Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit hazudjak be az anyósnak? fórum

Mit hazudjak be az anyósnak? (beszélgetős fórum)


1 2
49. timycat (válaszként erre: 44. - Channa*)
febr. 9. 19:36

Ne idegesíts 😱


Babalátogatóba vittem anyukának hálóinget, tacsi mániás a lány és tök jó anyagú tacsis hálócuccot vittem neki, hogy ne csak a baba kapjon ajándékot hanem ő is.


Én ilyen babonáról nem hallottam, de a lány nem lelkendezett annyira mint ahogy vártam, ahogy szokott. Szegény biztos gondolta mekkora paraszt vagyok 😑

48. Sirga (válaszként erre: 36. - Babyapocakban)
febr. 9. 19:18
Annyira egyetértünk! :) Pontosan ezt tanácsolnám én is.
47. fincsi5 (válaszként erre: 36. - Babyapocakban)
febr. 9. 16:13
Ja 😂😍
46. Egy lány 789900 (válaszként erre: 44. - Channa*)
febr. 9. 14:18
Igen, lehet benne valami.
febr. 9. 13:49

szerintem is elég , a" rossul érzem magam" magyarázat.Ezt is meg kell érteni egy értelmes akárkinek.

Még ha aza nyós firtataja is: mág te sem tudod , mi abaj?

Kivizsgátatod magad.

44. Channa* (válaszként erre: 41. - Egy lány 789900)
febr. 9. 13:36
Nem ismerem a babonát, de gondolom azért nem, mert kórházi cucc is és nehogy bevonzza a bajt.
febr. 9. 12:21
Szerintem is bőven elég azt mondani, hogy nem vagy jól, ezért nem mész. Nem kell túlbonyolítani, sem hazudozni.
febr. 9. 12:15

Nem értem az embereket, mért kell hazudozni?

Úgyis kiderül. Mindíg kiderül.

Nem akarsz menni, nem vagy jól, azt mond.

Nem érzem jól magam.

Nem tudom hogy mi lenne az úton.

Betegen Nem megyünk hosszú útra, pláne külföldre.

De hogy ennek ekkora fenekét kelljen keríteni.

41. Egy lány 789900 (válaszként erre: 26. - Libikóka)
febr. 9. 12:12
Mit jelent a hálóinges babona? Érdekelne.
40. bnedora (válaszként erre: 39. - Fincsi5)
febr. 9. 12:07
Ebből látszik, hogy mindegy mikor mondja el valaki, bármikor történthet baj.
39. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 9. 11:49

Nem tudod kire hagyni a gyereket, így te maradsz vele itthon.

Szerintem is korai még elmondani, bár minden terhesség más. Elsőt körbekiabáltuk 5 hetesen, aztán 6 hónaposan megszültem, másfél órát élt.


A másodikkal vártunk 3 hónapig, aztán ahogy elmondtuk, kórházban feküdtem 5 hónapig.

38. globus
febr. 9. 11:46
Legjobb út az egyenes.
37. ,zumba
febr. 9. 10:23
Nem röpködtünk, így nem kellett hazudni...
febr. 9. 09:35

Istenem, a sok szent... aki még sose hazudott 😂😂😂

Ugyanitt mindenki imádja az anyósát és minden gondolatát őszintén megosztja vele... 😂😂😂


Előtte lévő napon elmondjátok, hogy rosszul érzed magad, gyenge vagy, stb és nem mész. Ennyi, nem kell semmit túlragozni, felnőtt ember vagy, el tudod dönteni, hogy vagy-e annyira jól, hogy elmenj egy utazásra. Férjed álljon ki melletted és ugyanezt mondja.

35. tyityu
febr. 9. 09:24

En megertem a FI, en sem szerettem koran bejelenteni. Az elso terhessegem 5 hetesen bizonyos okok miatt kenytelen voltam elmondani anyamnak. Kikotottem hogy a 12 hetes kombinalt teszt eredmenyeig senkinek se akarom elmondani. Meg 6 hetes se voltam mar elkezdte bejelenteni.

Aztan a masodik terhessegem 9-ik heten kiderult hogy nem fejlodik, olyan jo volt hogy nagy fajdalmamban senkinek se kellett elmeselnem mi tortent velem mert senki se tudta. Senki sem sajnalkozott, a ferjemmel ketten dolgozuk fel a tortenteket.

A harmadik terhessegem a 13. heten jelentettuk be, nekunk igy volt jo, csak ketten eltuk meg a rizikos heteket. Senki sem kezdett mar babarol beszelni nekunk, mikor mi meg csak orultunk hogy 2 honappal a vetelesem utan egyik hetet tuleltuk a masik utan.


Tenyleg nem jo betegseget hazudni, de nem tudom a FI mi mast talalhatna ki.

febr. 9. 08:39

Nekem inkább az a fura, hogy nincs olyan viszonyotok az anyóssal, h elmondjatok egy korai szakaszban levő terhességet, de Párizsba meg elmennétek együtt. Na mindegy.

Mondj nekik annyit, hogy hánysz és rosszul vagy, nem tudsz menni. Aztán azt, h miért hánysz, nem kell elárulni. Így nem hazudsz, de túl sok infót sem árulsz el.

febr. 9. 00:16

Semmiképp ne hazudj.

Mondd meg az igazságot, amit nekünk is leírtál: nem érzed jól magad, nem bírnál ennyit utazni, maradsz otthon a kicsivel.

Aztán később majd megmondod neki, hogy az igazság egy részletét nem árultad el, mert még nem volt itt az ideje.

32. Egy lány 789900 (válaszként erre: 23. - Liliom10)
febr. 8. 22:56
Nagyon sajnálom.
31. bnedora (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 8. 22:20
Szomorú, hogy még egy hazugságot sem tudsz kitalálni, ezért fórumot kell nyitni, és még te sértődsz meg. Párizs elég messze van, nem mindig jut el oda az ember, hogy könnyen lemondja. Nem beszélve arról, hogy a férjed egyedül megy a hosszú úton. Amúgy teljesen mindegy, hogy mit mondsz az anyósnak.
30. Anyagi (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 8. 22:04

Hűűű, milyen nyelveken is tudsz! :))


Én csak továbbléptem két lépéssel, mint ahol most Te topogsz...


Nem tudom miért vagy ilyen harapós?

De elnézést!

29. unom (válaszként erre: 26. - Libikóka)
febr. 8. 21:47
Miért nem ajándékozol hálóinget? Ezt a babonát nem ismerem.
28. Enissa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 8. 21:44
Betegséget semmiképpen, mert még megnyered, amit "behazudsz".
27. Greeneyed (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 8. 21:42

Covid.

Vagy ha nem akarsz hazudni, csak füllenteni, akkor mondd el csak azt, hogy betegnek érzed magad, rossz a gyomrod. Jó eséllyel azt fogják hinni, hogy benyaltál valami vírust.

febr. 8. 21:41

Két babonám van🙆

Nem ajándékozok hálóinget,,és nem füllentek betegséget.

Ebben az estben viszont tényleg egészségi okokból nem mész.

25. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 8. 21:07

Fáradt vagy, gyenge vagy, hányingered van, rossz a közérzeted, biztos valami bujkál benned.


Ha úgy nézzük még csak hazudnod sem kell 😉

24. unom (válaszként erre: 13. - Levarosbukta)
febr. 8. 21:02

A terhesség fontosabb, ráadásul nem is viseli jól.

Itt írta valaki, hogy hivatkozzon betegségre, szerintem ez jó ötlet.

Mondjuk nem pont Covidot mondanék.

23. liliom10 (válaszként erre: 22. - Egy lány 789900)
febr. 8. 21:00
Igen. Pont így jártam az első terhességemmel. Elmondtuk anyósoméknak is, másoknak is a nagy örömhírt. Aztán elvetéltem a 2 hónapos terhességet. Utána már nem szóltunk senkinek, amíg be nem töltöttem a 3 hónapot.
22. Egy lány 789900 (válaszként erre: 8. - Levarosbukta)
febr. 8. 20:55
Az első pár hetekben nem szerencsés még "elárulni" a terhességet mert az a rizikós hét. Ebben az esetben ne adja isten még a baba is elmehet ezért alapból sem szólnak sok esetben róla. Ez nem dedóság és társai, ez puszta tény, akár erkölcsileg is.
febr. 8. 20:47
Betegség, vagy Covid kontakt vagy, esetleg lepkehimlõ, most olyan járvány is van.
20. Channa* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
febr. 8. 20:37

Tudom, hogy nagyon nehéz őszintének lenni. Pedig, biztos te is elvárod másoktól, hogy azok legyenek, bár biztos vagyok benne, hogy te vagy az aki megsértődik azonnal az őszinteségen;)


Párizsba nem kirándulunk, hanem utazunk. Kirándulni a pl. hegyekben szoktunk vagy az erdőben:DDDD


Nincs ötletem, hogy mit hazudj. Te ismered a családodat.

Mond a férjednek, hogy mentsen ki, így rányomod a megoldást;)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook