Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ajándékok anyósnak, amiket sosem használ fórum

Ajándékok anyósnak, amiket sosem használ (beszélgetős fórum)


1 2
2022. dec. 18. 14:30

A férjem szüleivel nem ajándékozunk pár éve, anyagi okok miatt ők szerették volna így. Én annyira nem bántam mert mindig olyan ajándékot vettek ami nem tetszett vagy olyan érzésem volt hogy veszünk valamit mert kell. Jobb is így. Ebédelni mindig hívnak minket.

Az én szüleimmel és testvéremmel ajándékozunk ugyan úgy mint eddig egy kis apróság. Mindig nagyon jókat kapunk.

Na és persze az unokáról minden évben kapnak a nagyszülők egy képet. Az az igazi boldogság mindenkinek.

2022. dec. 17. 14:14

Már régota nem ajandekozzuk,csak a szűk csaladot.

De sose kaptam tole en se emlekzetes, jo ajandekot.Az elejen szakacskonyvet,volt hogy kavet,neylonharisnyat.Ferjem meg anyagzsebkendoket...:)Hamar abbahagytuk,es mondtuk,h inkabb csaka gyerekeket ajandekozzak..

2022. dec. 14. 07:14

Én is a fényképet javaslom. Akár keretben, akár albumban.

Valamint olyan dolgokat, amik nem maradnak meg. Az ehető ajándék mellett egy szép asztali dísz vágott virágból. Annyira szépeket csinálnak. Pár hétig is gyönyörű marad. Aztán úgyis ki kell dobni.

28. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 13. 21:17

Nem tudom mennyire egészséges-e anyósod? Lehet esetleg venni neki otthonra vérnyomásmérőt, ellenőrzésre vércukor, vagy saturáció mérőt, inhalálót. Keringés fokozót, vénamasszírozót. vitamin csomagot.

Amikor már meg van mindene egy idősebb embernek, nem biztos, hogy örül a 20. fazéknak, ha még oly szép is az.

Lehet örülne egy szép virágnak, lehet kapni olyan rózsát, amiből kinyerik a nedvességet, és valamivel kezelik kb. 3 évig olyan, mintha akkor szedték volna le.

Ha szemüveges, ajándékutalványt kerethez. Hologramos fotót esetleg egy régebbi fotóról, ahol a fiával van.

Egy szép zenei aláfestéssel több fotót összeszerkeszteni az életéből. Ha szeret kézimunkázni, akkor ahhoz alapanyagot, akármilyen idős lehet venni neki krémet, amit tudod, hogy használ. Olvasólámpát, szobakerékpárt. 1001 ötletem lenne, de én nem ismerem a szokásait.

27. libikóka (válaszként erre: 26. - VendrinerPiroska)
2022. dec. 13. 15:40
🤣🤣🤣
26. VendrinerPiroska (válaszként erre: 23. - Corinna.)
2022. dec. 13. 15:20
Inkább a kor. Az én, fiatalabb korában rendkívül jól öltözött, anyukám szekrényében is ott vannak a minőségi, kényelmes, meleg szabadidő ruhák, ő meg a lepukkantabbat nyúzza. Már ezerszer mondtam neki, hogy hordja azokat, mert nincs értelme kímélni a szebb holmiját, ha csak nem akarja, hogy egy egész háztartással temessem el, mint az egyiptomi fáraókat.
25. Sirga
2022. dec. 13. 14:43
De egyébként, ha valaha is láttam volna rajta, hogy értékeli, amit kap, akkor valószínűleg fotókönyvet csináltatnék neki, vagy a családi képekből falinaptárat. Ezeket csak nem rejtené a szekrény mélyére! :)
24. Sirga (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 13. 14:09

Anyósom hasonló, de ő tovább is ajándékozza. Rosszul esik, mert olyat veszek, amire ráfér a csere. (Kb. 2 éve egy szép fürdőszobai garnitúrát vettem - szappantartók, fogkefetartó, pohár -, mert egy ronda, vízköves, rozsdás adagolójú folyékony szappantartójuk van. Azóta is a régit használják ...) Számomra ez inkább tűnik igénytelenségnek (az én anyósom esetében).

Meguntam, hogy mindig kiteszem a lelkem: kap 1 doboz desszertet.

23. Corinna. (válaszként erre: 9. - Bozsu55)
2022. dec. 13. 11:27
semmi köze a zsugorisághoz...
22. liliom10 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 13. 10:13

Az sem mindegy, lakásban laknak vagy kertes házban ? Milyen az egészsége ?

Az én anyósom édességimádó. Szülinapra, Karácsonyra nagyon örül a konyakmeggynek, de bármilyen csokinak, bonbonnak. Mivel már itt fáj meg ott, mindig örül a gyógyhatású krémeknek, kellemes illatú testápolónak, kézkrémnek.

Csináltattunk már az unokák,dédunokák fotóival falinaptárt. Minden évben nagy öröm neki, és havonta más fotót lát.

Amit a többiek írtak, nem ismétlem.

21. pencil
2022. dec. 13. 10:03
A jelenlegi nyugdíjak ismeretében, én vennék valami finom desszertet, apósnak valami finom italt, esetleg valami puccos szaloncukrot és mellé tennék vásárlási utalványt abba a boltba szólót, ahol vásárolni szokott. Aztán azt vesz, amire szüksége van, amit akar.
2022. dec. 13. 10:00
Jó ötleteket írtatok, lehet tényleg csinálok egy aszalt gyümölcsös, kekszes valamit olyanokból, amiket amúgy is esznek. Ha lejár a szavatosság, azt talán figyelembe veszi és nem tartalékolja el.
19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Andi6020)
2022. dec. 13. 09:59
Ezen felkacagtam, nagyon találó!
18. 8d00a82c06 (válaszként erre: 17. - Andi6020)
2022. dec. 13. 09:53

🤣🤣🤣

Legjobb ötlet!

17. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 13. 09:47
Szekrényt.
16. cc7a88f96d (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 13. 09:40
Utalvány amit elhasználhat egy fodrászatban.
15. bnedora (válaszként erre: 10. - Léna123)
2022. dec. 13. 09:39
Nem hiszem, hogy ez korfüggő lenne. Ha valaki nem jár csak boltba, annak minek.
14. Léna123 (válaszként erre: 13. - Libikóka)
2022. dec. 13. 09:25
Hát így van ezzel a nagymamák többsége. :DDD Lényegesen könnyebb dolgom van ajándék szempontjából, mióta megvannak a gyerekek. Minden évben kapnak valamit róluk. :D
13. libikóka (válaszként erre: 12. - Léna123)
2022. dec. 13. 09:16
Nekem nagyon tetszett a fotós könyvecske ötlet,,,az én anyósom is nagy becsben tartotta az unokák fotóit. Sokat mutogatta,nézegette is:DD
12. Léna123 (válaszként erre: 11. - Bozsu55)
2022. dec. 13. 09:11
Igen utána átgondoltam, hogy ha a törölközőt sajnálja befogni, valószínű ez nem opció.:) Mindegy, az ajándékkosár parfüm nélkül is jó lehet, olyan dolgokkal, amit szeretnek.
11. bozsu55 (válaszként erre: 10. - Léna123)
2022. dec. 13. 09:10
Nem a te anyósodról írtam, hanem a fórum indító anyósáról,akinek "olyan a törölközője" ahogy leírta.
10. Léna123 (válaszként erre: 8. - Bozsu55)
2022. dec. 13. 09:05
Hát képzeld el, anyósom 67 éves, anyukám 64. Ha nem is otthonra, de ha mennek valahova, használnak parfümöt. Tőlem kapott már mindkettő. Nem tudom persze, hogy a kiíró anyósa hány éves.
9. bozsu55 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 13. 09:05

Sajnos ez zsugoriság,aki még magától is sajnálja a jót.

De olvastam ,hogy az ok nélküli gyűjtögetés egy időskori betegség.


Sajnos a baltát úszni nem tudod megtanítani.

8. bozsu55 (válaszként erre: 3. - Léna123)
2022. dec. 13. 09:02
Parfüm?Tuti tovább adná valakinek.
7. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 13. 08:39
Gyümölcskosár
2022. dec. 13. 08:33
Csak nem a szomszédom az anyósod, mert ő is ilyen. Mi már időseknek nem veszünk csak élelmiszereket, amiket megesznek. Lehet ezekből is szép csomagot készíteni.
5. Corinna. (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 13. 08:33

Esetleg valami szép könyvet a világ tájairól, vagy enciklopédiát. Ha vannak unokák, akkor rajzokat, írásokat tőlük. Vagy valami kézzel készült alkotást. Én egy időben házi potpourri-t készítettem, magam varrtam a zsákot is organzából. Gasztro-ajándékból is a kézművest javaslom: szörpöt, lekvárt, csatnit? Vagy azt , ami rögzült, csak készítsd el te vagy szerezz be kézműves verziót.


Egyébként nagymamám jut eszembe, ő is mindent elpakolt, és képzeld, olyan is volt, hogy nekünk kimosott tejfölös kupában adta a kávét, pedig kapott tőlünk nem egy kávés készletet (is). A zacskókat , szatyrokat kimosta, és még sorolhatnám... Ettől függetlenül tiszta kis asszony volt, na pl. a tisztítószereket kifejezetten szerette, de abból is a retro-t fogadta be csak, amit ismert.

Szóval nem egyedi dolog ez, és nem is igazán lep meg azok után, hogy nekik milyen sokat kellett nélkülözni, nem éltek olyan fogyasztói, (mondjuk ki:) pazarló társadalomban, amiben mi. Mi már el sem tudnánk képzelni azt, hogy narancsot csak karácsonykor kapjunk, azt is max. 1 kilót, jegyre!.. hmmm..

4. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 13. 08:31

Gyakorlatilag nem tudsz mit tenni.Örül az ajándéknak hidd el,,és úgy is boldog vele hogy elteszi.Ilyen,,az anyósom is így volt.

Próbálkozhatsz olyannal ,,ha pl.rejtvényezik,,vagy szereti a női lapokat egy előfizetéssel,,


De pakolj fel nekik azokból amit szeretnek csemegézni,,azt már nem kell megvenni az is ajándék,,tea,,kávé,,gyümölcs,süti,,stb.

3. Léna123 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 13. 08:24
Ha mindent elrejt a szekrényben, amit kap, akkor nem egyszerű. :) Ajándékkosár esetleg? Amiben finom, márkásabb kávé, tea, ital, ha szeret valamit, édesség, parfüm, vagy bármi amit megeszik, megiszik, elhasznál, és nem kerül süllyesztőbe. Én többször is csináltam már anyósoméknak ajándékkosarat olyan dolgokkal, amit tudtam, hogy szeretnek. Az idén is valami ilyesmi fog készülni, plusz voltunk egy karácsonyi fotózáson a gyerekekkel, és róluk készítek egy kis könyvet nekik (is).
2. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 13. 08:22

Vettem egy fenyő formájú tálcát ès megpakoltam drága dobozos sütikkel.

Ezt tuti nem rakják el. 🤣

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook