Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok fórum

Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok (beszélgetés)


4325. Mini-Manócska (válaszként erre: 4308. - Parel)
2012. márc. 4. 01:00

Sziasztok!

Én 1 hete vagyok a Mirenások között és eddig hál isten nincs gondom vele.Remélem nem is lesz :)Én Budapesten a IV.kerületben, Újpesten a metró végállomásnál lévő, Jókai Gyógyszertár és Biocentrumba váltottam ki, 44 000 ft-ért.Több gyógyszertárba is jártam, de itt volt a legolcsóbb.A többi helyen 3 500 ft-al többe került :(

4324. parel (válaszként erre: 4323. - Passat76)
2012. febr. 27. 16:02

Jó ilyet hallani!! :)

(én még felrakás előtt vagyok)

4323. Passat76 (válaszként erre: 4321. - Csónika)
2012. febr. 27. 09:26
Szia! Nekem ugyan csak 1 hónapja van fenn, de nekem nőtt tőle libidóm :-)
4322. 099c0bed40 (válaszként erre: 4318. - Céda)
2012. febr. 26. 10:22

Szia, ha a partnert böki a jelzőszál, le lehet vágatni belőle, nem kell évekig kínlódni ---igaz Nálatok ez már múlt idő, úgyhogy mindegy.


A méhnyálkahártyának a levétel után max. 2-3 hónap alatt regenerálódni illik, a peteérésbe illetve hormonrendszerbe meg amúgy se szól bele a Mirena, úgyhogy nem valószínű hogy ettől lennének a problémáid.


A Helyedben annyit tennék, hogy elmennék egy teljes kismedencei UH-ra, majd pár hónapig mérném az ébredési hőmet, hogy lássam, van-e az adott ciklusban peteérés, tüszőrepedés.

Ha Nálad látszólag minden rendben van ( vagy akár közben) a Párodnál lehetne végeztetni egy spermavizsgálatot illetve bakt.tenyésztést (amennyiben hajlandó minderre rászánni magát).

Pontosabbat nem tudok írni, lévén nem vagyok szakember, csak egy lelkes amatőr.

Üdv: Eszter

4321. Csónika
2012. febr. 25. 21:26
Sziasztok! Érdeklődni szeretnék, hogy okozott-e valakinek a Mirena libido csökkenést? Hallottatok-e ilyenről? Nagyon megköszöném a válaszokat!!!!
4320. Passat76 (válaszként erre: 4319. - Parel)
2012. febr. 24. 18:50
Nem tudom mi lehetett, a felrakás után 2 hétig éreztem, azután nem. Doki azt mondta, hogy direkt nem hagyta hosszúra, és mikor megvizsgált ő érezte. Az ultrahang szerint is jó helyen van. Doki szerint 1 mm-t lóg ki, nem baj, ha nem érzem.
4319. parel (válaszként erre: 4317. - Passat76)
2012. febr. 24. 15:45
De jó! És miért nem érezted a jelzőszálat akkor? Felpuhult? Vagy "elhelyezkedett"?
4318. Céda
2012. febr. 24. 15:33
Nekem majd 2 évig volt fenn. Gondom nem volt fele, max a férjemet szurkálta...szóval elég kínosak voltak az együttlétek. Fogalmam sincs, hogy a Mirena miatt-e de lassan 2 éve nem sikerül teherbe esnem. Első kislányommal azonnal terhes lettem annak idején.
4317. Passat76 (válaszként erre: 4316. - Passat76)
2012. febr. 24. 15:30
Voltam dokinál, minden rendben, a spirál a helyén :)
4316. Passat76
2012. febr. 22. 15:24

Sziasztok!

Nekem febr. 3-a óta van fenn a Mirenám. Semmi gondom nem volt vele, 4 napig pecsételgettem, azóta semmi.

A problémám az, hogy 4 napja nem érzem a jelzőszálat. Ha kilökődött volna, akkor lett volna vérzés szerintetek? Elmozdulhatott? Csak jövő héten van a dokim sajnos :)

4315. hnol86
2012. febr. 20. 18:56

SZiasztok !

NEkem Mirenát tettek fel decemberben azóta rendszeres görcsöl a hasam és 10 napig is megvan. A párommal mikor együtt vagyunk olyan furcsa érzésem van ott. Öt nem zavarja de nekem akkor se stim vele vmi. Általában ez után vérezgetem is. Most írt ki az orvosom Duphastont. Várnom kell vele hátha rendbe rakja. Kétszer is megviszgált már azóta hogy feltette, meg is ultrahangoztak. Minden rendben találtak. Most lesz egy éves a kislányom, nekem az orvosom egészségügyi dolog miatt ajánlotta ezt. AZ orvosomban bizok. De már az is eszembe jutott hogy terhes vagyok. Mert akkor görcsölt a hasam ennyire. De azt csak észre vették volna már gondolom. MIg fel nem rakták elötte mindig pontosan jött meg és nem igazán fájt soha. Remélem vki tud valami okosat vagy hasonlóan járt már e vki ezzel kapcsolatban.

4314. Betta76
2012. febr. 20. 10:34

Sziasztok!

Október óta van mirenám, párszor már írtam- érdeklődtem itt nálatok:)

Csak a tapasztalataim miatt jelentkezem, nekem bevált, kb 3 hónapig volt időnként pecsételgetés, január eleje óta semmi, tisztasági betét se kell, nem is jött meg azóta és minden ok, kopp kopp :)

Egy ideig gond volt hogy a partneremet bökte a jelzőszál(kb 1 cm lóg ki a méhszájból), jelenleg úgy tünik ez is megoldódott magától, mert már nem érzi.

Én 44 ezerért vettem(pécsen)

Felrakásért egy szoksásos magánredelős vizsgálat árát kérte a dokim, nála a magánrendelésen ki is van írva az ajtón hogy ez is benne van a vizsgálat árában..

Ami szerintem fontos és nem tudom minden dki megcsinálja-e, felrakás után 1-2 hónappal ultrahangon megnézni hogy a helyén van-e a spirál és minden ok-e! Megnyugtató tud lenni...

Sok szerencsét annak aki tervezgeti a felrakást!

4313. 099c0bed40 (válaszként erre: 4312. - Csibe7768)
2012. febr. 20. 06:31

Szia, egyáltalán nem elítélendő ha ilyen előzmények után nem szeretnél többet szülni, én nem azért írtam a művi sterilizációt, hanem mert a szervezetre nézve ez jár a lehető legkevesebb megterheléssel.

Ha most 35 vagy, a klimaxig még lehet akár 15 éved is, a spirált időközben majd biztosan cseréltetni kell, viszont ha megműtenek, az egy életre szóló dolog.

Persze ez magánügy, mindenki maga döntse el hogy neki melyik a legmegfelelőbb módszer, isten ments hogy beleugassak.

Üdv: Eszter

4312. Csibe7768 (válaszként erre: 4311. - 099c0bed40)
2012. febr. 19. 19:11
szia.Gondoltam rá,6 hónap a gondolkodási idö,de most már nem mirenám van,hanem lily goldom.A párom akar,én nem.ö már 44 éves,van már 2nagy gyereke,az egyik sérült.Én 35 vagyok,és aki nem volt bent az nemtudja,hogy én mien mentem át mikor a kislányom megszülettet 68dkg-val,és minden nap imádkoztam,hoy életben maradjon,pláne az agyvérzése után.Szóval lehet,hoy elitélendö,de én már nem akarok mégegyet.
4311. 099c0bed40 (válaszként erre: 4310. - Csibe7768)
2012. febr. 19. 18:40
Szia, ha biztosan nem akarsz többet szülni, a művi sterilizáció jobb megoldás lenne mint a Mirena, nem gondolod?
4310. Csibe7768 (válaszként erre: 4307. - Sopron62)
2012. febr. 19. 15:15
szia.jó dolog a mirena,vannak elönyei,de sjnos hátránya is.Az árárólnem is beszélek.Én már nem akarok több gyereket,igaz csak 1 kislányom van,de ö nagyonkoraszülött volt 24 hétre született,de hála az égnek egészséges.Most 25 hónapos,és mondta a doki,ha mégegyet vállalunk ö is koraszülött lenne.Igy nem kisértem a sorsot,örülök,hogy jól megúsztuk.
4309. 099c0bed40 (válaszként erre: 4305. - Ribizke6)
2012. febr. 19. 10:19

Szia, gratulálok, ezek szerint Te a szerencsések táborát gyarapítod, maradjon is így :)


Azért nem lehet mindenkinek ajánlani, mert sajnos abszolút nincs arra garancia, hogy akinek Mirenája van, annak soha többé ( pontosabban míg az eszköz fenn van) semmi de semmi problémája nem lesz.

Egyéni a szervezet válasza, van akinél rábólint, van akinél meg folyamatosan rázza a fejét.

A legkellemetlenebb az egészben az, hogy előre nem lehet megmondani hogy kinél mi lesz a reakció, és szerény véleményem szerint kicsit drága muri a majd' 50 ezer forintos szerkentyűvel kísérletezni.

( írom ezt annak ellenére hogy én is kipróbáltam, de nekem sajna kétszeri kísérletre sem jött be.)

4308. parel (válaszként erre: 4306. - Csubida)
2012. febr. 17. 14:24

Anett, köszönöm a válaszaidat! :)

Sajnos Budapesten nincs pingvin patika (az internet szerint). :(

Valaki tudja esetleg, hogy Budapesten hol lehet "jó" áron hozzájutni a mirenához?

Nagyon szeretem olvasni mindenki tapasztalatát! :)

4307. sopron62 (válaszként erre: 4299. - Csibe7768)
2012. febr. 17. 11:32
Szia! NEm hallottam még erről a lily goldról. De mielőtt levetetem a mirenát, elmegyek egy másik dokihoz, nézze meg, rendben van-e, mert a vérzés kb. egy hete megszűnt. Most kezdem "élvezni" azt, hogy van egy kis szünet, mert a 10 hónapos pecsételgetés azért megviselt fizikailag és lelkileg is. Gyereket én már nagyon nem szeretnék - már van 3 és azt gondoltam, a klimaxig a mirenával megoldódik a dolog.
4306. csubida (válaszként erre: 4304. - Parel)
2012. febr. 17. 10:37

Szia!

Én decemberben váltottam ki a Mirenát és majdnem 45ezer volt.Viszont a Pingvin patikában(nem tudom nálatok van e olyan)"csak"43ezer lett volna!Szerintem érdemes körbetelefonálgatni a gyógyszertárakat mert helyenként változik.Nem kis összegről van szó és gondolom egy pár ezer forint különbség is sokat jelent.

A recept érvényességi ideje 90nap én úgy tudom a kiállítástól számítva.Az meg csak a dátumtól függ hogy mikor telik le a három hónap.Hogy mennyit illik adni?Vannak dokik akiknél a felhelyezésnek is megvan a saját tarifája.Az én dokimnak nincs tarifája fogadott orvosként nála szültem a második babám.6 hetes kontrolon felírta a Mirenát,kiváltottam,megbeszéltük mikor teszi fel és mentem feltetetni.Nem adtam neki többet mint egy normál vizsgálatnál szoktam.Egy szó mint száz én ötezret adtam neki.De mondom én tudok olyat a ki 10000-12000-ért teszi fel.

Remélem tudtem segíteni és te is boldog mirena tulajdonos leszel!

Szép napot neked!

Üdv:Anett

4305. Ribizke6
2012. febr. 17. 10:24

Sziasztok!

Nekem is Mirenam van lassan két éve. Az elégedettek táborát szeretném itt gyarapítani. Nekem a szülés utáni 6 hetes kontrollon lett felhelyezve. Utána sokáig kb. 3 hónapig véreztem. Nem sokat, tisztasági betét elég volt, de minden nap. Utána szépen beállt havi rendszerességgel, nagyon kis mennyiségben véreztem kb. 4-7 nap. Nem volt zavaró. Egy év elteltével teljesen elmúlt a vérzés. Vagyi majdnem, mert azóta volt egyszer augusztus végén pár napig. Teljesen elégedett vagyok nekem csak a felhelyezés után volt mestriációs szerű hasfájásom azóta sem. Én ajánlani tudom ! Már nem is tudom elképzelni milyen rossz lenne állandóan tamponozni+ nekem sokszor volt nagyon durva hasfájásom menstruáció alatt.

4304. parel
2012. febr. 16. 21:02

Sziasztok! Új vagyok a fórumon, de elég sok hozzászólást visszaolvastam. Jó olvasni a tapasztalaitokat! Március elején tervezem életem első Mirenáját feltetetni. 2 babócám van, a harmadikat pedig nem mostanság tervezzük. A doki szerint 40 éves koromig ráérek szülni, addig meg még 15 évem van... :) úh most legalább egy 5 éves szünetet szeretnék.

Az a kérdésem az új használóktól, hogy mostanság (így 2012 elején) mennyi a Mirena ára? És szerintetek a decemberben kapott recepttel márciusban még ki tudom váltani, vagy új receptet kell iratnom? Dokinak mennyit "illik" adni felhelyezésért így 2012-ben? :D

Előre is köszönöm a válaszokat minden sorstársamnak!

4303. Csibe7768 (válaszként erre: 4301. - Melody81)
2012. febr. 16. 17:37
Hát,ugy lettem terhes,hogy a levétel estéjén elfelejtettünk védekezni,gondoltam én hogy ugyis van még védetségem,de sajnos tévedtem.De utána a már védekeutünk,gondolom azon az elsö estén történhetett.A miréna levétele után 6 héttel közölte velem a doki,hogy 5-6hetes lehetek.szóval lily gold eddig bevált.Csak fájt egy kicsit a szivem mikor bedobták a kukába a 44 ezres mirenát.
4302. melody81 (válaszként erre: 4300. - Andi6020)
2012. febr. 16. 16:52
Jó ilyet olvasni!!! Egész nyáron akkor tervezhetek strandolást, amikor csak akarok, nem kell a menszihez igazítani a nyaralást.... :)Remélem én is az elégedett felhasználók táborát gyarapítom majd! most semmi nincs, jövőhéten ha tudok elmegyek a dokihoz.
4301. melody81 (válaszként erre: 4299. - Csibe7768)
2012. febr. 16. 16:50
sajnálom, hogy nem jött be! de hogy lehettél terhes ha védekeztetek?! egyébként mindegy, hogy trabant vagy mercedesz, az a lényeg, hogy TE meg legyél vele elégedve és a tested elfogadja!
4300. andi6020 (válaszként erre: 4296. - Melody81)
2012. febr. 16. 15:02

Simán lehet.

Nekem ahogy felrakták, többé nem jött meg, csak pecsételés volt pár hónapig, azóta ( vagyis több mint 6 éve) semmi.

4299. Csibe7768 (válaszként erre: 4295. - Sopron62)
2012. febr. 16. 13:42
szia.Én is sokat szenvedtem a mirenától,más értelemben.Nekem szülés után lett felrakva,és a 18 hónapig mig fent volt nem volt vérzésem,de mikor meg kellett volna jönnie akkor fájt a hasam.Én azért vettetem le,mert a végén fél évig állandoan húzta a görcs a lábamat,és már nem birtam tovább.A mirena levétele után várta a vérzést,de sajnos védekezés mellett a mirena levétele után pár napra rá terhes lettem.A mütét után a lily gold lett felrakva,tavaly szeptember óta,de nekem ez bevált.Ahogy mondta a dokim a mercedest nem birtam,hanem a trabantot.
4298. Csibe7768 (válaszként erre: 4296. - Melody81)
2012. febr. 16. 13:37
szia.nekem szülés után rakták fel a mirenát,és mig fent volt 18 hónapig egyszer sem volt vérzésem,még pecsételö sem.De viszont mikor meg kellett volna jönnie szerintem,akkor mindig nagyon fájt a hasam.A dokim azt mondta a mirena akkor jó,ha nincs vérzés.
4297. trixilaci (válaszként erre: 4296. - Melody81)
2012. febr. 14. 10:26
Szia! Egy cipőben járunk.Nekem január 11-én tették fel a mirénát. Azt mondta a doki,hogy az első vérzés után menjek vissza. Február 6körül lett volna esedékes de még pecsételés se volt.És nekem se voltak bő vérzéseim,pedig nekem endometriózisom van.Majd beszélek a dokimmal ami egyszerű mert szülészeten dolgozom csak most már egy 2 hete más miatt táppénzen vagyok.De egyébként,a kérdésre a válasz,igen lehet,hogy ennyire elvékonyította a nyálkahártyát.
4296. melody81
2012. febr. 13. 15:39
Lányok!január 4-én kaptam a mirenát, azt mondta a doki, hogy az első menszi után menjek vissza kontrollra. február 8-a körül kellett volna megjönnie, de csak egy kicsit több pecsételés volt pár napig, most nem tudom, hogy ez menszi volt, vagy nem. az lehet, hogy már a felhelyezés utáni első menszi ennyire gyenge legyen??!! januárban a menszi 3.napján kaptam, előtte sem volt sok vérzésem, lehet ennyire elvékonyította már a nyálkahártyát??!! most nem tudom várjak még, vagy menjek el a dokihoz.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2025, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook