Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit, mikor adtatok enni a babátoknak? fórum

Mit, mikor adtatok enni a babátoknak? (beszélgetős fórum)


1 2 3
69. ansza
2007. dec. 8. 19:11
ennyi vélemény után eléggé összezavarodik az ember lánya.mindenki mást tanácsol,nincs megegyezés két orvos vagy védőnő között sem,nyilvánvaló,hogy a babák érdeke az első,de az anya dolga megtalálni az arany középutat.minden gereknek más az igénye,amire az egyik allergiás lesz,a másik nem.sajna a hozzátáplálás kisérletezéssel kezdődik.az sem jó ha mereven ragaszkodunk a szabályokhoz,de a túlzott lazaság sem jó.akinek van elég teje,az jó ha fél évig csak azt ad a babának,és utánna kezdi szép fokozatosan hozzátáplálni.a tápszeres babák megint más kategória,4-5 hónaposan meglehet próbálkozni zöldségekkel,és nem allergizáló gyümikkel,pépekkel.ha háztáji van,annál jobb.a tápszer a szükséges rossz,tele van mesterséges anyagokkal,allergizálhat még a HA változat is,ezért nem árt egy idő után legalább 1 tápszeres étkezést más kajával kiváltani,aztán figyelni a kicsi reakcióját.de ez az én egyéni véleményem.
68. melin76 (válaszként erre: 59. - Melin76)
2007. dec. 7. 22:53

Mondasz egy sz.

ezer bocs!

67. krautmanno (válaszként erre: 19. - M_Marcsa)
2007. dec. 7. 22:27

mintha csak rólam írtad volna.a nagyobbik gyerek 4 hónapos koráig szopott,aztán nem volt neki elég,így kapott pótlásnak tápszert.elkezdtük a hozzátáplálást is,de először csak módjával,pár kanállal.

a kicsi 6 hónapos koráig csak szopott,akkor a védőnő javaslatára kapott gyümölcsöt,ami annyira ízlett neki,hogy a szopást abba is hagyta.tejem volt még,de neki az már nem kellett,élvezte az ízeket.

a védőnő mellesleg 30 éve van a szakmában.

66. 754c7e07c3 (válaszként erre: 27. - 104bdd8c43)
2007. dec. 7. 22:20

:(((

Nem értelek. Komolyan, nem értelek.

65. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 61. - Melin76)
2007. dec. 7. 22:07
:(Már nincs kedvem itt is vitázni,pedig nagyon is van véleményem...csak kívánni tudom azt,hogy ne szembesüljenek a babák a káros hatásokkal...vajon miért van a felnőttek között is ennyi allergiás,emésztőrendszeri panaszos, és hogy tovább ne soroljam?Mi vagyunk az a korosztály,legalábbis én,akik tápszert kaptak vagy helyette felestejet,aztán a töltöttkápi és hasonlók,persze csak úgy babásan,de mégis...Tündér és aranyo mikor eszik,sok mindenki alig várja hogy adhasson,sokan hiúságból is mert milyen jó decsekedni a védőnőnél a többi anyukának hogy mennyi mindent eszik már...ez így van,ez tény...ráér még megismerkedni az ízekkel,azt a pár hónapot igazán ki lehet bírni
64. melin76 (válaszként erre: 62. - ALLICS)
2007. dec. 7. 22:02
Oké, én is az enyémet!
2007. dec. 7. 22:00

Okoskodásról még annyit, hogy nem én tartottam magamat okosabbnak a WHO-nál

:DDDDD

62. ALLICS
2007. dec. 7. 21:59
Ne hargudj de ne fogok olyanon vitázni amit végül úgyis saját belátásom szerint teszek.Inkább megyek megpuszilgatom a páromat.
61. melin76 (válaszként erre: 54. - Ccd9bb7d17)
2007. dec. 7. 21:59

:))))

Olvastam az illendő topikban az utolsó hsz-edet, és nagyon egyetértek... ide is idevágna.

60. melin76 (válaszként erre: 58. - ALLICS)
2007. dec. 7. 21:54
Tovább olvastam, arra írtam a szélcsövet. Nem hiszem, hogy az almalé, vagy a paradicsomlé lenne a helyes megoldás, de úgy látom teszel rá. Te dolgod.
59. melin76 (válaszként erre: 56. - ALLICS)
2007. dec. 7. 21:53

Okoskodás az az amikor olyat mondassz, amit a másik is tud, vagy pedig ha olyat mondassz, ami hülyeség.

Úgy látom esetünkben nem így volt

:DDDDDDD

58. ALLICS (válaszként erre: 55. - Melin76)
2007. dec. 7. 21:52
Ja de ha tovább olvasnád akkor azt is látnád hogy miért kezdtem neki el adni.
57. melin76 (válaszként erre: 52. - ALLICS)
2007. dec. 7. 21:52

Legalább kukkants bele a táblázatba, onnan láthatod a javasolt sorrendet. A sorrend alapját az képezte, hogy melyik gyümölcs és zöldség mennyire könnyen emészthető, vagy allergizál-e, vagy puffaszt-e de még más szempontokat is figyelembe vettek.

Tudom hogy ez egy szigorú táblázat, de a sorrend akkor is megfontolandó.

56. ALLICS
2007. dec. 7. 21:50
jó akkor a te gyerekeddel így csináld én meg csinálom ahogy akarom.Én se szólok bele hogy csak anyatejet adsz neki.Te kezdtél el okoskodni.
55. melin76 (válaszként erre: 52. - ALLICS)
2007. dec. 7. 21:48

Te magad írtad: "2 hónapos kora óta adok neki almalevet,paradicsomlevet.nem értem ez miért is probléma."


csak megválaszoltam...

2007. dec. 7. 21:47
naaa,ne legyen már itt is vita...hogy én csak ilyen fórumba botlok mindíg.((pedig érdekelt volna a téma.(
53. melin76 (válaszként erre: 52. - ALLICS)
2007. dec. 7. 21:47
Fél éves korig elég az anyatej és vagy a tápszer, szilárd táplálékot előbb nem javasolt bevezetni! (főleg paradicsomot!)
52. ALLICS
2007. dec. 7. 21:44
csak tudod senki nem kérte hogy mindenféle ajánlásokat írogass nekem.Egyáltalán honnan veszed hogy én nem tudom mit mikor szabad?? azt hiszed egyből csirkepaprikással kínáltam.
2007. dec. 7. 21:42
A nagyobbik nekem már kóstolgatott 5 hós kora körül,de mértékkel nagyon...ő teázott már addigra,mert tanácstalan voltam hasfájásügyben,így kapott kis édesköményteát.A kicsi féléves elmult mire az első falat valami lement neki az anyatejen kivül,addig teát,vizet,semmit nem ivott..próbáltam én,töbször is,de egyszerüen nem kellett....nem bántam meg,harmadjára is így csinálnám,csak még okosabban...
50. melin76 (válaszként erre: 47. - ALLICS)
2007. dec. 7. 21:37

Szánalmas, hogy csak ezzel tudsz jönni.

Nem rosszat akartam neked, a WHO és UNICEF ajánlásait ismételgetem! Ha egy kicsit is megértettél abból amit mondtam, akkor utánanézel hogy mit mikor szabad adni, vagy legalábbis annak ami nagyon allergizálhat ezért fontos a késői bevezetése!

49. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 27. - 104bdd8c43)
2007. dec. 7. 21:35
ne izgulj,senki nem feltételezi hogy támogatod...tudatában vagy e a későbbi veszélyeknek,sejtem,nem:((
2007. dec. 7. 21:34
Azt tartom, hogy nagyon fontos utánaolvasni a szoptatásnak és a hozzátáplálásnak! (meg általában mindennek ;)
47. ALLICS
2007. dec. 7. 21:33
hát nem tudom hogy elfogadjak e tanácsot attól aki az adatlapjára a mellét teszi fel
46. melin76 (válaszként erre: 45. - ALLICS)
2007. dec. 7. 21:30

Oké, gondoltam, hogy nem fog érdekelni.

Persze, mit is mondhatnál arra, ha valaki azt mondja, hogy a korai bevezetéssel nem jártál el túl jól.

szóval én megértem, hogy sértetten reagálsz.

45. ALLICS (válaszként erre: 41. - Melin76)
2007. dec. 7. 21:15
az én védőnőm is szoptatáspárti de ha egyszer nincs akkor hiába mondja.Egyébként meg te is úgy csinálod ahogy akarod meg én is.
2007. dec. 7. 21:14
Most nem kattintok senkire,csak úgy általánosan...a számomra legkedvesebb védőnéni szakdolgozatában arról is irt,hogy különböző ételek korai adása milyen későbbi következményekkel jár...és meglepő pl hogy volt olyan kitöltött kérdőív,melyen az elsőként adott étel a fasirt volt,és a töltöttkápi:((mi még azt ettük gyerekkorunkban,és felnőttünk,de azért mégis......
2007. dec. 7. 21:10
Az én kislányom 3hónaposan már krumplit,almát evett,ahogy kevesebb lett a tejem.Így is 10hónapos koráig szopott.
42. melin76 (válaszként erre: 40. - ALLICS)
2007. dec. 7. 19:01
Ja amúgy az interneten néztem utána a hozzátáplálásnak, és itt a neten bukkantam rá a WHO ajánlásokra is - de annyiból szerencsém van, hogy a védőnőnk és a dokink is szoptatáspárti volt és nem erőltették a hozzátáplálást sem.
41. melin76 (válaszként erre: 40. - ALLICS)
2007. dec. 7. 16:44

Több ismerősöm a szélcsövet használta. Volt olyan ismerősöm akinek egyik babájának (ikrek) székrekedése volt, de ő a szélcsővel és a végbélmasszázzsal elboldogult nagynehezen.


Sajnálom, hogy ilyen tanácsot kaptál a védőnődtől. ha egyáltalán érdekel itt egy táblázat, már csak a fokozatosság miatt is:

[link]


szíre-szóra én sem tartottam be, de azért jól mutatja a sorrendet.

ha érdekel. Ha nem akkor vedd figyelmen kívül.

40. ALLICS
2007. dec. 7. 16:36
Nem tudom neked ki mit ajánlott de nekem konkrétan a védőnő ajánlotta mert nem bolt széklete.Mióta megoldódott a hozzátáplálással sokkal nyugodtabb.Inkább hagyjam szenvedni??
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook