Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit tegyek, ha már nem érzem a munkámban a kezdeti lelkesedést? fórum

Mit tegyek, ha már nem érzem a munkámban a kezdeti lelkesedést? (beszélgetős fórum)


1 2
2011. márc. 9. 16:18

Az bizony egyre rosszabb lesz. Valakinek van tapasztalata a "nem megszokott" iskolák terén (waldorf, egyházi, stb)?

Sajnos szerintem az ilyen helyekre elég nehéz bekerülni. Vélemény?

49. syria
2011. márc. 9. 10:24
Én főleg azért vagyok elkeseredve, mert úgy látom, a helyzet egyre inkább romlik.
48. a563337a80 (válaszként erre: 47. - Syria)
2011. márc. 8. 15:45

Szép napot mindenkinek! És boldog nőnapot kedves nőtársaim!

Köszönöm a véleményed, én is hasonlóan gondolom. A mai gyerekek illetve az oktatási rendszer nagyon "beteg", ami szerintem a felgyorsult világnak, és a nem megfelelő életvezetésnek tudható be. Én még nem tudok távoli múltra visszatekinteni, de kb. 12-13 éve, amikor én voltam felsős, nem engedtünk meg ilyenek magunknak, amiket a mostani nebulók megtesznek az órákon, illetve az iskolán kívül. A család szerepe sem a régi már, és emiatt a gyerek nem kap megfelelő visszajelzést, hogyan is kellene a társadalomban viselkednie, megnyilvánulnia...

47. syria (válaszként erre: 1. - A563337a80)
2011. márc. 8. 13:32

Őszinte részvétem azért, hogy ilyen helyzetbe kerültél. Nagyon nem irigyellek.


Egy dologban legyél biztos: nem te tehetsz róla, hanem az elfuserált oktatási rendszer, ahol egy taknyos kölyöknek (már elnézést) több a joga, lehetősége, eszköze, mint az őt oktatni, nevelni hivatott pedagógusnak.


Azzal is egyetértek, hogy a tanárt az élet képezi, és valaki vagy tanárrá válik, vagy elvérzik; de ez több év; közben meg frusztráció, és önmegtagadás. Itt tartasz most.


Kívánom, hogy találd meg a megoldást, hiszen nem véletlenül választottad a tanári pályát. Semmiképpen sem azért, hogy a keresztbe tevők miatt megfutamodj.

46. a563337a80 (válaszként erre: 45. - E974230abd)
2011. márc. 7. 21:34

Erre a témára holnap visszatérnék, lehetne boncolgatni. Még csak 4. éve tanítok.

Most akváriumot kell karbantartani :D

Szép estét!

Holnap újra itt!

Várlak Titeket!

2011. márc. 7. 20:50
én kb 5 évig a kezdés után masszívan abba akartam hagyni,mert utáltam,mert a fejemre nőttek,mert minden nap sírva értem haza...és mindenképp páláyát akartam módosítani.....aztán megtanultam tanítani...mert a "tanárképző+" főiskolákon sokmindent lehet/ó azok a bulik../d e nem lehet tanárt képezni...tanárt az élet képez,,,és valaki vagy tanárrá VÁLIK vagy elvérzik...de ez hosszú idő,több év.....közben meg frusztráció,és önmegtagadás....itt tartasz most:DDDDDDDés üdva klubban:D
2011. márc. 7. 20:46
tudom, csak nehéz. Annyi minden lenne, amit át szeretnék adni, de nem tudom, mert fal van köztünk
43. Boszy28 (válaszként erre: 42. - E974230abd)
2011. márc. 7. 20:43
így van
42. e974230abd (válaszként erre: 39. - A563337a80)
2011. márc. 7. 20:42
Ez így van sajna..de ez nem a te hibád!!!!És ezt kellene elfogadtatni magaddal,hogy nem miattad ilyenek ,hanem alapból:DDDDDDDDDDDDDDNem te vagy rossz tanár hanem a világ gáz...
41. e974230abd (válaszként erre: 40. - Boszy28)
2011. márc. 7. 20:41
a tesi más....bár néha kiakadok én is....de akkor beverek pár intőt....a fiúk..igen kemény dió:DDDDDDDDDDDDDD
40. Boszy28 (válaszként erre: 38. - E974230abd)
2011. márc. 7. 20:38

hijnye, az nem semmi :)

Be is hülyülnék, a kispasikat tanítanék.:)

Bár a csajok is tudnak kiakasztóak lenni.:)

Én 2 évig angolt tanítottam elsőtől nyolcadikig. Ez akkor volt érdekes, amikor a nyolcadikos óráról rohantam az elsősökhöz...lemenni ovis szintre, jujj:)

2011. márc. 7. 20:38
Nálam nincsenek ennyire problémásak, csak alapból nincs kedvük a tanulnivalóhoz... De szinte minden tantárgynál ez van. A számítógépen kívül más nem nagyon foglalkoztatja őket..
38. e974230abd (válaszként erre: 34. - Boszy28)
2011. márc. 7. 20:33
Mint ahogy én is:DD Soha/na jó legtöbbször/ nem hozom haza a melós feszültségeket...én csak fiúkat tanítok/két osztály jön le elfelezve..enyém a bot szaros vége:DD/5.-től 13 .-ig.....ha mellre szívnám tutira megkattannék
2011. márc. 7. 20:14

:)

Na, holnap utána fogok járni a dolognak, és megírom, hogy mi lett belőle. Azért még várom a véleményeket, gondolatokat. Nem csak én vagyok ilyen cipőben, amint látom.

36. Boszy28 (válaszként erre: 35. - A563337a80)
2011. márc. 7. 20:09

Megéri, hidd el.

Én sem vagyok egy Miklósa Erika... :)))

2011. márc. 7. 20:04

Na, énekhangom az nagyon nincs. Csak amit a koncerteken tudok :D

Én is úgy gondoltam, hogy rengeteg minden kell még ahhoz, hogy tanárként alsóban tanítsak. Egy próbát, érdeklődést azért megérne.

34. Boszy28 (válaszként erre: 31. - E974230abd)
2011. márc. 7. 20:01

Na ja :)

Kezdőként kisebbségi osztályt kaptam. 11 gyerek, mindegyik sajátos nevelési igényű, ebből 4 enyhe értelmi fogyatékos.

Volt fenyegetés, de voltak szép pillanatok is.

Sokat melóztam, most is sokat melózok.

De nem hozom már haza a munkát, azaz nyugisan jövök haza.

Na jó, nem mindig.:)

33. Boszy28 (válaszként erre: 29. - E974230abd)
2011. márc. 7. 19:58

Nem megy az felmentés olyan könnyen.:)

Nagyon sok tantárgy pedagógia van, ami tanárképzésben nincs.

Anyanyelvi TP (írás-olvasás), matek TP...szóval minden, amit alsóban tanítunk.

32. SF (válaszként erre: 28. - A563337a80)
2011. márc. 7. 19:58

Tanítói diplomához alkalmassági kell. Állóképességet néznek, énekhangot, egyházi fősulin rákérdeznek a vallásodra. Nekem felajánlották, hogy megkeresztelkedhetek, ha akarok. Mondtam, hogy bérmálkozó is voltam:-)) Erre felvettek, de aztán később mégis meg akartak téríteni. A fene se érti...

Ha ezek nem okoznak gondot, a felvételi semmi. A leggyengébbek mennek oda sajnos:-(( Nekem anno még nem kellett felvételiznem, mert jeles érettségit vittem.

31. e974230abd (válaszként erre: 30. - Boszy28)
2011. márc. 7. 19:56
Komolyan roszabb volt a vidék???Ezt sose gondoltam volna:DDDAzt hittem a pesti gyerekeknél nincs gázabb....
2011. márc. 7. 19:55

Sziasztok!


Én tanító vagyok, angol műveltségi területtel. Azaz a tanítóság mellett hatodikig taníthatom az angolt is.

Tanítottam Dél-Hevesben, nem volt piskóta.:S

Most itt Pesten napköziben vagyok.

Itt is van problémás gyerek, de teljesen más.

Sokszor én is arra gondolok, hogy kész, ennyi volt, pályát tévesztettem. De mindig van valami, ami visszabillent.

2011. márc. 7. 19:55
Szerintem ,mivel elvégezted a tanárit egy csomó tárgyból felmentenek,pl mindenféle tanításelméleti tárgyból már leszigorlatoztál....a magyaros részből nevezhetünk túlképzettnek az alsóhoz képest...szóval szerintem a matek marad amit meg kell tanulnod...keress leveklezőn,mert szerintem simán menne:DDD
2011. márc. 7. 19:50

:D

Van tapasztalata valakinek a tanító diploma megszerzésében? :D Annyi ötletet adtok, hogy beindult bennem a zakatolás :D

2011. márc. 7. 19:48
Tudod ,nem vagy még "öreg" ahhoz sem ,hogy postgraduálban mást válassz!!!Akár,ha a gyerekekkel való melóhoz ragaszkodsz pszichológusképzés,logopédus,/magyarhoz csatlakozva/pl....
2011. márc. 7. 19:47

Nem is tudom, ez, hogy el kell viselni a munkát, túl kell élni...

Sajnos sok embernek ez a felfogása. Nekem sajnos a szervezetem is jelez, mert elég erősen migrénes vagyok :(

25. e974230abd (válaszként erre: 22. - 06718ca650)
2011. márc. 7. 19:46
mérnöki diplomával közmunkaprogram...basszus hova halad ez az ország.....
2011. márc. 7. 19:45
ot=ott
2011. márc. 7. 19:45

Értem..Kicsit elszomorít ,hogy már vidéken sem bírtoka srácokkal,azt hittem csak a pesti kölkök égedelmek:DDD Persze nekem valamivel könyebb a szakom miatt,mert ha gázosak akkor bekeményítek,és nem kapnak levegőt ..ergo nem rosszak többé:DDD

Igen..igazából a tesit le lehet tanítani,de magyart ...nem valószínű...de nem biztos az sem ,hogy az alsó jobban bejönne...ot is van sok gond,igaz más jellegűek.

22. 06718ca650 (válaszként erre: 5. - A563337a80)
2011. márc. 7. 19:43
nekem csak kömunkaprogram keretében volt szerencsém dolgozni iskolában egy hónapig. de nekem sok is volt. :D minden elismerésem hogy ezt választottad. egyébként mérnöki diplomám van.
2011. márc. 7. 19:40

Elég messze van a lakóhelyem a munkahelyemtől, így be lettek sűrítve az óráim. Napi 6 órám van.

Én úgy tudom, ha tanári diplomával alsóban akarok tanítani, akkor ahhoz kell tanító diploma is.

Magyar-kommunikáció szakon végeztem, de csak magyart tanítok.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook