Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egy kezdeti csoda... fórum

Egy kezdeti csoda... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Egy kezdeti csoda...

1 2
2015. febr. 21. 20:58
Én is félek harmadik clostisbegyt szedtem be nekem öt napig kellett szednem nekem napi egy szemet este menstruációm ötödik napjától. Sajnos eddig nem jött össze a baba és nem tudom mi lehet az oka minden vizsgálat rendben van és volt is szóval nem tudom mi lehet az oka annak hogy nem esek teherbe :((((( segítsetek mit kell tenni hogy végre össze jöjjön a baba....... Melyik napokon legyünk együtt a párommal??? Tegnap este vettem be az utolsó szemet az az tizedik napra eset.... Elvileg mától minden nap együtt kéne lenni a párommal..... De én úgy tudom hogy kell 24 óra hogy a sperma erő képes legyen ismét..... Nem értem :(((
2015. febr. 14. 15:11

Kedves Szonja!

Nálam nem kell 2-3 vetélést megvárni a kivizsgálás elindításához.

Hivatásom, hogy segítsek.

Ha érdekli, írjon a lazar.erika@gyogy-oltas.hu címre.

Üdvözli Erazmusz

31. terez75 (válaszként erre: 30. - Szonja27)
2015. febr. 2. 18:50
Nem volt könnyű. De megérte kivárni :) Feladni sosem szabad!!! Bár én megtettem. Pont azért mert annyira elkeseredtem a második baba elvesztése miatt. De most itt van Boglárka :)
30. Szonja27 (válaszként erre: 29. - Terez75)
2015. febr. 2. 18:16
hogy bírtad ki azt a 10év várakozást??én bele bolondúltam volna.nekem a 6hónap is soknak tünt.
29. terez75 (válaszként erre: 6. - Szonja27)
2015. febr. 2. 12:41
6 hónapja próbálkoztatok?? Én drága 10 kerek évet vártam :( De eljön hidd el :) Amikor jönnie kell az angyalkádnak jönni is fog :)Akkor amikor nem is számítasz majd rá :) Addig kitartás :)
2015. jan. 30. 17:48
Kitartás! Tavaly előtt októberben nekem is üres petezsák miatt missed ab lett. Aztán tavaly márciusban ott volt egy újabb pozi teszt a kezemben, a 2,5 hós kisfiam pedig itt kalimpál a játszószőnyegen :)
2015. jan. 29. 12:51
Még egy dolog: ha eddig nem tetted le a cigit, akkor itt az ideje.
26. Alma66 (válaszként erre: 22. - Bridgeeet)
2015. jan. 29. 11:06
Ebbe semmi furcsa nincs pedig... Attól h te más vagy attól még neki ez igenis fájhat ennyire. Picit több empátiát :(
25. Alma66
2015. jan. 29. 10:59
Sok erőt kívánok a továbbiakhoz! És hitet!
2015. jan. 29. 10:22
Szia csak annyit mondanék ne csak a hagyományos orvoslásban bízz. Hallottál már az AMH hormonról csak magánlaborokban vizsgálják mert a tb nem támogatja ezért az orvosok nem is ajánlják várvételnél pedig sokkal részletesebb infót mutat mint a sima hormonvérvétel. Illetve ajánlok egy vizsgálatot ami az országban egy orvos-természetgyógyász végez somatoinfra. Nem írom az orvos nevét mert az már reklám de ha rámész a szomatoinfra szóra kiadja az orvos nevét is. Én most voltam nála és nagyon meggyőzött pedig már a többi orvos esélyt sem adott a babára.
2015. jan. 29. 08:18
Szia. Nagyi sajnálom,ami veled történt. Ne keseredj el,hiszen lesz kisbabátok,s természetes úton. Én is már sokszor vesztettem reményt. Hogy lásd az élet mennyire kemény leírom neked: Volt méhen kívüli terhességem,kivették miatta a peteveszetőt. A másik pezevezetőm elzáródott. Csak a lombik jöhet szóba. Az első beültetés sikertelen volt,mert a maradék petevezetékemben lévő folyadék kimosta a beültetett magzatot. Padlón voltam. Ki kellett venni a másik petevezetéket is. Persze nem ment köldökön át,fel kellett vágni a pocakomat. Nehezen jöttem helyre,de utána belevágtunk a 2.lombiknak. Ismét sikertelenül. Nem tapadt meg. Magam alatt voltam. Azt mondtam,addig tőbb lombikba nem vágok bele amíg mindent ki nem vizsgálják. Most vizsgálatok folynak..Kiderült néhány dolog(IR,magas Fsh hormon...stb) Most ezen voltam elkenődve. Mondez egy éve kezdődött... A párom mellettem van,sokat számít,hogy elfogad igy. Ne add fel te sem,hidd el,hamarosan kismama leszel. A multon ne rágódj,attól jobb nem lesz,csak ártasz magadnak. Fel a fejjel.
2015. jan. 28. 20:29

Kedves Szonja, előre is elnézést kérek, ha megbántalak.


Tény, hogy nem vagyok egy érzelmes/érzelgős típus, de nekem elég furcsa, hogy ilyen intenzíven éled ezt meg. Tényleg nem bántani akarlak, és értem a csalódást és egy műtét is megvisel testileg és lelkileg is, de nekem kicsit furcsa, hogy elvesztett angyalkáról írsz, (meg itt egyesek lélekről), amikor az ultrahangon még csak embriót sem láttak.


Én is veszítettem, a 8. héten, már volt szívhang is, viszont bizonyos jelek miatt én nem éltem még bele magam az egészbe. Szerencsére műtétre sem volt szükségem, fájdalmaim sem voltak, szóval fizikailag sem viselt meg. Nem tervezett terhesség volt, de mindenképp megtartottuk volna. Lehet emiatt is nem viselt meg annyira.


Viszont: azt mondták, hogy gyakori az ilyen eset, és csak 2-3 után kezdenek kutatni okok miatt, de én ezt nem hagytam annyiban. Ha másodszor is megtörténik ugyanez úgy, hogy én közben nem tettem meg mindent, akkor már más a helyzet.


Következő probálkozás előtt rendbe tetettem a fogaimat, véranalízis (alap, cukor, B12, D, folsav, vas, stb.). Kiderült egy csomó minden, vashiány, D vitamin hiany, enyhe pajzsmirigy alulműködés és trombózisrizikó. Ilyesztően hangzott, de mindent szépen rendbe lehet hozni. Terhes vitamint kezdtem szedni kb. 2 hónppal hamarabb.

Első próbálkozásra sikerült. Ma vagyok 5 hetes és 2 napos. Már látszik az embrió.

Ma kaptam a vérem genetikai eredményeit ami szerint 11-szeres az esélyem, hogy az első 15 hétben elveszítsem a babát. Ez a trombózis rizikó és Plazma Z hiány miatt van, ezek öröklött dolgok. De nagyon optimista vagyok, mert mindent megteszek amit mondanak.


Összefoglalva: fel a fejjel és próbáld magad kivizsgáltatni, legalább az alapokat, hátha azzal megelőzöl még egy ilyen esetet.

2015. jan. 28. 20:06
Reszvetem. Sajnalom nagyon. Remélem hanarosan újra ket csik lesz a teszten
2015. jan. 28. 19:55
Sajnálom de lehet ő jelezte hogy lesz még baba nálatok aki veletek marad. Ha valamilyen szinten spontán sikerült akkor probálj meg bizni pozitivan gondolkodni. Nekem kettö baba halt el de adtak reménytis. Sok eröt kivánok!
19. picurka01 (válaszként erre: 1. - Szonja27)
2015. jan. 28. 19:34
Részvétem itt is Szonja! Vigyázz nagyon magadra!
18. Borrdi78 (válaszként erre: 15. - Dzsudzsa)
2015. jan. 28. 17:46

Orulok, h mar a finisben vagy!

Nekem is IRem es pm alulmukodesem van/volt (szal van, csak kezeljuk) :) a ketto gyakran egyuttjar. Es igen, sajnos sokszor ez all az ilyen bajok mogott. A parom kolleganojenel is ez derult ki, pedig neki elsore tokeletes terhessege volt es most a kisteso hagyta ott oket a 12. Heten. :( de a jo hir az, h ezen konnyen lehet segiteni, csak olyan szakember kell, aki a dolgok moge nez. Es inkabb par honap szunet (nekem 5 ho volt, mig rendezodott), mint eveken at tarto tragediak sora. :(

17. Borrdi78 (válaszként erre: 16. - Szonja27)
2015. jan. 28. 17:42
Sajnos orokre fogsz ra gondolni, de ha mar lesz kisbabad, sokkal konnyebb lesz. Tenyleg.
16. Szonja27 (válaszként erre: 14. - Boldogzokni)
2015. jan. 28. 16:19
Tudom es igazatok van!mostanra már felfogom a dolgokat.de ott a mutét elott es után haragudtam a világra,mert h ez velem történt meg es hogy miért érdemeltem stb...a mütétem ota eltelt lassan 2honap.sokat gondolok meg mind a mai napig rá...de picivel talán konyebb.
2015. jan. 28. 15:33

Szonja27!


Borrdi78-cal nagyon egymásra találtunk.

Nagyon sok a közös gondolatunk.


2013 szeptemberében egy már dobogó szivecske állt le a méhemben. 10 hetes volt. Műtöttek. Én ugyan úgy ébredtem fel az altatásból, ha lehet, holnap folytatni szeretném. Az én hitem - ha lehet így nevezni - is az, hogy ugyanaz a lélek jön vissza, csak most még nem volt teljesen kész, hogy teljesítse e földbéli feladatát.

A 6 hetes kontrollon azonnal engedélyt kaptunk a folytatásra. Olyan szép nyálkahártyát produkáltam. Eltelt 2 hónap, és pozitív teszt, de a 6. héten megjött. Ilyen elő-előfordul, így nem keseredtem el. Kaptam egy visszajelzést, hogy működünk. Következő hónapban újból ezt történt. Akkor azonnal orvost váltottam. Előző orvosom semmilyen vizsgálatot nem tartott indokoltnak a vetélés után. Mivel 4 hó alatt teherbe estem elsőre. Amúgy rossz csillagzt, meg előfordul stb....stb...stb....magyarázatokat kaptam.


ÉLetem legjobb döntése volt a váltás. 2 nap múlva tudtam, hogy inzulinrezisztens vagyok, kórosan alacsony a D vitamin szintem és van yegy kisfokú pajzsmirigy alulműködésem. Ezek külön-külön nehezítik a beágyazódást. Nekem ebből 3 volt egyszerre.

Az orvos 3 hó szünetet kért. Közben diéta, vérvételek, pajzsmirigyre gyógyszer. A 3 hót követően elsőre sikerült. Ma kezdem a 35. hetet.

Úgyhogy HAJRÁ!!!!


A szövettantól semmit ne várj!!!! Nagyon ritkán jelez, akkor is általában a fertőzést tudja kimutatni.

Az enyémre az volt írva, hogy igazolt terhesség. Hangosan felnevettem, amikor kézhez kaptam.


Én azt tanácsolom, hogy keressél egy orvost, akiban megbízol, és pár vizsgálat nem árt. Annak ellenére sajnos benne van a pakliban. A természet pedig tudja a dolgát. Ha a baba nem jól fejlődne, időben gondoskodik róla. Csak nekünk borzasztó.

2015. jan. 28. 14:32

Ne utálj érte, de hidd el, ha már muszáj, akkor inkább ilyen korán, mint hetekkel később.

Remélem hamarosan újra pozitívat tesztelsz és minden rendben lesz!

2015. jan. 28. 14:31
Elhiszem.talan mar kezdem feldolgozni,de feledni.sosem lehet ezt.
12. Borrdi78 (válaszként erre: 11. - Szonja27)
2015. jan. 28. 14:22

na, akkor ez maris pipa! :)

Lepesenkent haladj elore es kozben probald meg elengedni. Sikerulni fog. Nem is kepzelned, hogy hany no es asszony ment ugyanezen keresztul, mint amin sajnos most Neked kell. A legtobbjuknek csodas es egeszseges gyermekei lettek!

11. Szonja27 (válaszként erre: 9. - Borrdi78)
2015. jan. 28. 14:09
Igen ki kell várni.de végre a mai napon megjott :-)
2015. jan. 28. 13:54

Szia nekem is volt egy ilyen missed ab, hát a következő két csíkig majd egy év telt el, de ebben benne van a 3hó pihi is, s hogy kimaradtak hónapok mert voltak más gondok...


Nekem az segített, hogy gondolja arra, tehát képes vagy teherbeesni! Szuper! Jobb így, lehet tényleg beteg lett volna, és nem lenne jó élete! Legközelebb meg minden rendben lesz, s punktum!

Azóta 3éves a kislányunk!

9. Borrdi78 (válaszként erre: 8. - Szonja27)
2015. jan. 28. 13:40

persze. Csak szepen lepesenkent.

3 honapot kell varnotok?

8. Szonja27 (válaszként erre: 7. - Borrdi78)
2015. jan. 28. 13:38
Koszonom szépen...most jelenleg arra várok h meg jojjon.
2015. jan. 28. 13:23

Szovettant mindig neznek minden olyan beavatkozaskor, mikor "kikerul" vmi a testbol. Elnezest, hogy igy fogalmaztam meg, nem tudom szebben, vagy ugy, h kevesbe fajjon. Viszont szolok elore, Szonja, ne varj sokat ettol, semmit sem fogsz sajna tobbet megtudni belole. Meg sokkal kesobbi veteleseknel sem derul ki erdemben szinte semmi, egy ismerosom a 18. heten szulte meg a babajat es ott sem derult ki ok.


Ha okokat akarsz keresni, akkor tovabb kell majd menned. En sajnos nagyon rutinos vagyok a temaban, ket mehen kivulim volt, majd inszem, lombikok... 4 evet kuzdottunk a babakert, de a sors kegyes volt es vegul ikreket adott nekunk. :) Ha erzed belul, h vmi nem okes, akkor en a helyedben egy endokrinologust keresnek fel es inzulinrezisztenciara csinaltatnek vizsgalatot, ugyanis ez a leggyakoribb meddosegi es vetelesi ok. Persze egy alaklommal bmi miatt megtortenhet, es ez teljesen termeszetes dolog, de ha nem akarja az ember a veletlenre bizni es teltlenul ulni, akkor ezt a vizsgalatot erdemes eloszor. a masodik fontos vizsgalat a genetika lehet, ahol pl a veralvadasi dolgokat is megnezik, mert ezek is csunyan bekavarhatnak. Nem akarok okoskodni, csak en az a tipus vagyok, aki hisz az osztoneiben es addig megyek vmi utan, amig ki nem derul, h mi a gubanc. Ezert sikerult nekunk ahoz kepest "hamar"... ha nem vagyok ennyire taposo, akkor szerintem a mi tortenetunk legalabb 6- ev lenne es meg most sem lennenek meg a fiuk, akik mar 2 evesek multak. :)


A lelki hatterehez pedig: En hiszek abban, hogy az a kis lelek jon vissza kesobb, nekem ez segitett sokat. Erdemes ezen is egy picit elgondolkodni.

Az is segithet, ha gyaszol az ember, ha vmi "szertartas" szeruseg reven elengedi a babajat.

Nekem egyebkent a legtobbet egy kineziologus segitett. Nem szegyen profi segitseget sem igenybe venni. :)

Kivanom, hogy mielobb tovabb tudj lepni es megfoganjon az a baba, aki 9 honapoig, majd egy eleten at Veletek marad!

6. Szonja27 (válaszként erre: 5. - Terez75)
2015. jan. 28. 12:42
Akkor mar 6honapja.most jelenleg a turelmi időt éljuk.
2015. jan. 28. 11:37

Kedves Szonja.

Mindíg rossz ilyen cikket olvasni. Én is átéltem kétszer!!Az én mázlim az volt hogy egyiknél sem kellett műtéttel befejezni ami elkezdődött. Az első méhen kívüli volt és elhalt felszívódott. a második vetélés volt.És most itt egy gyönyörű kislány velünk :)Lassan 1 éves lesz :)Nem szabad feladni, nem szabad teljesen össze törni!! Menni kell tovább!!! Megéri!!!De nem értem miért kellett a szövettani?? Mennyi ideje próbálkoztok babával?

4. Babyboo34 (válaszként erre: 1. - Szonja27)
2015. jan. 28. 10:18

A cikk cégén olvastam csak hogy te vagy az Szonja.


Mint már korábbról ismert ami veled történt a klubon belül, így tudom miről van szó, viszont itt most részletesen elolvasva nagyon rossz volt ezt végigolvasnom ezt.

De az biztos hogy ott a következő esély, és hamar össze fog az a két csíkocska ismét jönni.

Addig is lelkileg lényeg hogy rendbe legyél.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook