Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit tegyünk, ha a gyermek lázas? fórum

Mit tegyünk, ha a gyermek lázas? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mit tegyünk, ha a gyermek lázas?

181. EsztyMorgan (válaszként erre: 161. - Pomponlány)
2014. nov. 23. 23:40

Szent életű nővéred lehet. Állítunk neki egy szentélyt.

Amúgy..még ha a láz le is megy (és én most csak a magam példáját mondom) sőt! Nekem nincs nyugi még hat a gyógyszer. Mert kb 5percenként tapizom kezét és homlokát. Aztán ha le is megy én az éjszaka nem alszom. Köztünk alszik és fél éjszaka szintén megy a tapi. És hiába van jól utána x nappal én még legalább egy hétig figyelgetem. Ekkor már "nyugodtabban".

180. EsztyMorgan (válaszként erre: 160. - Pomponlány)
2014. nov. 23. 23:35
A láznak vagy a betegségnek? Majd emlékeztessen legközelebb valaki ha a lázas gyerekem kínjában fél nap nyöszörög és/vagy alszik és tűzforró az egész teste.
179. pomponlány (válaszként erre: 175. - Moonlight13)
2014. nov. 23. 23:25

"Állítólag a szívet megterheli a sokáig tartó magas láz."

Ez álltalában egy egész éjszakás folyamat. De csak akkor, ha spontán történik a gyógyulás. Ellenben az olyan kis betegeknél, akiknél közbeavatkoznak a láz-ba(a gyógyulásba), újra és újra belázasod(hat)nak, és lehet, hogy 2 napig is eltart. Tehát el lehet dönteni, hogy melyik a megterhelőbb.

178. pomponlány (válaszként erre: 175. - Moonlight13)
2014. nov. 23. 23:20
Nem az várja, hogy fölmenjen egy bizonyos pontig, hanem azt figyeli, hogy mikor fejezete be a láz a "dolgát". Azt amikor már nincs tovább hő felvétel, és már megkezdődik a hő leadás. Na akkor kezdi csillapítani a lázat. Pontosabban segít a láznak lemenni.
177. pomponlány (válaszként erre: 166. - Eandi78)
2014. nov. 23. 23:15
Ez tetszik:)))
176. pomponlány (válaszként erre: 165. - Rinike)
2014. nov. 23. 23:13
Lázfóbia=túlzott/indokolatlan félelem a láztól.
175. moonlight13 (válaszként erre: 174. - Pomponlány)
2014. nov. 23. 23:13
Én meg azt vettem észre, ha sokáig vár valaki a lázcsillapítással, egyre feljebb megy, és onnan még nehezebb lehúzni. Állítólag a szívet megterheli a sokáig tartó magas láz. (Én legalábbis így tudom.)
174. pomponlány (válaszként erre: 164. - Rinike)
2014. nov. 23. 23:11
Hát figyeli a gyerekét. Figyeli, hogy mikor mire van szüksége, és közben segíti a lázat a gyógyításban.:)
173. moonlight13 (válaszként erre: 169. - Eandi78)
2014. nov. 23. 23:08

Nálam is. 37,3-nál vagyok legrosszabbul. Az nálam már olyan, mint a láz, de 38 alatt nem veszek be lázcsillapítót, merthogy az még nem láz.

És egy vírusnál igenis, hogy szenvedek, ha lázam van, tehát jobban érzem magam, ha beveszem a lázcsillapítót.

172. moonlight13 (válaszként erre: 138. - Pomponlány)
2014. nov. 23. 23:00
Hülyeség! Persze, hogy aggódik a szülő a gyerekéért, de azért felméri, hogy mit kell tennie.
171. rinike (válaszként erre: 170. - Virag32)
2014. nov. 23. 22:53
Nem csak akkor, amikor éppen felfelé megy a lázad?
170. virag32 (válaszként erre: 169. - Eandi78)
2014. nov. 23. 22:47

amúgy nálam is. :)

37.5-nél papot hívok, utána beáll a klinikai halál nálam. :)))

Aztán 38.5 felett életre kelek és pörgök, mint a búgócsiga, fénylő szemekkel. :))

169. eandi78 (válaszként erre: 167. - Virag32)
2014. nov. 23. 22:45
Nálam hőemelkedés rosszabb, mint láz. Persze láznál se vagyok vidám és jókedvű:)
168. virag32 (válaszként erre: 153. - Tündi0318)
2014. nov. 23. 22:36
Mégis itt élnek átlag 90-95 évig az emberek, nem otthon. ;-)
167. virag32 (válaszként erre: 110. - Pomponlány)
2014. nov. 23. 22:35
Szerintem te pedig még nem voltál lázas, vagy ha igen, mazochista vagy. Én konkrétan megdöglök 38 fok fölött, és a gyerekem se szívesen tenném ki annak,hogy szarul legyen, ha van megoldás. Nyilvánvalóan utánajárnék, mi a baja (mondjuk általában egyértelmű, és ki lehet találni), de nem vagyok akkora gyógyszernáci,hogy szenvedni hagyjam, ha van megoldás, mint ahogy én is beveszek egy lázcsillapítót, ha lázam van és szar a közérzetem.
166. eandi78 (válaszként erre: 163. - Pomponlány)
2014. nov. 23. 22:32

Tisztában vagyok vele. Pedig nem vagyok nagy gyógyszerszedő. Falnak tudok menni attól, amikor egy kis náthára neocitran-t javasolnak. Amúgy se szedhetek olyat, meg tanácsot se kértem. Gyógyul az anélkül is, ha meg nem, lesz belőle egy kis arcüreggyulladás (legalábbis nálam). Azt is ki lehet húzni gyógyszer nélkül, de az 1 hónap tömény orrfújás. Gyógyszerrel 1 hét és szerencsém van, mert köptetővel nem is mérgez, mondván minek, ha úgyis hurutosan köhögök. Arcüregre ezért beszedem ab-t. Van olyan is, hogy kellene orvoshoz menni, de nem megyek. Szerencsére ritkán vagyok beteg. "Lázcsillapítás" megvan, ha kell.

Másik oldalnak se vagyok a híve: mézes tea, gyümölcs, vitamin, hagymatea stb.

Ha gyógyul gyógyszer nélkül is, akkor minek. Ha meg gyógyszer kell úgyse segít.

165. rinike (válaszként erre: 163. - Pomponlány)
2014. nov. 23. 22:23
Én úgy értettem az általam olvasott helyeken, amikor a lázfóbiát emlegették, hogy nem egy tényleges fóbiáról beszélnek, hanem egy olyan tévhitről, ami egész társadalmakat, és generációkat érint. Nem az egyén betegsége, vagy beteges rettegése a saját, vagy a hozzátartozója lázától, hanem egy tévhit, hogy a láz csakis rossz, ezért eltüntetendő, megszüntetendő lehet, és az ember egyetlen elfogadott testhőmérsékletszintje - legyen az ember aktuálisan egészséges vagy beteg - a 37 fok alatti hőmérséklet, melyet azonnali gyógyszerezéssel el kell érni, ha a testhőmérséklet magasabb lenne.
164. rinike (válaszként erre: 161. - Pomponlány)
2014. nov. 23. 22:14
És mit csinál a nővéred egész éjszaka (a gyerekkel), miközben virraszt? Olvastam természetesen, hogy inkább virraszt... Azaz szükség esetén virraszt, gyógyszerezés helyett. Mi alapján dönti el a nővéred, hogy lefeküdhet-e aludni, vagy virrasztást igényel a gyerek. És csupa olyan dolgot tesz, amit nem gyerekorvos/ápolónő, hanem mezei anyuka is meg tud tenni? Mit?
163. pomponlány (válaszként erre: 158. - Eandi78)
2014. nov. 23. 22:11

Igen, ez a tipiku lázfóbia.:)

Üdv a klubba.

37,5-nél hőemelkedést csillapítani? Még esélyt sem adsz a szervezetnek a gyógyulásra.

162. pomponlány (válaszként erre: 154. - Tündi0318)
2014. nov. 23. 22:02
Már írtam, hogy a gyerek nem a láztól szenved jobban...
161. pomponlány (válaszként erre: 153. - Tündi0318)
2014. nov. 23. 21:59

Nem, te akkor alszol nyugodtan, ha már beadtad a lázcsilapítót. Legalább addig nyugi van míg hat a gyógyszer.

Ellentétben a nővérem inkább egész éjjel vírraszt és egy percet sem alszik.

160. pomponlány (válaszként erre: 151. - B00d33e65c)
2014. nov. 23. 21:53

Látod erről beszélek. Miért foglalkozik mindenki először a lázzal, ha az "csak" tünet?

Mert ez látszik, vagy érzékelhető? Ennek inkább örülni kéne nem?

159. pomponlány (válaszként erre: 150. - Unom)
2014. nov. 23. 21:47

Én csak egy sima mezei ápolónő vagyok.

Ja, most jut eszembe, ha még nem emlitettem volna a nővérem pedig gyerekorvos.

158. eandi78
2014. nov. 23. 21:47

Nekem valóban lázfóbiám van:) 8 éves koromig sokat voltam lázas és elég komoly volt. Magas láz, félrebeszéltem, borogatás, sokszor orvost kellett hívni, aki injekciót adott. Ezekre nem is emlékszem annyira. Iskolás koromból arra emlékszem, hogy a takaró alatt kellett izzadnom és elég volt a gyógyszer tablettában, nem kellett orvost hívni.

Nem a szüleim voltak fóbiások, mert a 2 évvel fiatalabb tesómmal soha nem volt ilyen gond, persze gyógyszert biztos kapott, de orvost nem kellett hívni hozzá.

Igazán fóbiás akkor lettem, mikor főiskolára kerültem. Előtte már évekig nem voltam lázas. 300km-re voltam otthonról egy doboz paracetamol tartalmú gyógyszerrel. Lázmérőt találtam 38.2. Bevettem egy gyógyszert nem hatott, jött a következő. Kimentem inni, a konyhában elájultam, majd a szobába érve újból. Lázmérés, már 40 közelében volt. Jött a hűtőfürdő, akkor vettem észre, hogy feldagadt a szám, gondolom az előtte soha nem szedett paracetamol volt a bűnös. Majd borogatás, attól jobban lettem. Tulajdonképpen nem is gyógyszer tett helyre és ki tudja mennyit tett rá a paracetamol, hogy ennyire rosszul voltam, de azóta 37.5-től csillapítok. Ha a gyerekem olyan lesz, mint én, ő is gyógyszert kap 37.5-től. Főleg ha észreveszem...

157. EsztyMorgan (válaszként erre: 156. - Rinike)
2014. nov. 23. 21:14
Van igazad. Részben. Mert az igaz hogy a láznak oka van és ezt az okot kell megtalálni. De! Én magamból indulok ki. Láz esetén (38 körüli) én nem várok. Nem várom meg míg 39 vagy afölötti lesz. Ilyenkor vagy egy kis nurofent adok vagy hideg borogatást. Ugye minden attól függ hogy épp melyiket sikerül alkalmazni. Én nyugodtabb és higadtabb is vagyok ha nem tűzforró és kapálozó, síró és erőtlen gyerek "rejtélyét" kell megoldanom. Egyébként maga a láz csillapítása egy erősebb gyulladás esetén nem sokat ér. Tapasztaltam a családban hasonlót.
156. rinike (válaszként erre: 155. - Tündi0318)
2014. nov. 23. 21:05
Nem egyről beszéltek. Hogyne kezeltetné bárki a tüdőgyulladást. A köhögést, a torokgyulladást, a bárányhimlőt, a lábtörést és az összes többi betegséget/balesetet is kezelné vagy kezeltetné minden normális ember, csak pomponlány (vagy a mai én) nem a láz csökkentésére fordítaná minden energiáját, hanem a betegség gyógyítására, amihez bizonyos szint (testhőmérséklet) felett hozzátartozik a lázcsillapítása is.
155. Tündi0318 (válaszként erre: 134. - Pomponlány)
2014. nov. 23. 19:51
majd ha lesz gyereked és mondjuk netalán tán a 3 ik napon (neked a legvégső esetben) adsz neki gyógyszert de késő lesz mondjuk (tüdőgyulladás 3 nap alatt elviszi a gyereked ha nem kezeled) akkor ugy fogsz elszámolni a lelkiismereteddel hogy te be tartottad a protokolt és mosod kezeid???????
154. Tündi0318 (válaszként erre: 111. - Pomponlány)
2014. nov. 23. 19:42
az a kínzás mikor hagyod szenvedni a láztól és nem segítesz rajta....
153. Tündi0318 (válaszként erre: 93. - Virag32)
2014. nov. 23. 19:37
Már nem azért de én nem tudnák nyugodtan úgy le feküdni aludni hogy tudom reggeltől lázas a gyerek és nem látat orvos....a kinti orvosokra meg csak annyit hogy apukámnak sajna a kinti orvosok miatt kellett levágni az egyik lábát....hosszúú de ennyit a kinti orvosokról hogy nem kell azonnal doki meg ilyenek...hadjuk
152. EsztyMorgan (válaszként erre: 151. - B00d33e65c)
2014. nov. 23. 18:51
Pontosan! Arról meg nem is beszélve hogy hiába kampányol buta troll módon a láz és annak jótékony hatása mellett az is tény hogy árthat is. Egy közel 40fokos láznál nem csak a lázgörcs az ami árthat hanem önmagában a magas láz is. Doktornőnk mondta nem én találtam ki.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook