Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Minek az a fránya pelus? fórum

Minek az a fránya pelus? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Minek az a fránya pelus?

1 2 3 4 5 6
87. d71ef05a8e (válaszként erre: 82. - Muslinca1)
2012. szept. 26. 18:39
Szerintem ez a legszimpatikuasabb és egyben legcélravezetőbb hozzáállás. A gyerekek sem szeretnek kifejezetten pelusba kakilni, pisilni, amikorkészen állnak rá, hogy kipórbálják másképp, azt jelzik. Ki nagyon korán, ki később. Az a fonto, hogy ezt a jelzést észrevegyük, és lépjünk, amikor itt az ideje, ne ragaszkodjunk a gyerek igényétől függetlenül se a pelushoz, se a bilihez.
86. 4c1a787e8f (válaszként erre: 54. - Pen80)
2012. szept. 26. 18:17

Azért, mert ebben az időszakban másban ritkán tudnak sikert felmutatni..

Ezért jó tanulni, dolgozni, élni tovább az életet gyerek mellett is, ezek a dolgok iszonyatosan eltörpülnek, és tényleg csak azzal foglalkozunk, amivel már nagyon kell..


És ez nagyon jó..

85. 4c1a787e8f (válaszként erre: 81. - Nagynéedina)
2012. szept. 26. 18:13

Hidd el, az enyém is ismerte, 3-4 hós korától kezdve, mint ahogy a poharat is, kanalat is, villát is... Mégse.. Az valamiért nem..


Azóta már sokat láttam, gondolkoztam ezeken a dolgokon.. A gáz, meg a gondolkodnivaló ott van, ha nagy eltérés, gond van egy gyereknél.


Arról érdemesebb filozofálni.

84. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Nagynéedina)
2012. szept. 26. 18:09

Hát, kinek mi.


Az én lányom 4 hónapsan simán ivott pohárból, 11 hósan önállóan étkezett, egy évesen egydül elment a büfébe, és az előre megbeszélt szendvicset elhozta többszáz méterre.. Két évesen ismerte a számokat, az órát, a betűket.. Nekem is furcsa volt egy kicsit a többi gyerek, akinek ez nem volt olyan evidens.. Főleg a két évesen is cumival szaladgálók..


Viszont az enyém a bilire nem volt hajlandó ráülni, pedig azt is ugyanúgy próbáltam kezelni, mint a többit.. De nem. Feszítette magát, utálta. Én meg ezt tartottam tiszteletben..


Viszont amikor meg "megérett rá", egy nap alatt lett szoba tiszta, és soha többet nem pisilt-kakilt be. Igaz, két és fél éves volt.


Aztán így a harmadik gyerekem is cseperedvén már megtanultam, semmit se tulajdonítson az ember a saját ügyességének, és mások gyengeségének, mert nagyon hamar jöhet a cáfolat egy újabb gyerek formájában...


De örülök a sikerednek, sikereteknek és nyugodtan örülj neki, az nem baj..

83. muslinca1 (válaszként erre: 54. - Pen80)
2012. szept. 26. 18:08

:)

Like.

2012. szept. 26. 18:04

Hát én kicsit máshogy látom ezt a dolgot :).

Természetesen nem zavar, hogy ki hogy, szoktatja le pelusról gyermekét, de azért ez erősen gyerekfüggő.


Volt nálunk is próbálkozás korábban (1,5-2 év), viszont totálisan nem érdekelte a dolog, így hagytam az egészet. Nevezhetjük lustaságnak, de nem így éreztem...csupán nem láttam értelmét.


Nyilván ha kézzel kellene mosnom a pelust, vagy a családi kasszában jelentős kiadást jelentett volna a pelus megvásárlása, akkor máshogy érzek.


Magától lett a lányom szobatiszta. Látta hogy járunk wc-re, és kb 2,5 évesen elkezdte érdekelni.

Kérdezgettem ráül-e, de nem akart. Kapott bilit, arra esténként poénból ráül, néha belepisilt, akkor megdicsértük. ennyi, de nem tartottam fontosnak hogy napközben tréningeljem. Úgy gondoltam ráérek majd nyáron, hogy mire ovis lesz menjen a dolog.

Anna nem így gondolta. Egyik nap közölte hogy nem akar pelust. Gondoltam miért ne...és láss csodát 1 baleset volt egész nap. Aztán szép sorban jöttek a napok. Később már délutáni alváshoz se kért, majd éjszakára sem. A kakát 1-2 hét után akarta csak, de nem a bilibe, csakis a wc-be...


Most már csak wc-t használ, szűkítő nélkül (mondja, hogy : mert ő nagylány és neki az nem kell), 3,5 éves, néha előfordul éjjel baleset (szám szerint 4 volt eddig).


Nem csoda történet, és nem fut össze az város, hogy már szobatiszta, de valahogy ez olyan dolog, hogy egyszer mindenki leszokik a pelusról.


Tök mindegy hogy mikor, mert utána már ennek semmi jelentősége :DDD.

81. Nagynéedina (válaszként erre: 78. - Kisgynevtanonc)
2012. szept. 26. 17:56

Valóban, az én lányom is 2 évesen lett szoba- és ágytiszta, de hogy írjam, hogy érthető legyen...

sokszor tapasztalom és írták a fórumozók is, hogy a gyerek sír, hisztizik, nem akar bilire ülni, na nekem ez kimaradt, hiszen nem idegenkedett tőle, mert már ismerte. Nem érezte kényszernek.

80. d71ef05a8e (válaszként erre: 67. - Sunny1)
2012. szept. 26. 17:27
Szerintem a házasságok 54%-ának felbomlása valószínűleg több kárt okoz a gyereknek, mintha 2 éve skorára szobatiszta lesz. Feltéve, amit mindig hangsúlyozok, ha ez nem erőltetéssel, jutalmazással, büntetéssel,e gyéb őrültségekkel párosul a szülők részéről.
79. d71ef05a8e (válaszként erre: 75. - Heni0124)
2012. szept. 26. 17:23

Azért abban is van igazság, hogy valószínűleg nem véletlen, hogy a gyerekek előszeretettel pisilnek és kakilnak ÉPPEN AKKOR, amikor lekerül róluk a piszkos pelus, de még nincs rajtuk a tiszta. nem tartom kizártnak, hogy természetes módon ők is szívesbeben végeznék a dolgukat eredetileg szabad fenékkel:) És azt is el tudom képzelni, hogy 3 év pelenkáztatással ez a képesség, igény, valamelyest visszafejlődik, és újra kell tanulnia.


Tehát ha egy akárhány hós gyerek a bilire szívesen ráül, és ott szívesen és könnyen elvégzi a dolgát, akkor mi baj lenne ezzel? Mielőtt a pelenkába végzi el, azelőtt is sokszor jelez, egyszer-egyszer meg lehet spórolni a pelenkát vagy a pelenkamosást, ettől még nm fog egy gyermek sem megállni a fejlődésben.


Csak szerintem erőltetni nem szabad sosem, vagy egyedli üdvözítő nevelési elvnek tartani ezt.


MOndjuk ha abból indulunk ki, hogy hány nő hazsnál csak azért tampont, mert higiénikusabbnak és kényelmesebbnek tartja, mint az aármilyen száraz felületű szuper nedvszívó betéteket, akkor el lehet képzelni, milyen lehet 3 éven át folymatosan dunsztolódni a pelenkában....akármilyen száraz érzetet is ad)

2012. szept. 26. 17:22
nagyon fontos , hogy a szobatisztaság kialakítása csak akkor kezdődjön el, ha a gyermek idegrendszere arra már érett, tehát a ürítésnél használt záróizmait akaratlagosan tudja szabályozni. Ennyi!!!!!!!!!! Természetesen az cikkíró anyuka kislánya is 2 éves kora után lett teljesen szoba és ágy tiszta mikor az idegrendszere arra már érett volt, akaratlagosan szabályozta a záróizmait. AMÍG NEM TUDJA, ADDIG NEM TUDJA!!! Az addig lejátszódott folyamat, ha idejében csinálja, lehet egy hét alatt lejátszódik (többnyire ez a tapasztalat)
2012. szept. 26. 17:17

Sziasztok!

Látom egy lavinát indítottam el. Tudtam, hogy ez lesz, s írtam is, hogy nem akarok én senkit megbántani.

Nem dicsekedtem, csak leírtam, hogy nálunk ez hogy ment. És igen, az én célom volt, hogy minél előbb szobatiszta legyen a lányom. Nem feltétlenül anyagi okok miatt.

DE a gyerek már 6 hónaposan egyedül ült, nem volt erőltetve. Az, hogy rászokott, hogy a bilire rá kell ülni és bele lehet pisilni nem hiszem, hogy gond lenne. Nyilván ha nem lett volna "érett rá" ahogy ti mondtátok, ez nem ment volna. Másrészt, ha nem mutatom meg neki, hogy látod ez a bili és ebbe kell pisilni, akkor honnan tudná meg? Ahogy azt megérti, hogy hogyan kell egy játékkal játszani, hol kell megnyomni mondjuk, hogy hangot adjon ki, így szerintem ezt is megérti. Ismétlem, szerintem.

Én csak követtem a tanácsokat amiket a nagyszülőktől kaptam. És most is csak megköszönni tudom nekik.

Ha valakit megbántottam, akkor elnézést, de az én környezetemben nagyon sok anyuka van, aki bizony tényleg úgy van ezzel, ahogy leírtam. Kényelmesebb neki még 3-3.5 éves gyereket is pelenkázni, és még meg sem próbálta a biliztetést, mert ráér még a gyerek, még nem igényli címszól.

2012. szept. 26. 17:17

Ez nagyon egyéni dolog, van, akinél ilyen könnyen megy, másoknál nehezebben. Nem tartom presztízskérdésnek, hogy pontosan mikor lesz teljesen szobatiszta agyerkőc, de tény, hogy néha én is elcsodálkozom, amikor pl. 20 kg-ig ajánlanak egy pelenkát.... könyörgöm.... a 24 kg-os unokahúgom másodikos általános iskolás...


Nem szabad sem siettetni,s em erőltetni, de mindenkinek jobb, ha azért észrevesszük annak a jeleit, hogy menne ez már pelus nélkül is. És az esetleges visszaesésektől pedig nem szabad elkeseredni és nem kell feladni:)

2012. szept. 26. 16:57
Még valami nekem eszembe nem jutna egy 7 hós gyereket bilire ültetni:(...szerintem nincs is tudatában mi történik vele:(
2012. szept. 26. 16:56

Én nem értek egyet azzal,hogy sok anyuka lusta lenne:(...

Sőőőt annyiszor hallom,hogy de annyira probálkozik és semmi:(...

Én lányom 2 évesen éretlen volt még a bilihez de jelezte 2,5 évesen készen áll rá egyik napról a másikra szobatiszta lett és onnantól kezdve nem voltak balesetek az éjjeli pelusról 3 évesen szokott le....neki ez volt a megfelelő idő:)


A fiam más tészta ő eleve mindent később kezdett nem járt 11 hónaposan mint a nővére szinte 2 évesen alig beszélt igy nem várhattam el ,hogy 2 évesen bilizzen:(....Most nyáron voltak probálkozások ha pucossan volt ment a bilibe pisilés de kakihoz követelte a pelust aztán mint akinél mindent elvágtak:(...várjuk a fütési szezont ,hogy megint lekerüljön az a fránya pelus....mert hidegben nem szivesen meztelenitem le a gyerekem:(....

Engem nem zavar ,hogy 2,5 elmúlt nem szobatiszta ha eléri azt az érettséget úgyis leszokik...zavarhatna mert most várom a 3. babánkat és 2 gyerekre pelust venni ebben a világban luxus de mit tudjak tenni ha éretlen hozzá :(


Szerencsésnek érezheted magad ,hogy sikerült de azt szokták mondani ahol ilyen hamar sikerül ott a későbbiekben több a baleset ezt én is aláirom az oviba nagy büszkén mesélte az anyuka hogy az ő kislánya 1,5-2 évesen szobatiszta volt...de mégis folyamatosan bepisilt:(Az én lányom az éjjeli pelusról éppen ovi előtt szokott le a nappaliról is 2,5 évesen viszont 1 kezemen meg tudom számolni hányszor érte baleset....talán 2x....na én ezért nem sietettem az öcsikéjét sem...igenis minden gyereknél megvan az a kor amikor érett rá a te gyerköcöd hamarabb lett érett...ennek örülni kell:)

73. 6f257fd90e (válaszként erre: 72. - Tilbog)
2012. szept. 26. 16:46
Egyetértek.
72. tilbog (válaszként erre: 50. - Sara1986)
2012. szept. 26. 16:43

Egyetértek, nálam a hangsúly nem volt "érezhető".

Ez nem cikk, hanem dicsekedés.

Akkor én most dicsekedhetnék, írhatnék "cikket", hogy az én két évesem mire képes, esetleg jobban tud valamit a "cikkíró" gyerekénél... eh.

71. 6b006fc769 (válaszként erre: 65. - Zsú1965)
2012. szept. 26. 16:23
három (négy) éves korban elméletileg
70. Anitaaa03 (válaszként erre: 67. - Sunny1)
2012. szept. 26. 15:57
egyetértek veled
2012. szept. 26. 15:54
ez szerintem annyira gyerek függő de én sem támogatom a siettetést.a nagy fiam 2,5 évesen már csak alváshoz viselt pelust, a kicsi decemberbe lesz 3 és még mindig pelusos és nem azért mert így kényelmes hanem azért mert egyszerűen csak akkor szól szalad mikor már félig bepisilt kakanál meg sokszor még akkor se amikor már becsinált.ha leveszem róla a pelust akkor minden pisinél öltözködés és felmosás jó esetben mert ha az ágyra v szőnyegre csi akkor az ott büdösít utána.én úgy vagyok vele ezek után hogy érezni fogja az a gyerek h mikor jön el az ideje mikor tudja tartani míg leül a bilire v wc-re a másik is tudta nála kicsit később jön el ennyi
2012. szept. 26. 15:50

Még egy szösszenet a témához:

Családban van egy kislány, aki szépen szobatiszta lett 2 éves kora előtt. Aztán fél év után újra elkezdett bepisilni. Nappal is, éjszaka is.

Védőnő mondta, nem baj, még fiatal, előfordul...

Persze anyula, nagymama mindent kipróbált, a szidástól kezdve a büntetésen át a jutalmazásig. Semmi nem vezetett eremdményre. Kb. 4 hónap után jött az isteni szikra, hogy elviszik urológushoz. Addigra persze a kislány szorongott, ha a témáról szó esett, vagy ha csak rá gondolt. Inni nem akart, mert akkor pisilni fog majd utána, és ha nem "sikerül", dühösek lesznek rá.

Urológusnál kiderült, hogy egy felfázásból valószínűleg nem gyógyult fel teljesen, és az izmai nem képesek tartani, amit kell, ezért pisil be.

67. Sunny1
2012. szept. 26. 15:48

Amióta gyerekem van azt látom, hogy az anyukák versenyt csinálnak a gyereknevelésből. Kié fordul meg, ül, jár, beszél, bilizik hamarabb. Utálom, ha a játszón számoltatják vagy verseltetik a kétéveseket, büszkén fitogtatva, hogy a gyerek mire képes. A túl korán elkezdett szobatisztaságra szoktatás (erőltetés) később személyiségfejlődési zavarokat is okozhat (visszatartás- szorongás, gátlásosság), de testi működési zavarokhoz is vezethet: pl.: napokig (vagy még hosszabb ideig) tartó szorulás/széklet visszatartás, ami nem annyira használ az emésztőrendszernek...


Csak remélni tudom, hogy azok a gyerekek, akik már 7 hónaposan a bilin ücsörögtek nem szenvednek a kakival és nem lettek gátlásos, visszahúzódó gyerekek.

66. Zsú1965 (válaszként erre: 62. - Egypt)
2012. szept. 26. 15:47
Sok magánóvóda így is fogad gyereket. Hogy ez jó vagy rossz, nem tudom megítélni. Ha keresnék az okát egyben, akkor inkább jónak mondanám. De csak bevállalják a pelenkázást, csak legyen fizetőképes a szülő.
65. Zsú1965 (válaszként erre: 61. - Pen80)
2012. szept. 26. 15:45

Kereshetünk a kell-re szinonímákat, de a lényegen nem változtat: igenis van egy olyan pont, amikorra elvárjuk a saját gyerekünktől (is), hogy szobatiszta legyen.

Csak azért kérdeztem egyébként, mert sokan írtátok, hogy majd, ha érett lesz rá, stb., de arról nem esett szó, hogy mikorra "illik" erre megérni.

64. Pen80 (válaszként erre: 63. - 6b006fc769)
2012. szept. 26. 15:45
Akkor most már értem. :D
63. 6b006fc769 (válaszként erre: 54. - Pen80)
2012. szept. 26. 15:42
nem, de a pelenkán megspórolt pènzen vehetnek egyet;)
62. egypt (válaszként erre: 58. - Zsú1965)
2012. szept. 26. 15:40

Pelenkában nem is mehetett volna oviba. Szerintem ovira legyen az (az óvoda miatt), de azért ezt problémásnak tartom, mert ha 3 évtől kötelező lesz az ovi, ezzel lehetnek gondok.

Olyan nincs, hogy "kell", de ha valaki túl sokáig pelusos, érdemes egy szakembert felkeresni, mert lehet, hogy egyéb problémák vannak a háttérben.

61. Pen80 (válaszként erre: 58. - Zsú1965)
2012. szept. 26. 15:38
Nem szeretem a "kell" szót a gyerek fejlődésével kapcsolatban :). De mondjuk ha 2,5-3 éves kora között sem látnám semmi jelét a szobatisztaság alakulásának, akkor elkezdenék foglalkozni a témával mélyebben.
60. homern (válaszként erre: 52. - Egypt)
2012. szept. 26. 15:38

Igen,ez valóban nyomós indok :D


na mindjárt elkezdek dicsekedni,hogy én egy éves koromra már szoba és ágytiszta voltam ,és nem trenírozva,hanem egyik napról a másikra,saját kérésre.és igen,beszéltem is már érthetően.


de hülye lettem volna ezt elvárni a fiamtól is...ő még 2 évesen pelusos volt,beszélni sem beszélt..máskort ért meg rá..szörnyű,nem? :D

59. Pen80 (válaszként erre: 56. - Banyaci)
2012. szept. 26. 15:34
;)
2012. szept. 26. 15:34

Szerintetek legkésőbb mikorra kell szobatisztának lennie egy gyereknek?


Én nem örültem volna annak idején, ha a fiam még pelenkában ment volna oviba.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook