Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Minek az a fránya pelus? fórum

Minek az a fránya pelus? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Minek az a fránya pelus?

1 2 3 4 5 6
2012. szept. 26. 15:32

A legrosszabb az egészben, hogy mindenki folyton hasonlítgatja a gyerekét a szomszédéhoz. Akkora hülyeség! Lelkiismeretfurdalást és felesleges stresszt okoz anyukának, gyereknek, ha állandóan azt kell hallgatni, hogy bezzeg az én gyerekem, meg bezzeg a szomszéd Józsikája...

A fiam 15 hós koráig nem volt hajlnadó járni. Mindenki piszkált, hogy jajajaj. Gyógypedagógus, orvos megerősítette azt, amit magamtól is tudtam: mivel méretileg (súly, magasság) egy átlag 2 évesnek felel meg a gyerek, így az izomzata nem bírja el. 2 héttel később felállt, biztonságban, azóta szalad.

Szobatiszta 3 nap alatt lett: előtte nem akart bilire ülni, vagy belepisilni. 2 éves és 3 hónapos volt, amikor megbeszéltük, hogy holnaptól nincs peló, de szabad használni a wc-t, amit anya és apa, vagy ha szeretné, ott a bili. Azóta se baleset, se semmi.

Nem stresszeltünk rá, nem csináltunk nagy ügyet belőle, ha valami nem úgy sikerült, ahogy "elvárható", és a gyerek akkor is, most is boldogan mosolyog.

Biztos jobban megérte volna anyagilag, ha már 7 hósan nem kell annyi pelót venni, de így viszont nem csak betanítottuk a bilizésre, wc-zésre, mint egy cirkuszi majmot, hanem megértette, mit miért és hogyan, és kész. Megjegyzem, ahogy fentebb is említettem, elég nagy baba volt mindig (apja 2 méter felett, volt kire ütni), 7 hónaposan nem biztos, hogy stabilan ülni tudott volna. De szerintem sok gyerek nem ül még 7 hósan olyan biztonsággal, hogy ott lehessen hagyni a bilin, amíg "produkál"...

De gratula anyukának, hogy ilyen ügyes volt, én a nagy igazságai ellenére se bánom, hogy nem így csináltuk!! Mindenki a gyerekét nézze, neki keresse meg a legmegfelelőbb módszert, és nem kell mások felett ítélkezni!!

56. Banyaci (válaszként erre: 54. - Pen80)
2012. szept. 26. 15:29
Igen gondolom az a pirosat. :)
55. f1eff0c6fd (válaszként erre: 1. - Nagynéedina)
2012. szept. 26. 15:29

Az idomítás csodája!

Az eredmény mégis az,hogy két évesen lett szobatiszta!

Ezt az az anyuka is eléri aki nem ülteti 7 hónaposan bilire a gyerekét!

Azok legalább nem idomítva lettek hanem szoktatva!

54. Pen80
2012. szept. 26. 15:28
Én azt nem értem, hogy emberek miért rohannak ilyen kérdésekben. És ha előbb lesz szobatiszta a gyerek, mint az átlag, akkor mi lesz? Megnyeri az NDK hangszórót?!
53. egypt (válaszként erre: 50. - Sara1986)
2012. szept. 26. 15:24
Szerintem az EC-zés is csak akkor működik, ha a baba partner hozzá, pl. az enyém sosem azonos időben kakilt, később mindig ébredés után közvetlenül, és csak utána jelezte, hogy fent van. Plusz két vagy több kicsi gyerek esetében elképzelhetetlennek tartom, hogy valaki ezt meg tudja csinálni.
52. egypt (válaszként erre: 47. - Homern)
2012. szept. 26. 15:21

Pont így voltam én is, le is írtam...:)


A kérdésedre válaszolva:

azért, hogy anyuka dicsekedhessen vele, hogy az ő gyereke már ilyen korán szobatiszta!:P

51. 6b006fc769 (válaszként erre: 50. - Sara1986)
2012. szept. 26. 15:20
nem csak elkeserítő, de roppant megalapozattlan is.
2012. szept. 26. 15:14

ez az egyik legrosszabb cikk, amit valaha olvastam. Ha valaki cikket ír egy témában, leagább olvasson utána. Egy egygyermekes anyuka tapasztalatai mit sem érnek, hiszen minden gyermek más. A túl korai szobatisztaságra nevelés nem a legjobb döntés. Aki szeretné a pelust elkerülni az EC-zen, rengeteg irodalommal és tudományos kutatással megalapozot ősi módszer , melynek neve pelenkanélküliség magyarul. És hangsúlyozom ez nem azonos a koari bilire szoktatással!!!

Aki ehhez bátortalan, az pedig várja csak ki nyugodtan, hogy a gyermeke érett legyen és szívesen bilizzen. A legtöbb 7hós gyerek nem maradna ott a bilin.


A cikkíró ítélkezése a sokáig pelusos gyerekek szüleiről pedig elkeserítő.

2012. szept. 26. 15:02

Sajnos sokaknál még ma is él az a nevelési módszer, hogy korán kell bilire ültetni a gyermeket, mert később már nehéz lesz hozzászoktatni!Pedig ez nem így van.

Azt nem szabadna elfelejteni, hogy nem a magunk érdekeihez kell a gyereket igazítani, hanem az ő fejlődési ütemét kell(ene) alapul vennünk.

48. 6b006fc769 (válaszként erre: 42. - Zsú1965)
2012. szept. 26. 15:01
Valami más lehet a hàttérben, a megfelelòen érett gyerekek szólak, ha pisilni/kakilni kell.
47. homern
2012. szept. 26. 14:59

1,5 évet trenírozni egy gyereket a szobatisztaságra amikor ez egy max pár napos folyamat...én nem tudok gratulálni,ez inkább szomorú.

én megvártam amíg a fiam megérik rá. 2,5 évesen egyik napról a másikra szólt,hogy vegyük le a pelust (korábban nem volt bilin ültetve hogy hátha majd egyszercsak belesikerül valami).

levette, kapott kisgatyát és kész,onnantól szobatiszta. nem volt baleset,nem törölgettem fel óránként utána,nem kellett napi 20x ruhát cserélni.miért olyan sürgős?

miért nem lehet megvárni,hogy megérjen rá,és ne csak reflexként eresszen ha bilire ültetik ,mint aki jól be lett idomítva....?

6-7 hónaposan?? még ülni sem tud,nem hogy tudatosan kontrollálni a záróizmait....

46. Pen80 (válaszként erre: 43. - Iloverunning)
2012. szept. 26. 14:58
A lányom 2 éves kora után ült rá. Nem gondolom, hogy baja, lesz, ha nem születik szobatisztának. :D
45. Banyaci (válaszként erre: 43. - Iloverunning)
2012. szept. 26. 14:57

Pedig már azt hittem nevettetni akarsz. :D

Ráér még a kicsi megérni rá.

44. iloverunning (válaszként erre: 43. - Iloverunning)
2012. szept. 26. 14:55
hónapos:)
2012. szept. 26. 14:55
A 13 éves fiam kb 5 mpig ül meg a bilin, ennyi idő alatt nehéz lenne bármit is produkálnia.
42. Zsú1965 (válaszként erre: 30. - 6b006fc769)
2012. szept. 26. 14:53

Az anyuka nem törekszik. Mert ez sokkal kényelmesebb. De amikor elvitte,a gyereket állatkertbe, és éreztem a szagot a pelusból, mondtam neki, hogy megnézném,. hogy kell-e cserélni, akkor el kellett bújni veleegy fa mögé, mert ciki volt neki.

És persze, hogy nem használja sem a wc-t, sem a bilit ha otthon ezt hanyagolják.

És anyukája még most vett újabb mosható pelenkát, mert abban száraznak érzi magát a gyerek. Szóval anyuka van a háttérben.



"Nyilván azért pelenkázza, mert maga alá piszkít, nem azért tojik be a gyerek, mert pelenkázza" írod. Hát... sajnos ebben ez egy konkrét esetben hajlok arra, hogy azért csak pelenkába kakil, mert pelenkázzák.

2012. szept. 26. 14:49

Szerintem ez teljesen gyerekfüggő. Nekem két lányom van. A nagyobbik lányom 2,5 éves volt mire szobatiszta lett. Soha nem erőltettem, mindig próbáltam a bilire szoktatni, de nem ment.

És egyszer egyik napról a másikra elhagyta a pelust, már őt saját magát zavarta. Megérett rá fejben a dologra.

A kicsi most 2 éves, próbálkoztunk vele is most a nyáron, neki sem ment, de nála sem erőltetem. Majd ha ő is úgy érzi, jelezni fogja (jelek vannak, mert mitán bepisilt, vagy bekakilt a pelusba, mindig szól) Én türelmes vagyok vele is, mert tudom, hogy az ő kis fejében is hamarosan ki fog alakulni, hogy a bilibe, vécébe menjen az aminek mennie kell. Mire oviba kell menjen, le fog róla szokni.

2012. szept. 26. 14:46
Egyébként én még egy egészséges felnőttet sem láttam pelenkában azért, mert az anyukája nem szoktatta időben bilire.
2012. szept. 26. 14:45

Négy gyerekem van. Az első gyermekem négyévesen lett teljesen pelusmentes. A bilit ki is hagyta, mert nagyon nagyon utálta. Második gyermekemet ugyanúgy szoktattam mint az elsőt. Amikor a délutáni alvás után száraz volt a pelenka akkor próbálkoztam. Kitartóan ingatta a fejét még kétévesen is. Aztán egyszer kiállított hozzám bilivel a kezében, arcán diadalittas mosollyal. Belepisilt, teljesen egyedül. Öccse hasonló korban lett szobatiszta. Bevallom ahogyan olvastam a hozzászólásokat, kísértést éreztem, hogy azzal kezdjem:- Kislányom 1 éves, három hónapos korától biliztetem.

Egyébként van egy módszer. Az a lényege, hogy már nagyon pici korban sem adnak a babára pelenkát. Amikor pisil a baba akkor az anya kiad egy hangot,mondjuk cuppant. A babában rögzül ez a reflex így ha az anya cuppant pisil. Ugyanez történik a korai biliztetésnél is.

Valójában nem igazi szobatisztaságról beszélünk, hanem a pisilőreflex tetszőleges időben történő kiváltásáról.

Az igazi szobatisztaság az, amikor a gyerek nem a bilire reagálva pisil, hanem azért mert érzi és felfogja a vizelési, székelési ingert, jelzi és kivárja a bilire ültetést. Eleinte ugye még nehézkes a hosszú visszatartás, de ez a következő lépés. Tehát itt már a gyerekés nem a bili irányít.

2012. szept. 26. 14:43
Én nem siettettem az előző két gyermekemnél sem a bilit, eljön egy bizonyos pont, amikor érdekli és megérti miért is van a bili. Kényszeríteni fölösleges, mert rossz élmény marad és majd később fog újra bepisilni idegi alapon.
37. Milup2
2012. szept. 26. 14:41

Kell az érettség, hogy tudja a gyerek, mikor jön a pisi, kaki, s ki kell menni időben wc-re...

Hidd el, a te lányod előbb volt érett rá, de más gyerkőc még akkor nem érett rá...El kell ezt fogadni,s nem dünnyögni azon, másnál ez hogyisvan...


7 hónaposan bilire????????????????????? Előbb tanuljon meg ülni, állni, járni...Minek kell ennyire siettetni a bilizést..Én megértem, hogy megerőltető állandóan pelust cserélni, de azért ilyen korán biliztetni?!?

2012. szept. 26. 14:39
Kislányom kétéves, már többször próbáltuk bilire szoktatni, de nem ment, nem ült meg rajta. A leírt módszert is kipróbáltuk, de nem ment. Most pár napja levette magáról a pelenkát és belepisilt a bilibe. Még most is sokszor mellémegy, mert még nem úgy tudja elengedni és visszatartani. Látszik az akarat, ahogy még a pisinél is nyom és van, hogy soká indul el és végig csorog. Amikor próbáltuk reggel felkelés után bilire ültetni, egyszer kezdett el belepisilni, de megijedt és visszatartotta, hiába dicsértük. Aztán percekkel később a padlóra pisilt inkább. Többet rá sem ült reggel, sírt, ha rá akartam ültetni. Hónapok óta pisilteti a babáit és ő is eljátszotta, de még nem volt érett rá. Talán majd most. Nem gondolom magam lustának, sőt inkább azt érzem, hogy olyat akartam ráerőltetni amihez még nem volt meg minden feltétel.
35. Pen80
2012. szept. 26. 14:35

Biztos tök jó, hogy nem kell pelust venni, de én azt az elvet követem a gyerekeimnél, hogy ők jelzik, amikor elértek egy bizonyos pontra. Tehát nem kezdtem 4 hósan hozzátáplálni, mert az mennyire jó dolog, hanem megvártam, amíg érdekelte őket és képesek voltak enni. Nem ültettem (ültetem) egyiket sem, mert majd megteszi, amikor érett lesz rá.

Szobatisztaság dettó.

2012. szept. 26. 14:31

Szerintem meg tök felesleges fél évesen a bilire ültetni egy gyereket, hogy másfél éves korára szobatiszta legyen...

"Nem lehet elég korán kezdeni" -ezzel vitatkoznék mert értelme nem sok van... Illetve azt el lehet érni, hogy a gyerek reflexszerüen produkáljon a bilibe de ebben semmi tudatosság nincs, a vizeletvisszartás képessége olyan 1,5-2 éves korra alakul ki, és van akinél még ennél is később.


A lányom még be se töltötte a 18. hónapot mikor szobatiszta lett mindenféle trenírozás nélkül. A fiam ennyi idősen még nem volt erre elég érett, nem is erőltettem, mégis szobatiszta lett 24 hónaposan.

Teljesen gyerekfüggő a dolog szerintem. :-)

Amúgy mindenki úgy csinálja ahogy jónak látja. :-)

2012. szept. 26. 14:30

Ahány gyerek annyi féle. Az én fiam 21hós, 8 hónapos korától biliztetem, több kevesebb sikerrel, de még mindig nem tartunk ott hogy szóljon ha kell neki. Nem sürgetem, bár nekem is könnyebb lenne pelus nélkül, de a cél nem a 3 éves kor nyilván.

Köszi, hogy megosztottad, de én is ugyanezt teszem, csak az én gyerekem kevésbé fogékony erre.

2012. szept. 26. 14:23
Van egy sógornőm, annak pedig egy nagyobbik, 7 éves múlt fia. Amikor 2 éves volt a gyerek, az anyja nem foglokozott ezzel a kérdéssel, mondván, egyszer úgyis szobatiszta lesz, pelenkázta, mint egy árhónapost. Aztán, mikor a gyerek 3 éves lett, már elkezdtek rászólogatni az anyára az emberek, hogy miért nem foglalkozik kicsit többet ezzel a kérdéssel (mondjuk Ő nem azért várt a bilizéssel, mert odafigyelt a gyereke érésére....:S). Na ezt hallgatta pár hónapig, aztán elkezdte lelkileg és fizikailag is a nyomást gyakorolni a gyerekre - kicsit "csúnya" formában.....:( A gyerek, mint írtam 7 éves most, elkezdte az iskolát (késett egy évet, mert nyári gyerek), de még augusztus utolsó hetében kórházban vizsgálták, hogy miért pisil be állandóan......:(
2012. szept. 26. 14:22
Tényleg nincs 2 egyforma gyerek. Én pl állítólag 6 hónaposan lettem szobatiszta. Akkor még csak textil pelus volt és egyáltalán nem bírta a bőröm, már egy csepp is véresre marta a bőröm. Szóval anyunak nem volt más választása varrt nekem bugyikat és félóránként biliztetett szinte újszülött koromtól kezdve. Persze arra odafigyelt, hogy ne legyen bajom az üléstől. Inkább csak tartott a bili fölött. A nagyobbik fiam 3 évesen lett szobatiszta, de még 4 évesen is előfordul, hogy bepisil vagy bekakál. Sajnos eljátssza az időt és már csak akkor szól, ha késő. A kicsi 20 hónapos, ha kérdezem tőle hova kell pisilni rámutat a bilire, de ráülni nem akar. Akkor is a bilire mutat, ha ott van mellette a pelenka is. Szóval ha még nem akar ráülni nem erőltetem. Minden nap többször is megkérdezem, hogy rá akar e ülni de a legtöbbször nemet mond, van hogy nem ellenkezik, de pár másodpercnél tovább nem marad rajta. De már nagyon várom a napot amikor ez változik és már nem kell több pelus. Amit cserélgetni szerintem problémásabb, mint biliztetni, már csak ha az árát nézzük is.
30. 6b006fc769 (válaszként erre: 21. - Zsú1965)
2012. szept. 26. 14:13
Nyilván azért pelenkázza, mert maga alá piszkít, nem azért tojik be a gyerek, mert pelenkázza. Mert gondolom, ha szobatiszta lenne, nem kapna pelenkát.. Ki kellene deríteni, mi van a háttérben. Ha erre nem törekszik az anyuka, akkor, de csak akkor érdemel bírálatot.
2012. szept. 26. 14:11
Azért mondjuk a 4-5 évet meglehetősen túlzónak érzem...
2012. szept. 26. 14:10

2 gyerkőcöm van. Le sem írom nálunk hogyan mentek a dolgok... miért is? Tényleg minden gyerek más... és ez a dolog is /mint sok más gyerekkel kapcs. téma/ kissé túl van lihegve...

Mindenkinek a saját gyereke csinálta éppen a legjobban :-)

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook