Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Minek az a fránya pelus? fórum

Minek az a fránya pelus? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Minek az a fránya pelus?

1 2 3 4 5 6
117. egypt (válaszként erre: 115. - Titánia83)
2012. szept. 26. 23:32
A beszéddel arra céloztam, hogy nem azért beszél, mert bármi extrát tettem volna vele, hanem mert ilyen korán beszélő típus. A fiam meg 3 évesen kezdett el szavakat mondani, pedig vele még többet is foglalkoztam. Minden gyerek különböző, nincs általános séma. Nem azt mondom, hogy a szülőn nem múlik semmi, sőt természetesen nagyon fontos szerepe van, de ha egy gyerek valamit később tanul meg, az nem feltétlenül azért van, mert a szülő túlságosan lusta vagy kényelmes.
116. Bichi
2012. szept. 26. 23:23
Mi fél évesen vettük az első bilit, ami igen jó volt, lévén valami állatszerű volt, aminek a két füle egyfajta kapaszkodó volt. Minden étkezés után ráültettem, és a nagydolgot onnantól kezdve csak abba végezte. A pisilés már nehezebben ment, mert bár a bilibe is, de persze a pelusba is. Mikor úgy éreztem eljött az idő, nyár volt, levettem róla, de a kb 10. sort után feladtam aznapra :). Pár hét múlva újra próbáltuk, akkor már több sikerrel. Azt hiszem 2 év körüli volt, mikor szobatiszta lett...
115. Titánia83 (válaszként erre: 112. - Egypt)
2012. szept. 26. 23:22

Én értem az érveidet. És tökéletesen egyetértek, hogy más minden gyerek, akár egy családon belül is. Erre azt szoktam mondani, hogy minden gyerek másban ügyes. Más érdekli őket.


Igazából én azt gondolom - persze nem tudom, hogy igaz e -, hogy azért lehet jobb megmutatni korábban a bilit, mert akkor még a baba érdeklődő. De egy 1,5-2 évesnek már önálló akarata van, és persze, hogy azt nem akarja, amit mondjuk az anyukája. Ez is általánosítás, tudom. De némely gyereknél ez is közrejátszhat. Tudok olyat, akinek a gyereke 10 hónaposan szobatiszta lett, és olyat is, akinek a 2 éves gyereke egyik napról a másikra bilizés nélkül is. Unokaöcsém meg most lett 3 éves, és még nyáron sikítva menekült a bili elől, bár az anyukája nem is nagyon forszírozta, csak mikor már szóba került az ovi. Szóval tényleg minden baba más, egyetértek, nem szabad általánosítani. De egyébként a gyermeknevelés minden területe érzékeny téma, én azt látom. Bárki bármiről ír cikket, ott mindig megjelennek a pro és kontra érvek. Említhetnénk pl. a szoptatást és a hozzátáplálást. Ha valaki ír egy cikket, hogy neki mi vált be, akkor ott is megjelennek olyan hozzászólások, hogy az lehet, hogy neki bevált, de másnak nem biztos. És akkor így oda lyukadunk ki, hogy jobb, ha az ember csendben marad.


Tehát, ha Te írnál egy cikket, hogy mivel segítetted elő a gyermeked beszédfejlődését, oda is írnának, hogy nem szabad erőltetni, ez nem mindenkinek válik be stb.

114. Molyka
2012. szept. 26. 23:03
Mindamellett tiszteletem a tied, hogy foglalkoztál a dologgal és energiát fordítottál erre! :)
113. Molyka
2012. szept. 26. 23:00

Kisfiam 2éves koráig bilire se volt hajlandó ülni. Azt gondoltam, hogy soha nem lesz szobatiszta.


Sokan lehurrognak ezért, de nem agyi érés kell a szobatisztasághoz, és az anyuka ügyességének sincs sok köze hozzá, hanem az agyban egy bizonyos hormon felszabadulása teszi lehetővé. (vagy nem :) )


Más az, amikor szobatiszta a gyerek, és más az, amikor alá van tolva a bili.


Amelyik gyerek másfél évesen lett szobatiszta, az többet fog érni felnőtt emberként mint aki négyévesen?


2évesen lett a kislányod szoba és ágytiszta?


No, az én fiam, aki bilire se volt hajlandó ülni, egyik napról a másikra lett szoba és ágytiszta 2év 3hónaposan, úgy, hogy egyszer nem csurgott alábán végig a pisi!


3 hónap előnyre tettél szert...

112. egypt (válaszként erre: 110. - Titánia83)
2012. szept. 26. 22:47

Mehet hamarabb az erőltetéstől, csak visszaüthet később vagy visszaeshet a gyerek, oviban bepisil, stb...


Ha csak ötletet próbálna adni, az jó lenne, de pont nem azt csinálja:


"Szomorúan látom, hogy ma bizony nagyon sok gyerkőc fenekén ott a pelul még 3 éves kor körül is. "


És ugyan miért látja szomorúan? Miért lenne ez szomorú? Az ő gyereke ettől több, jobb vagy okosabb lesz, mint a többi?


"Véleményem szerint inkább kényelmesebb az anyukáknak elnapolni, elodázni."


Meg idézhetném az egész cikket is, tele van ítélkezéssel, általánosítással.

Tipikus esete, mikor az anyuka nem lát túl saját magán, illetve a saját gyerekén, és azt képzeli, mert valami az ő gyerekénél működött, akkor törvényszerűen az összes más gyereknél is működnie kell.

Jó lenne már végre felfogni, hogy a gyerekek nagyon nem egyformák!

Kezdjük ott, hogy ő ráültette a gyereket a bilire 7 hónaposan és a gyerek ott maradt. Másé nem is hajlandó ráülni. Kötözze rá?


Én is próbálkozom a lányomnál, 22 hónapos, volt, hogy ráült és belepisilt, volt, hogy belekakilt, volt, hogy szólt, de simán belepisil a bugyiba, ha azt adok rá, és nem érdekli. Újabban szól pl., hogy kaki lesz. Mondom, jó, hozom a bilit.

"Nem! Pelusba akarok kakilni, nem bilibe! Tiszta pelust kérek!"

Szóval erről ennyit, nem érdekli a téma. Viszont mint látható, gyakorlatilag folyékonyan beszél és elképesztő ügyes és fejlett a mozgása korához képest. Én meg írjak egy cikket arról, hogy más gyerek miért nem beszél már ennyi idősen vagy miért nem tud egyedül hintázni vagy mászókázni, és biztos a hanyag anyuka az oka?

111. egypt (válaszként erre: 103. - Vberni01)
2012. szept. 26. 22:37
Olvasgass vissza, felvetették többen is itt, én is reagáltam az egyikre, hogy miért nem működik ez minden gyereknél szerintem, pláne ha tesó is van. Még egy komplett tanulmányt is olvastam róla régebben
110. Titánia83 (válaszként erre: 12. - XXXT)
2012. szept. 26. 22:29

"Az anyuka büszke lehet magára azért, de csak akkor, ha vlaóban semmiképpen sem erőltette."


Ha erőltette volna, akkor tuti nem ment volna hamar semmiképp. Akkor az tényleg inkább távolt tartotta volna a gyereket a szobatisztaságtól.


Az más dolog, hogy van, aki henceg vele. Szerintem a cikkíró nem henceg, és csak ötletet próbál adni.

109. muslinca1 (válaszként erre: 103. - Vberni01)
2012. szept. 26. 22:28

Hm..halottam róla, és érdekesnek találtam. Csak éppen értelmét nem látom a saját életünkben.

Lehet a törzseknél fontos, hogy a gyerekek 18 hósan már sátron kívül végezzék a dolgukat, így ezért mindent megtesznek.

Nekem ez nem volt fontos. Nem éreztem szükségét...


Úgy gondoltam ha 2-3 éves kora között szobatiszta lesz, akkor megoldódik a dolog, ha nem, akkor jöhetnek a praktikák.

Mivel megoldódott nem is foglalkoztam ezzel tovább...mostanáig :).

De egyébként aogy elhallgatom az ismiket függ attól is van-e nagytesó...ahol van ott mindegyik kistesó 2 évesen már szobatiszta lett. Teljes önszántából, büszkén :D. Kíváncsi vagyok hamarosan születendő kisfiamnál hogy lesz. Zargatni nem fogom vele abban biztos vagyok, de ha érdekli, akkor támogatom...

108. roni76
2012. szept. 26. 22:25

Szerintem is gyerekfüggő.

A két nagylányom 2 éves korára szobatiszta lett, most a harmadik júniusban volt 2 és még pelusos. Ugyan úgy próbálkoztam mint az első kettővel de nem ment.

2012. szept. 26. 22:21
Gratula a cikkhez. Én 8 hónaposan ültettem rá, és 10 hónapos kora óta jelez bólogatással, hogy biliznie kell. Most lesz 1 éves. Mondjuk pont nem a tél alkalmas a szobatisztaságra, de én úgy voltam vele, ráérünk. Ha már kevesebb eldobható pelussal "gazdagítjuk" a környezetünket, akkor már megérte. És szerencsére első pillanattól vevő volt rá. Mondjuk mosható pelenkát is használunk, de tény, hogy estére pl. eldobhatót adok rá, vagy ha megyünk valahova.
106. anig82
2012. szept. 26. 22:15

Sziasztok!

Véleményem szerint ebben a szobatisztaság-dologban sem egyforma minden gyerek.

Mondhat akárki akármit, erre is meg kell érni, mint bármi máshoz!

A mai nagymamák szerint minden "baj" okozója az utramagos száraz érzetű papírpelus, mert bezzeg régen a gyereket "zavarta" a pisis pelus és hamarabb lett szobatiszta.

Na, az én akaratos 22 hónapos leánykám cáfolja az elméletet.

Először 8 hónaposan próbáltuk ki a bilit, semmi eredmény. Többszöri próbálkozás kudarcba fulladt.

Mosható pelust kezdtünk el használni, de a hagyományos Tetra pelus ment a lába közé, egy nem túl jól záró külsővel. Na, neki mindegy volt, ha pisis volt, ha nem, nem zavarta (nem úgy engem..). A biliről hallani se akart, a szűkítős wc-ről úgyszintén, ahogy az "én odatartom" dologról sem. Ordított. Én meg nem erőltetem. ha a bilire rá is ül, rögtön felkel, 3 másodperc múlva pedig csorog a pisi a lába szárán a padlóra.

Örülök, hogy vannak a szobatisztaságra hamarabb megérő gyermekek, az enyémek nem ilyenek, de semmiről sem maradnak le.

Ez éppen olyan kérdés, mint a rajzoló-nem rajzoló gyerek, hordozzuk-ne hordozzuk, aludjunk vele egy ágyban/szobában vagy legyen külön "territóriuma" :))) a gyereknek.

Minden szülő/gyermek más és más, ami egyiknek bejön és jónak tartja, nem biztos, hogy másnak is jó (az én gyermekem pl. órákat alszik a csatos hordozóban, míg más szülő megkövez miatta...).

105. Orsy27
2012. szept. 26. 21:53
Cooltim, homern: Nagyon egyetértek Veletek! Szerintem ez abszolút gyerekfüggő dolog, hogy ki mikor érik meg rá. Kislányom januárban lesz 3 éves, és még nem szobatiszta. Mivel bölcsis már 1 éve, ezért idén májusban vettük le először a pelust, tetszett is neki a wc, pisilt is bele pár alkalommal (bölcsiben is 2-3x), aztán egyszercsak kérte vissza a pelust. Azt mondta, hogy nem szeretne wc-re ülni. Próbáltam magyarázni neki, hogy már nagylány, és milyen ügyes, és nagyon szép bugyikákat vettünk együtt, de hiába: nem volt hajlandó wc-be pisilni, biliről hallani se akart sohasem. A nyár azzal telt, hogy bugyiban volt itthon, ráültettem sokszor a wc-re, mindig ücsörgött rajta, de kb minden alkalommal a bugyiba ment minden. Többször elmondta, hogy mit kell csinálni, szólni anyának, meg wc-be pisilni, kakilni, nem a bugyiba, de egyelőre megrekedt a dolog. Folyamatosan próbálkozunk, de erőltetni semmiképp sem szeretném a dolgot! Mert megutálja az egészet...A cikk írója pedig gyanítom, hoyg folyamatosan lesi más gyerekeit, és hasonlítgatja a sajátját másokhoz! Több barátnőm gyerkőce 2 éves korára úgy is szobatiszta lett (általában 1-2 hét alatt), hogy nem ültették 7 hónaposan bilire...tudatosan, éretten!
2012. szept. 26. 21:51
Nem olvastam vissza. Gratula a nagylámynak. Az én fiam novemberben lesz 3 éves és csak éjszaka kell pelus neki. De minden gyerek más meg a szülők is.
2012. szept. 26. 21:47

az EC-ről senki sem hallott még úgy látom.... nem ártana meg-google-zni!


ui: nem minden népnél van pelenka, főleg nem eldobható, mégsem csupa kaki pisi minden a gyerek körül! ;)

102. urbanszkyviki (válaszként erre: 98. - Urbanszkyviki)
2012. szept. 26. 21:04
Bocs, lefagytam...:) Szóval a sleep &play pelusra, és nálunk ez is sokat segített.:)
2012. szept. 26. 20:44

nem olvastam a sok-sok hozzászólást, gondolom írtatok jókat és kevésbé elismerő hozzászólásokat... Nekem mindkét gyerek 2,5 évesen lett szobatiszta, úgy hogy maga kérte vegyük le a pelust... Láttak előtte bilit, de nem akartak ráülni, erőltetni pedig nem akartuk...

A fiamnál a kakilás még 1 évig csak pelusba ment, ha nem kapott pelust visszatartotta...

De szerintem olyan még nem volt, hogy vki pelussal menjen suliba (oviba se nagyon veszik be, bár hollottam műár ilyet), úgyhogy mindennek megvan a maga ideje...

2012. szept. 26. 20:43
én nem tudom..én nem erőltettem a gyerekemet..másfél éves kora körül kezdtük el a bili használatát,de nem sok sikerrel..így nem erőltettem mert én úgy tudom nem szabad eröltetni..1-2 hónap múlva megpróbáltunk..kezdte már kapisgálni:)..februárba töltötte a 2 évet és olyan március április környékén nappalra szobatiszta lett..éjjelre használtunk csak pelust,nem rég lett éjjelre is szobatiszta:)..2 és fél éves múlt
99. 6350755685 (válaszként erre: 95. - XXXT)
2012. szept. 26. 20:31
Az ég világon semmi baja nincs, a mi családunkban minden fiú 2 éves kora után kezdett el beszélni, volt aki 3 után, csak az idegesít, hogy a többi anyuka meg nagy ufó szemeket mereszt, mikor meghallják, hogy még egy szava sincs (amikor ők már ugye 6 hónaposan bilire erőltették az övéiket, mikor még ülni sem tudott szerencsétlen, és hadd ne mondjam, azóta sem...). Olivér járni is később tanult meg, de egyszer nem esett el, vagy ült seggre. Ő ilyen, a biztosra megy, ennyi. :D
98. urbanszkyviki (válaszként erre: 69. - Anitaaa03)
2012. szept. 26. 20:11

Ha már szól, ha félig-meddig , akkor viszont én már nem adnék rá folyton pelenkát, mert látszik már, hogy valami készülődik nála, eljutott arra a szintre, hogy kezdi figyelni a saját testét, és ebben a pelenka gátolni fogja (a folytonos pelenka), mert nem fogja rendesen érezni......de persze Te tudod, nem akarlak megbántani vagy ilyesmi, kérlek ne vedd annak! :)

Én úgy csináltam egy darabig, amikor már láttam rajta, hogy valami alakul ezen a téren, hogy olyan pelusokat vettem, ami könnyebben átengedi a pisit(pl. mi pamperst/liberót használtunk, és átváltottam huggiesra, és arra a sárg

97. 5e48d37001 (válaszként erre: 77. - Nagynéedina)
2012. szept. 26. 19:57

Nekem tetszik a cikked.

Vannak olyan gyerkőcök az ismeretségi körömben,akik már 4,5 évesek is elmúltak,és pelusba hajlandóak csak kakálni.

Hazajönnek délután az oviból,ráadják a pelust és abba kakálnak.Addig meg tartogatják a cuccot.

Ilyen a mi időnkben nem volt.

Én is igyekeztem mielőbb megtanítani a szobatisztaságra a lányomat.Elég hamar sikerült. Türelem kérdése.

96. muslinca1 (válaszként erre: 87. - D71ef05a8e)
2012. szept. 26. 19:52

Pontosan :).


Egy anyukának sztem az a feladata, hogy figyelje a gyereke fejlődését, ha rendellenest tapasztal, akkor kérjen segítséget, ha pedig belefér az átlagba, akkor bátorítsa bíztatgassa.


Mindenkié másban ügyesebb :). Az enyém korához képest ügyesebben táncol, illetve jobban nyomja a szerepjátékokat. Érdeklik kicsit a betűk, de azt pl. még egyáltalán nem erősítem benne...ráér még. Imád segíteni, főleg konyhában...és ügyesen szeletel, kavar, hámoz :D. Neki ez a legnagyszerűbb játék...azt várja mikor csináljuk már a vacsit :D.


De azt is látom, hogy türelmetlen a természete, nem ül el egy játékkal 10 percet (kivéve valami kis izéke gondozása), valamint ügyetlen labdázásban, és sokszor siketet játszik, ha kérek valamit. :)

95. XXXT (válaszként erre: 88. - 6350755685)
2012. szept. 26. 19:45
Ugyan, feltételezem a gyermekednek nincs semmi baja, makk egészséges. Akkor meg úgyis elkezd beszélni, olyan nincs, hogy néma marad. Nem is szabad hasonlítgatni őket. Egyszer valamiben meg ő lesz az első. És semmivel sincs előrébb az a gyerek, aki előbb beszél, áll, stb stb. A többi gyerkőc sem marad le semmiről.
94. XXXT (válaszként erre: 31. - Sutoczkine)
2012. szept. 26. 19:42

Erre a gyermekorvos/csecsemőgondozó tanárom anno azt mondta, hogy olyan nincs, hoyg 1 éves kor alatt szobatiszta legyen a baba. Mesélte, hogy róla is ezt terjezstette az anyukája :)

Ahogy TabulaRasa írta, nicns meg rá az érettsége. Itt igazából csak arról lehet beszélni, hogy időben ráültettek a bilire. De ez nem jelent szobatisztaságot.

Más téma:

Az unokahugomat abszolút nem erőltették, és még így is visszatartott mindent. Mi lett volna ha erőltetik? Borzalmas belegondolni. Így viszont nem sérült a lelke, anyukája sose korholta. És láss csodát az oviba indulás előtti nyáron szobatiszta lett.

2012. szept. 26. 19:38
Minek,minek a pelus?!Mert nem minden gyerek egyforma.Miért kell sztereosztipizálni és versenyeztetni a gyerekeket.Annyira unom már az ilyen überokos szülőket.:S
92. martin3 (válaszként erre: 91. - 4c1a787e8f)
2012. szept. 26. 19:20
:)
91. 4c1a787e8f (válaszként erre: 89. - Martin3)
2012. szept. 26. 19:19

Ez így van.


Annyiban igaza van a cikkírónak, hogy azért tiltani nem kell, meg meg kell vele ismertetni.. Ok.


De azért ha majd jön az ügyes kislány után egy pár pasi.. Hehe


Nekem is dőltek a dominók.. Mondta is a védőnő, amikor panaszkodtam, hogy nem a fiúkkal van baj, hanem a lányom túl magasra tette a mércét, és azt hittem, hogy ez mindig így megy...


De ismétlem, ezeknek a dolgoknak semmi jelentőssége a világon.. A férjem tesója 6 hónaposan állt föl kengyelben, a férjem meg 1,5 évesen... És egy év van köztük. Mindekttő kiváló szakember, egyiktől se kérdezték még meg a munkahelyén, mikor állt föl, és mikor csurgatott először a wc-be..

90. martin3 (válaszként erre: 89. - Martin3)
2012. szept. 26. 19:12
bocs, első sor, nem a pelusra, hanem természetesen a bilire :)))
2012. szept. 26. 19:11

na nálunk 4 gyerkőc van, de egyiknél sem jutott eszembe, hogy x hónaposan(mármint 1éves kora előtt) ráültessem a pelusra.

és mivel 4 gyerek van, talán tényleg hitelesen mondhatom és nemcsak közhelyként, hogy minden gyerek más...a legnagyobb (kislány) 2 évesen 1 hét alatt teljesen szobatiszta lett, szólt és egyedül ment a wc-re(2napi bilizés után), kisfiam 2,5évesen szintén 1 hét alatt(de előtte nem is engedte, hogy levegyem!), a 3. gyerkőcnek iszonyúan nehezen ment a téma, a pisi 1hét alatt sikerült(mármint, hogy szólt), a kaki 3éves kora után!! inkább tartogatta 4 napig is!, a 4. bébi pedig egy kislány, most 2éves és már 2 hónapja nincs rajta bugyi, de még napi 3-4x bepisil!!! és nem tudok mit tenni...pedig már 2 hónapja nap mint nap csináljuk, a kakit pedig csak elvonulva hajlandó és nem szól előtte! pár napja szól a pisinél előtte...de még így is sokszor bemegy, mert csak utána szól

És szerintem az nem szobatisztaság, hogy te ülteted rá a bilire/wc-re, hanem akkor válik azzá, amikor ő szól előtte és jelzi, hogy kell neki(neked max a kitörlésben kell ) és nem nekünk jut eszünkbe, hogy ja már későn pisilt, menjünk pisilni...

2012. szept. 26. 19:09

A cikkre csak annyit reagálnék, hogy lehetne írni egy másikat is, hogy sok anya miért sietteti annyira a gyereket abban, hogy felnőjön!? Felénk is versengés megy az anyukák között, hogy egy gyerek minél előbb üljön, másszon, álljon, járjon, beszéljen, bilizzen...stb. Ez még nem is lenne baj, ha ez természetes úton történik, de sok anyuka szinte kényszeríti a gyerekét dolgokra.


Az én fiam mindennel le volt maradva mindig is (pl. lassan 2 éves és még egy szava sincs, míg látom, hogy a barátnőm lánya már 1 évesen elkezdett beszélni), most akkor mi értelme lenne bilire erőltetni!? Én tudom azt, hogy ha eljön az ideje, egy hét alatt megtanulja, ahogy eddig mindent szépen elsajátított. Most ettől én rossz anya vagyok, mert a gyerekem lassabban fejlődik?

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook