Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit tegyünk, ha a gyermek lázas? fórum

Mit tegyünk, ha a gyermek lázas? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mit tegyünk, ha a gyermek lázas?

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
2017. máj. 24. 01:03

Hátha, ez a videó azokat is meggyőzi, akik még mindig azt a nézetet vallják, miszerint, kell a lázat csillapítani.


www.youtube.com/watch?v=hr0FLSAicio

2015. febr. 13. 23:00

A közérzet javítására, a lázcsillapítás indokolt esetnek számít. Szerencsére az én gyerekeim, jól tűrik a lázat.


Jobbulást a gyerkőcnek!

269. 4c1a787e8f (válaszként erre: 268. - 5afae648e4)
2015. febr. 13. 16:46

Az utóbbi időben én se, és hamar túl is vagyunk a betegségeken.


De most pont olyan időszak volt, hogy muszáj volt több mint 48 órája volt 40 fok körül, a gyerek már alig élt, alig kapott levegőt... Bronchitise volt.


Hát bizony most csillapítottam...


Egyébként meg más éleg egy kicsit azért főállású anyaként, meg dolgozó nőként..

2015. febr. 12. 22:35

Nagyon jó a cikk! Gratulálok!


Én sem csillapítom a lázat. Csak, esetleg akkor, ha már lefelé megy. Lázat sem mérek (már), mert minek? De mi az orvoshoz sem járunk, így, értelemszerűen gyógyszert sem szedünk. Hál'Istennek, ritkán vagyunk betegek. De ha mégis, hamar túl leszünk rajta.


Nem félünk a betegségektől. Mert szerintem, nem félni kell tőle, hanem megérteni.


Egyébként meg, gyógyszerész vagyok, és 3 gyermekes (főállású)anyuka. A gyerekeim:19,10,8 évesek.

267. 4c1a787e8f (válaszként erre: 266. - Bibity)
2015. jan. 4. 18:06
Én is így vagyok ezzel, mostanában igen sokat gyakorolok.. Úgy 38-ig lenyomom, ha nagyon magas, de annál lejjebb nem gyógyszerezem agyon, akkor már azért elvan...
266. bibity (válaszként erre: 263. - Szijjarto)
2015. jan. 4. 12:52

Köszönöm szépen a korrekt választ, számomra így már kerek a történet:)

Így, az előnyök-hátrányok ismeretében már tényleg segítenek a leírt szempontok dönteni abban, hogy csillapítsam a lázat, vagy sem.

Számomra akkor ez azt jelenti, hogy ha a gyerek nagyon elesett, akkor csillapítom a lázát, viszont igyekszem nem túlzásba vinni, mert valamennyire a láz mégis segít a kórokozók legyőzésében.

265. szijjarto (válaszként erre: 260. - Manó2000)
2015. jan. 4. 09:35

Szeretnem, ha mindenki megismerné és elfogadná a lázcsillapítás korszerű elveit, gyermekeink érdekében.

Nyilvánvalóan nem az orvosi pályán eltöltött idő, a döntő érv. Sőtt...., ezt csak afórum elején olvasott bejegyzések miatt írtam, mintegy bemutatkozásként.


1987-ben fiatal orvosként én is intenzív lázcsillapítãst javasoltam és írtam elő lázgörcsös betegeimnek, akik mind kórházba kerültek Magyarországon.

De 10 évvel később ezt már nem tettem, mivel változtak az orvosi ismereteink és így a kezelés szabályai.

Gondolom önöknél is ez lehetett első gyermekénél a helyzet. Ha gondolja szívesen segítek tisztázni .akár privát üzenetváltással.

264. szijjarto (válaszként erre: 259. - Bibity)
2015. jan. 4. 09:21

A 39 fokos lazat hagyni nem okoz egeszsegugyi kart!!!

De jarhat szenvedessel, fajdalommal, rossz közérzettel.

Ha ezek olyan mértékűek, hogy enyhítésre érdemesek, akkor ajánlott lázcsillapítót adni.

263. szijjarto (válaszként erre: 259. - Bibity)
2015. jan. 4. 09:18

Nagyon igyekszem, hogy ne ertsenek felre, megis gyakran megesik.

Ön nagyon jól látja a probléma egy másik oldalát. Ez a terület kevésbé kutatott.

Úgy tűnik, hogy az egyszerű lázas fertőzések gyógyulását nem befolyásolja lényegesen a lázcsillapítás.

Ezért javasoljuk a láz csillapítását a komfort javítása cèljából!

Tehát a lázat ismétlem, lehet, szabad csillapítani!

De ne úgy, hogy a gyermek attól szenvedjen (pl. Hűtés), vagy károsodjon ( pl, túladagolás, mérgezés).

Súlyos, intenziv kezelést igénylő szeptikus fertőzéseknél viszont úgy tűnik, hogy rontja a túlélést a láz csillapítása. Erre vonatkozó infot, cikkeket a honlapomon is talál .

262. pomponlány (válaszként erre: 260. - Manó2000)
2014. dec. 30. 17:39

"a nem megfelelő lázcsillapítási tanács..."

Éspedig?

261. pomponlány (válaszként erre: 258. - Szijjarto)
2014. dec. 30. 17:37
Gratulálok! Sok sikert, kitartást és nagyon sok türelmet a munkájához! Előbb vagy utóbb, de sikerülni fog a félelem nélküli orvoslás.
2014. dec. 30. 16:20

Miután az első gyerekem a nem megfelelő lázcsillapítási tanácsokat megfogadva kórházba került, így én maradok a konzervatívabb megoldásnál.

Így engem akkor sem győzött meg, ha száz éve van a pályán.

259. bibity (válaszként erre: 258. - Szijjarto)
2014. dec. 30. 15:45

Lenne egy kérdésem: káros-e a láz csillapítása, és mik erre a konkrét bizonyítékok? Mi a károsabb, hagyni a 39 fokos lázat, vagy beadni a Nurofent? Van- e különbség a betegségek kimenetele szempontjából?

Ha a gyerek lázas, és nem bír inni, mert fáj a torka, nem lenne jobb beadni egy gyulladás - és fájdalomcsillapító gyógyszert, ami leviszi a lázat is? Talán kevésbé fog kiszáradni a gyerek.

Az enyémek egyébként mindig elesettek, szaporán lélegeznek ha lázasak, én mindig megpróbálom legalább 38-ig levinni a lázukat. De ha bizonyítva lenne, hogy ez káros, mert pl. Kevésbé gyógyul a betegség, akkor talán elgondolkoznék. De csak, ha kellő számú mintán, megfelelő kontrollokkal van bizonyítva.

2014. dec. 30. 03:54

Kedves hozzászólók,

A vitatott cikket én tettem fel.

Talán nem tűnt fel a hevsen bírálóknak és hitetlenkedőknek, hogy az írás a holland háziorvosok ajánlásának fordítása. Tehát nem egy paramedicinális, vagy homeopata javaslat s nem az én találmányom.

Ha valakit ezzel jobban meg tudok győzni, akkor elárulom, hogy több mint 22 éve gyermekorvos vagyok, van 3 gyermekem és majdnem 20 éve Hollandiában is praktizálok egy kórház gyermekosztályán. Arra törekszem, hogy gyógyító tevékenységem a legkorszerűbb, bizonyítékokon alapuló modern orvostudomány szerint végezzem.


Összefoglalva az üzenet lényegét:

1. A láz, akármilyen magas is nem káros és nem veszélyes. Nem okoz fehérjekicsapódást, agy, sziv, tüdő vagy más károsodást. Nem okoz vakságot sem. Ezt ma már biztosan állíthatjuk.

2. A lázgörcsöt nem lehet lázcsillapítással megelőzni (ez is bizonyított ténynek tekinthető).

A lázgörcs bármilyen szörnyűnek is tűnik. ártalmatlan. A világ számos országában ha nem jár komplikációval nem hívnak mentőt, néha még orvoshoz sem mennek azonnal...csak telefonon beszélik meg ,hogy mi a teendő.

3. Mindezek alapján a lázat ( mindegy milyen magas) nem kötelező csillapítani ( 40 fok felett sem). De ajánlott csillapítani a gyermek közérzetének javítása céljából. Vannak gyermekek, akik rosszul érzik magukat. Nekik érdemes a lázukat csillapítani olyan módszerrel, amit szeretnek. Vannak akiket a láz nem igazán zavar. Nekik nem szükséges a lázukat csillapítani.

4. A fizikai hűtéses lázcsillapítást a gyermekek többsége nagyon nem kedveli. Csak a szenvedésüket fokozza. Ezért ezt nem javasolják, akkor sem ,ha nagyon magas a láz.

5. A napi egyszeri lázmérés ajánlása valóban magyarázatra szorul. Valószínűleg az áll mögötte, hogy mivel a láz ártalmatlan, nem kell ismételt mérésekkel általában nyomon követni. Elég, ha láz gyanúja esetén egyszer megmérik. Tehát nem kell felébreszteni az alvó beteget, hogy visszamérjék. Vannak olyan betegségek, esetek, amikor indokolt lehet a lázmenet megismerése miatt többször mérni.


A fentiek hitelességének megítélése szempontjából ajánlom a következőkez megfontolásra:

1. kb 30 éve több tízmilliós, kifejezetten jó minőségű egészségügyel rendelkező országokban ez a gyakorlat.( Hollandia, Kanada).

2. 2007 ben Angliában egy rendkívül gondos módszer szerint az állami egészségügy minőségét elősegítő szervezete fentieknek megfelelő ajánlást tett. ( NICE irányelv)

3. 2012 ben a Magyar gyermekorvosi Szakmai Kollegium is ennek megfelelő ajánlást tett ( Az Egészségügyi Közlönyben publikálták, honlapomon vagy a neten bárki olvashatja). Ezáltal ma már Magyarországon is minden orvosnak és védőnőnek ennek megfelelően kéne eljárnia....

4. ahogy önök közül jópáran, úgy sajnos a szakemberek közül is sokan nem hiszik el az ajánlásokban megfogalmazottakat és teljesen megalapozatlanul ragaszkodnak a hagyományokhoz, elavult nézeteikhez. Ezért kapnak és fognak még jó ideig fentiekkel ellentétes tanácsokat kapni.

5. a wikipedián a lázfóbia cikket ( 240. poszt) én írtam.

6. Gondoljanak bele, hogy a Földről is évezredekig gondolták, hogy lapos. Ma már talán mindenki elhiszi, hogy gömbölyű...

A bizonyítékok, a jó minőségű tudományos kutatások eredményei gyakran megcáfolják a tapasztalatainkat, hagyományainkat. Ezt nagyon nehéz elfogadni. Nekem sem volt könnyű....

2014. dec. 30. 03:16
orvoshoz kell vinni a gyereket akkor.
256. szijjarto (válaszként erre: 82. - Tündi0318)
2014. dec. 30. 02:38

A belinkelt cikk javarészt korrekt. De sajnos vannak benne lényeges elavult elemek is. A lázgörcsöt nem lehet lázcsillapítással megelőzni. Jelenleg ez a korszerű álláspont a z utóbbi évtizedek kutatásai alapján. Ez szerepel a legújabb gyermekorovosi tankönyvekben is.

Ezért felesleges hűteni vagy más módon csillapítani a lázat.

2014. dec. 2. 23:46

Jó cikk, köszi :-)

Végre nem érzem magam ufónak a nézeteim (és a gyakorlatom) miatt ;-)

254. eandi78 (válaszként erre: 250. - Muraja)
2014. dec. 1. 22:23

Én örülök, hogy 5 évesen túl voltam a mandulaműtéten. Nem is emlékszem rá. Volt vele baj rendesen. Mindig sajnálom azokat, akiknek felnőttkorban kell kiszedni.

Akinek nincs vele különösebb gondja, annak tényleg felesleges a műtét, mert fontos feladata van.

Ismerek olyat, akinek felnőttként vették ki. Azt mondta műtét rémes volt, de azóta sokkal jobb neki. Gyerekkorban is műtötték volna, de szülei nem engedték.

253. pomponlány (válaszként erre: 252. - 4c1a787e8f)
2014. dec. 1. 15:14

Egyet értek!

Az a probléma a mai orvostudománnyal, hogy a testet darabokra cincálja, de kifelejti a lelket. Ugyanis a test nem csak testből, hanem test és lélekből áll. Lásd placebo, amit az orvosoknak az iskolába nem tanítanak, vagyis, csak éppen hogy megemlítik. (Ezzel kapcsolatban is nagyon sok tapasztalatom van.)

252. 4c1a787e8f (válaszként erre: 243. - Pomponlány)
2014. dec. 1. 09:46

Ezt én is tudom, teljesen egyetértek, részben pont ugyanezt írtam le az egyéb tapasztalatoknál.


De ugyanez igaz fordítva is. Nagyon óvatosan lehet kijelenteni olyasmit, hogy márpedig ez azt nem okozhatja, vagy hogy "ilyen nincs". Akár ovos teszi ezt, akár olyan valaki, aki ugyan sokmindent megtapasztalt magán, de azt nem tudhatja, másnál mi hogy van és működik.


Egyébként szerintem pont a "lelki" háttér és állapot okozhat akkora különbségeket, ezért nem gépként működik az emberek szervezete, és nem lehet képlet szerint "objektíven" gyógyítani, gyógyulni. Ebben kellene még nagyon sokat fejlődni.

251. pomponlány (válaszként erre: 250. - Muraja)
2014. nov. 30. 22:21

Amióta csak az eszemet tudom, az én mandulámat is mindig kiakarták szedni, de hál'Istennek, még mindig megvan. Nagyon ragaszkodom hozzá:)


Viszont az öcsémnél, tényleg ki kellett venni, mert annyira nagyra nőttek, hogy akadályozta a nyelésben.

250. Muraja (válaszként erre: 249. - Pomponlány)
2014. nov. 30. 21:43

Nem mindehol ,de ismerös sajnos .

Nem szabadna igy piedestalra helyezni a dokikat.

Ök is csak emberek es nagyon de nagyon sokszor annak masiknak pl. pacientsnek meg a nyomaba sem ernek.

Önbizalom hiany az egyik ok , es a tradiciok , maskep az sem semmi hogy az emberkek nem is mernek megkerdöjelezni az orvosi dönteseket.

Mandula mutetek pl. teljesen feleslegesek , csak kinzas .

249. pomponlány (válaszként erre: 246. - Muraja)
2014. nov. 30. 21:34
És tudod az a legszomorúbb, hogy mindegy, hogy ki milyen okos, intelligens, ha nincs róla papírja, akkor akár le is írhatja magát...
248. pomponlány (válaszként erre: 245. - Unom)
2014. nov. 30. 21:15

Nem, nem Szendi, Wiki.

De nagyon sok más helyen is olvashatsz a lázról, lázfóbiáról. Csak jól kell tudni keresni.

247. pomponlány (válaszként erre: 244. - B00d33e65c)
2014. nov. 30. 21:13
:)
246. Muraja (válaszként erre: 244. - B00d33e65c)
2014. nov. 30. 16:21

Az anyam orvos volt , igen cegi valami . Neki köszönhetem hogy megtanultam nem glorifikalni es menybe vinni az orvosi tarsasagot,

Egy par evel suroltak az iskola padot es csak alig 80 % valasztotta a åajat igazi hivatasbol es meggyözödesböl. Többsege a penzert gyakorolja a mesterseget plusz a hala penzert .

Van egy reteg ami teljesen nem oda valo volna elfejlödött es kimondottan veszejes alakok . Sajat fullemel halottam egy konferencian ( anyam cipelt amerre latott ) egy csunya megjegyzest elhangzanni es pedig ; ez az en temetöm es ez a te temetöd ! pfuj ! es ezek voltak a dokik .

Nem beszelve a sok diplomas ide -oda telegtetökröl amikröl kisul hogy igazaban csak a sajat körukött azt is nagyon szuklatoban gyakoroljak .

Eletem soran talalkosztam sok sok emberel kiknek talan csak közep iskolai foku vegzetseguk volt de a vele szuletett inteligenciajuk rasegitett hogy hatsozsebukbe gyurtak barmilyen diplomas valakit .

245. unom (válaszként erre: 240. - Pomponlány)
2014. nov. 30. 15:51

Megjelölnéd a forrást?

A tippem: valami homeopátiás-ezo oldal. lehet, hogy Szendi?

244. b00d33e65c (válaszként erre: 243. - Pomponlány)
2014. nov. 30. 15:49

Magyarul,tanulj tinó ökör lesz belőled?

De te is egészségügyis vagy!

Sokszor úgy érzem a mondandódból,hogy az orvosok felett érzed magad.Bár ez nem csak rád vonatkozik.Sok ápoló ilyen.

243. pomponlány (válaszként erre: 242. - 4c1a787e8f)
2014. nov. 30. 15:46

Elnézést kérek a stílusomért! Nem a megbántás volt a célom, hanem a figyelemfelkeltés. (Azt viszont elértem):)


Az orvosokról csak annyit, hogy ők is könyvből tanulnak...

Számomra pedig a diploma nem jelent automatikusan tudást is. A legtöbb tanult embernek a problémamegoldó képessége egyenlő a nullával. (Tapasztalatból beszélek.) Persze tisztelet a kivételnek, mert azért kivétel is akad...

242. 4c1a787e8f (válaszként erre: 241. - Pomponlány)
2014. nov. 30. 09:52

Először is diplomás mérnök vagyok, némileg olvasott és tájékozott, orvos családtagokkal és barátokkal, szóval kikérem a stílusodat magamnak!


Mint mondtam, ezt meséld anyósomnak, meg a férjemnek. Ennyi. A mai napig issza a levét. Akkor az orvosok azt állapították meg, hogy attól volt. Persze tévedhettek is. De nem valószínű. És anyósom egyébként a négy gyerekével pont az eléggé leszarós fajta volt, nem spirázta túl. Simán el tudom róla képzelni, hogy napokig ott volt a gyerek 40 fokos lázzal. Mindamellett, hogy 3 diplomája van, nem egy hülye nő alapból.


Tudod elég sok dolog megtörténik, amit a kutatók a statisztikák alapján "nem valószínűsítenek".


Elvileg nekem se kezdhetett volna nőni a májamon daganat 7 évesen. Viszont ha azt nézzük, hogy 18 évesen, amikor megműtöttek, akkor 8x9x10 cm-es volt, és a növekedési ütemét is nézzük, akkor elvileg akkor kellett kezdődnie.. És azt mondták, hogy lehetetlen. Köszi. Akkor? Ja, és az pl. nálam 37,1 - 37,2-es hőmérsékletet okozott. Semmi más tünetet. Kb.fél évig járkáltam az orvoshoz ezzel, mindig azt mondták, hogy ez még normális hőmérséklet. Aztán a végén apám jött el velem, és parancsolt a doktornőre, hogy küldjön valahova... Utána meg csak hüledezett mindenki.


Én bizony hallgatok a testem, lelkem jelzéseire, hogy valami nem stimmel.


És nem szégyelem, hogy én nyugati mentalitású vagyok, és a nyugati orvoslásban hiszek alapvetően, mert ebben szocializálódtam, és nem Ázsiában. Mindamellett, hogy a pszichológiának, lelki tényezőknek is nagy jelentősséget tulajdonítok, egyre inkább látom a gyerekeimen. De azért amikor az oviba egy gyerek elkezd hányni, meg megy a hasa, másnap már mind a húsznak, harmadnap meg nekünk is, akkor ott nem feltétlenük a lelket okolom.


Egyébként meg mindenki azt csinál, amit akar.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook