Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » A kezdeti lelkesedésem, hogy majd a mozgás meg a torna segít... fórum

A kezdeti lelkesedésem, hogy majd a mozgás meg a torna segít... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Michelle.r)
2023. febr. 13. 15:57

Az ismerőseim körében mindenki csak a 90 napossal tudott tartós fogyást elérni. Lehet, hogy f@ság, de ez a tapasztalat.

A többi infót köszi!

14. michelle.r (válaszként erre: 11. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 12. 18:12

Hallottam róla, szerintem a világ legnagyobb faxsága. A tartós, egészséges fogyásnak a kevés, de minőségi szénhidrátfogyasztás az alapja. Abban a diétában meg van egy nap, amikor sütivel, tésztával tömheted magad, egy másikon meg gyümölccsel.


Szuper, ha a vérképed rendben van, én arról beszélek, hogy nem egységes, hogy kinek mitől megy fel a vércukorszintje. Ezt úgy lehet megtalálni, hogy megméred evés előtt, majd evés után is. És amitől kiugróan magas lesz, attól elbúcsúzol.


De pl. az alvás-, és a légzésminőség is befolyásolja a testsúlyt. Igen, ahogy írod, ezeket is rendbe kell tenni ahhoz, hogy egészséges legyél.


Réka videóiból is sokat megtudhatsz, de hallgass Haris Évát, Lakatos Pétert, Rácz Andrást, ők nem önjelölt életmód tanácsadók, hanem komoly képzés áll mögöttük.

13. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 12. - 55Judit)
2023. febr. 12. 13:44

Pszichés okai is vannak a nagy étvágynak szerintem, nem csak biológiai okok állnak a háttérben. Gyakran megjelenik a fokozott stressz, ingerlékenység, lehangoltság, depresszió, ez mind vezethet "pszichés" evéshez.

Másrészt a hagyományos magyar étkezés, sok hús, zsír, kevés zöldség és hal, se túl alakbarát. Ez úgy 30 éves korig (talán) nem okoz gondot, viszont később, mikor gyakorlatilag nullára csökken az anyagcsere, sajnos nem lehet azt és olyan mennyiségben enni mint előtte :(

12. 55Judit (válaszként erre: 8. - 96e4cb8ca7)
2023. febr. 12. 10:31

Az a baj, hogy sokan nem hiszik el hogy bár a kenyérrel sültkrumplival, sütikével jól lehet lakni, de hamar meg is lehet éhezni utánuk. Azért van mert megugrasztják a vércukorszintet, és amilyen gyorsan felment, ugyanolyan gyorsan le is esik. Ekkor jön a farkaséhség. Akkor megint eszik és újra meg újra, aztán szinte folyamatosan mert mindig éhes.

Másrészt azért a nagy étvágy, mert bár érzi az ember hogy a mennyiséggel jóllakott, de az agya biztatja a további evésre, mert minőségben meg éhezik. Kevés olyan ételt fogyaszt amiben elegendő ásványianyag, nyomelem, vitamin van, ezért azt diktálja az agy hogy egyél még, egyél még, mert hozzá akar jutni mindahoz ami a minőségi élethez kell.


Nem kerül semmibe kipróbálni, mi lenne ha éhség alkalmával nem szénhidrátot meg rántotthúst enne valaki, hanem mondjuk 2 kemény tojást, és egy tál salátát, friss zöldséget, vagy esetleg főtt zöldséget. Ott a hiba, hogy nem ezt kívánja, mert szénhidrátfüggő lett. Ebből ki lehet jönni. Elég hosszú folyamat, legalábbis nálam az, de én már ismerek határt, és csak ritkán csábulok el. Ennyi meg nekem már belefér. 😀

2023. febr. 12. 10:24

Köszönöm, valószínű majd szerelőhöz fordulok. Nem, nem bántottál.

A vérképem rendben.

Biztos te is ismered a 90 napos "gyümölcsnapos" napot, mikor csak gyümölcsöt ehetsz, ez is része volt a saját diétámnak.

És még sok-sok tényező van, amit rendbe kell, kellene tenni az egészséges életmódhoz!

10. michelle.r (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 12. 10:10

Akkor eljött az idő, hogy szakértői segítséget kérj. Az alig eszem módszer a legjobb út az elhízáshoz, még inkább az egészséged lenullázásához, az izmaid elsorvasztásához.


Azért jött vissza, mert nem diétázgatni kell, hanem új életmódot kialakítani. A gyümölcsökben rengeteg cukor van, és nagyon kevés tápanyag. Keress egy jó dietetikust, de lehetőleg ne olyat, aki még mindig a párolt rizs-csirkemell kombónál tart.


Szívesen ajánlom Pődör-Novák Rékát pl. A youtube-on is megtalálod, a videóiban is sok mindent elmond. Ha jól tudom, ügyfeleket most nem is fogad, mert babszünetet tart.


Nem a mozgástól fogsz lefogyni, hanem attól, hogy ésszel eszel, a mozgás más miatt kell. Az sem mindegy pl. hogy a vércukorszinted hogy reagál egyes ételekre.


Nem téged akarlak bántani, de tényleg nem értem, hogy ha az autó nem működik normálisan, azt mindenki elviszi a szerelőhöz, pedig vehet másikat, ha tönkre teszik. De a saját testét nem bízza hozzáértőre, pedig ha azt tönkre teszi, cseszheti.

9. 820e00bff1 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 12. 02:54
Az intenzív mozgástól èn is inkább mèg èhesebb vagyok ès többet kívánok enni, úgyhogy inkább csak nagyokat sètálok .
8. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 6. - 55Judit)
2023. febr. 12. 01:04
Sokan az étkezéssel rontják el, az biztos. Én még előtte vagyok, de olvastam, hogy megnő az étvágy (anyukámé nem nőtt mondjuk semmit) és sokan képtelenek lemondani a rántott, olajban sült cuccokról, édességekről, és egyéb kalóriabombákról. Az eredmény lehet, hogy ezek nélkül is hízás lenne, de velük meg: hordóhas és még több hízás... A reflux miatt csokoládét és semmilyen rántott, olajban sült kaját nem ettem már hónapok óta sőt krémes süteményeket sem, le is ment pár kiló.
2023. febr. 11. 21:51
Szia! Ne add fel a mozgást! Ne csak azért mozogj ,hogy fogyj,hanem az állóképességedért. Az izmaidért,hogy ne álljanak be a végtagjaid! Hány kilót szeretnél leadni?
6. 55Judit (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 11. 15:07

Én már túl vagyok a változó koron. Illetve a változás életem része lesz végig, csak nem úgy.😀

Tudtad a változó korúaknak már nem lehet úgy étkezni mint korábban? Az idős nem ehet úgy mint a középkorú, az nem úgy mint a fiatal, a csecsemő pedig megint máshogy, ahhoz hogy jól legyen. Nekünk arra érdemes törekednünk hogy mennél több gyümölcsöt, zöldséget, lehetőleg frissen fogyasszunk. Fokozott rostbevitel, a fermentált ételek, és a sok folyadék elengedhetetlen. Fontosak az olajos magvak 1-1 kis mennyiségben, és a legértékesebb növényi olaj, a jó minőségű olíva. Főzéshez való és hidegen sajtolt is. Ez megvan?😀

5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Blondie💋)
2023. febr. 11. 14:53

Változókor, stressz, kevés folyadék - én ezekre gyanakszom.

Köszi!

4. Blondie💋 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 11. 14:47

Egy teljes vérkép jó lenne,lehet magas valami értéked.

Illetve amit eszel, lehet hogy gyorsan felszívódó,így hamar megéhezel.

Kitartást.:)

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Miss Angel)
2023. febr. 11. 13:47
Jó lenne tudni mit nem csinálok jól, mert akkor tudnék változtatni.
2023. febr. 11. 13:41

sajnos valamit nem csinálsz jól :(

erre kellene rájönni és visszajönne a lelkesedés,pláne az első leadott kiók után...sok sikert és nekeseredj el.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook