Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit, mikor adtatok enni a babátoknak? fórum

Mit, mikor adtatok enni a babátoknak? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2007. febr. 22. 00:57
A fiam 6 hetesen már az alma levét nyalogatta a kanálból! Elsőre elfogadta a kanalat, a védőnő csak az első látogatásakor mondta, hogy csak anyatej 6 hónapig. Aztán elmondtam neki a véleményemet erről, és többet szóba sem hozta ezt a témát. Ma már 4 éves lesz, nincs sem ételallergiája sem más.lekopogom..igaz, kruppos, de az gy 6 hónapos korában kapott nyavajától maradt vissza, semmi köze máshoz! 1 éves koráig kapta a tápszert, utánna UHT. tejet kapott néhány hétig, majd a házi tehéntejet, semmi baja! Bébikaját is 1 éves koráig kapott, azóta azt amit a család eszik.Nem kell mindent a védőnő orrára kötni,teát vagy babavizet is kell adni a születésétől fogva! A WHO csak ajánlás, nem kell véresen komolyan venni!Dehát, ki hogy gondolja...Én tuti nem tartom be, a következő gyerekemnél sem, ha a baba nem szokja meg az új ízeket időben és a kanál használatát, később komoly fennakadásokat okozhat a baba etetésében!Ezt mindenkinek magának kell eldöntenie!
2007. febr. 8. 22:54
A fiamnak már 3 hónaposan adtam gyümölcsöt ( alma,őszibarack )habár a dokinő azt mondta hogy 6 hónapos koráig csak anyatej és tápszer jöhet szóba semmi más.Már nemsokára 8 hónapos és megeszi a sütőtököt,brokkolit,burgonyát,gyümölcsöket( kivéve a banánt fáj tőle a pocija )tejpépeket (de csak a Milupásat fogadja el )spenótot.Hamarosan megpróbálkozunk a tejbegrizzel is vizezett tejjel mert azt mondták 1 éves koráig nem kaphat tejet mert alergiás lehet rá.Eleinte csak turmixolva adtam neki mindent de már 2 hete csak villával török mindent össze a kis drágámnak.Ja a gyömölcsökhöz teszek neki babapiskótát vagy darált kekszet.
2006. dec. 12. 10:08

A kislányom 29.-én lesz 5 hónapos.

Még nem töltötte be a 4.hónapot amikor elkeztem neki gyümölcsöt adni.

Mindig délben ,hogy he esetleg "megtekerné " a hasát az estére elmuljon,mert már végig aludta az éjszakát.Eleinte csak 2 3 kiskanálnyit:reszelt alma,sütőtök,banán,őszibarack bébi desszert...

Ezek után mindig adtam neki néhány kiskanál vizet és a szokott módon a tápszert (nutrilon prémium).Lassan naprol napra többet evett belőle és én is kiismertem mik azok amiket szeret.

Ma már a déli evést kiváltja a "szilárd " étel.

Adok neki zöldségeket leves levével feltörve.

Eszik krémtúrot is.

Most már az evés után odatartom neki a poharat és abból kortyol.


A kisfiamnál ugyanezt a formátumot használtam 9 hónaposan már mindent evett és csak reggel és este tápszert és tisztán itatható volt pohárból.

Soha nem ivott egyikük sem cumisüvegből semmit a tápszeren kivül nem is cumiznak.

Néha már adok a kezébe babapiskotáz DE CSAK HA OTT VAGYOK VELE!

2006. szept. 16. 12:55

Többen is leírhatnátok,h. ki mikor mit adott a babájának enni.

Ki mikor kezdte a gyümölcs etetését, mennyire rá kezdte a főzelékeket, milyen tápszert evett mellette, meddig.

Sok anyuka korán nekiáll a gyümölcsök adásának,sokan meg nem is tudják,h. mikor kell már elkezdeni ezeket.

Segítsünk egymásnak.

2006. szept. 1. 14:23
Én mindkét gyerekemnél ( az egyikük 6 hónapig anyatejes volt, a másik tápszeres 1 hónapos korától ) olyan 4 hónapos kora óta adtam a koruknak megfelelő bébiételeket is.Persze nem egyből egy üveggel, és nem is csak azt.Úgyanúgy megmaradt az anyatej és a tápszer, mint táplálék.A kisfiú az éjszakai evésről úgy szokott le elég hamar, hogy fürdetés után cumisüvegből iható sűrűségű tejpépet kapott vagy tejbegrízt.Nem volt semmi problémánk székletével, nem is küzdöttünk hasfájással.A kislány sokkal hamarabb állt át a szilárd kajákra, mert látta a fiúnál és neki is kellett.Vele sem volt soha gondunk.
2006. szept. 1. 00:12
A kislányomnak első perctől kezdve nagyon kemény volt a széklete. Próbákltunk rá gyógyszert de nem használt. Így 3 hüónapos korára eljutott a doktornőnk odáig, hogy már nem bír mit csinálni vele (tápszeres baba) Ezért javasolta, hogy kezgyem el hozzátáplálni. Amlát, krumplit, banánt kapott. Tudom hogy ezt a mai felfogás szerint nem lehetett volna, de nem bántam meg. Mindent mérsékelve adtam neki és soha nem volt tőle még csak hasfájása sem. A védőnőnk ezt nem akarta engedni, de valamit muszály volt tenni, mert már nagyon szenvedett a kakamiatt. Érdekes ezek a problémák utánna meg is szüntek. Szerintem ha betartunk egy pár szabályt ami a mértékletesség és a lassú változtatosságon alapul nem lesz semmi baj.
2006. aug. 6. 12:38

Mi is 6 hosan kezdtuk a hozzataplalast, szerencsere addig boven volt tejem. Nalunk nehezen indult, beletelt jopar hetbe mig kiderult hogy a fiam nem szereti a szokasos elso kajakat (alma, barack). Mindent kikopott. Akkor lodult meg mikor 9 hosan hust kapott a fozelekeibe, akkor sikerult a deli szopit kivaltani, utana 2-3 honap alatt teljesen leszokott az anyatejrol, csak az ejszakai szopik maradtak. Arrol 13 hosan mondott le.


En hust 9 honaposan, savanyitott tejtermeket (joghurt, kefir, turo, tejfol) 10 hosan, lisztes dolgokat 11 hosan kezdtem neki adni. Tehentejet csak 15 honaposan kapott. Szerintem fo a fokozatossag. Ha van tejed erdemes a 6 hot kivarni, ha tapszeres a baba mar 4-5 hosan el szoktak kezdeni a hozzataplalast, kostoltatast. Az elejen nem a mennyiseg a lenyeg, hanem az ismerkedes.

2006. aug. 5. 18:32

Fél éves koráig csak anyatejet(vagy tápszert)innentől kezdve reggelente anyatej,tízórai egy kis túró rudi,joghurt,ebédre anyatej,főzelék,uzsira alma,banán,őszibarack szóval vmi gyümi,vacsira anyatej.

Én legalábbis így csináltam,most már nem mert a jánykám 2és fél éves és mindent eszik,szerencsére két pofával:)

2006. aug. 5. 18:11
-
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook