Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mit lehet tudni a SuperGreensről? Mik a tapasztalatok? fórum

Mit lehet tudni a SuperGreensről? Mik a tapasztalatok? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2008. dec. 9. 13:14

Sziasztok!


Pár kérdésem lenne a kételkedőkhöz, elemzőkhöz. (magam is fogyasztom a SG-t, 2008.májusától, nagyon pozitív változásokat megtapasztalva).

Íme a kérdések:

Amikor lázas beteg voltál, mikor érdeklődtél, és olvastál utána azoknak a szereknek, amikkel csökkentetted a lázad?

Ha rákos beteg lennél a kezelések előtt miben hinnél jobban: a kemóban vagy a zöldségfogyasztásban, koncentrált formában.

Ha minden tápláléknak megnéznénk a lebomlási mechanizmusát, ki bírná ezt idővel és energiával?Vagy ezt csak a SG esetében teszitek meg?

Én úgy gondolom a közvetlen környezetemben tapasztalt gyógyulások, valamint a saját eredményeim eléggé meggyőzőek ahhoz, hogy bárkinek melegszívvel ajánljam a fogyasztását.

Végre egy olyan termék, ami mögé teljes vállszélességben felsorakozhatok és nem szemlesütve kell ecsetelnem az előnyeit.

925. 471d5eded8 (válaszként erre: 924. - NOA)
2008. dec. 9. 12:49
Igazán örülök a sikereidnek! :)
924. NOA
2008. dec. 9. 10:25

Teljesen lement a gyulladás az ujjpercemről.Deformált maradt de egy év után végre nem fáj, a köröm is nől rendesen mert idáig azzal is gondom volt mivel csak megvastagodott.

Nekem azért megérte.

923. 471d5eded8 (válaszként erre: 922. - Cathyca)
2008. dec. 7. 18:32
Örülnék, ha te is csatlakoznál a greenst fogyasztók köréhez és pozitív tapasztalataiddal további erőt adnál mindannyiónknak a fogyáshoz, gyógyuláshoz!
922. cathyca
2008. dec. 7. 17:19
Szia.Gratulálok a sikeres és hihetetlen gyógyulásodhoz:)Én is szeretném kiprobálni a greens-t, csak nem tudom,hogy hol hová kellene ez ügyben fordulnom, mivel egy ismerösöm sem használja. Természetesen az ár sem lenne mellékes:)Budapesti vagyok,köszönöm , ha tudnál segíteni.
2008. dec. 7. 16:58
Szia! Gulyás Tamás maga is ilyenekkel foglalkozik, nem vagyok biztos abban, hogy elfogulatlan. Különben sem "szakvélemény" kell, hanem tudományos szempontból értékelhető hivatkozás vagy korrekt hatásmechanizmus.
2008. dec. 7. 15:32

Dr. Gulyás Tamás intenzív-terápiás szakorvos véleménye a Ph csodáról:

„Ez a könyv egy kincs. Az elsavasodás problémakörét kristálytisztán, az átlagember számára is érthetően fogalmazza meg. Ha a savasodás nem is minden kórállapot elsődleges oka, jelenléte minden kóros esetben megfigyelhető, és helyreállítása a gyógyulás felé vezető út legfontosabb lépése. ”

919. Pirosalma (válaszként erre: 918. - Cszsuka)
2008. dec. 6. 22:31
szia! Most csak röviden írok. A 4-est be tudnád linkelni?
918. Cszsuka (válaszként erre: 895. - Pirosalma)
2008. dec. 6. 21:59

1. mivel nem ebből doktorálok, nekem elég

Ha mindennek utánajárnék, lefogyna az életem és nem jutna időm élni. Amit tanulsz az iskolában azt te sem cáfolod meg, gondolom. Ha azonban neked nem elég, járj utána, ha van időd, szívesen elolvasom, mire jutottál.


2. Igen, szájon keresztül is. Ezt sem az én dolgom bizonygatni.


3. Nem értem a kérdést


4. Erről sem tudok magyarázatot adni, nem vagyok azon a szinten. Ennek utána néztem, állatkísérletek és többféle doktori disszertáció készült belőle, fent van a neten, olvasd el.

(az algopyrin mechanizmusát sem ismerem és nem is érdekel, a lényeg a végeredmény)


5. persze


6. Ha nem felejtem el, akkor utánajárok. Egyébként a Yamamoto intézetben ezen elv szerint állítanak fel enzimterápiákat, talán kérdezd őket. :)

917. 471d5eded8 (válaszként erre: 915. - Pirosalma)
2008. dec. 6. 21:50

Mindennél és mindenben van kockázat...de a kérdés a "mennyi"-ben rejlik.

Rengeteg pozitív visszajelzést kapok a greenssel kapcsolatban, olyanoknak is sikereik vannak, akiknek más nem jött be.

És ne hatalmas dolgokra gondolj...ha csak az alapokat vesszük, amire gyógyszert nem is lenne szabad szedni..

Pl. fogyás, gyomorégés megszűnése, átalusszák az éjszakát, frissen kelnek, több energiájuk van, nem fáradnak el annyira, gyomor/nyombélfekély megszünése...stb. Tényleg csak az alapokat említettem, ami mindenkinél szembetünő volt.

Az én betegségem nem általános és ez szerencse! Így nem is mindenki ilyen komoly dologtól szeretne szabadulni...csak azoktól, amikre eddig azt hitte "korral jár".

916. Pirosalma (válaszként erre: 914. - 471d5eded8)
2008. dec. 6. 21:43
Ez csak 1 a sok közül, ami okozhat pozitív változást.
915. Pirosalma (válaszként erre: 913. - 471d5eded8)
2008. dec. 6. 21:41

Sajnálom, ami veled történt, tényleg.

De nem szabad, hogy ez meghamisítsa a SG-ről alkotott képet.

Minden gyógyszernél van kockázat, van/lehet mellékhatás, ezzel nem lehet mit kezdeni, sajnos.

914. 471d5eded8 (válaszként erre: 912. - Pirosalma)
2008. dec. 6. 21:37

A pszichés hatáson már túlvagyok. Évek óta naponta meditálok...ha csak annak lenne tulajdonítható, nem a greenssel együtt indul be a változás. Vagy arra célzol, hogy a greensbe vetett hit? Ha tudnád, hogy a 4.5 év alatt mennyi mindenbe vetettem én már hitet és ezzel együtt mennyi csalódás is ért.

Tehát a lelki oldal lehetőségeivel nagyon is tisztában vagyok...

913. 471d5eded8 (válaszként erre: 911. - Pirosalma)
2008. dec. 6. 21:33

Tudod, amikor a steroidot 2 évig szedették velem, mert ha abbahagyom meghalok...mondták, s én remegve szedtem, bár tudtam, éreztem, hogy tönkreteszem vele a magam/szervezetem. Meg is bélyegeztek, mert leálltam vele...Orvosok írták, receptre...Ha akkor ennyit foglalkoztak volna vele, hogy valóban kell-e és hasznos-e, mint ahányan támadják a greenst...most nem itt tartanék!

A greens hol van ettől? Van olyan, akinek ez valóban árt? Mégis akkora port vert fel...A steroid bizonyíthatóan tönkretett (rengeteg szervemet) és ez senkit sem érdekel...

Itt legalább én dönthetek, hogy iszom-e?!

912. Pirosalma (válaszként erre: 910. - 471d5eded8)
2008. dec. 6. 21:27

Ahhoz, hogy az ember összefüggéseket lásson, valamennyire ismernie kell a szervezet működését.


"Mi mástól?" - hát ezt a kérdést kell föltenni (meg azt, hogy pszichés-e a hatás). Mert ha nem kételkedsz, akkor nem jutsz előbbre.


A "minden vitatható" általánosítás, és nem kellően árnyalt megfogalmazása a valóságnak. És természetesen nem igazol vagy cáfol senkit és semmit.

911. Pirosalma (válaszként erre: 908. - 471d5eded8)
2008. dec. 6. 21:25

Nem a te dolgod korrekt hivatkozást, de legalább korrekt magyarázatot adni. Nagyon úgy tűnik, egyik sem történt meg, én legalábbis tőle publikációt nem találtam, hozzáteszem: ebben a témában. Ezt azért írom, mert vannak Robert Young nevű kutatók (azt hiszem, kettőt találtam), nem tudtam eldönteni, ő-e bármelyik, ezért kulcsszavakkal kerestem ("acid", "base" stb.), így egyet sem találtam. Ha lenne neki használható publikációja, a honlapján valószínűleg kiírná (ha nem hülye), ott azonban nincs ilyen.


Belekötés = kritika megfogalmazása. Kritikát pedig ok nélkül igyekszem nem írni, most is úgy látom, hogy okkal tettem.

910. 471d5eded8 (válaszként erre: 907. - Pirosalma)
2008. dec. 6. 21:24

Ha van ötleted, hogy mi másnak tulajdonítható...nekem nagyon nincs.

És sokan vannak így vele. Nem változtatnak, csak isszák a greenst és a változás beáll...Mi mástól?

Minden vitatható. Még egy gyógyszer, oltás hatása is...

És mindig minden vitatott is lesz, mert amig van egy termék, addig két tábor is lesz!

909. 471d5eded8 (válaszként erre: 906. - Pirosalma)
2008. dec. 6. 21:20

Nem, én nem vagyok kisérleti alany! :-)


Bár az orvosok itt M.o.-on felajánlották, hogy kisérleteznének rajtam...na, ez a gáz, amikor itt tartunk!

Ekkor mondtam, hogy köszönöm, nem vagyok patkány és ha kisérlet kell...majd én megteszem. tehát, akár úgyis felfoghatjuk, hogy a gyógyulásomért magamon kisérletezem! de senki nem kényszerít erre és addig teszem, amig pozitívan hat valami...vagy meggyógyulok tőle! :-)

908. 471d5eded8 (válaszként erre: 903. - Pirosalma)
2008. dec. 6. 21:16

Én nem dr. Young szóvivője vagyok...így velem nehezen keveredhetsz vitába :-))) És megvallom, nem is akarok belefolyni...

Esetleg írd össze a kérdéseidet, megszerzem a címét, s küldd el neki e-mailben, hogy miért kételkedsz és nyugtasson meg téged, mielőtt fórumvitát eredményezne a greens!

Hisz bármit írok, beleköthető...és bele is kötsz, s ha nem te...akadnak mások! Nem célom, hogy meggyőzzek bárkit is...egy célom van, hogy meggyógyuljak és ezek a nevetséges kis csaták nem mondanám, hogy közelebb visznek...


:-)

907. Pirosalma (válaszként erre: 905. - 471d5eded8)
2008. dec. 6. 21:13

Az más. Az arany- és ezüstkolloid ún. lioszol (kolloidfajta), nem erről beszélek.


A sejtbarát asszociáció itt inkább marketingfogásnak, mint valós tartalommal bírő kifejezésnek tűnik.


A pozitív hatásokkal kapcsolatban pedig lásd előző előtti hsz.-om (házilagos kísérletek). Ha van is valós pozitív hatás (nem vonom kétségbe, hogy lehet) egyből ennek tulajdonítani meggondolatlanság szerintem.

906. Pirosalma (válaszként erre: 903. - Pirosalma)
2008. dec. 6. 21:11
Lehet, félreértettelek: én úgy vettem ki, kísérlet alatt azt érted, hogy te fogyasztod a terméket. Ha tévedtem, elnézést!
905. 471d5eded8 (válaszként erre: 900. - Pirosalma)
2008. dec. 6. 21:10

A kolloid formával én is a fémeknél találkoztam először. pl ezüst, arany...

Felszívódását tekintve sejtbarát forma. Nap, mint nap alkalmazom ezüst-kolloid formában. Fantasztikus hatásfokkal!

Amikor a greensnél ezt a kolloid formát olvastam, szintén csak a "sejtbarát" asszociáció ugrott be. És csak erre tudok gondolni, mert nagyon gyorsan észleltem a pozitív hatásokat!

Biztosan megvan a tudományos magyarázata...de a gyógyszereket sem azért szedi az ember, mert így vagy úgy van előállítva...szükséges, szedem...a kérdés, hogy használ vagy sem! Nekem a greens már bizonyított! :-)

904. Pirosalma (válaszként erre: 902. - 471d5eded8)
2008. dec. 6. 21:10
"Kutatási eredményeit komoly szaklapokban publikálta..." - lásd: előző hsz.
903. Pirosalma (válaszként erre: 901. - 471d5eded8)
2008. dec. 6. 21:09

Én azért az eddig olvasottak alapján vitatom az ő érdemeit. Bemondásra semmi nem hiszek el.


"itt tapasztalatok és kisérletek vannak..." - kísérlet? Emberkísérlet, te jó Ég!;-) Viccel félretéve: egy kontrollálatlan kísérlet nem kísérlet, nem értékelhető, csak minimálisan. Ez A szakmai álláspont. Kontrollált kísérletek kellenek, megfelelő mérésekkel. Az ilyen házilagos kísérleteket a tudományos életben sehol senki nem fogadja el.


"...tudatosan, kisérleten alapulva hozta létre a greenst...Az emberi vért elemezve jutott el oda, hogy kijelentette, igenis ez egy csoda!" - akkor nem értem, miért nincs egyetlen publikációja sem, én legalábbis rákerestem, de nem találtam (ja de van, amennyiben a saját honlapján közzétett saját cikk annak minősül; vagyis nincs neki). Tudományos fokozata pedig nem lehet, ha nincs publikációja.

Bemondásra továbbra sem hiszek el semmit.


"Biológia és Üzleti tudományok szakon..." - Biológia ÉS üzleti tudományok?:-)

902. 471d5eded8 (válaszként erre: 901. - 471d5eded8)
2008. dec. 6. 21:03

Ezzel még kiegészíteném....



Az elmúlt huszonöt év során Robert O. Young a világ egyik legjobb kutatójaként nemzetközi hírnevet szerzett. Munkássága főként a sejtszintű biológia tanulmányozására összpontosult. A sejtek megfelelő tápanyagellátását kutatva, egész életét annak szentelte, hogy megtalálja a betegségek valódi kiváltó okait. E kutatás az Új Biológia™ néven ismertté vált elmélet kifejlesztéséhez vezetett, amely segítséget nyújt az embereknek testi egyensúlyuk helyreállításában.


Kutatási eredményeit komoly szaklapokban publikálta, s az elmúlt évek során számos könyve jelent meg, és aratott nagy sikert világszerte: Gyógyítás gyógynövényekkel (1988), Egy betegség, egy kór, egy kezelés (1992), Betegen és fáradtan (1995), Vissza az Egészség házába (1999), A pH Csoda (2002), A cukorbetegség pH csodája ( 2003), Vissza az Egészség házába 2. (2003), és A fogyókúra pH csodája (2004).

901. 471d5eded8 (válaszként erre: 899. - Cszsuka)
2008. dec. 6. 21:01

Candida ellenes szert is addig szed az ember, amig gondja és candidája van.

A greenst is addig issza többnyire, ameddig gondja van... A szervezet jelez, ha már nincs rá szüksége...ha nem jelez, szüksége van rá. Ezt nem lehet szabályokba foglalni....minden szervezet másképp reagál.

Nyilván kikisérletezte, hogy hosszútávon miként hat a szervezetre és ennek tudatában ajánlja, akár egészségmegörzés céljából is, folyamatosan is.

Hatalmas érdemei vannak, ne vitassuk, hogy ért is ehhez...fogadjuk el, hogy ő az "új biológia" létrehozója. Feleslegesnek tartom ezen vitatkozni, kérdőre vonni, mikor itt tapasztalatok és kisérletek vannak...és én igenis kiállok mellette, mert óriásit alkotott és vitathatatlan, hogy ennek a csodának én is a részese vagyok! És köszönöm neki!

Néhány adat róla, akik kételkednek, hogy laikusként vagy hozzáértőként, tudatosan, kisérleten alapulva hozta létre a greenst.

Az emberi vért elemezve jutott el oda, hogy kijelentette, igenis ez egy csoda!


Biológia és Üzleti tudományok szakon diplomázott az Utah-i egyetemen, majd ezt követően Dr. Robert Bradfordtól tanult orvosi mikrobiológiát a Bradford Intézetben, Kaliforniában. Dr. Bradford jelenleg a Washingtoni Egyetem mikroszkópos vérelemzés professzora.

1993-ban Dr. Young táplálkozástudományból diplomát, 1995-ben kémiából és biológiából doktori fokozatot szerzett. 1997-ben táplálkozástudományból megszerezte a tudományos doktori (PhD) fokozatot. Ezután folytatta tanulmányait és kutatásait, s 1999-ben újabb doktori fokozatot szerzett természetgyógyászatból.

Dr. Young nem orvos, nem természetgyógyász, és nem is praktizál ekként. Öt tudományos fokozatot szerzett, ezen belül 3 doktorátust. Dr. Young tudós, táplálkozási tanácsadó, pedagógus és mikrobiológus, aki eddig nyolc könyvet írt a táplálkozásról, az egészségről, valamint a vér tudományáról és a mikrobiológiáról.

Tagja az Amerikai Mikrobiológusok Társaságának, az Amerikai Természetgyógyász Szövetségnek, tiszteletbeli tagja a Connecticut-i Holisztikus Egészség Szövetségnek, a Brigham Young egyetem elnöki tanácsának és táplálkozási tanácsadóként dolgozik több vállalatnál.

Vendégelőadóként felszólalt számos nemzetközi orvosi és egészségügyi konferencián, valamint amerikai rádió- és televízióműsorokban...

900. Pirosalma (válaszként erre: 898. - 471d5eded8)
2008. dec. 6. 20:21

Szerintem divatos lett. Jól hangzik, tudományos, kémiás, nem ismert és új. Az ember könnyebben hiszi el, hogy valami szuperrel áll szemben:-)


"miért jó a kolloid forma?" - ezt miért nem a forgalmazó magyarázza meg?:-) Én sejtem, hogy mire gondolnak, de ásványi anyagok (fémionok, pl. vas, réz, mangán) esetében. Ott nem a kolloidális méret a lényeg, hanem az, hogy az ion speciális kémiai kötésben ("szerves kötés") van.

Én leginkább fémionok esetében tudom elképzelni a jó fölszívódást. A fehérjék megemésztődnek, kolloidális méret ide vagy oda. A különböző egyéb vegyületek (vitaminok egyéb kofaktorok) kérdésesek, ehhez ismerni kellene a szerkezetüket...Nem tartom kizártnak, de a kolloidális formát ilyen összefüggésben hirdetni szerintem félrevezető.

899. Cszsuka (válaszként erre: 892. - 1e958693ca)
2008. dec. 6. 20:10
De igen, nagyjából én is így gondolom, csak én a hasznos oldalát is leírtam. Már régóta azt írogatom itt, hogy nem kellene annyit és olyan sokat ész nélkül fogyasztani.
898. 471d5eded8 (válaszként erre: 896. - Pirosalma)
2008. dec. 6. 19:59

Divatos lett?


Ebben a formában van, ha tetszik nekünk, ha nem...ezt tartják a leginkább "szervezetbarátnak" és beépülhetőnek.


De szívesen meghallgatom, amit te tudsz róla...miért jó a kolloid forma?

897. Pirosalma (válaszként erre: 892. - 1e958693ca)
2008. dec. 6. 19:53

Szia!


Természetesen a gyógynövények hatóanyagával szemben is kialakulhat tolerancia, de a mennyiség miatt ez kevéssé valószínű, mint a klasszikus értelemben vett gyógyszereknél, bár ezt nehéz kiszámítani.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook