Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit tegyünk, ha a gyermek lázas? fórum

Mit tegyünk, ha a gyermek lázas? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mit tegyünk, ha a gyermek lázas?

241. pomponlány (válaszként erre: 236. - 4c1a787e8f)
2014. nov. 29. 22:58
Hallottam már olyan marhaságról, hogy "megfő a tüdő" meg, hogy "kicsapódik s fehérje" de, hogy megvakult volna valaki a láztól??? na ez a butaság már mindenen túltesz... Ja bocsánat csak "majdnem" megvakult.
2014. nov. 29. 22:44

"Nincsenek olyan klinikai vizsgálatok, melyek alátámasztanák az infekció kapcsán jelentkező láz vélt agyat, szívet, tüdőt károsító hatását. Egyetlen tudományos közlemény sem említi, hogy a láz halált okozna. Tapasztalati tény, hogy a láz spontán csillapítás nélkül sem emelkedik 41,7 fok fölé.


Újabb kutatási eredmények megkérdőjelezik a lázcsillapítás hasznosságát a súlyos, szeptikus sokkos betegek estében. Állatkísérletek egyenesen károsnak találták a testhőmérséklet csökkentését, rontva a túlélési esélyt. Más vizsgálatok a magas lázhoz társuló zavartság (delirium) okaként a lázcsillapító gyógyszereket nevezik meg.Tény, hogy a világban évente több százan halnak meg, vagy betegszenek meg súlyosan a lázcsillapító gyógyszerek mellékhatásaitól, elsősorban túladagolás miatt.


A fizikai lázcsillapítási módszerek bizonyítottan hatásosak, de hatásuk nem múlja felül összehasonlító vizsgálatokban a lázcsillapító gyógyszerekét. Egyesek logikátlannak tartják alkalmazását hatásmechanizmusa miatt. Ugyanis az agyi hőközpont termosztátjának átállítása nélkül pusztán hőelvonással csökkentik a testhőmérsékletet, tovább serkentve ezzel a hőtermelést. Mások egyenesen veszélyesnek tartják a bőr lehülése okozta érszűkület (vasoconstrictio) miatt, mely akadályozva a hőleadást a maghőmérséklet emelkedését eredményezheti. Ez utóbbit eddig sem a tapasztalat, sem vizsgálatok nem támasztották alá.


Sokkal nagyobb probléma a fizikai lázcsillapítással, hogy a betegek, főleg a gyermekek zöme kellemetlennek vagy egyenesen rettenetesnek tartja ezen eljárásokat. Így a fizikai módszerek sokkal inkább a barbár gyermekkínzáshoz állnak közelebb, mint az orvosi gyógyításhoz. Ezért a lázfóbia ellen eredményesen fellépő országokban már évek óta a fizikai lázcsillapítás semmilyen formáját nem javasolják.


A lázfóbia hatásos kezelése


Mindezek vezettek oda, hogy az elmúlt 20 évben a világ számos fejlett egészségügyi rendszerrel rendelkező országában szervezett kampányt folytattak a lázfóbia ellen. Kanada és Hollandia mára szinte teljesen leszámolt a lázfóbiával legalábbis az egészségügyi dolgozók körében. Az elmúlt évtizedek tapasztalatai igazolták ezen országokban a tudományos kutatások eredményeit, mivel a lázcsillapítás elmaradása nem okozott emelkedést a lázgörcs gyakoriságában, szövődményeiben; sem bármely más, a lázfóbiások által rettegett károsodás nem jelentkezett.


A változás a világ különböző részein sajátos módon megy végbe. A harmadik világ országaiban a legnehezebb a lázcsillapítás új indikációját elfogadtatni mind a betegekkel és beteg gyermekek szüleivel, de az orvosokkal, egészségügyi dolgozókkal is. Ausztráliában széles körű országos programot dolgoztak ki a lázfóbia csökkentésére.'

239. virag32 (válaszként erre: 238. - 4c1a787e8f)
2014. nov. 29. 22:03
Persze, abban teljesen egyetértek az itt elhangzottakkal és a cikkíróval is, hogy nem tesz jót, ha az ember orrba-szájba tolja a lázcsillapítót akkor is, ha csak hőemelkedése van a gyereknek. De azért én 39 foknál már pont lesz..rnám,hogy mi az ok, akkor is lehúznám először, és utána tanakodnék az okon. (Mondjuk mivel nálunk csak három nap után lehet orvoshoz vinni a lázas gyereket, lenne elég időm tanakodni. :))
238. 4c1a787e8f (válaszként erre: 237. - Virag32)
2014. nov. 29. 20:37
Természetesen, ha tudjuk az okot, és az nem világrengető, én is szoktam kicsit hagyni a gyerek szervezetét dolgozni. De azért nem gondolom, hogy eddig mindenki hülye volt, aki lázcsillapításról beszélt..
237. virag32 (válaszként erre: 236. - 4c1a787e8f)
2014. nov. 29. 19:59
Én is úgy tudom,hogy a magas lázat csillapítani KELL,utána lehet sakkozni az okokkal.
2014. nov. 29. 18:41

Ezt meséljék a férjemnek, aki majdnem megvakult a gyermekkori magas láztól...


Egyébként meg más a láz csillapítása, meg más dolog az, hogy az okot tisztázzuk.


Nem tudom miért vagány dolog nem tisztázni. Lehet annak nagyon komoly oka is, és nem biztos, hogy jön a többi tünet.


Én mindig beadtam a gyógyszert, ha kellett az antibiotikumot is. Ennek ellenére nem ment tönkre a szervezetük, mostmár a 8 és 10 éves gyerekeim alig betegek, szinte soha.

235. pomponlány (válaszként erre: 234. - Rinike)
2014. nov. 27. 22:23
Azért van ott belőled is:D
234. rinike (válaszként erre: 233. - Pomponlány)
2014. nov. 27. 20:50
:D Köszönöm! Szerencsére a gyerekeim az apukáikra hasonlítanak.
2014. nov. 27. 20:31
rinike! Most néztem a fotóid...A fiad egy szívdöglesztő:))) De a kiscsaj is egy nagyon szép kis baba:)
232. pomponlány (válaszként erre: 231. - Rinike)
2014. nov. 27. 20:25
Én is mielőbbi gyógyulást kívánok Nektek.:)
231. rinike
2014. nov. 27. 18:53
Köszönöm. Remélem, hogy hamar meggyógyul.
2014. nov. 27. 18:15

Még valami. Ha a mandula piros(gyulladt) az sem véletlen. Az a jó, ha piros! (mert így védekezik a kórokozók ellen)

...Jól vagyunk mi kitalálva:))

229. pomponlány (válaszként erre: 228. - Rinike)
2014. nov. 27. 18:07

Az attól függ, hogy mikor(ezt úgy érve, hogy a láz folyamatát tekintve, mikor)és, hogy mire(ezt úgy értem, hogy, ha volt akkor a fájdalmára?) adtad-e Neki?

Mert tudod, ha a láz még nem végzi el a dolgát, akkor még úgyis vissza szökik. Ezért szeretem jobban, ha hagyjuk(állandó megfigyelés alatt)hogy végezze a feladatát.

Ha fázik, akkor az azért van, mert a szervezete akkor veszi fel a hőt. Ekkor van hidegrázás, hideg végtagok, különösen a lábszár(vádli)hideg.

Ilyenkor kell betakarni, vigyázva, hogy túl ne hevüljön.


Az antib.-ról, nem akarok nyilatkozni, mert az más téma. Viszont a doki "helyesen" járt el.:)

228. rinike (válaszként erre: 227. - Pomponlány)
2014. nov. 27. 17:33

Köszönöm!

Most jöttünk az orvostól. Tegnap is voltunk, de kiderült, szabadságon van a dokink, és ki volt írva, hogy ki helyettesíti, így ma hozzá mentünk. Azt mondta, hogy mandulagyulladás, és hogy kénytelen antibiotikumot adni. Kérdeztem, hogy nem lehetne-e nélküle, de a magas láz, a mandulagyulladás, és mivel asztmás a kislányom, így azt mondta, szerinte szükséges. Ospent írt fel.

A kislányom jól viseli, nem fáj semmije, nem hány, nincs hasmenése. Mesélt néz, épít, alig eszik, de iszogat. Jó a kedve, csak akkor sír és fázik, amikor felfelé megy a láza. Hajnalban ment 39 fölé egy picivel (hónaljban mérve), és most délután 5 körül.

Adtam neki Nurofent hajnalban és most. Nem kellett volna? Vagy nem baj?

227. pomponlány (válaszként erre: 226. - Rinike)
2014. nov. 27. 15:19

Hogy viseli? Fáj valamije(feje, hasa, torka, végtagok stb.)? Hányinger, hányás, hasmenés, szédülés? Fekszik, vagy csak pihenget? Tud inni? (Enni inkább, csak akkor, ha ő kér.)


Vigyázz a túlhevüléssel!

Ha már a végtagjai is folyamatosan forró, már segíthetsz a lázcsillapításban(vizes ruha a csuklóra/lábra/homlokra, esetleg kúp)

És lehetőleg ágynyugalom.


Jobbulást kívánok!


ui: Mesélj neki. Lehetőleg olyan mesét, amiben hősök vannak, akik legyőznek valakit/valamit:))

226. rinike
2014. nov. 27. 14:45
Kedd éjjel óta gyakorlaton vagyok. A kislányomnak 39 fokos a láza időnként...
225. pomponlány (válaszként erre: 224. - Mókinca)
2014. nov. 25. 09:56
De azért megvizsgálta?
2014. nov. 25. 09:33
Nekem ügyeletes gyermekorvos (nő) mondta, hogy a lázcsillapítás a SZÜLŐ FELADATA. Minek vittem a lázas gyereket oda??? Akkor, hogy is van ez????
223. csabi4
2014. nov. 25. 03:29
Látom a napi agymosás sokaknak bejött ahelyett hogy gondolkodnának és elolvasnák a régi bejegyzést is amiben a dr úr éppen egy hazai dr nővel "egyeztetett" :) Többet nem is írnék ide mert úgy is az van amit a szülő mond vél és add tovább a gyerekének , ki mennyire jár utána a dolgoknak , ez is egyfajta védekezés "én" mindent megtettem a gyerekemért "engem" senki ne hibáztasson , de vajon ez a "minden" a gyereke egészségére milyen hatásokkal lesz ? Mielőtt megszólnátok nekem is van kisgyerekem sőt magam is több esetben voltam napokig 41.5-7 lázas és semmi probléma nem adódott ebből , ugyan probálták levinni de hát nem sikerült...-mindenesetre az egyik "fagylaltmérgezéses" majdnem 40 éve esetemnél amikor a láz 1 perc alatt már jócskán elhagyta a 40 fokot és kórházban voltam csodálkoztam hogy semmit sem adtak , csak priznicceltek . Ma már teljesen egyetértek azzal hogy bizony ez is egyfajta sokk , és teljesen felesleges , mert sokkal egyszerübb módja is van a láz csillapításnak -de azt is ésszel kell csinálni mert a láz nem véletlenül van jelen olyan hőfokkal amilyet éppen mérünk - csak egy elgondolkodtató cikkecske amit jó lenne átgondolnátok : A legújabb svájci vizsgálat megerősítette, hogy a túlélés szempontjából kedvező jelnek kell tekinteni, ha a tüdőgyulladásos betegnek magas láza és hidegrázása van. A European Respiratory Journal legfrissebb számában publikált vizsgálat eredményei szerint a gyulladásra utaló látványos tünetek megléte esetén nagyobb arányban élik túl a páciensek a tüdőgyulladást. [link]
222. pomponlány (válaszként erre: 221. - Flóra76)
2014. nov. 24. 22:10

Akkor neked is leírom.

"Nyugodj meg, én "jókislány vagyok" még ha nem is értek egyet a kezelések módjával, de az állásom miatt betartom a szabályokat. A felelősség átháritva...én mosom kezeim:)"

2014. nov. 24. 22:00
pedig reméltem, hogy félreolvastam!
2014. nov. 24. 21:35
Igen.
219. Flóra76 (válaszként erre: 218. - Pomponlány)
2014. nov. 24. 21:25
Te tényleg ápolónő vagy???
218. pomponlány (válaszként erre: 217. - Flóra76)
2014. nov. 24. 21:19
Hidd el, hogy nem olyan rossz az:) Csak tudni kell követni.
217. Flóra76 (válaszként erre: 215. - Pomponlány)
2014. nov. 24. 21:15

oppá

összefutottam egy észlénnyel!:D

216. pomponlány (válaszként erre: 214. - Eandi78)
2014. nov. 24. 21:15
Együtt biztosan hat:)
215. pomponlány (válaszként erre: 213. - Flóra76)
2014. nov. 24. 21:13

Miért ha futsz nem ver gyorsabban a szíved? Van netalántán szex közben?:)


variáld még a lázcsillapítókat nyugodtan, hátha a végére már egy sem marad ami hatna. Vagy csak már egy elefánt dózis.

214. eandi78 (válaszként erre: 212. - Pomponlány)
2014. nov. 24. 21:04
Miért? Olyan jó dolog a forró italpor és torokfertőtlenítő tabletta:))))))
2014. nov. 24. 21:03

A magas láz,39-től felfelé, bizony elég veszélyes.Rettenetesen gyorsan ver a szív, stb....Azt már keményen csillapítani KELL.


A lányaim(7 évesek) lázát is már csak az Algopyrin viszi le, de már a tabletta(fél) változata.Kúp már kevés 25kg felett, a szirup meg cart se ér.

Szerencsére nem sokszor volt rá példa.

212. pomponlány (válaszként erre: 208. - Eandi78)
2014. nov. 24. 20:57
Tudod az a gond, hogy az emberek annyira megvannak félemlítve a hírek/reklámok által, hogy szinte rettegnek a betegségektől. És sokan már akkor is gyógyszert vesznek be, ha csak tüsszentenek egyet. Biztos ami biztos alapon, megelőzés céljából.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook