Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit tegyünk, ha a gyermek lázas? fórum

Mit tegyünk, ha a gyermek lázas? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mit tegyünk, ha a gyermek lázas?

121. moonlight13 (válaszként erre: 111. - Pomponlány)
2014. nov. 23. 17:21
Szerinted milyen 39 fok feletti lázzal feküdni napokig? Az nem kínzás?
120. b00d33e65c (válaszként erre: 118. - Unom)
2014. nov. 23. 17:20

Nyugi!Mindig az osztja az észt akinek nincs gyereke.

Igen foglakozni vele más mint nevelni,az első esetben ha megunja lepasszolja anyukának a második esetben az ember vele sír vele nevet.

Ezt addig nem értheti meg!!

119. unom (válaszként erre: 115. - Pomponlány)
2014. nov. 23. 17:18
Amúgy ez miatt a hozzáállás miatt bírálják felül sokan az egészségügyi személyzet döntéseit. Biztos, hogy nem engedném, hogy te kezeld a gyerekem.
118. unom (válaszként erre: 115. - Pomponlány)
2014. nov. 23. 17:17

Nálad lehet.

Elmesélem, nekem milyen: 38 fok felett fáj a bőröm, az is, ha ruha ér hozzá. Alig tudok mozogni, az ülés is nehéz, legszívesebben fekszem. A hangokra extra érzékeny leszek, mindez tompa fejfájással. Nesze neked meditáció :D

Gondoltam, hogy nincs gyereked, addig penge mindenki elméletben.

117. EsztyMorgan (válaszként erre: 115. - Pomponlány)
2014. nov. 23. 17:15
Az hogy te lázasan is laza vagy mint a rigalánc az csak egy dolog. Egy gyerek pláne egy kisgyermek teljesen máshogy működik.
116. b00d33e65c (válaszként erre: 115. - Pomponlány)
2014. nov. 23. 17:13

De nem egy gyereknél.Gyenge,nyűgös,csak sír,még az is fáj neki hogy hozzáér a bőréhez a lázmérő!

Ne magadból indulj ki,ha gyerekekről van szó!

115. pomponlány (válaszként erre: 113. - Unom)
2014. nov. 23. 17:07

Ahhoz, hogy "értsek" a gyerekekhez, nem szülni kell, hanem foglalkozni vele.


Igen voltam már lázas, igaz kb. 10 évenként, de nálam semmilyen gondot nem okoz. Sem testileg, sem lelkileg. Sőt...Lázas állapotban az agy befelé fókuszál, tehát egyfajta relaxáció...

2014. nov. 23. 17:02
Addig amíg egy orvos az előírás szerint jár el, addig menti magát mindenféle felelőség alól. És mi a fenéért kockáztatna???
113. unom (válaszként erre: 111. - Pomponlány)
2014. nov. 23. 16:59

Neked van gyereked, vagy csak elméletben osztod az észt?

Voltál már lázas? Tudod, milyen érzés?

112. pomponlány (válaszként erre: 108. - Moonlight13)
2014. nov. 23. 16:59
Az a probléma, hogy az orvos is könyvből tanul. Abból amit az orra alá nyomnak. Merné megkérdőjelezni, meg is húznák.:)
111. pomponlány (válaszként erre: 109. - Moonlight13)
2014. nov. 23. 16:55

"hűtőfürdőt is bevetettem."


Ez nálam már a gyermek kinzás kategória.:(

110. pomponlány (válaszként erre: 102. - Virag32)
2014. nov. 23. 16:54

"38 fok felett muszáj elkezdeni a lázcsillapítást"


Látom, hogy te mennyire nem vagy tisztába a láz élettani "müködésével/funkciójával". Csak annyit tudsz, hogy ha láz, akkor csillapítás. De, hogy mi a fene az a láz, vagy mi a csudáért produkál ilyet az a buta szervezet, arról semmilyen képed nincs.


A nővérem gyermekei még a 39-40C fokos láznál sem kapnak lázcsillapítót...majd csak akkor, amikor megkezdődik a hőleadás... Na ehhez kell egy kicsit ismerni a szervezet működését. Vagyis a saját gyermekünket.

109. moonlight13 (válaszként erre: 102. - Virag32)
2014. nov. 23. 16:42

Én így szoktam, az én gyerekorvosom így mondta, és én megbíztam benne, 39 fölött pedig már a hűtőfürdőt is bevetettem. És soha nem adott feleslegesen gyógyszert, mert neki is az volt a véleménye, hogy nem mindenre kell.

Igen, tudom én is, hogy az emberek egy része ki van akadva, ha valamire nem kap gyógyszert. Én nem vagyok ilyen, és a gyereknek is ezt tanítottam mindig, hogy ha nem elengedhetetlenül szükséges, nem vesszük be. Fájdalomcsillapítót is csak nagyon ritkán szedek, bírom a fájdalmat.

2014. nov. 23. 16:39

Szerintem az az anya, aki kezdettől fogva odafigyel a gyereke minden rezdülésére, jól ismeri, jól tudja, hogy mire hogy reagál. Minden ember más és más. Én sem voltam soha a gyógyszerek híve, de van amikor elkerülhetetlen. A mai bakteriális fertőzések egy része egyszerűen nem gyógyul meg gyógyszer nélkül. Természetesen egy kis náthára sosem adtam antibiotikumot, csak vitamint, mézet, teát, gyümölcsöket.

Az a nehéz ebben, hogy az lenne a normális, hogy megbízunk az orvosban, merthogy ő az aki ebből diplomázott, és sokszor mégis hallgatni kell a megérzéseinkre.

107. moonlight13 (válaszként erre: 106. - Moonlight13)
2014. nov. 23. 16:31
És ez nem azért volt, mert magamban bíztam, hanem működtek a megérzéseim, és jól ismerem a gyerekemet és a múltját, az összes betegségével.
106. moonlight13 (válaszként erre: 100. - Pomponlány)
2014. nov. 23. 16:29
Én nem. Sőt, volt, hogy felülbíráltam az orvost, és nem adtam be az antibiotikumot. És jól tettem, mert utólag kiderült, hogy csak rontott volna az állapotán.
105. EsztyMorgan (válaszként erre: 104. - B00d33e65c)
2014. nov. 23. 15:58
én ugyanígy vagyok ezzel. Utoljára májusban kellett menni doki nénihez mert péntek, szombat és vasárnap hol volt laza hol nem. Mandula gyulladása volt. Amúgy az én lányom is nagyon elfárad a láztól. Múlt héten pl egész nap aludt (ha fent volt akkor meg irtó nyűgös volt) meg a szemén is nagyon látszódik. Már a hőemelkedés is. Én (sem) vagyok a doktorok barátja de ha nagyon muszáj akkor beviszem.
104. b00d33e65c (válaszként erre: 96. - Moonlight13)
2014. nov. 23. 15:04

Láz oka ezeregy dolog lehet.Én ugyan kivárom a 3 napot mielőtt dokihoz vinném,de az én lányom pl. képes belázasodni attól ha fáradt,de volt már 40 fokos láza attól is hogy 3 napig nem kakilt.

De ha ezeket kizártam és napok után sem javul,viszem a dokihoz,láz fóbia vagy sem,inkább nézze meg orvos.

103. virag32 (válaszként erre: 99. - Pomponlány)
2014. nov. 23. 14:32
Pon-to-san.
102. virag32 (válaszként erre: 97. - Moonlight13)
2014. nov. 23. 14:32
Akkor ugyanarról beszélünk. Én is úgy gondolom,hogy 38 fok felett muszáj elkezdeni a lázcsillapítást.
101. EsztyMorgan (válaszként erre: 74. - Pomponlány)
2014. nov. 23. 14:12
Amibe bele is lehet halni. Igen nem mindennapos de ha a gyerekem életéről van szó akkor ha kell hát túl aggódom.
2014. nov. 23. 14:00

Évente több száz gyermek kerül kórházba gyógyszertúladagolás miatt. Szakemberek szerint a túlzott aggodalom és a tájékozatlanság sodorja veszélybe a kicsiket. Magyarországon évente csaknem ezer gyermek kerül kórházba gyógyszermérgezéssel, közülük a többség túladagolás miatt. Láz -és köhögéscsillapítók, hörgőtágítók , sőt vitaminok is okozhatnak akár életveszélyes helyzetet is.


A szakemberek szerint a szülők szinte azonnal gyógyszert adnak a gyerekeknek a legenyhébb tünetekre is, nincs türelmük kivárni a gyógyulást, azonnali változást akarnak így inkább összevásárolnak mindenfélét, részben azért is, mert a reklámok is ezt sugallják.

99. pomponlány (válaszként erre: 96. - Moonlight13)
2014. nov. 23. 13:57

Az természetes, hogy, aki nme biztos magában az "szakemberhez" fordul, feltéve, ha megbízik benne:)


Csak sajnos az a tapasztalatom, hogy az számít jó orvosnak, aki sok-sok gyógyszer felír, mert így mindenki jól jár...boldog a szülő is, hisz úgy gondolja, hogy "ez a jó orvos". Ha nem adna semmit, akkor arra meg azt mondanák, hogy ez egy felelőtlen/hozzánem értő...

98. moonlight13 (válaszként erre: 93. - Virag32)
2014. nov. 23. 13:42
Lehet, hogy nálatok ez másképp működik, de nálunk amúgy is kénytlen vagy orvoshoz vinni első nap, ha betegállományba mész a gyerekkel. Tehát itt: elviszed a gyereket, megvizsgálja az orvos, és ha azt mondja, hogy vírus, akkor nem kap antibiotikumot. De vannak olyan betegségek, amikor an antibiotikum igenis szükséges, pl. amikor a fiam 3 hónapig köhögött, én pedig 1 hónapig, mert 7 napos antibiotikum helyett 10 napig kellett volna szedetni a gyógyszert. Végül az interneten találtam meg a megoldást, és tényleg ez volt a gond. Kevés volt 7 nap.
97. moonlight13 (válaszként erre: 92. - Virag32)
2014. nov. 23. 13:38
Nálunk is azt tanítják, hogy 38 fok fölött van láz, az alatt hőemelkedés. Ha Te voltál már lázas, tudhatod, hogy rosszul érzi magát az ember, ha lázas. Én is távábbra is csillapítom a lázat 38 fok fölött, és soha nem szedtem, és nem adtam be feleslegesen gyógyszert.
96. moonlight13 (válaszként erre: 72. - Pomponlány)
2014. nov. 23. 13:34
Én azért soha nem mondanám azt, hogy tudom, hogy mi a láz oka. Volt már olyan is az ismeretségi körömben, hogy az orvos egy hányás vírusnak azonosította be a vakbélgyulladás miatti hányást. Szóval én azért inkább elvittem mindig az orvoshoz a gyereket.
95. pomponlány (válaszként erre: 93. - Virag32)
2014. nov. 23. 13:30
Na igen a másik az antibiotikumfóbia. A nővérem gyermekei még SOHA nem kaptak antibigyót. Ami azt jelenti, hogy ez az intervallum 19 év!!!
2014. nov. 23. 13:11
Most még a barátnőm jutott eszembe, akit a hülye anyja már akkor lázcsillapítóval kezelt és ágyba fektetett, ha 37-ig emelkedett a hője. Ha náthás lett, akkor is ágyban kellett feküdnie, a lakást se hagyhatta el. A lány most 35 éves, és mondanom se kell, olyan kőkemény hipochonder és olyan betegségtudata van, ahogy a nagy könyvben meg van írva. Jó, tudom, ez szélsőség, de szerintem elég sok szülő követi el ezt a hibát.
93. virag32 (válaszként erre: 67. - Moonlight13)
2014. nov. 23. 13:07

Nálunk itt úgy van, hogy három napig nem kell orvoshoz vinni a gyereket (nem is fogadják, ha előzetesen odaszól az ember és nem ügyeletre megy egyenesen.)

Otthon kell a lázát csillapítani, nem rohangálnak a szülők mindennel az orvoshoz. és általában három nap után tényleg el is múlik a betegség. Természetesen BÁRMIKOR be lehet menni az ügyeletre, ha baj van, vagy ha úgy érzi a szülő, hogy nem ura a helyzetnek. Ha például semmi módon nem megy le a gyerek láza.

Nálunk három nap a vízválasztó, és azt látom,hogy ez teljesen működik is.

Én azt látom,hogy otthon alapvetően sokkal nagyobb a betegségtudat meg a fóbiák. Persze nem mindenkinél, de a nagy átlag akkor is antibiotikumot kapkod, ha eltüsszenti magát.

92. virag32 (válaszként erre: 68. - Moonlight13)
2014. nov. 23. 13:04
Van. Külföldön élek, és ez a cikk olyan,mintha egy az egyben azt fordították volna le, ami nálunk az útmutatás láz esetére. Nem értem, mi a gond a cikkel. világosan leírja, hogy 38 fok felett kell megkezdeni a lázcsillapítást, először nem feltétlen gyógyszerrel, hanem más módszerekkel.Nálunk nem tömik feleslegesen gyógyszerrel a gyerekeket, sokkal inkább a természetre hagyják,hogy megoldja. Én is azt látom,hogy otthon lázfóbia van, 37 fokkal már ágyba fektetik a gyereket és tolják neki a lázcsillapítót, nagyon sokan nincsenek tisztában a láz jótékony funkciójával. Természetesen magas láznál lázcsillapítót kell adni, senki nem akarja, hogy a gyerek szenvedjen. De ezt a nagy lázparát én sem értem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook