Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A 15 hós oltás után hány napig volt lázas a gyermeked? fórum

A 15 hós oltás után hány napig volt lázas a gyermeked? (tudásbázis kérdés)


2009. nov. 4. 00:19
Szegény kicsi! Jól megszenvedtétek! Az én lányomon 9. napon jött ki egy kis hőemelkedés a 15 hós oltástól, és ennyi. A szomszéd kislány viszont 3 napig volt 40 fokos lázzal, és ők se tudták levinni a lázát, hiába hűtőfürdőztek. Viszont a 18 hónapos oltásnál a lányom (ő egyébként a combjába kapta, nem vállba vagy popsiba!) már aznap este hőemelkedéses és nagyon nyűgös volt, sőt még az utána levő napon is!
2009. nov. 3. 22:12

Igen az első mindig a "priznic" (nem tudom, máshol is használják-e ezt a kifejezést...), de nemcsak csuklón-bokán, hanem egész testet is körbetekerve a beáztatott törölközővel.

Csakhogy van az a magas láz, aminél a priznic egy pillanat alatt megszárad, ilyenkor már csak a hűtőfürdő jöhet...

27. orsi23
2009. nov. 3. 22:00

Sziasztok!

Mi még csak szerdán kaptuk meg az oltást,ebben az ügyben még nem tudok nyilatkozni.De amiért írok az az,hogy sokan írtátok a hűtőfürdőt.Az én kislányom 10 hónaposan ment át a "3 napos lázon",nem tudtam Nurofennel levinni a lázát,az ügyeleten nekem is a fürdőt ajánlották.Én előtte megpróbáltam még azt,hogy a csuklóját és a bokáját betekertem vizes ruhával,és bejött.

Nem tudom,hogy ezt a lehetőséget próbáltátok-e, de a következő oltásnál ez is lehet egy alternatíva.

2009. okt. 27. 13:34

Szegényke ;( Ölelgessétek sokat!

Rosszabb nem lesz a 18 hós, és ezek után már lesz tapasztalatotok is. De mindenképpen legyen otthon erős lázcsillapító (a Nurofennél legalábbis erősebb) és amint hazaértek kezdjétek el jegelni a szúrás helyét, ne várjátok majd meg, hogy begyulladjon (na és ha a doki enged beleszólást, akkor inkább vállba kérjétek a szurit, ne popsiba).


Ami egyébként számomra érdekes az az, hogy sem a mi dokink, sem azok az orvosok akikkel az ügyeleten találkoztunk, soha egyik alkalommal sem fogadták el, hogy ez az oltás következménye, mindig azt mondták, hogy csak véletlen egybeesésről van szó.

25. Mókicaaaa (válaszként erre: 24. - 5fbb0bd9cd)
2009. okt. 27. 11:37
Hát köszi, jó hogy írod, így előre mindent beszerzek otthonra.. Most úgy jártunk, hogy mi is állandóan hűtöttük, mert neki sem ment le a láza, csak rövid időre, hogy annyit hűtöttük, hogy tegnap óta meg be van rekedve, szerintem megfázott tőle. úgyhogy remélem most meg azért nem lesz megint lázas.. szóval ez a 18 hós is ilyen makacs???
24. 5fbb0bd9cd (válaszként erre: 10. - Mókicaaaa)
2009. okt. 27. 09:10

Bár már több nap eltellt a nehezén túl vagytok remélem, azért megírom a mi esetünket.


Nálunk 2 napon át volt 40 fok feletti láza, folyamatosan hűtöttük, ha le is ment 39,5-re, egy óra múlva ismét 40 volt. Antipyretikus (vagy hogy írják) kúpot kellett neki adni. Ügyeleten kétszer jártunk, injekciót kapott és hazaküldtek. A harmadik naptól kezdett csökkenni, de még legalább egy hétig kínlódtunk a lázzal-hőemelkedéssel.


A 18 hónapos oltással ugyanez volt a helyzet, de ott még azzal is súlyosbodott, hogy óriásira dagadt a válla, hiába hűtöttük (szomszéd kisfiú a fenekébe kapta, neki a feneke dagadt fel, ráadásul elfertőződött a pelenka miatt, így antibiotikumot is kellett szednie).

Úgyhogy 3 hónap múlva is készüljetek fel jól az utóhatásokra.

2009. okt. 27. 07:38
Az én kisfiam is kb 8-9 ik napon lázasodott be. Neki is 40 fokos láza volt, de 2 nap alatt túl lettünk rajta.Én ienkor hűtőfürdőztetem, mert nekünk sajna mindig ien magas lázzal jár minden betegség.És a lázgörcs megelőzhető hűtőfürdővel.
22. Magdi8
2009. okt. 23. 10:44
Hát nem irigyellek benneteket. Mit mondtak, mennyi ideig tart ez a láz? Bár én furcsállom, hogy egy oltástól ennyire lázas legyen szegény. Jobbulást nektek. Szerintem azért az ünnepek után mutasd meg a doktornéniteknek, Ő csak jobban ismeri a gyerkőcöt, mint az ügyeletes.
2009. okt. 23. 09:18
Szijjasztok! Sajna éjjel lázgörcsöt kapott a pici, nah akkor beszaladtunk az ügyeletre, elvileg mindene rendben, még állítólag neki az oltás okozza...
2009. okt. 22. 20:47
jobbulást!
19. Mókicaaaa (válaszként erre: 18. - Magdi8)
2009. okt. 22. 20:16
Köszi! Nagyon aranyos vagy!!!!
18. Magdi8
2009. okt. 22. 20:05
Azért holnap írd meg, hogy vagytok. Jobbulást nektek.
17. Mókicaaaa (válaszként erre: 15. - Ében11)
2009. okt. 22. 19:54
hát köszi, majd meglátjuk mit hoz az éjjel, valószínű ülőfürdőbe teszem, ha nem megy lejjeb, akkor muszáj lesz megnézetni...
16. ében11 (válaszként erre: 13. - Mókicaaaa)
2009. okt. 22. 19:48
tudom, nekünk se volt a legjobb az ügyelet-de a torkát mellkasát és a fülét csak doki tudja megnézni-megvizsgálni.annyit megér hogy ezeket megnézi.én is azért vittem el este mert gyanús volt a füle-reggelig nem akartam várni hogy mi lesz vele-azért reggel mentünk a saját dokinkhoz is.
15. ében11 (válaszként erre: 2. - Mókicaaaa)
2009. okt. 22. 19:45

az nagyon magas láz-olyankor ügyelet-legalább telefonon.de biztosabb ha elviszed.

lehet nem is az oltás lesz a ludas-hanem más-nekünk tegnap óta mandulagyulladás van lázzal-tele volt a rendelő!

jobb ha belenéznek a torkába és meghallgatják a tüdejét.

14. Magdi8
2009. okt. 22. 19:44
Szerintem a 40 fokos láz egy oltás után nagyon magas. Nem mondta a doktornőtök, hogy megnézi a gyerkőcöt? Lehet, hogy valami vírus.
13. Mókicaaaa (válaszként erre: 12. - Mariann7533)
2009. okt. 22. 19:42
beszéltem ma a dokinőnkkkel, az azt mondta, ma még belefér, holnap már nem...de nem tudom hány napig normális és az a baj, hogy holnap ügyelet, ami semmit sem ér...
12. Mariann7533 (válaszként erre: 11. - Mókicaaaa)
2009. okt. 22. 19:32
Igen én is hallottam,hogy ez valami beújítás.És olvastam egy másik fórumon,hogy egy hét múlva jelentkezik a láz.De azért a negyven fok nagyon ilyesztő.A védőnődet nem tudod felhívni?Én így három gyerek után sem szégyellem felhívni,ha valamit nem tudok.Kérdezd meg.Mivel új a szer,lehet,hogy ezzel jár,akkor nálunk is ez lesz.
11. Mókicaaaa (válaszként erre: 9. - Mariann7533)
2009. okt. 22. 19:26
ez állítólag valami újabb vakcina.. :-(((
10. Mókicaaaa (válaszként erre: 7. - Lily3)
2009. okt. 22. 19:25
Én most azért olyanok véleményére lennék kiváncsi, akiknek lázas volt, hogy hány napig.. nem arra hogy lázas volt e vagy sem..már bocsi...
2009. okt. 22. 19:25
Szerintem hívd fel az ügyeletet,és ott megmondják,hogy mi a teendő.Nekem mind a három gyerkőcöm elég lázasodós fajta,de a két nagyobbnál nem volt csak aznap egy kis hőemelkedés,de másnap semmi.A legkisebbel jövő hónapba megyek 15 hósra.
8. Mókicaaaa (válaszként erre: 5. - Mariann7533)
2009. okt. 22. 19:24
már megkapta! ez az az oltás, aminél 7-10 nap múlva jönnek a tünetek.. hát neki tegnap kezdődött a 8. napon..
2009. okt. 22. 19:24
Nem volt lázas egyáltalán.
6. Mókicaaaa (válaszként erre: 4. - 900359ee3d)
2009. okt. 22. 19:24
eddig egyetlen oltásnál sem volt láza.. most úgy néz ki, ki fog rajta.. megfázva nincs. a foga jön, de az már ilyen magas lázat nem csinál... nem tudom, de aggódok!!!
2009. okt. 22. 19:23
Szia.Elméletileg nem kaphat védőoltást,ha beteg.Ha csak egy kicsit is meg van fázva,nem adhatja be.
2009. okt. 22. 19:21

Szia!!

Ne idegeskedj, ez a fő!! Szerintem nincs két egyforma baba, mindegyik másképp vészeli át az oltást...

Lehet, hogy a te kicsikéd rosszabbul reagál rá, de az is lehet, hogy megfázott. Az nem lehetséges??

2009. okt. 22. 19:21
Szegény, szerintem kérdezd meg az ügyeletes orvost. Ne vágj neki ilyen bizonytalanul a hosszú hétvégének.
2009. okt. 22. 19:18
lécci, lécci segítsetek, tegnap kezdődött a láza, ma már elvileg nem nagyon kéne lennie, legalábbis ezt mondta a doki, éjjel 40 fokos láza volt, már most is elég lázas.. szerintetek?
2009. okt. 22. 19:18
A 15 hós oltás után hány napig volt lázas a gyermeked?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook