldudorodó kiütése akkor adhatod továbbra is, de már remélem eszik minden mást is az a gyermek. üdv. egy gyakorlott anya
2007. nov. 4. 20:17
Az én fiam csak anyatejet volt hajlandó elfogadni lázasan !
2007. nov. 2. 19:42
bevonja. Utána már szabad.
2007. nov. 2. 19:11
Ha beteg vagy, és gyógyszert akarsz bevenni, azért nem szabad tejet inni, mert befonja a gyomrot, és nehezebben szívódik fel a gyógyszer.
16. bori82
2007. okt. 27. 12:59
Az bármikor!!!!!!
2007. okt. 27. 11:52
Ha a baba lázas, mindenképpen kapjon anyatejet, mert vigyázni kell, nehogy kiszáradjon. Minél többször, annál jobb. A felnőttnek sincs étvágy,ha lázas. A csecsemő még csak anyatejet kap, ha szomjas vagy ha éhes. Sűrűbben kell szopiztatni, és minden ok!
14. Cszsuka (válaszként erre: 12. - Chelsey24)
2007. okt. 26. 19:49

Hát, ezt hosszú lenne leírni. Ajánlom:

Frank A. Oski: A tejről őszintén c. könyvét

Megdöbbentő dolgokat olvashatsz!

De több irodalmat is tudok!

13. vapi
2007. okt. 25. 15:47
Anyatejet kell adni a babának ha lázas. Minél több, annál jobb.
2007. okt. 20. 06:50
Sziasztok! A 15 hónapos babának akkor mit lehet adni, ha tehéntejet nem (ha egyébéként az kap)? És egyáltalán miért nem?
11. mimmi
2007. okt. 18. 20:14
A anyatej a lehető legjobb amit adhatunk ilyenkor a gyerköcnek,abban minden benne van amire a szervezetnek szüksége lehet.Vannak kúlturák ahol a gyermek 4-5éveskoráig anyatejjenél.A tehén tejet akkor nem ajánlott adni,ha a gyerköc antibiotikumos kezelés alattál mert azt a tej semlegesítheti.
10. LoLiNa
2007. okt. 18. 12:57
nem adok neki műanyagot, frissen facsarom a gyümölcs levét! azon felül kap ő is és én is c vitamint!
2007. okt. 16. 13:22

Lolina, szoptasd nyugodtan, az a legjobb! En gyumilevet sem adnek, az anyatej sokkal jobb. A C vitamin atmegy az anyatejbe, ha emiatt adod, akkor inkabb te szedj C vitamint. A baba megkapja a tejcsiben. Sokkal jobb igy, mint a cukros, suritmenybol keszult gyumolcslevek.


Cszsuka nagyon jol osszefoglalta az anyatej/tehentej temat, en is igy tudom. Ha lazas, erdemes kerulni a tejtermekeket. S ha nem lazas akkor is.

8. Cszsuka (válaszként erre: 6. - LoLiNa)
2007. okt. 16. 10:27

Az anyatejjel juttatjuk át azokat az anyagokat, amivel az immunrendszerét erősíthetjük. Ezért fontos, hogy mit eszik-iszik az anyuka, ha szoptat. Ha nem iszol elég tiszta vizet (nem teát, levest, gyümölcslevet), akkor a gyermek lehet anyatejesen is szorulásos. Saját immunrendszerünket kell támogatni, a tehéntej a bocinak való, egészséges ember 2 éves koráig igényli, emészti a tejet. Utána a tehéntejre sincs szükség. Különben is hurutosít és nehezebbé teszi az emésztést.

Két éves korig nem ajánlott a tehéntej, ha mégis kap a gyermek, nagyobb esélye van a tej-allergiára. Tehát: a tehéntej nem hasonlítható az anyatejhez.

2007. okt. 10. 19:12
Anyatej babának, tehéntej bocinak.:)
2007. okt. 9. 07:59

szoptatom persze, ahogykéri, gyümilével is megkínálom minden nap.

Tehát az anyatej nem okozhat olyan problémát mint a tej?! pedig tej-tej. az is anyatej végeredményben :o

2007. okt. 9. 07:06
Ilyenkor gyakran kell szoptatni vagyis ahogy kéri a kicsi.Ilyen esetben nem lehet összehasonlítani az anyatejet a tehéntejjel.Mint tejalergiánál sem.Legalábbis én így tudom.
2007. okt. 9. 06:47
GYakran szoptatni ilyenkor. A tehéntejet kerülni.
2007. okt. 9. 06:18
Minél gyakrabban szoptatni a lázas gyereket!!
2007. okt. 9. 06:09
Úgy hallottam lázas gyermeknek nem ajánlott tejet adni, de mi a helyzet az anyatejjel? Az is tej, mint a rendes tej , ami ugye anyatej, a bocié.. :)szóval?
2007. okt. 9. 06:05
Láz és az anyatej, tej?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook