Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » 9 honapos babátoknak mit adtok enni? fórum

9 honapos babátoknak mit adtok enni? (beszélgetős fórum)


18. Cucicsillag (válaszként erre: 17. - 3d249bd49f)
2014. aug. 12. 22:49

Kozben ma pakoltam es megvan!

Mi 6 hos korban kezdtuk el. A banan es az alma alap volt, aztan kapott sargarepat, kesobb karalabet, de attol sokaig tartottam (levesbol pl.)

A brokkolit es a csirkemajat is kesobb szerette meg.

Kapott spenotot, de a megfott spenot levelet pl.banannal turmixoltam,mert ugy csuszott.

Avokadot szinten banannal. Szval, nalunk amit beakartam vezetni + banan, az volt a favorit :)

Ananasz. Ezek szerepeltek foleg.

A tozzatapi elkezdese utan 6 honappal johetett olyan, hgy hal es tojas. Remelem, jol haladtok azota :)

17. 3d249bd49f (válaszként erre: 16. - 9c57fd10dc)
2014. aug. 7. 21:36
:) Egyet értek :)
2014. aug. 6. 14:32

Még jó, hogy zavar Benneteket a többes számban való fogalmazás. Képzeljétek el, mi lenne akkor, ha minden tetszene!


Nem csak a .hu elnevezésből lehet látni, hogy ez egy magyar fórum, hanem abból is hogy mindig csak lehúzzátok a másikat, kötekedtek, mindenben csak a kakit látjátok meg, stb. Minek ennyi negatív hozzászólás?! Miért kell beszólni a másiknak?!


Bárcsak nyitnátok egy fórumot, amikor segítségre lenne szükségetek...............

2014. aug. 6. 13:14

Nem talalom a listacskamat.

Azt tudom, hgy a banant imadta/imadja, melle volt alma, levesbol sargarepa. Foztem fozeleket, de a krumpli (amivel ajanlottak, hgy dusitsam, az nem csuszott sosem)

A vedononek (elvileg) illik adnia tajekoztato fuzetet, hgy melyik etelt hanyhonapos kortol vezethezed be es milyen mennyisegben.

14. Cucicsillag (válaszként erre: 9. - Guruljka)
2014. aug. 6. 12:13

Ugy igen, csak a hatteret irtam, hgy sokaknal igy jelentkezik.

Ez olyan, mint a kutyasetaltatos vicc.

-Hogy hivjak?

-Buksi

-es a kutyat?


Szval, ertem, de amaz oldalt is :) Bar nekem meg nincs 3 :)

Bocs, az offert, majd visszakeresem, miket is "ettunk" akkoriban :D

2014. aug. 6. 01:48

Az én gyerekeim számára nem tellett rendszeresen üveges bébiételre. Egy-egy utazásra, vagy sűrűbb program idejére vettünk, de inkább a felnőtt ételt "babásítottuk" túróval, tojással, vagy kevés tejjel.

Kisebb korban krumplival főztünk főzelékeket, ahogy a védőnő és a gyerekorvos ajánlotta akkoriban.

('76,'78,'89 születési évek)

Vagy banánt turmixoltunk keksszel, piskótával. Bár legifjabb gyermekem a banánt nem szerette. Ő kapott már krémtúrókat, az remek fehérjeforrás is volt. Vagy puhább gyümölcsöt kekszdarabkákkal benne.

12. anya4005 (válaszként erre: 11. - Guruljka)
2014. aug. 6. 01:28

2 gyerekem van és mindketten üveges kaját kaptak 1 éves korukig,szinte kizárólag. Nem kellett pepecselni és nagyon agyalni sem,mit adhatok,mert rá van írva,melyik hány hónapos kórtól mehet!

Jelentem,túlélték! Ma 4 és 2,5 évesek,és mindent megesznek,kivéve,mikor a kicsi sztrájkol...

11. Guruljka (válaszként erre: 10. - Anya4005)
2014. aug. 6. 00:36

A bántás szándéka nélkül én is ezt szerettem volna érzékeltetni.

De engedjük át a terepet most már tényleg a baba-étrendnek.

Én is kíváncsi lettem, mit lehet a mai babáknak adni ebben a korban. :D

10. anya4005 (válaszként erre: 9. - Guruljka)
2014. aug. 6. 00:32
Ezt már csak az tetézi,ha több gyerekről van szó! Én emiatt nem értettem sosem,hogy a nővéremnek melyik gyereke is beteg vagy nem (pl.). Állandóan többesszámban beszélt magukról,és elveszett a fonál... Viszont arra jó volt,hogy előre felkészített,mit ne tegyek,ha gyerekem lesz! :-D
9. Guruljka (válaszként erre: 8. - Cucicsillag)
2014. aug. 5. 23:26

Én három gyereket szültem, de nem éreztem úgy, hogy ketten kakiltunk volna be. A szüléssel különváltunk, habár élek és ölök is értük, ha azt kellene. :D

Sokszor viszont értelmetlenné válik a mondanivaló, mert bogozgatni kell, hogy pl. most kinek is van kiütése és melyikük köhög, a mami vagy a babóca.

8. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - 3d249bd49f)
2014. aug. 5. 23:19

A "kritikakkal" sztem ne foglalkozz :)

Pszihologusok szt.is megerositett dolog, hgy az anya es a baba,mivel egyutt voltak a pocakban , es "egyek" emiatt az Anya, azt erzi , hgy osszetartoznak. Meg a szuletes utan is jo sokaig, nem csupan 9 honapig, es tobbes szamban fogalmazas alap ilyenkor; kijott a fogunk, bekakiltunk, mit egyunk, stb. Ez a normalis :) Aki ezt nem tudja, az egy dolog....:-S


A kerdesre koncentralva, attol fugg, hgy eddig mit adtal enni, meddig cicizett, cicizett-e vagy mikor kezdtetek a hozzatapit.

7. Guruljka (válaszként erre: 6. - 3d249bd49f)
2014. aug. 5. 23:05

Felkaphatod a vizet, de írtam az ételekről is.


Ha máskor is szóltak emiatt, akkor lehet, hogy tényleg nem Neked van igazad ezzel a többesszámban beszéléssel?

Én nem akartalak bántani, és nem is bántóan szóltam érte, de tényleg zavar, mit tegyek? Én ne szóljak azért, mert Te már máskor is kaptál megjegyzést?

2014. aug. 5. 22:52
Köszönöm az infókat,de ha mindenkinek sértő ahogy irtam,akkor megyek innen!!Elnézést,hogy voltam!!Itt a hoxán nem ez az első eset,hogy kérdezek valamit,és mindenben valami rosszat látnak!!Pedig csak tapasztalat csere miatt lettem volna :(
5. Guruljka (válaszként erre: 3. - 3d249bd49f)
2014. aug. 5. 22:48
Bajnak nem baj, csak gyerekes dolog. Ráadásul úgy kell néha kibogozni, hogy kinek mi a gondja, és kinek mit javasolt az orvos. Mert sok kis anyuka több mondatot ír le egyvégtében többes számban. :D
4. Guruljka (válaszként erre: 1. - 3d249bd49f)
2014. aug. 5. 22:46

Igen..ha 9 hónaposak vagytok, akkor az a felnőtt, aki helyettetek gépel, majd főz valamit...

Engem is nagyon zavar a többes szám.


De nem kell egy ekkora babának már egészen külön főzni. Eheti, amit a nagyok, csak mondjuk az ő részét előre kiszeded, a többit utána fűszerezed be magatoknak.

Rántás a felnőtteknek sem annyira egészséges, a habart főzeléket simán eheti a baba is.

A húsfélét, az ő adagját kis kockákra vágod. utána villával kicsit szétnyomkodod. Azért kell előtte feldarabolni, hogy a rostok ne legyenek hosszúak, így ha nem is rágja meg egészen, nem akad meg nyeléskor.

Nyilván ha a nagyok csülökpörköltet esznek vagy pacalt, akkor a baba főzeléket kapjon inkább.

Régen, tudatlan szülők, kemény tojást törtünk össze egy ekkora babának a főzelékében, és tízezer-számra nőttel fel gyerekek étel-intolerancia nélkül, de ez csakis azért lehetett, mert ők is tudatlanok voltak, és nem tudták, hogy bajuk is lehet egy éves koruk előtt.

:D

3. 3d249bd49f (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2014. aug. 5. 22:40
Miért is??? Ez akkora baj,hogy igy irtam?
2014. aug. 5. 22:35

[link]



[link]



[link]



De hallod, ez a többes számban fogalmazás nagyon gáz.

2014. aug. 5. 22:23
9 honaposak vagyunk és házi étel recepteket várok,hogy mit főzhetnék neki!! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook